Šta je novo?

Popust 50% za ADSL i ostale usluge za osobe sa invaliditetom

Zvao sam telekom i kažu da nemamo pravo na popust jer se telefonska linija ne vodi na OSI, a ugovor moram da izguram do kraja. Zvao sam i SBB i oni kažu da kod njih definitivno ne bi plaćali "održavanje" nego samo internet, što je 1590 din. za 30/2. Dve godine je dug period, kad mora da se plaća nešto što ti ne treba. U svakom slučaju čekam istek ugovora, a do tad se možda nešto promeni, pa definitivno prevagne na jednu stranu.
 
Ako je tvoja kuca, stan, odnosno tvojih roditelja i slicno, sta je problem da se telefonska linija prenese na osi i koristi ko i do sada ali zato dobijes popust od 50% na sve usluge?
 
Ne da MTS da se menja vlasnik dok traje UO :( (za net i fixni, za mobilni moze :D)
Dule, barem promeni fixni na sebe, odnesi resenje da ti se primeni popust. Takodje ako budes hteo IPTV, moci ces i njega onda dobiti (ako bude na tebe i IPTV) sa 50% popusta.

Do skora kod Telekoma se samo IPTV i fixni isplatio za OSI, tek od uvodjenja VDSLa (od tih promena cena) je bio isplativ, jer je 50% na cenu, koja je BEZ UO. (900 za 50/2, 1200 za 100/2, naravno ko moze)

Sa kojim resenjem ti je SBB rekao da ne bi placao odrzavanje? Da li neko zna sta je sa Duo/Trio paketima kod SBBa u ovim situacijama? (placa se puna cena, placa se cena minus cena KTV, ili nesto trece?)
 
Већ је писано, максимум попуста је да се не плаћа одржавање, ако су у питању пакети онда цена минус одржавање. У СББ ценовнику имаш цене само пакета без одржавања и онда важи таква цена.

Својевремено сам се распитивао за ових 50% попуста али није важило за ИСДН, ваљда се то сматра луксузом и не попуштају..
 
Nema pomena o SBB paketima u ovoj temi, uradio sam Search upravo.
Fiber nema bez odrzavanja, zato pitam. (mada me licno ne interesuje, jer opet je i najnizi paket skuplji nego 50/2+fixni kod MTSa, kamoli ako se i KTV placa)
 
Ти не читаш и СББ теме? ;) И даље поредиш бабе и жабе, СББ нуди аналогну телевизију у сваком случају плус дигиталну у пакетима и не може да се пореди само са интернет пакетом. Реално поређење може да буде са SuperBox и Trio Gold пакетима па онда први за 3.605 нуди 50/2, телевизију, фиксни и мобилни док други за 3.489 даје 50/3, дигиталну, фиксни и аналогну. Може да се каже да нема неке разлике, некоме више значи мобилни, некоме да може да гледа програм на више од једног телевизора. Разлика је и у томе што свако ко има СББ може да добије овакав пакет док је код мтс-а то неки минимални проценат. Сигуран сам да има више СББ корисника него оних код којих може VDSL.
 
Ти не читаш и СББ теме? ;)
Ne, zasto bi to radio zadnjih 5-6 godina od kada nemam SBB?
Juce sam usao da pitam za Fiber, posto vise ne pise da je moguc samo na toj i toj lokaciji, pa me zanima da li su najzad shvatili da treba da ga dozvole i drugde (npr. znam da sam ja to mogao od pocetka imati na Dorcolu :))

И даље поредиш бабе и жабе, СББ нуди аналогну телевизију у сваком случају плус дигиталну у пакетима и не може да се пореди само са интернет пакетом.
I don't care sta ti mislis da moze i ne moze :D
Mene zanima samo net - ja cu da poredim ukupnu cenu za odredjeni net protok. Tacka :)
Ako kod SBBa moram da doplatim A, a kod Telekoma B, a ni a ni B ne koristim, to znaci da mene Net kosta A+x ili B+y. I to je jedino sto mene treba da zanima.
Ako 50/2 kod TSa mogu da dobijem za 1200, a kod SBB eventualno za 1600 mogu 30/2, to je to. Nema daljeg poredjenja. Mene ne zanima TV, ni fixni iskreno. Meni ovoliko izadju net paketi.
Nemoj jos u temi o OSI popustima da mi lupas cene normalnih paketa, koje nama uopste nisu u igri. Ako te nervira sto mene ne zanima net, prihvati to, ali ne smaraj barem MENE sa poredjenjem SuperBoxa i SBB paketa. A ja sam ocigledno gore ISKLJUCIVO za sebe i mislio (iako se odnosi na sve OSI poredjenje). Jer ako procitas opet videces da kazem "mada mene licno". Dosta vise, covece :)


Сигуран сам да има више СББ корисника него оних код којих може VDSL.
Ako mislis KTV korisnika, da, ako mislis NET korisnika, ne. Vec neko vreme vise njih moze VDSL dobiti nego sto SBB ima NET korisnika.
 
Juce sam usao da pitam za Fiber, posto vise ne pise da je moguc samo na toj i toj lokaciji, pa me zanima da li su najzad shvatili da treba da ga dozvole i drugde (npr. znam da sam ja to mogao od pocetka imati na Dorcolu :))
Слабо читаш.
Fiber Power je trenutno dostupan delovima Bežanijske kose, Novog Beograda i Dedinja u Beogradu.
Ako mislis KTV korisnika, da, ako mislis NET korisnika, ne. Vec neko vreme vise njih moze VDSL dobiti nego sto SBB ima NET korisnika.
Које поређење ... вероватно сви СББ корисници могу да добију било који пакет па се лако провери колико би то било. Ако тако поредиш, онда пореди колико њих може једно или други или колико њих има једно или друго. Тачније је прво поређење. То што огромна већина неће 50/3 или више нема везе са тим да ли може. Пун VDSL и даље може минимални проценат, рецимо да је неки плафон 20/2 за већину.
 
Слабо читаш.
Citam dobro, tog dela nema kada otvorim Fiber Duo/Trio pakete, na njihovim stranicama.
Evo i slike, cak sam uradio Search i nema teksta koji pominjes.

Које поређење ... вероватно сви СББ корисници могу да добију било који пакет па се лако провери колико би то било. Ако тако поредиш, онда пореди колико њих може једно или други или колико њих има једно или друго. Тачније је прво поређење. То што огромна већина неће 50/3 или више нема везе са тим да ли може. Пун VDSL и даље може минимални проценат, рецимо да је неки плафон 20/2 за већину.
Poredjenje koje ti dajes je za marketing SBBa samo.
Ali ne smaraj vise temu, vratimo se na OSI.
 

Prilozi

  • Clipboard01.jpg
    Clipboard01.jpg
    88.3 KB · Pregleda: 79
Poslednja izmena:
Sta vam se desava sa tv pretplatom?
Je li nekom ukinuta tv taxa?
Meni poslali pismo da me obaveste da nisam pravilno popunio formular (nisam izabra odnosoi nisam zaokruzio ni" sam u kuc"i ni "sam izgrzavam porodicu") pa me obavestavaju da to uradim.
Danas me zovu i iz NS za to isto ( a ja u "inostranstvu" u romingu), kazu nepravilno popunio ajde nam dostavi ponovo... (inace prosledio im rts jer stanujem u BG a na selu na posdrucju AP Vojvodine imam nesto zemlje malo i limenu garazu sa strujom).
Pre ne dan vidim da su otvorili email sa zahtevom koji sam poslao isti dan kad mi je dosao racun za struju i kad sam video da mi nisu odbili tc taxu.
Tu sam zaokruzio da izdrzavam porodicu... ;)
Ja i dalje cekam da vidim sta ce biti.
Ajde sto placam za stan al "pojedoh se ziv" sto placam i za limenu garazu u selu u kojoj imam struju...

Sto bi bilo dobro ukinuti ovaj harac, ako drzavi treba tv neka finansira iz budzeta a ne da sili narod da placa nesto sto ne zeli, sto ne gleda, sto mu mozda cak i smeta takvo kakvo je...
 
Poslednja izmena:
Da li je nekome ukinuta TV taksa do sada? Meni jos nista nisu ni javili, a marta je poslato. (nisu ni javili da ima problema, kao sto su P307-ci)
 
Stićiće ovih dana...

Ja sam pisao u februaru, dobih odgovor pre neki dan. Obratio sam im se sa željom, da nam skinu za 2 stana, pošto plaća moja porodica već za kuću. Ali traže izjava od notara... I još nešto, A mene mrzi da jurim, a na računu za jedan stan potrošnja struje par kilovata, (niko ne živi) kao da to nije dovoljan pokazatelj, već mora nekoliko dokumenata. Namerno tako rade...
 
Ako ti je godisnja potrosnja ispod 300kWh ne treba nista dodatno. Ali to je da drzis frizider bez icega (nikada otvaran) i instalaciju :)

Znaci tek sada su stigli do februara... koji bezobrazluk.
 
Ali meni su tražili, kako ne treba ? Inače zgrada je od oktobra 2015, nova. Evo sačekaćemo par dana, pa ću postaviti zadnji račun od juna... Nemam ništa od uredjaja u tom stanu.

Inače evo

Scan.jpg
 
To su za nesto drugo trazili. Mogao si ovo pod 5. samo poslati i nebitno je na koga glasi. U onoj listi za oslobadjanja sa sajta, mislim da je to 8., ali posebna je, zadnja stavka. Jer nije ni iz socijalnih razloga to oslobadjanje, kao ostala.

U prevodu, treba da podneses dva razlicita obrasca, jedan za ovo gde zivis/zivite, sa istim osnovom. Drugi za taj stan koji se ne koristi, dovoljno je pokazati da nema preko 300kWh potrosnje u prethodnih godinu dana. (ako ima vise, onda ne moze)
 
Sve su srocili ili namerno lose ili totalno neznalacki i povrsno.
Mozes biti bogat ko Krez ali ako zivis sam u domacinstvu (posluga, robovi, ulizice i ostali se ne racunaju) i da ti ukinu taxu u vili od 1000M2 ali ako si OSI i imas nekoga, bilo koga u porodici ko zivi s tobom i ima bilo kakva primanja, roditelji s penzijom, sestra, brat s platicom, tetka sto radi u tafici i sl. nemas pravo na popust.

Pre bih rekao da je sastavljeno totalno neznalacki s namerom da ne daju ukidanje pretplate, pa se veliki somovi provuku a sitna riba ostane u mrezi...

HEBALA IH RTS, ako im treba nek joj odrede godisnji iznos pa neka s tim rade sta mogu i umeju, a narod da postede vise tih silnih zahebancija i beskonacnih dazbina.
 
Pod brojem 5 sam poslao. Na mene se vodi. Još nema godinu, biće u oktobru. Nema potrošnje nikakve, račun 700 dinara, (zašta bre ?!) jasno se sve vidi. Al nema ko da vidi. Mogu da dodju gospoda, kao što su i nekad dolazili 90-tih i toga se sećam,pa nek vide stan... Kakvi bre notari ? ******i, samo se iznerviram
 
To su za nesto drugo trazili. Mogao si ovo pod 5. samo poslati i nebitno je na koga glasi. U onoj listi za oslobadjanja sa sajta, mislim da je to 8., ali posebna je, zadnja stavka. Jer nije ni iz socijalnih razloga to oslobadjanje, kao ostala.

