Šta je novo?

nVidia Pascal

Ma koga briga za ubogi Titan. Samo srednja radnicka klasa, bajo moj.
Valjda ce i AMD nesto dobro izbaciti.
 
Ja sam već odvojio pare za najvišu klasu. Žao mi da dam za Maxwell a Pascal već skoro da kuca na vrata :)

PS
Mislim cene Maxwella kod nas ne padaju, sad zašto bih uzeo Maxwell kada ću za aman iste pare da uzmem Pascal sa vrv 8GB HBM2 memorije? Da prave sniženja što je normalno i očekivano drugačije bih razmišljao.
 
Poslednja izmena:
Upravo tako ko nije u zurbi treba lagano da saceka i pazari Pascal a sto se tice Maxwella po trenutnim cenama ga ni ne treba uzimati.


Ja sam već odvojio pare za najvišu klasu. Žao mi da dam za Maxwell a Pascal već skoro da kuca na vrata :)

PS
Mislim cene Maxwella kod nas ne padaju, sad zašto bih uzeo Maxwell kada ću za aman iste pare da uzmem Pascal sa vrv 8GB HBM2 memorije? Da prave sniženja što je normalno i očekivano drugačije bih razmišljao.
 
Toliko im dobro ide sa Pascal-om da su morali u onom PX-2 drive-u da stave maxwell-e i lazu da je pascal :d

To se desilo i sa fermi-em pa je cip kasnio godinu dana.
 
Pascal je prvobitno najavljen za Q1, tako da mu april dodje neko blago odlaganje. Svejedno, sve ide po planu. Sto se ne moze reci za AMD...
 
AMD je za razliku od Nvidie prikazao funkcionalni cip koji je terao SW:BF.
 
To ih je verovatno sprečilo da napišu funkcionalne drajvere za RotTR day 1, kao što je slučaj sa 90% igara na dan izlaska :d
 
Misliš, nekoliko nedelja nakon izlaska?
 
Sta nekoliko nedelja, pa ako ne izadje za dve nedelje fix tada svi i zaborave da igra radi lose :)
 
Misliš, nekoliko nedelja nakon izlaska?
Ta igra je završena pre 3 meseca za PC i "sedela je u fioci". To nam je, što nam je, boljih drajvera neće biti :)

Ali jeste čudno što su su prikazali maxwell kao PX2. Mada autoindustrija ima neuporedivo strožije zahteve u odnosu na nas zajebavante, bilo koji čip za njih mora da prođe ozbiljno testiranje i mučenje. Inače može da se desi Skylake bug situacija, pa da ti se auto u jednom trenutku samo ugasi jer si ga preopteretio :) Tako da ako sada već imaju spreman PX2 koji su poslali u Volvo, GM itd. onda su GP1xx zaista blizu (2-3 meseca). U suprotnom, ako nisu otišli više od ES uzoraka, onda ćemo čekati bar 6 meseci.
 
Ta igra je završena pre 3 meseca za PC i "sedela je u fioci". To nam je, što nam je, boljih drajvera neće biti :)

Ali jeste čudno što su su prikazali maxwell kao PX2. Mada autoindustrija ima neuporedivo strožije zahteve u odnosu na nas zajebavante, bilo koji čip za njih mora da prođe ozbiljno testiranje i mučenje. Inače može da se desi Skylake bug situacija, pa da ti se auto u jednom trenutku samo ugasi jer si ga preopteretio :) Tako da ako sada već imaju spreman PX2 koji su poslali u Volvo, GM itd. onda su GP1xx zaista blizu (2-3 meseca). U suprotnom, ako nisu otišli više od ES uzoraka, onda ćemo čekati bar 6 meseci.

Praviš slona od muve. "Prikazali Maxwell kao PX2", a zapravo se radilo o mahanju pred kamerama nekim hardverom koji će se u budućnosti ugrađivati u automobile, mogli su da mašu čipom starim 10 godina, maxwellom ili nekim desetim čipom. Jeste glupavo, ali apsolutno nema nikakve veze niti je indikator toga da "nemaju Pascal". Manje nasedanja na histerična pisanija po internetu ne bi bilo naodmet, ne samo za ovaj slučaj, već onako, generalno.

Inače, ja se ne bih zezao sa time da li će biti drajvera ili ne kada govorimo o firmi kojoj treba i po 6 meseci da izbaci zvanični drajver...ako ništa drugo, iz poštovanja prema njihovim korisnicima.
 
To isto su uradili sa fermi-em pa je kasnio ihaaa. Zapravo tada su uradili prazan hladnjak, sekli PCB, budzili ono je bila smejurija.
Sta ocekivati od firme sa 3.5gb "marketingom".
 
Sta ocekivati od firme sa 3.5gb "marketingom".

Samo i dalje bolje performanse u igrama od firme sa 8GB marketingom.
BDbbyU4.png
 
filipenko je napisao(la):
Manje nasedanja na histerična pisanija po internetu ne bi bilo naodmet, ne samo za ovaj slučaj, već onako, generalno.
Sto se histerije tice ovaj forum prednjaci
filipenko je napisao(la):
Inače, ja se ne bih zezao sa time da li će biti drajvera ili ne kada govorimo o firmi kojoj treba i po 6 meseci da izbaci zvanični drajver...ako ništa drugo, iz poštovanja prema njihovim korisnicima.
Hoces da kazes da ako drajver nema WHQL to nije zvanicni drajver? Je l' ovo tema o AMD-u koji mora da radi reverzni inzinjering svake GW igre? Iz postovanja prema svojim kupcima i sami dev timovi bi mogli da malo optimizuju svoje naslove, a ne da su za svaku AAA igru day 1 drajveri obavezni. Spomenut je novi Tomb, u 1440p VeryHigh svemocni GTX970 ima 25-35 fps, je l' to premium filing koji dobijete sa nV hardverom i GW igrom?
 
Karte ce mozda najaviti u aprilu, a pojavice se tamo nekad na ljeto. Ako ostane post na forumu citiracu sam sebe na ljeto :d
 
Praviš slona od muve. "Prikazali Maxwell kao PX2", a zapravo se radilo o mahanju pred kamerama nekim hardverom koji će se u budućnosti ugrađivati u automobile, mogli su da mašu čipom starim 10 godina, maxwellom ili nekim desetim čipom. Jeste glupavo, ali apsolutno nema nikakve veze niti je indikator toga da "nemaju Pascal". Manje nasedanja na histerična pisanija po internetu ne bi bilo naodmet, ne samo za ovaj slučaj, već onako, generalno.

Inače, ja se ne bih zezao sa time da li će biti drajvera ili ne kada govorimo o firmi kojoj treba i po 6 meseci da izbaci zvanični drajver...ako ništa drugo, iz poštovanja prema njihovim korisnicima.
Ajde što AMD nema drajver, navikli smo, ali zašto je nVidia tek juče izbacila novi, ako je igra spremna od novembra? Što ga nisu ubacili u 361.43 WHQL koji je izašao 21. 12.?

@topic
Niko ih nije terao da mašu nečime što nemaju. I to nije neki hardver, to je Pascal arhitektura. Imamo sve spremno i funkcionalno ali nećemo da vam pokažemo? Ok, ako je tako, onda im verujem.
 
Ajde što AMD nema drajver, navikli smo, ali zašto je nVidia tek juče izbacila novi, ako je igra spremna od novembra?

Čekaj, ti zaista pitaš zbog čega je Nvidia tek juče izbacila drajver za igru koja će tek danas ili sutra postati dostupna, umesto pre nekoliko meseci :laugh: Stvarno nije normalna ta Nvidia, umesto da provali u Square Enix i otme radnu verziju igre pa izbaci drajver za igru koja će da se pojavi za 30 ili 60 dana.

BTW, šta misliš, na osnovu čega su radili taj drajver, kad su ga izbacili par dana pre nego što je igra postala dostupna? Xbox One verzije?
 
Ti si tvrdio da je igra bila spremna za PC istovremeno kad i za Xbox one, i da samo zbog M$-a nije izašla tada. Da je tako, onda bi i day1 drajver bio spreman u novembru. Očigledno da je bilo još posla za PC verziju i po tvom mišljenju biće ga još (bar za AMD). Što znači da SE možda ne bi izdao PC verziju u novembru čak i da im M$ nije dao pare :D

Jedino ako misliš da AMD i nVidia nemaju pristup tokom celog razvoja, već da drajvere pišu tek kad igra izađe
 
Ti si tvrdio da je igra bila spremna za PC istovremeno kad i za Xbox one, i da samo zbog M$-a nije izašla tada. Da je tako, onda bi i day1 drajver bio spreman u novembru. Očigledno da je bilo još posla za PC verziju i po tvom mišljenju biće ga još (bar za AMD). Što znači da SE možda ne bi izdao PC verziju u novembru čak i da im M$ nije dao pare :D

