Šta je novo?

nVidia Pascal

@Kimins,
ajd, necu da te mesam u ovaj frametime spor,:D ali, eto i ti si konstatovao neko cinjenicno stanje koje se i pojavilo sa tom tehnologijom merenja brzine frejmova i koliko je tada AMD imao problema sa tim.
Koliko sam video, AMD je sa serijom R 200 poradio na tom problemu i popravio je dosta situaciju, ali ipak jos uvek malo kaska za Nvidiom.
Svaka cast na objektivnosti.:Klanjanje
 
Poslednja izmena:
Pored lošijih performansi i čekanja na novi drajver za novu igru to što na ATI kartama tu i tamo neki frejm zakasni to su svi zaboravili(kao ne primeti se ;)).
Tek prošle godine se to na testovima pokazalo i ta priča pokrenula inače sa tim drajverima nikad nikakvih problema.
Nepobitna je činjenica da zbog testova navlače fps na svaki mogući način i to je kao u redu.

I ako neko nije primetio u mašini mi je ATI. Ovi polovni rudari su pun pogodak cena/dobijeno i nema razmišljanja šta kupiti za 100 ili 150e...


p.s. ne zaboravite da se nije rudarilo koliko bi manje R9 kartica prodali.

Sta ti bolan zakasni
Gledaj :
ai-16ms.gif
civ-16ms.gif
fc4-16ms.gif
mordor-16ms.gif

itd itd.. samo treba pljuvat bez dokaza, moze dok vam moderatori budu dozvoljavali, jedna od prednosti nove HBm memorije po najavama bice bas ovaj frametime tako da ako se obistini AMD ce postati dominantan u odnosu na maksvel cip, vidicemo sa testovima ima li tu istine.
 
Da li ti znas da citas ove grafikone, i da li znas sta znaci kada se kaze da frejm malo zakasni?
Ja nesto malo znam, nisam expert, ali bre de nadje 295X2 da uporedjujes za frametime, pa ona nije bas primer dobrog gameplay i vise ide na los stuttering.:eyebrows:

EDIT: Al se jurimo po tema-ma:D
 
Poslednja izmena:
Vas dvojica definitivno treba malo da oladite. Svaku temu gde se pominje AMD/nVidia trujete.
Kao da vas AMD/nVidia placaju.
 
Okey, mozda malo deluje dosadno, ali pricamo o grafikama, ajd, meni tema deluje zanimljivo, o tome se nasiroko prica na netu, i o mnogim drugim stvarima o grafikama koje su zanimljive, a koje nisam video da je neko i spomenuo ovde kod nas u Srbiji na forumima. Nema veze, tako je kako je.
Prihvatam kritiku, pokusacu da budem konstruktivniji.
 
Da li ti znas da citas ove grafikone, i da li znas sta znaci kada se kaze da frejm malo zakasni?
Ja nesto malo znam, nisam expert, ali bre de nadje 295X2 da uporedjujes za frametime, pa ona nije bas primer dobrog gameplay i vise ide na los stuttering.:eyebrows:

EDIT: Al se jurimo po tema-ma:D

Na osnovu cega si zakljucio da poredim R9 295 ne govorim o dual gpu karti nego o R9 290X singl gpu?
Eto ako ja ne znam da citam grafikone sta onda znaci lower is better, i sto je R9 290X ispred GTX780ti?
Da ti jos jednom skrenem paznju govorim o singl gpu kartama, ovde na forumu nisam vidio da je iko uzeo R9 295X2 ta karta se nasla u testu, a ti si se odma ufatio za nju ko pijan plota :D

@DeRadicci ja samo odgovaram argumentima na neistinite tvrdnje pojedinaca, posto moderatori ne reaguju na gluposti koje se pisu po forumu (jednostavno neko sa strane ko cita forum moze steci takav utisak da AMD ne valja ni za sta i da treba da uzme Nv kartu i da plati boga oca pitaj koliko vecu cifru, bezveze), samo pokusavam da skrenem paznju da se bude realan, tamo gdje postoji problem da se on obrazlozi cinjenicama/argumentima, ali ako se nesto izmislja i svodi na to bruji net, ljudi pricaju to treba jednostavno sankcionisati, posto nema sankcija ja to pokusavam argumentima obrazloziti, ali na svaki moj post dolaze 2 replay-a kako bruji internet kako je to boze neki problem...a nema se ni jedan valjan dokaz.
Sigurno da ispadne dosadne da se ovo cita, ali ajmo onda ovako: Ne valja AMD, ne valjaju driveri, pakovanje (karton zeljkova tvrdnja xaxaxx :d) izbrisat sve teme vezane za AMD jer samo AMD smeta ljudima koji koriste Nv karte, vise se zale korisnici Nvidije na amd proizvode nego samo vlasnici AMD karti, pa dokle vise majku mu treba imati neku granicu.
Evo ovde se zaustavljam nadam se da me nece niko citirati (mogu se nadat koliko hocu :d)...
 
Ne trebas "solit" nazalost tuzno je kako je nastavilo imacemo igre koje ce samo raditi na Nv kartama, ovo mi se cini kao potez ocajnika, nakon sto su izgubili posao sa konzolama sada se realno igraju sa vatrom, zajedno sa Nv izdavaci igre trebalo bi da se zapitaju kako ce im to uticati na profit, ali opet sreca je jedna lasta ne cini proljece ;)
 
A sto je lose pricati o nekim stvarima koje su usko vezane za garficke kartice, a uticu na rad samih kartica. Nema na Benchu posebna tema o ovim stvarima.
Eto, nije da nisam prico:laugh: za Witcher 3 i taj famozni GameWorks. Eto i u Project Cars imamo da losije radi AMD, dobro, popravice se novim drajverima, ali ce opet biti velika razlika u korist Nvidi-e.
Evo, i za Batman: Arkham Knight moze da se ponovi isti scenario. Lista igara koja podrzavaju ovu stvar:
http://www.anandtech.com/show/8546/nvidia-gameworks-more-effects-with-less-effort
 
Jel to fazon Intela:
#include driver.inf
if (nvidiaGPU = true) {
do (nothing);
}
else {
kill (fps)
printf(UNLUCKY LOL)
END.
}
 
Meni je ovo apsolutno ok.
Oni su ulozili u razvoj na tom polju da igre izgledaju sto realisticnije.
Sa devaloperima su napravili dil da se njihov program implementira i iskren da budem, igre sa gameworks izgledaju
fascinantno, prosto mi je nezamislivo da nemam ovakvu opciju ako vec znam da postoji.
Do juce su prognozirali propast PhysX, danas gameworks imas u "svakoj drugoj" igri.

Nista ne bih imao protiv ni da AMD doprinese na slican nacin. Zapravo oni su to pokusali sa onim TressFX ali se nije bas nesto proslavio.
 
@Erik011.
Moze da bidne.:crash:
Nego, imam utisak da Nvidi-a pocinje da "puca" iz svih oruzja. Dosta dugo(dve godine) imaju prednost i finansijsku korist i sad im se "usladilo" i ne zele nista da prepuste slucaju. Ne bi me zacudilo da i nesto "izmuvaju" sa ovaj MS da ovaj novi Windows i taj DX 12 nesto bolje radi na njihovim kartama.
Ne deluje situacija sjajno, bar sto se tice cena hardwera, valjda ce nesto da bidne od AMD i za taj 390X i taj “Zen”, pa makar nam ovaj @Goldi vadio mast.:beat:

EDIT: @Dark_Messiah, vidis, pisao sam na temi o 980 o tom Physx i davao testove, ali, je bila prica da nema dovoljno igara, i meni je delovalo taj Physx kao dobra stvar i neki kec iz rukava za Nvidi-u i posle par meseci, situacija se promeni drasticno .:D
 
Poslednja izmena:
@review
Ne verujem da mogu. Po trenutnim informacijama dosta DX12-ice se zasniva na mantle-u i podrzavace iste tehnologije. Sto ide na ruke vise AMD-u.

@Tamni Mesija
Ne moze neko ko nije lider na trzistu(amd) da donosi nove tehnologije i tera developere da podrze doticno u kodu osim ako imaju proizvod koji je mnogostruko bolji. (primer Mantle)
Cak i tu im je bilo jako tesko da nateraju developere da razvijaju i na Mantle osnovi, jer je pravljenje igara biznis. Imaju deadline, nece trositi vreme da razvijaju nesto sto samo 30% trzista moze da iskoristi.
 
Da ali devaloperi nemaju neku "muku" da implementiraju efekte na vec postojecu platformu.
A to sa deadline i sa odnosom na trzistu pije vodu.

U tom slucaju AMD je svakako u fazi izumiranja, bar kad je rec o grafickim kartama.
Ja bih voleo da necim izazovu kontra udarac zbog trzista. Konkretno bih voleo da ta 390x bar bude
na nivou TitanX koliko je moguce nizom cenom. Kasnice ali bar nece imati proizvod od 1000$.