U prevodu, treba da podneses dva razlicita obrasca, jedan za ovo gde zivis/zivite, sa istim osnovom. Drugi za taj stan koji se ne koristi, dovoljno je pokazati da nema preko 300kWh potrosnje u prethodnih godinu dana. (ako ima vise, onda ne moze)

Evo obećao sam ti ovo, kako izgleda mesečni račun sa 0 kwh i potrošnjom od 56 kwh od oktobra 2015, kad sam kupio stan. Znači do sad 9 meseci. 56 kwh

20160717_192903708_iOS.jpg 20160717_192912170_iOS.jpg
 
Ok, sutra idem da završim. Jel mogu u bilo kojoj opštini, sudu ? Samo mi treba dokaz da niko ne koristi stan. Ovo ostalo imam, od poreza i račun za struju.
 
Bilo gde gde se overavaju izjave.
 
Radijus Vektor do 50% na sve sem telefona mislim da je. Ima i varijanta za 30% na nesto... Imaju i instalaciju opreme besplatno.

Da li je za OSI bez UO ili mora UO kod RV?

Da li je neko dobio najzad odbijanje RTS takse??
 
Ja mislim da OSI ne moraju UO imati.
Nisam siguran i moras 3 puta proveriti.
Prvo telefonom, onda email-om i na kraju otici licno u Sava Centar, e tek tad ces imati neku tacniju sliku dal moze il ne moze bez UO za OSI... ozbiljno, ne zezam se.
 
Meni nikakav odgovor jos nije stigao cak :)

A za RV je pitanje da li ide ona suluda cena "prikljucenja" ako je bez UO onda.
 
Poslednja izmena:
Za OSI osobe, koje zele uzeti kod RVa TV/Net sa 50/30% popusta (kako ko), cisto da znaju, pitao sam danas:
- Mora UO24, dakle nije zgodno kao kod Telekoma, bez ikakve obaveze
- Vazi samo za Net i TV zasebno, ne vazi za Kombo pakete

Tako da je meni skroz i neisplativo i beskorisno :)
 
Pa ako vec pitas za OSI, znaci da mozes i u Telekomu dobiti popust.
Zavisi gde si, meni su recimo samovoljno prebacili ugovor sa UO24 na ugovor za OSI (doduse bilo je manje od 3 meseca do isteka..). Mozda i tebi raskinu Box tako.

Ako mozes dobiti VDSL, SBB ne moze nikako biti jeftiniji :) Ja placam 1700 za Net50, IPTV i fixni. Do skora 2000 za Net100, IPTV i fixni. Za sve imas pravo na 50% popusta kod Telekoma, kao OSI (dovoljno je da se na OSI vodi usluga, i da imas naravno Resenje PIO fonda ili CzSR)

Ako nemas mogucnost za VDSL, onda je no-brainer.

Rekose u Telekomu da ne mora usluga da se vodi na OSI vec moze i na bliskog srodnika (uz dokaz o srodstvu). I da cak ne moraju da budu prijavljeni na istoj adresi.

Fixni i ADSL.
 
Poslednja izmena:
Moze biti, meni je svejedno, jer ja to sredjujem :)
 
Kod SBBa OSI imaju 50℅ popust samo za tv pretplatu(odrzavanje). Internet po punoj ceni.
 
Ranije je bilo 100% popusta za odrzavanje, a bez popusta za net.
MEDJUTIM, kod SjBBa postoji mnogo vise uslova :( Primanja domacinstva, na koga se vodi, gde, itd. Nisu hteli cak ni isti grad da prihvate.

Jedino sto kod SBBa nije bitan stepen invaliditeta, bilo koji sa resenjem je dovoljan, ali mora i resenja o primanjima (ne sme ih imati OSI).

Takodje bezobrazno sto popust za penzionere SjBB ne da, ako se ne vodi na penzionera, iako su u istoj kuci. I mora nekretnina da se vodi na penzionera :)
EDIT: Ovo za penzionere je iz druge ruke, samo mi je preneto. Pa neka proveri jos neko ipak.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno