Šta je novo?

Kako vam radi 4G (LTE) net u Srbiji (SAMO REZULTATI MERENJA)

Mts, selo Mesić, 800MHz
3ee54b37b2f2e455cd577782568b1d54.jpg


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ne postoji jer je aktivan po defaultu :)
 
Pirot, Trg Republoke, Vip, LTE-A, zzz prepaid, Pocophone F1
5261863438.png
 
Vip, neo postpaud, Mi 8, Poljska Ržana kod Pirota:
5285704320.png
 
MTS 800 MHz, Surčinski put, Ledine NBG

CELL_ID: 103172
RSRQ: -14dB
RSRP: -78dBm
SINR: 4dB
PLMN: 22003

8574950982.png
 
Wow, mada s obzirom na njihovu pokrivenost bolje da su uveli wi-fi calling a telenor da uvede volte.........


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Cudi me da ce Telenor biti zadnji za uvodjenje VoLTE, obicno se sa vipom kolju ko je sta prvi uveo.
 
Nimalo neočekivano, uzimajući u obzir smanjenje investicija od strane Norvežana tokom pripreme prodaje.
Pozdrav
 
Ovo uvođenje za samo najskuplje pakete i svega par telefona ne mogu ni da računam. Isto kao što je Telenor prvi pustio 5g, samo na jednoj BS za potrebe eksperimentisanja.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Budući da je broj uređaja koji podržavaju 5G i dalje prilično mizeran, pokrivenost istim je sasvim u skladu sa tim :)

Inače, je l’ postoji neka marketinška fora zašto je VoLTE dostupan samo na najskupljim Samsunzima i Huaweima ili ipak postoje tehnički razlozi za to? Vidim i kod Vipa ista priča pa kontam da su se možda talili sa njima za neki inicijelni period podrške ne bi li uvaljali još koji primerak na najskupljim tarifama. Ipak danas u širokoj upotrebi ima gro telefona koji imaju VoLTE podršku i malo mi deluje nerealno da za svaki model mora da se posebno uvodi podrška za isti...
 
Ma nije to, nego sad samo testiraju kako rade pozivi kad je 4G mreza u pitanju, jer da su odmah svima na postpaidu pustili VoLTE, ne bi uspeli da isprate kako sve radi u praksi.
Zato su verovatno samo omogucili VoLTE na najvecim paketima. A sto se tice telefona, mnogi telefoni, pa i oni u srednjoj klasi imaju VoLTE, samo da se dobije update softwarea od operatera i to je to...
 
Da budemo precizniji dobije se OTA update za SIM karticu sa profilom (APN, SIP server itd) za VoLTE.
 
Fruska Gora zavuceno veoma mesto

VIP 50/50 bez problema nikakvih problema signal 4 crte
Telenor 20/8 Signal full
MTS ne postoji signal
 
Vlasotince centar, vip 4g... sramota kako radi
iz 10-og pokusaja tek odradio merenje...Screenshot_20190924-125516.jpeg

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Uobičajeno za raspad-mrežu. Meni danas telefon non-stop gubi mrežu, a na Savskom nasipu sam, gde IMAM ANTENU NA ZGRADI u kojoj sam. Pun signal, ali puca mreža, NETWORK NOT AVAILABLE.
 
Nazad
Vrh Dno