Sve ce se znati uskoro. Koje su karte, kakve. Tad cemo moci predvideti i neku buducnost.
A kad je rec o Paskalu, tu ce tek krenuti pravi problemi za AMD. Jos ovaj gameworks sto envidija
forsira "agresivno" mada da budemo realni, sto vise igara da ima ovaj program - milina i uzivanje.

Ja uopste ne vidim na koji nacin ce AMD da se izbori sa svim ovim stvarima. Gube na svakom frontu.
Ili ce se desiti totalni preokret, ili ce se zavrsiti karijera desktop kartama. I onako sad vise forsiraju CPU.
 
Na zalost za programere implementirati nesto novo na postojecu platformu je najteze ako osnova nije pravljena sa time na umu.
Naravno zavisi sta, ali ako engine ne moze da podrzi doticne efekte i zezalice, posao je ogroman.
 
Pa zato se sa devaloperima saradjuje od samog pocetka.

U vreme kada je izasla Mafia II, igra je prosto bila siromasna i jadna bez PhysX.
Verujem da ce ovaj gameworks program da bude sve zastupljeniji u buducnosti i tako i treba da bude, da
uzivamo u svakoj mogucnosti u vizuelnom kvalitetu.
 
Ne znam samo kako se zamislja taj neki Next-Game, valjda treba biti foto-realisticna grafika i bolji gameplay. tj. realniji pokreti.
Ajd taj GameWorks, sigurno ce biti jos velikog napredtka, pa novi Windows i bolja iskoriscenost procesora i bolji i glatkiji:D frametime i fluidniji gameplay, ali ne znam sta ce AMD ponuditi, a trebalo bi nesto da smisle.
Ma, ova godina ce biti neka priprema za sledecu i novi nizi proces, mislim da ce tada biti prava bitka za performanse i ko ce moci ponuditi sto zaokruzeniji proizvod.
 
He, he, ja prico jos pre pet meseci(u januaru) o GameWorksu i o Physx enginu i o mogucnostima ovih tehnologija, a sada svi zivi pominju ovo, eh, kad bih bar imao neke pare od ove Nvidi-e, kao sto neko pomenu, gde bi mi bio kraj.:beat::)
 
posto moderatori ne reaguju na gluposti koje se pisu po forumu (jednostavno neko sa strane ko cita forum moze steci takav utisak da AMD ne valja ni za sta i da treba da uzme Nv kartu i da plati boga oca pitaj koliko vecu cifru, bezveze),

Sta je to tacno jeftinije/povoljnije kod ATI u odnosu na NVidia karte? 285 je 215 EUR, 280x je 258 EUR, GTX 760 je 221EUR, GTX 960 2GB je 217EUR, 960 4GB je 295EUR (malo jaca cena, tek su stigle karte). Samo nemoj da poredimo polovne izakane rudarske 280x sa novim NVidia kartama.

tamo gdje postoji problem da se on obrazlozi cinjenicama/argumentima, ali ako se nesto izmislja i svodi na to bruji net, ljudi pricaju to treba jednostavno sankcionisati, posto nema sankcija ja to pokusavam argumentima obrazloziti, ali na svaki moj post dolaze 2 replay-a kako bruji internet kako je to boze neki problem...a nema se ni jedan valjan dokaz.

Koliko sam ja do sada puta iste (identicene i utemeljene) dokaze iznosio po pitanju:
1. skakanja slike na 280x kartama - pun ih net, samo otkucaj u google "280x flickering" pa da vidis sta ces sve naci i kako ljudi resavaju problem. Jedino trajno resenje za mnoge (a nisu bili ostrasceni cim su kupili ATI kartu u startu) bila je zamena za drugu kartu, ali NVidia. Govorimo o napredom AA, ko zna kakvim cudesima za poboljsanje slike, a ovamo ima u 2d slika skace po 2-3cm gore dole!?!??!!? Svaka im cast za ovu cutting edge tehnologiju!
2. chroma subsampling problem

Ne valja AMD, ne valjaju driveri, pakovanje (karton zeljkova tvrdnja xaxaxx :d) izbrisat sve teme vezane za AMD jer samo AMD smeta ljudima koji koriste Nv karte, vise se zale korisnici Nvidije na amd proizvode nego samo vlasnici AMD karti, pa dokle vise majku mu treba imati neku granicu.
Evo ovde se zaustavljam nadam se da me nece niko citirati (mogu se nadat koliko hocu :d)...

