Šta je novo?

nVidia Pascal

Nvidia je rekla 10x. Ali ja ocekujem isto barem 2x. Nadao sam se 3-4x iskreno, da mogu da se uzmu mid range karte koje bi parirale titan x-u.
 
Drugo je snaga koja se dobije za igranje. To nema veze sa onim sto se najavljuje na prezentacijama.
2x je ono sto bi trebalo da bude ako je 16nm TSMC ispravan?

Opet kao sto neko rece pitanje je da li ce da puste u produkciju toliko snazne karte mada su dali i Titan X ali zna se po kakvoj ceni :S:

Evo cisto kao primer radi poredjenja :

 
Poslednja izmena:
Drugo je snaga koja se dobije za igranje. To nema veze sa onim sto se najavljuje na prezentacijama.
2x je ono sto bi trebalo da bude ako je 16nm TSMC ispravan?

E to je poenta cele price. The Samaritan UE3 DX11 demo su pokretale 3 x gtx 580, a posle su ga optimizovali za 1 x gtx 680 koja je oko 80% jaca od gtx 580. Sve u svrhu prezentacije.
Ako sve bude kako treba imamo da prelazak Fermi-->Kepler = Maxwell-->Pascal i "gratis" hbm2, da se konacno rese problemi memorije. Mozda i padne neki gtx 1060=gtx 980 za 200e. ;)
 
Lepe vesti...još da trulojabučari nisu zaposeli proizvodnju sve do naredne godine, za svoje bogapitajkojeproizvodekojimaionakoništanefali, gde bi nam bio kraj :)
 
http://vr-zone.com/articles/nvidias-pascal-geforce-gpus-utilize-gddr5x-memory/100396.html

According to a new report published by 3Dcenter.org, NVIDIA could use GDDR5X memory instead of HBM2 for some of its next-generation Pascal GPUs next year.

GDDR5X memory is claimed to deliver double the prefetch rate and boast of faster total bandwidth of 448 GB/s on a 256-bit bus, compared to 384 GB/s bandwidth offered by GDDR5. HBM2 for reference, can deliver total bandwidth of 512 GB/s on a 2048-bit interface. Creator of GDDR5X memory, Micron claims the newer standard can offer 10-14Gbps signaling rates, up from 6-8Gbps for GDDR5 memory currently.

In case NVIDIA does decide to go with GDDR5X memory on select Pascal GPUs, it makes sense to expect the consumer oriented cards to feature GDDR5X memory while HBM2 may be reserved for enthusiast grade cards such as the GeForce GTX Titan X successor and the high-end Quadro range.

Read more: http://vr-zone.com/articles/nvidias...ilize-gddr5x-memory/100396.html#ixzz3ockbjS9Y
 
Tu vest sam procitao neki dan. Prvo sto mi je palo na pamet jeste da bi takva memorija mogla da se iskoristi na slabijim modelima umesto obicne GDDR5 memorije dok bi HBM2 bio na modelima
koji ce zameniti GTX980, GTX980 Ti i Titan. To smo vec znali da ni AMD ni Envidija nece celokupnu seriju zameniti sa HBM vec ce se i dalje koristiti GDDR5 za slabije modele.
Ovo je opet lepa vest ako zaista bude tako. Nece biti dobro ako Envidija odluci da na te jace cipove stavi ovakvu memoriju. GDDR5X vise trosi od HBM i definitivno je sporiji pogotovu od HBM2 a morao bi da ide drugi memorijski kontroler.
Takodje GDDR5X nece biti u masovnoj produkciji sve do drugog kvartala 2016 dok ce HBM2 biti spreman vec u prvom. Nadam se da je opcija za GDDR5X ipak za one slabije modele, to bi bio pun pogodak i definitivno korak napred.
 
Slazem se, mada mislim da ce sve te karte gtx 1060 i nize raditi ok i sa DDR5 (ali dobrim clockom).
Svakako nije lose da postoji GDDR5X za karte koje su negde izmedju, tipa gtx 1070, naravno u zavisnosti od skoka performansi. Ja bih voleo da vidim HBM i na 1070 seriji, makar bio i prve generacije. Ako uopste bude ta nomenklatura.
 
Moda bude nomenklatura kao sto je za Tegra seriju (Tegra K1 za Kepler baziranu, Tegra X1 za Maxwell baziranu). Recimo nesto poput nVidia Px0 (na primer nVidia P70 u slucaju te 1070 GTX). Doci ce do u problem kada nestane slova i naucnika ali tada ce vec biti vreme za nove trzisne nazive proizvoda.
 
Nema smisla da na slabijim kartama koriste tu gddr5x memoriju.
 
April-Maj po proracunu od prvih prototipa koji su izasli iz fab-ova.
 
Pitanje je da li ce odmah predstaviti pandan GTX970 ili ici na high high high end.
 
Uh bas sam se zabrinuo, ja sam svoju sakatu gtx970 prodao.

Ocekujem da cim osvane zamena za gtx970 istog momenta 970tka pada u zaborav od strane NV a igre pocinju da gutaju standardno 4gb I eto problema...

Nadam se da da ce pandan za gtx970 biti normalna karta a ne ustrojena... Ako sve bude ok uzece se Pascal ;)
 
Ma uzmi PS4, kakav Pascal... Pitaj Zooloo-a :D
 
Nadam se da Pascalom nece nastaviti po staroj praksi, o kojoj se prica u ovom zanimljivom klipu (iako su to informacije koje vec svi odavno znamo)

 
Prekinuo sam posle jednog minuta gde tvdi da AMD-u nije dozvoljeno da koristi PhysX što apsolutno nije tačno. Ponuđeno im je da plaćaju fiksnu licencu po prodatom čipu, AMD je to odbio. Najbolje bi bilo da im daju besplatno nešto za šta su iskeširali pare. Dalje mi se nije ni dalo gledati.
 
@Ranger
To nema veze sa NV karticama, problem je za one koji poseduju AMD karte.... nevidim kako Pascal ikako moze da utice na ovo :)
 
Haha, opet ovaj video koji moli Nvidiju da svoje tehnologije učini konkurenciji dostupnim za dž. :)
 
Pa ako AMD stalno nudi za dz sve svoje tehnologije koje su nabrojane u klipu, zasto ne moze i Nvidia?
 
Zato sto je nv premium klasa gde kupac oseca toplinu oko srca, a penis mu je cesce u erekciji
 
@Ranger @Wild Boy
Razmisljate ko deca od 5 godina, ako neko ima tehnologiju i ulozi sigurno nece pomoci jedinom konkurentu!, AMD je vise "open" jer tako mora da bi neko isto prihvatio, dok NV ulaze milione i milione na developerima koji rade na igrama putem gameworks-a, tako AMD ulozi NULU i da tehniku "free" a NV ulozi muski i onda licencira istu!

Novac potreban za razvoj nekog beta alata je mozda 5% koliko je potrebno, posle da bi se isto implementiralo u velikom broju igara je potrebno 95% vise! tu je razlika izmedju NV a ATI-a
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno