Šta je novo?

Popust 50% za ADSL i ostale usluge za osobe sa invaliditetom

peneda2009

Slavan
Učlanjen(a)
29.04.2008
Poruke
421
Poena
320
TelekomIPTV1.jpg
Hoce li mi neko reci od kada ova kampanja stoji javno na telekomovom sajtu ?
Ja s vremena na vreme odem da vidim ima li koja promocija i ovo cini mi se da nisam
video da stoji za osobe sa invaliditetom ? Cini mi se negde od pola februara.
I ako duze stoji priznajem ja sam to prevideo.
Medjutim. O ovoj kampanji se nikada nigde nije pisalo niti pominjalo ?
Bio do poslovnice i saznao iz poziva operatera da lice koje je invalid moze ostvariti
50 % popusta na sve tri usluge posebno. Nikakav Box ne dolazi u obzir jer je tako skuplje.
Pogledajte :
Net 10 do 10/1 Mb/s 1.549,00 = 775 din.
Osnovni IPTV 1015,00 = 508 din.
Pretplata za fiksni 650.00 = 325 dinara.

U najjeftinijoj varijanti je ovo sastavljeno.
 
Poslednja izmena:
Ово постоји одавно и сигурно је месецима ако не и годинама на сајту. Знам јер сам размишљао о томе, моја мајка је била инвалид али попуст за телефон нисам могао да добијем јер важи за обичне линије а не за ISDN, телевизија ме у принципу није занимала јер имам СББ (за који из истог разлога нисам плаћао одржавање) а интернет ... па имам Бокс па ни то није могло. Можда бих размислио о томе јуна када ми Бокс истиче ... али је сада касно и ово више не важи за мене. :(

Рачуница ти није добра за интернет, овде иде она друга цена тј 50% од 1.999 колико кошта пакет без уговорне обавезе. Није било много приче о овоме јер једноставно нема много инвалида.
 
Ne, ide popust na cenu SA ugovornom obavezom, a ugovor je bez obaveze.
Ne znam da li je ranije bilo tako, od ove najnovije promene ovako stoje stvari.

Postoji informacija ta na sajtu od kako ima ADSL kod Telekoma - koji mesec. Ali do sada nije precizno receno koliki je popust.

Za IPTV nisam znao da moze popust isto.
 
Mozda i gresim ali kao prvo invalida ima jako mnogo i znalo bi se za ovu kampanju da je bila javna kao sada.
Znalo bi se jer bi svi koji imaju invaliditet bi ovo uzeli bez razmisljanja jer je najpovoljnija moguca ponuda sto se tice sve 3 usluge.
Od juce sam zvao bar 3 poznanika invalida i nisu imali pojma o tome.
sto se cene kostanja tice Calexx gresi jer na sajtu pise da osoba placa 774.5 za Net 10/1 koji kosta 1549.00 sto je upola.
u poslovnici mi je receno da se placa tih 774.5 u sledecem net 20/2 kosta 949.5 din. bez ugovorene obaveze i IPTV 508dinara.
 
На сајту пише и
osobe sa invaliditetom, dosadašnji korisnici Click 1 paketa plaćaće 774,5 dinara mesečno
па је могуће да ово важи за њих. Оно што сам ја схватио је из ове реченице
popust od 50% na cenu mesečne pretplate koja važi za izabrani Net paket sa dinamičkom IP adresom bez ugovorne obaveze
према којој капирам да се плаћа пола од претплате која важи за пакет који је без уговорне обавезе. Реченица може да буде схваћена и обрнуто, да се плаћа упола од цене неког изабраног пакета и да нема уговорне обавезе. Мислим да за ово друго недостаје бар једна запета ако не и нека реч. Свеједно, није страшно ни једно ни друго.

Знам да има и превише инвалида али је у питању број оних који хоће да користе АДСЛ и то код Телекома а нису од оних који неће да се распитају шта све могу да добију. Шта мислиш, колико је инвалида ослобођено плаћања одржавања код СББ-а или оне теве претплате?
 
ne pricam o SBB-u jer mi njega nismo ni videli u manjim opstinama niti cemo ga videti uskoro. Svaka cast SBB-u gledao sam
ga u Novom Sadu i Vrscu ali sta vredi kada nije za siroke mase kao Telekom. Svako selo skoro sada ima 10/1MB ADSL.
Ovde se radi o tome da je ogroman broj pravih invalida ostecen jer nije ni znao da moze popust da ostvari.
Juce, zvao Beotel, Eunet, Total TV Net, i niko od njih ne daje ovakav popust za ovakve osobe.
 
Poslednja izmena:
Zašto mislite da ima toliko puno ljudi kojima je utvrđena invalidnost prve kategorije odn. telesno oštećenje 70 do 100%?
 
Mislim da jer je to i neki vid drzavne tajne jer drzava ne postuje zakon o tome kao i privatnici koji su duzni da uposle takve osobe. Ono na 20 zaposlenih 1 invalid.
U manjim opstinama pogotovo se to nikako ne postuje jer ne postoji i dalje inspekcija koja vrsi nadzor ustanova osim u Beogradu, Novom Sadu i Nisu...
I sada eto daju taj popust na ADSL koji mozda i nece dugo da traje. Svakako tu ima i mnogo zloupotreba ali sta da se radi kada smo drzava bezakonja.
 
Poslednja izmena:
Zašto mislite da ima toliko puno ljudi kojima je utvrđena invalidnost prve kategorije odn. telesno oštećenje 70 do 100%?
Nije to prva kategorija uvek! Barem nije za slepe recimo - 1. kategorija su skroz slepi. A 70% ostecenja je tek 5. kategorija, ali isto spada u invalide. Slicno je i za sluh valjda.

Ovo je definitivno na sajtu Telekoma, na glavnoj strani za net, ili delu za Net/Click pakete, od kad imaju ADSL otprilike. Ja zanm za ovo jos od 2011. negde. Ali mislim da je tada bilo ovo kako zvuci sada, bez primera: cena bez ugovorne obaveze, 50%. Sto nije bilo jeftino.
Sada je vec druga prica.
 
Pogledajte prilog 166240
Hoce li mi neko reci od kada ova kampanja stoji javno na telekomovom sajtu ?
Ja s vremena na vreme odem da vidim ima li koja promocija i ovo cini mi se da nisam
video da stoji za osobe sa invaliditetom ? Cini mi se negde od pola februara.
I ako duze stoji priznajem ja sam to prevideo.
Medjutim. O ovoj kampanji se nikada nigde nije pisalo niti pominjalo ?
Bio do poslovnice i saznao iz poziva operatera da lice koje je invalid moze ostvariti
50 % popusta na sve tri usluge posebno. Nikakav Box ne dolazi u obzir jer je tako skuplje.
Pogledajte :
Net 10 do 10/1 Mb/s 1.549,00 = 775 din.
Osnovni IPTV 1015,00 = 508 din.
Pretplata za fiksni 650.00 = 325 dinara.

U najjeftinijoj varijanti je ovo sastavljeno.

Bilo je price u temi Telekom ADSL (novi paketi 01.10.2012) cak i pre 2015te, a akcija je pocela prvog januara, ja sam uzeo 50/2 za 1500 din
 
Mogu da potvrdim da je veoma dugo popust za OSI za pretplatu kod Telekoma za telefon...
Za adsl i iptv ne znam, dugo nisam na adsl-u niti sam bio kod Telekoma, imam kablovsku kod RV i mogu da kazem da Radijus Vektor daje popuste osobama sa invaliditetom, 50% na "odrzavanje" (osnovna mesecna pretplata za tv, ali ne i za digitalne pakete) i ne naplacuju ugradnju (rad) pri uvodjenju kablovske tv ili interneta ali naplacuju cenu materijala (kabla).

Hvala im ...
 
Није овде нико оштећен ако се не интересује за могуће попусте. Откуд Телеком (или неко други) може да зна да је неки корисник, а нарочито члан домаћинства, инвалид? Претпостављам да ће неко такав када оде да потписује уговор или се распитује о томе највероватније да добије и инфо и понуду али ... откуд неко зна да је моја мајка била инвалид? Ионако се све води на моје име, ја одлазим и склапам уговоре али сам ипак толико пажљив да све прочитам и потрудим се да искористим. Нема се, мора се. :(

Што се питања о великом броју инвалида тиче, не мора инвалид да склапа уговор, то обично важи ако је у питању и члан домаћинства па претпостављам да таквих има прилично али ... за мене је и један инвалид много и премного.
 
Ugovor mora da glasi na osobu sa invaliditetom.
 
"Odlicno", u smislu nismo nista izgubili mi koji nismo to iskoristili.

A zasto ima puno invalida? To uopste nije korektno pitanje koliko neki misle. Kod nas je cak i mnogo neprijavljenih (ja sam jos uvek neprijavljen, a od rodjenja sa legalno slepa osoba, samo sto nisam video razlog da gubim vreme ranije sa komisijom).
U inostranstvu ima i vise invalida, i cak i vise kategorija i beneficije su mnoooogo vece.

Ali bitna razlika sa nama je - beneficije mogu da koriste oni koji inace nemaju dohodak bilo kog tipa! A kod nas, to moze da koristi i Miskovic bukvalno! :(
 
Kako bese ona cuvena od skora: "toliko nam dobro ide da me je sramota". Moj otac je takodje invalid, ne vidi 100%, karcinom glave i pluca imao, radio i gradio, placao doprinose, pitaj Boga za sta i onda dodje jedan koji misli da sve zna i smanji i stopostotnim invalidima penzije. Ko je bre on da smanjuje plate i penzije?
Sad moj napaceni otac mora na operaciju oka, da pokusaju da mu vrate vid bar malo ali hej to ne moze u drzavnom zdravstvu jer je ono u rasulu i svi ti drzavni oftalmolozi rade privatno i sad on mora privatno i to jos od svoje bedne i umanjene penzije 15%, da skupi 4000 evra.
Gospodja guvernerka ima 600 hiljada platu dok penzioneri i invalidi i ostali ljudi iz privatnog sektora po 25 hiljada. Pa gde je tu pravda.
I samo da kazem da je moj otac trazio taj popust od 50% ali ne daju, uvek je bio izgovor kad bude neka promocija i cim je istekao ugovor predjosmo na sbb, razlika ogromna ali nema popusta.
Izvinjavam se ako sam otisao u off.
Ps. Jos ce nasa pametna vlast sad da usavrsi Dinkicev plan za zaposljavanja pa cemo da placamo strancu koji dodje 7000 evra po zapislenom a on dok ima ugovor zaradi od toga, rasproda imovinu preduzeca, pootpusta radnike i kad mu istekne ugovor ode on a nama ostaje nista. Sve se to lepo radi i prikriva se nezaposlenost.
Izvinjavam se jos jedared.
 
Poslednja izmena:
Ja sam nadam da nisi moj post shvatio kao neko neslaganje sa tobom ili pravom tvog oca (tj. da nadam se da sam ja lose shvatio da je tvoj post odgovor na moj?).
Sve ovo treba da ima pravo. Jedino kazem, nije fer sto neki, koji rade normalno iako imaju procenjen neki invaliditet, imaju pravo na novcane naknade i ne znam sta sve jos :( OK je da invalid koji ne moze da hoda ima pravo na ulicne prelaze i slicno, ali ako zaradjuje normalno, ne treba da ima pravo i na novcane naknade.
Ovo znam iz licnog slucaja...
 
Meni su odobrili popust pre dve godine, na osnovu ćerkice (100% invalid), ali tad je bilo samo na fiksni telefon, što mi i nije neka ušteda, ali daj šta daš. Nisam ni znao da su dodali i za ostale stvari popust, što je super stvar, ali me niko nije obavestio o tome iako koristim i njihov internet. Valjda bi trebalo da vide i sami da imam već popust na fiksni, pa da umanje i za internet.
 
Popust ne vazi ako si pod ugovornom obavezom bilo kog tipa (ne mogu pre isteka sadasnje recimo da dobijem ovaj popust za net).
A ranije se UO isplatila vise od ovog popusta, jer je popust bio na punu cenu, a sada je na onu sa UO. 775 je sada Net10, a bio je 1000, napisao je neko gore.
 
Sad moj napaceni otac mora na operaciju oka, da pokusaju da mu vrate vid bar malo ali hej to ne moze u drzavnom zdravstvu jer je ono u rasulu i svi ti drzavni oftalmolozi rade privatno i sad on mora privatno i to jos od svoje bedne i umanjene penzije 15%, da skupi 4000 evra.
Gospodja guvernerka ima 600 hiljada platu dok penzioneri i invalidi i ostali ljudi iz privatnog sektora po 25 hiljada. Pa gde je tu pravda.
Мојој мајци се појавила катаракта пре неколико година па сам је пријавио за операцију, на ред је дошла после годину дана и оперисана је. Све је прошло одлично и опет је то око било у фулу. Иначе је имала отприлике толику пензију а када је почело ово смањивање, мислим да су јој одбили нешто реда 175 динара па два пута у два дела. Могуће је да је онима са великим пензијама и смањено више, код моје мајке није било тако. Додатак за туђу негу (једино што је примала због инвалидитета и то 60% а за то се баш тешко изборити) нису дирали.
I samo da kazem da je moj otac trazio taj popust od 50% ali ne daju, uvek je bio izgovor kad bude neka promocija i cim je istekao ugovor predjosmo na sbb, razlika ogromna ali nema popusta.
Има и код СББ-а попуст, инвалиди су ослобођени плаћања одржавања што и није мала пара. Не мора ни уговор да гласи на њега, довољно је да неко у домаћинству има право и ослобађају.
Ps. Jos ce nasa pametna vlast sad da usavrsi Dinkicev plan za zaposljavanja pa cemo da placamo strancu koji dodje 7000 evra po zapislenom a on dok ima ugovor zaradi od toga, rasproda imovinu preduzeca, pootpusta radnike i kad mu istekne ugovor ode on a nama ostaje nista. Sve se to lepo radi i prikriva se nezaposlenost.
Зар није раније било 10к € по раднику? А опет, ако мало размислимо, на овај начин власта плаћа те раднике а странац само има ћар. Бар нека вајда од власте ... мада мене ни то неће да закачи.