Zasto je od 14.6 rc2 drajvera upropascen crhoma-subsampling 4:4:4 na SVIM AMD kartama? Zasto su dirali nesto sto je bez greske radilo. Ja sam imao 2x 7950, pa 2x 280x i dao sam im sansu do 14.11 verzije, 5 meseci... malo li je??!?!?! Cak sam im i pisao, bio na mnogim forumima, nisam jedini koji je primetio problem. Zamisli NITI JEDAN odgovor nigde od AMD-a. Nigde i nikada. Na Nvidia forumu imas uvek bar 10 admina, moderatora koji su tu, bar uoce problem, prime ga k' znanju. Meni to nesto znaci, i znaci mi 10-20% vece cene. To su te male sitnice koje cine razliku. Koliko vrede u novcu... paaaaa, po meni 15-20% lagano, bez da se razmisljam. ;)
 
Poslednja izmena:
Mogao bi da ti odgovorim, ali vecina stvari se tice druge teme, a ne ovde o tome da ne pocinjemo opet, samo kazem mogu ti dosta toga odgovorit ;)
Bilo je dosta odgovora samo su postovi obrisani a ti si zakasnio...
 
Meni nije jasno zasto se brisu postovi?:trust:
Pa, valjda se i te neke price o drajverima, frametime-u i o Mantle-u i DX12 sistemima i ostalim tehnologijama ticu i teme tih samih kartica i nacina kako funkcionisu, a tice se i samih brendova i AMD-a i Nvidi-e, da se vidi i tu sta ima ko da ponudi i ko ima bolji i funkcionalniji proizvod.

EDIT: Pogledao sam postove i sad je ispalo jos gore sa ovim brisanjem, ostali neki postovi, odgovori izbrisani, pa se tako ne razume sustina price.
 
Poslednja izmena:
Nije u odgovarajucoj temi i ovo sto je goran iznio imao bi da mu dosta toga obrazlozim, ali jednostavno nije ovde mjesto tome, samo bi pravio posao moderatorima, ovde cemo o paskalu kad nesto bude izaslo konkretno ;)
 
Ali, ne postoji bas neka konkrentna tema,ovako imas sve na jednom mestu, aktuelna je stvar, i ima veze sa grafickim karticama.
 
U ovoj temi su obrisana ukupno 3 posta, i ako nemas sta da dodas vezano za Pascal, zaobidji temu. O Mantle-u i DX12 ima tema, izvoli pisi tamo ako imas toliko sta da napises i ne spamuj ovde,a ni u Radeon Rx temi. Toliko.

Tema o Gameworks-u, pa izvolite:

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?355365-Nvidia-Gameworks
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Pascal tapeout!
www.kitguru.net/components/graphic-cards/anton-shilov/nvidias-big-pascal-gpu-reportedly-taped-out-on-track-for-2016-launch-rumour/

16nm TSMC, verovatno FF+ proces.. HBM 2 (cip je 2GB) memorija 8/16BG
Izlazak na trziste Q1 2016 jer za masovnu proizvodnju nakon tapeout-a uglavnom treba 9-12 meseci

Takodje opet se vracaju korenima gde prvo izbacuju full pascal prvo, mada po svemu sudeci pascal ce biti nesto manji cip od GK110 i GM200-ke

Pogledajte prilog 171995

bome bas brzo !!!
 
Jeste, ako je tacno za pocetak 2016., deluje mnogo brzo:guitar:, s obzirom da ce imati mnogo vece performanse od Maxvella.
Mozda ovaj novi Win 10 i neki novi next-gaming diktiraju neku dinamiku u izdavanju grafika, koja je potrebna u performansama za nove igre.
 
Po svemu sudeci izgleda da je TSMC sa 16nm ubo... mada ima dosta skepticnih jer su prosla dva procesa kasnili dosta... pa je poverenje palo, mislim da cemo vec za za koji mesec znati kako ostali prolaze za manjim cipovima na 16nm pa ce to biti pokazatelj procesa

Jedino neki spekulisu da HBM 2 nece biti spreman do Q3 2016, ali mislim da to niko pouzdano jos nezna, mada u najgorem slucaju mogu da smeste i 8GB HBM1
 
ma kasnice to, kontam ja 9. mesec 2016 te da ce izaci...to oni tako najave pale masu :D
 
Nazad
Vrh Dno