Jedino ako misliš da AMD i nVidia nemaju pristup tokom celog razvoja, već da drajvere pišu tek kad igra izađe

Pa na osnovu čega tu vidiš uzročno-posledičnu vezu? Koja je poenta da kompanija izbacuje drajver u momentu kada igra neće biti dostupna još 4 meseca? Imaš li neki sličan primer da Nvidia ili AMD izbace driver za igru koja će postati dostupna za 4 meseca? I ko ti garantuje da je Nvidia imala pristup završenoj verziji igre? Ili AMD? Pokušavaš zaista da braniš praksu da Microsoft da keš developeru da odloži PC verziju na konto sređenosti drajvera? :trust:

Rise of the Tomb Raider je bio najavljen kao multiplatforma za PC, PS4, Xbox One za Q4 2015, od strane kompanije koja tradicionalno izrađuje i izdaje multiplatformske igre u istom okvirnom vremenu za različite platforme (par dana razmaka ne računam). Krajem Q2 2015. su saopštili da su postigli dil sa Microsoftom da se tu pojavi u Q4 2015, a zatim na PC-ju nakon X meseci i na PS4 nakon godinu dana. Šta tu nije jasno? Tu u maksimalnom slučaju možemo da govorimo o nekom poliranju igre, sigurno nisu svom snagom prionuli da izrade PC verziju a onda je objavili za 3-4 meseca. Kako god da okreneš, zavrnuli su PC igrače za Microsoftove pare.
 
Poslednja izmena:
Dobro, standarna prica Nv vs AMD,
amd fanovi "We will be better next season",:D nv fanovi, bolji smo, ma koliko da kosta, :d,
ali, mislim da ako se obistini da full Pascal dolazi u aprilu, da nece da valja, jer nisu pale cene stare serije Maxvell kartica, Titan X je jos uvek preskup, pa ako naslednik bude imao minimum 30-40% bolje perfomanse, bice sigurno 1.500E minimum, sto ne valja, i moze doci do jos jednog povecanja cena High kartica, kao sa 7970 i 680 kartama....mislim da im je to i cilj....ce vidimo....verovatno ciljalju da naslednik 980Ti( referentna 650E), neka 1080Ti bude nesto skuplja, minimum 700-750E za referentnu kartu....
 
Ma jok ista cena 100%, jel diže Intel cene svake godine u svetu, ne kod nas?
Tako da kupiš sada 980Ti daš 100k RSD-a, pomiriš se sa tim da će izaći nešto bolje kroz x meseci. Isto važi i za Pascal.
 
krastavac, ljudi, i BMW 3 je nov novcat pre par godina mogao da se uzme za 23-24 hiljade, pa danas košta 29-30 hiljada, i to sa trocilindričnim motorom.
 
Nvidia može i da sačeka da vidi AMD - ove karte jer sad imaju preko 80% tržišta i zašto bi žurili.
 
Cena ce biti kao i uvek koja je za high end graficke po lansiranju, a maxwell ce tada odma drop-ovati cene za trenutne modele na nesto veoma prihvatljivo.
Ocekujem ogroman skok u performansama, veci nego ikad, zbog VR-a i zbog UHD, kao i 144 Hz.
Ko zeli da koristi neku od pomenutih stvari, kupice Pascal, ko ne zeli, zadovoljice se sa 970 GTX sa osetno snizenom cenom.
 
Ja se igram samo na 1080p TV-u ali ipak hoću full Pascal čip da ne bih razmišljao o fps dropovima, drugo volim da upucavam sweetfx i 8GB memorije će doći odlično.
 
Cena ce biti kao i uvek koja je za high end graficke po lansiranju, a maxwell ce tada odma drop-ovati cene za trenutne modele na nesto veoma prihvatljivo.
Ocekujem ogroman skok u performansama, veci nego ikad, zbog VR-a i zbog UHD, kao i 144 Hz.
Ko zeli da koristi neku od pomenutih stvari, kupice Pascal, ko ne zeli, zadovoljice se sa 970 GTX sa osetno snizenom cenom.

Kamo srece da i u zemlji Serbiji bude osetan pad cena.
 
Sa obzirom na to u kakvom je stanju domaće tržište i u kakvom su stanju domaći uvoznici, može se ispostaviti da mađarska garancija bude daleko, daleko sigurnija.
 
Nazad
Vrh Dno