Никада нисам склапао такав уговор са Телекомом па нисам знао да мора уговор да важи на инвалида, оно што сам користио (СББ и теве претплата) се односило на било ког члана домаћинства.

Е да, мислим да до скоро и није био исплатив овакав уговор за Телеком АДСЛ јер је углавном постојала акција нета по цени нижег пакета па се за 20/1 плаћало као за 10/1 док би инвалиди имали 50% од пуне цене 20/1. По старом ценовнику, 20/1 по цени 10/1 се добијало за 1.899 док је пуна цена за 20/1 без УО била 3.899 илити 50% би било 1.949,5 па зато и није било заинтересованих. Сада је већ боља понуда.

Еоот. ;)
 
SBB daje TV besplatno? A ima li nesto za net? sada me kopka :D
 
Не могу сада да нађем, али смо неколико година били ослобођени плаћања одржавања а сваког септембра сам носио чек од пензије на коме се види да је корисник туђе неге и помоћи (попуст важи за одређене проценте инвалидитета и за туђу негу и помоћ) и продужавали су.

Сад нешто гледам, инфо са Телеком сајта о попустима за инвалиде:

Popust mogu ostvariti korisnici ili članovi njihovog domaćinstva samo ukoliko su invalidi prve kategorije.
Зар ово не значи да се попуст остварује и на име инвалида у домаћинству а да не мора он да потписује уговор?
 
Ja koliko ovo razumem ovo je za invalide prve kategorije samo (da ne mora na njih ugovor, a za telefon je morao, baba je imala od 90ih) da ne mora na ime osobe sa invaliditetom, dok za ostalo mora.
Prva kategorija = 100% invaliditet.
 
Јел ово важи и за фиксни?
 
Popust ne vazi ako si pod ugovornom obavezom bilo kog tipa (ne mogu pre isteka sadasnje recimo da dobijem ovaj popust za net).
A ranije se UO isplatila vise od ovog popusta, jer je popust bio na punu cenu, a sada je na onu sa UO. 775 je sada Net10, a bio je 1000, napisao je neko gore.

Cena je 1000din, gleda se cena bez ugovorne obaveze, a korisnici koji su do 1-og januara 2015-e koristili Click 1 paket dobijaju Net 10 paket i placaju ga 775din.

"Obaveštenje
Obaveštavamo korisnike starog Internet paket Clik 1 koji su ovaj paket koristili po povlašćenim cenama da se od 1. januara 2015. ovaj paket ukida. Od navedenog datuma ovi korisnici će postati korisnici do 6 puta bržeg paketa - Net 10.
Naknadu za novi Net 10 paket, brzine do 10/1 Mb/s, osobe sa invaliditetom, dosadašnji korisnici Click 1 paketa plaćaće 774,5 dinara mesečno."

A da za fixni tel. mora da se vodi telefon na invalida, ja sam prebacivao na sebe. Al nesto malo se dobija dal je 150din il 150 impulsa nemam sad pri ruci racun.
 
Poslednja izmena:
To je bilo ranije, sada su mi rekli da vazi cena 775 za Net10 za invalide.
 
Što se tiče Telekoma, bolje zovite korisnički servis nego da idete u poslovnicu. Bolje su informisani kada su ovi popusti u pitanju.
 
Net 10 do 10/1 Mb/s 1.549,00 = 775 din.
Osnovni IPTV 1015,00 = 508 din.
Pretplata za fiksni 659.00 = 330 din.

Moj otac je invalid i potvrđujem da za ove navedene usluge plaća cifre sa desne strane.
Ranije je imao Click 1 (otprilike 2 godine) i plaćao je oko 600 dinara(popust 50%).Malo pre Nove godine
su ga automatski prebacili na Net 10.
Što se tiče fiksnog telefona,ima samo popust 50% na pretplatu i naravno 150 besplatnih minuta za pozive unutar fiksne mreže u Srbiji
(koje svi imaju).
Na dodatne usluge nema popust (za drugi STB plaća 300 din.).
 
Онда је и даље у причи варијанта да корисници Click 1 који су пребачени плаћају 775 док за оне који нису користили тај стари пакет можда ипак важи 50% од 1.999.
A da za fixni tel. mora da se vodi telefon na invalida, ja sam prebacivao na sebe. Al nesto malo se dobija dal je 150din il 150 impulsa nemam sad pri ruci racun.
Већ сам цитирао, по информацијама са сајта не мора да се телефон води на инвалида. А добија се 50% попуста на претплату.
Popust mogu ostvariti korisnici ili članovi njihovog domaćinstva samo ukoliko su invalidi prve kategorije.
 
Zapravo, još ranije, Click 1 paket je bio 499 RSD, a pretplata bila 215 RSD. Sa 70% invalidnosti se moglo ostvariti to pravo.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno