Šta je novo?

Popust 50% za ADSL i ostale usluge za osobe sa invaliditetom

E pa druze i tebi su lose rekli, ja sam uzeo 50/2 za 1450 din, aj objasni sad to, ja mislim da se gleda ipak cena sa UO ali osobe sa invaliditetom dobijaju bez UO
 
Ne znam ali ta ekonomija samo kod nas postoji.
Sto se tice informacija koje daje telekom, poslovnica kod mene tj. zaposleni u njoj nemaju pojma, totalno neke leve informacije a kad su ukinuli net 5 ni call centar nije znao i nisu mi davali informacije o popustu vec samo da cekam neku novu akciju.
Za sbb stvarno ne znam, ova ovde mi kaze da nemaju popuste za invalide.
 
Da, bilo bi logično.
Net 10 1.549,00 (775)
Net 20 1.899,00 (950)
Net 50 2.899,00 (1450)
Net 100 3.999,00 (2000)

Ali iz ove rečenice na njihovom sajtu može se zaključiti drugačije:
(Za osobe sa invaliditetom, čiji je stepen invaliditeta 70 do 100%, obezbedili smo popust od 50% na cenu mesečne pretplate koja važi za izabrani Net paket sa dinamičkom IP adresom bez ugovorne obaveze.)
Postoji velika šansa da su onima koji su sami pre Nove godine prešli na npr. Net 10 naplaćivali 1000 din(a ne 775).
Kad je došla Nova godina, odlučili su da ukinu(konačno) Klik brzine i onda shvatili da je previše dići pretplatu sa 600 na 1000 din. pa su sami svoju
rečenicu drugačije protumačili.
Nadam se da sada svi koji koriste ovaj popust plaćaju cene iz zagrada.

Još nešto.Kada je otac uzimao IPTV prvo su mu uključili sve dodatne pakete(a da ih on nije tražio) i tek kada sam mu skrenuo pažnju da ih poseduje i da će mu ih dodatno naplatiti (on naravno to nije znao), nazvao je i oni su mu isključili(sve pakete sem osnovnog(čak i arena paket koji je besplatan)) i naravno naplatili za sve dane koje je imao sve pakete, uz obrazloženje da moraju jer je imao tu uslugu.
Onda je posle nekoliko dana opet zvao da bi mu uključili arena paket.
 
Net 10 do 10/1 Mb/s 1.549,00 = 775 din.
Osnovni IPTV 1015,00 = 508 din.
Pretplata za fiksni 659.00 = 330 din.

Moj otac je invalid i potvrđujem da za ove navedene usluge plaća cifre sa desne strane.
Ranije je imao Click 1 (otprilike 2 godine) i plaćao je oko 600 dinara(popust 50%).Malo pre Nove godine
su ga automatski prebacili na Net 10.
Što se tiče fiksnog telefona,ima samo popust 50% na pretplatu i naravno 150 besplatnih minuta za pozive unutar fiksne mreže u Srbiji
(koje svi imaju).
Na dodatne usluge nema popust (za drugi STB plaća 300 din.).

Potvrdjujem da 70 % osoba koji mogu ovo da ostvare za ovo nisu ni znali.
I da je ova kampanja krenula i kasnije od 01 januara 2015te. osim za fiksni za koji je postojala ranije.
Zar je 3 meseca bilo potrebno da se malo o ovome diskutuje tek sada...
 
Ја сам већ писао, понуда за инвалиде постоји годинама и увек је на оном месту само што то нико не гледа. А и до скоро су биле акције у којима се добијао пакет по цени споријег па су попусти за инвалиде били чак и гори од тих акција. Такође се сећам да су и попусти за фиксни и телевизију постојали годинама али их нисам гледао јер ме нису интересовали.
 
Већ сам цитирао, по информацијама са сајта не мора да се телефон води на инвалида. А добија се 50% попуста на претплату.

Ja sam prenosio tel. na sebe pre 10god, nesecam se bas tacno. Nista posebno, 300din tako nesto.
 
1.png
Čitati samo podvučeno!

U decembru sam uzeo 20/1 za osobe sa invaliditetom bez ugovorne obaveze po ceni 1949,5 din. Znači gleda se cena bez ugovorne obaveze pa na nju 50% popusta.
20/1 bez ugovorne obaveze bilo 3899 din. manje 50% = 1949,5 din.
A sad sam prešao na 20/2 za osobe sa invaliditetom, cena će biti ako nisu nešto menjali 1199,5 din.
20/2 bez ugovorne obaveze 2399 din. manje 50% = 1199,5 din.
Cene su sa PDV-om.
Koliko će tačno biti znaćemo kad stigne sledeći račun.
 
Pogledajte prilog 166529
Čitati samo podvučeno!

U decembru sam uzeo 20/1 za osobe sa invaliditetom bez ugovorne obaveze po ceni 1949,5 din. Znači gleda se cena bez ugovorne obaveze pa na nju 50% popusta.
20/1 bez ugovorne obaveze bilo 3899 din. manje 50% = 1949,5 din.
A sad sam prešao na 20/2 za osobe sa invaliditetom, cena će biti ako nisu nešto menjali 1199,5 din.
20/2 bez ugovorne obaveze 2399 din. manje 50% = 1199,5 din.
Cene su sa PDV-om.
Koliko će tačno biti znaćemo kad stigne sledeći račun.
Tel2ekomI2PTV.jpg
Ja za sebe odavno imam 20/1 koji placam 1899 dinara.
Ovde za osobe sa invaliditetom su lepo stavili 774.5 dinara da kosta net 10/1 jer je puna cena 1549din.
Tako da za net20 brzine 20/2 ako pise 1899dinara sada upola cena za invalidne osobe kosta 949.5 dinara.
 
Manite sta pise na tarabi, ovo je drzavna firma :)
 
Pogledajte prilog 166531
Ja za sebe odavno imam 20/1 koji placam 1899 dinara.
Ovde za osobe sa invaliditetom su lepo stavili 774.5 dinara da kosta net 10/1 jer je puna cena 1549din.
Tako da za net20 brzine 20/2 ako pise 1899dinara sada upola cena za invalidne osobe kosta 949.5 dinara.

Bio u mts-u cena za 10/1 je 1549 ali to je akcijska cena a prava 1899.
Ko ima 20/1 placa 1899 koliko kosta 10/1.
Tako da za 10/1 sa popustom od 50%(za invalide) i pdv-om platicete oko950-1000din.
 
Da li moze osoba sa invaliditetom da uzme paket u opstini pored svoje, tj ne na onu na koju se vodi? Tipa podstanar je i hoce da uvede net10 adsl za 800 il 1000din kolko je vec sa popustom...
 
Trebalo bi da moze, jer se vodi po JMBG, ne po mestu stanovanja. Probao bih, ali ne mogu da prebacim od mojih ADSL na sebe, dok im ne istekne ugovor :(

Inace, SBB uslovljava OIS popust za KTV sa dosta stvari (mora se LK voditi na adresu na kojoj je KTV, mora glasiti na ime osobe, osoba ne sme biti zaposlena, cak ni u mirovanju...). Prva dva su kao da ne bi na vise lokacija dobijao popust (kakav im je sistem koji to ne bi mogao pronaci sam? :D) :)
Iz principa sada hocu da mojima otkazem SBB KTV, i otkacim ih trajno i totalno.
 
Posto sam zavrsio ovo za sebe, evo nekih informacija (zaprepascen sam koliko su dobro upoznati, po ovom pitanju, cak i neki radnici za koje znam da su totalni duduci :D):
- Mozete uzeti fixni, net i IPTV sa popustom, gde god zelite. Mogu biti rastrkani
- Mozete imati i vise ovih usluga (vise od jednog fixnog, ADSL, IPTV..), ali SAMO JEDNA je sa popustom. To ide po nekom automatizmu, i ukoliko uzmete opet istu uslugu, ona ce ici bez popusta. Tako da mozda nekome zatreba manevrisanje da bi se sredilo gde da bude sa popustom, a gde bez.
- Mobilne tarife nisam isprobavao uzeti, s' tim da je izgleda moguce za slepe osobe uzeti 2 broja sa tom tarifom (ima smisla!). Ali sve ove tarife nemaju neogranicen net, i prilicno je lako napraviti racun sa njima.
- Popust ne vazi za Box pakete :(

I oni ne znaju sta je ona kampanja UO24 za osobe sa invaliditetom :) (izgleda da je to bas ova "kampanja", ali ipak nema UO - to je samo pretpostavka, jer jedina kampanja koji im sistem daje za OIS je ova, bez UO).


Kad bi mogao naci kako da otkacim sada SBB kod mojih, bilo bi super :( 1200RSD mesecno, a nista se ne gleda, nego kao.... ne raskida im se.
 
Koje njesra! Imam 10/1 uzeo preko keve popust na invalida proslog meseca,tj isao cale posto se vodi tel na njega.
Danas odem i pitam da predjem na veci paket tj 20/2 oni u mts mi kazu da nije moguce prelaziti na veci paket zato sto je ugovor na invalida + popust i nista ne moze da se menja! Koja glupost!
U stvari moze ugovor da se prekine kad hoces ali popusta vise nema :S:
 
Lupetaju. Menjao sam nekoliko puta ove godine, maltene svaki mesec (Net10 kad sam na odmoru, Net50 probao 2x, ali slab WiFi zbog zagusenja, LAN kabl mrzim, i vratio se opet na Net20).
Nista se ne menja, ovo nije promocija sa popustom vec neki izlazak u susret.
 
Koliko bi sveukupno izasao 20/2 internet, fiksni i IPTV uz ovaj popust? Imam ostecenje sluha, je l' i to racunaju kao invaliditet? Mislim cujem ja ali na levom uvetu mi je ostecenje vise od 70%, a ako mogu da iskoristim ovo, sto da ne.
 
Mozes ako imas resenje da imas ispod 30% sluha (tj. barem 70% ostecenja). Medjutim, ne racuna se jedno uho, kao ni oko, vec samo se gleda ono koje bolje cuje/vidi.

Sve je 50% od cene. ~330 fon, 1450 50/2, 950 20/2 i IPTV oko 560. Postoji caka - sva tri moraju biti na istoj adresi. Samo primarna adresa ima ovaj popust, znaci ako hoces na drugoj adresi IPTV sa popustom, nema veze ako ga nemas na prvoj, nema popusta na drugoj (tako su mi rekli, uzeo sam sada, videcu tek kroz 3 meseca)
 
Nije problem, sve ce biti na jednoj adresi. Mada videcu, sutra idem po PPPoE adresu pa cu da se raspitam vise o tome. Hvala ti na ovim cenama.
 
Ako imaš neki važeći dokument da ti je, najbolje da napišem ukupno ili zbirno, utvrđeno najmanje 70% invalidnosti. Tako je pre pisalo na sajtu, sad ne znam kakva je situacija.
 
Mislim da imam dokument gde mi je zbirno ostecenje bilo preko 70%, medjutim sstariji je to dokument i popravilo se stanje.
 
Ako je to resenje PIO/CzSR onda moze, drugo ne prihvataju :(
 
Mozes ako imas resenje da imas ispod 30% sluha (tj. barem 70% ostecenja). Medjutim, ne racuna se jedno uho, kao ni oko, vec samo se gleda ono koje bolje cuje/vidi.

Sve je 50% od cene. ~330 fon, 1450 50/2, 950 20/2 i IPTV oko 560. Postoji caka - sva tri moraju biti na istoj adresi. Samo primarna adresa ima ovaj popust, znaci ako hoces na drugoj adresi IPTV sa popustom, nema veze ako ga nemas na prvoj, nema popusta na drugoj (tako su mi rekli, uzeo sam sada, videcu tek kroz 3 meseca)
Mislim samo da je sada 20/2Mb/s 850 dinara.
 
Mislim da prihvataju i resenja boracke uprave, za vojne invalide...
 
Mislim samo da je sada 20/2Mb/s 850 dinara.
Ne, stigao mi je racun za oktobar, 950 je za 20/2. Ne racuna se ova cena 1700 iz neke novije promocije, vec 1800 za onu standardnu, bez uredjaja i bez meseci gratis.
Sto ce reci otprilike za 50/2 izadje ista cena, sa i bez UO i 5 meseci gratis, samo sto nema UO :)

Mislim da prihvataju i resenja boracke uprave, za vojne invalide...
Oni idu u drugu kategoriju, pa ne znam tacno (mada iste popuste imaju)
 
Od 01.12.2015. Radijus vektor daje popuste od 50% svim osobama sa invaliditetom koje imaju 100% invaliditeta.
Druge kategorije (manje od 100%) imaju manji popust...
Cenovnik, poslednja strana http://www.vektor.net/wp-content/uploads/RV-CENOVNIK_DECEMBAR-2015_IZVOD.pdf .
Moze se traziti i putem emaila [email protected] (cini mi se da je taj email), navesti u poruci ko ste, sta ste, zasto i koliki popust trazite, priloziti skenirano resenje o invaliditetu, ocitanu licnu kartu, moze (a mozda i ne mora) skenirana spoljasnjost LK, racun poslednji (ako nije placen, a moze i ako je placen samo sumnjam da ce se onda racunati popust za taj mesec), sacekate da prime, obrade i odobre, verovatno jave a ako i ne jave bitno je da bude umenjen racun 50% (ili 30% za one sa manje od 100% intaliditeta).
Moze se otici i u korisnicki centa, mozda moze i neko umesto osi ali onda treba imati pisanu izjavu osi, potpisanu sa unetim osnovnim podatcima i licnom kartom osi za pokazati...

O svemu se raspitajte na njihovovm info telefonskom broju...
 
Cisto da ponovim, mislim da sam u ovoj temi vec napisao, ali nije visak..
SBB daje 100% za KTV za OSI, ali iskljucivo ako nisu zaposlene, dovoljno je da se vode na adresi gde je KTV prikljucak, ranije je moralo i da bude na ime OSI, ne znam da li je i dalje tako.

Za sada inace jos uvek ne mogu da potvrdim da li IPTV mora biti na primarnoj adresi kod MTSa da bi vazio popust (na adresi gde fixni ima popust), ili moze na drugoj, pa prva usluga ima popust, nebitno gde je. U CC su mi rekli da moraju biti na istoj adresi.
 
Poslednja izmena:
Није ни раније морало, СББ се одувек водио на моје име а на име мајке сам био ослобођен плаћања одржавања. Почео сам пре око 4 године, можда је пре тога било другачије.
 
Steta je sto nema vise tih ponuda. Sto najvece kompanije nisu vise socijalno odgovorne. Mnogim ljudima sa invaliditetom bi puno pomogli a sebi napravili najjeftiniju reklamu.
 
Za stvari koje ih ne kostaju definitivno, tipa fixni i obican TV. TS cak kosta TV (zbog STB-a) pa nudi nesto svim OSI.
 
Nazad
Vrh Dno