Šta je novo?

nVidia Pascal

Ovaj odnos zastupljenosti (prodaji) na tržištu od 65/35 % ili veći je i činjenično stanje o kvalitetu proizvoda. U proizvod ubrajam sve od kvaliteta izrade, performansi, software-a.
AMD-u se desi da u jednoj seriji izbaci super proizvod ali ga obično prate ne tako dobri dok nVidija i kada ne uspe uvek ima ako ništa bar konkurentnu ponudu. Da, nVidija ima konstantniju ponudu i popunjeniji portfolijo zato i ima jači brend.
Prosečnog korisnika više interesuje plug & play tako da i to ide na ruku nV. Kvalitet drajvera i funkcionalnost istih je na sličnom nivou, dok je tajming i saradnja sa developerima na strani nVidije.

Paskal je još rano komentarisati ali po mom mišljenju čeka nas veliki korak napred, zbog daleko manjeg proizvodnog procesa kao i zbog DX12 pogodnosti.
 
Odnos je toliki u korist nVidia-e zahvaljujući tome što ima značajno noviji proizvod, plus odličan pp ratio na 970gtx.
 
Jeste, evo rezultata:http://store.steampowered.com/hwsurvey/directx/

Here the full breakdown Geforce 900 series as ended of April:

NVIDIA GeForce GTX 970 4.52% 5,650,000
NVIDIA GeForce GTX 980 1.24% 1,550,000
NVIDIA GeForce GTX 960 0.90% 1,125,000
NVIDIA GeForce GTX 970M 0.30% 375,000
NVIDIA GeForce GTX 980M 0.18% 225,000
NVIDIA GeForce GTX TITAN X 0.04% 50,000
NVIDIA GeForce GTX 965M 0.02% 25,000
NVIDIA GeForce GTX 950M 0.02% 25,000
 
nV je oduvek bila kvalitetniji izbor ma šta neki ovde umišljali. Od prvog Radeona do ovih aktuelnih drajveri su sranye i igranje je udobnije na nV kartama.

Glupost, nista im ne fali driverima. Jos nisam naisao na igru koja je lose radila zbog drivera, niti sam godinama imao ijedan crash.
 
Glupost je to tvoje teranje inata, a činjenica je da radeoni nemaju podršku kao geforce.

Kvalitetniji i automatski skuplji izbor. :D
Kamo srece da je AMD azuran po pitanju drajvera...ali nikako da se ugledaju na nVidiu po tom pitanju.

Tačno tako.
 
Kako se ono kaze, istina je negde izmedju (u sredini).:)
Imao sam 5870, 6870 u CF, 7970 i nikada nisam imao nekih velikih problema sa drajverima, kada se lepo nasteluje Windows i instaliraju drajveri, treba da radi kako treba. Onoliko koliko pratim AMD tabor:smoke:, mogu reci da su se dosta popravili u odnosu na vreme kada sam ja imao AMD karte.
Medjutim, AMD drajveri imaju neke druge bubice po kojima su, kako da kazem, nesto losiji po funkcionalnosti od Nvidia drajvera. Pisao sam o tome( ali mi je Administracija izbrisala postove- cenzura:D)

EDIT: Ovo za bubice, znaci, vazi kada sam ja imao crvene:smoke: karte,(pre tri-cetiri godine), mozda su u madjuvremenu ispravili te nedostatke.
 
Poslednja izmena:
Glupost je to tvoje teranje inata, a činjenica je da radeoni nemaju podršku kao geforce.



Tačno tako.

Kao npr, trebas argumentovati kad nesto tvrdis, glupost je tvoja nesto samo napisati bez argumenta, isto mogu ja sada napisati Nvidia ima losije drivere od AMD-a, i sta to znaci? samo spamovanje po forumu pogotovu u temi koja veze nema sa driverima, poslao sam izvjestaj moderatorima ovakve i ubuduce postove treba sankcionisati, previse je gluposti i nagadjanja koje pisete bez argumenata!
 
Ahahaha ti si poslao izveštaj LOL
 
Eto, ja napiso nesto iz mog iskustva, tj. sa argumenti, trebalo bi da budu zadovoljni i zeleni:trust: i crveni:smoke: :eyebrows:
 
Kao npr, trebas argumentovati kad nesto tvrdis, glupost je tvoja nesto samo napisati bez argumenta, isto mogu ja sada napisati Nvidia ima losije drivere od AMD-a, i sta to znaci?

Mogao bi napisati to, ali to bi bila laž, dok je ovo što je kimins napisao činjenica :)
 
Mogao bi napisati to, ali to bi bila laž, dok je ovo što je kimins napisao činjenica :)

Opet trebaju argumenti, opet moderatori trebaju i ovo da brisu ;)
@kimins naravno da sam poslao zbog takvi "glupi" postova i onaj ko nije koristio AMD drivere stekne utisak da tu ima problema, a u stvarnosti gdje su problemi sta to ne valja argumenti dokazi, cinjenice nesto, i to ako imas neki dokaz ima tema vezana za AMD drivere a ne spamovati druge teme bez ikakve potrebe, imas tamo temu opleti dodji sa argumentima napisi nevaljaju driveri zbog tog i tog i to je to a ne ici od teme do teme i spamovat nevaljaju driveri ili sto je zeljko jednom napisao nevalja ambalaza kod AMD-a, stvarno ono dobro je kolega okarakterisao tvoj post "glupost"
 
Poslednja izmena:
Validni argumenti su navođeni stotinama puta, samo neobjektivnim likovima ih ne vredi ponavljati :)
 
Kako se ono kaze, istina je negde izmedju (u sredini).:)
Imao sam 5870, 6870 u CF, 7970 i nikada nisam imao nekih velikih problema sa drajverima, kada se lepo nasteluje Windows i instaliraju drajveri, treba da radi kako treba. Onoliko koliko pratim AMD tabor:smoke:, mogu reci da su se dosta popravili u odnosu na vreme kada sam ja imao AMD karte.
Medjutim, AMD drajveri imaju neke druge bubice po kojima su, kako da kazem, nesto losiji po funkcionalnosti od Nvidia drajvera. Pisao sam o tome( ali mi je Administracija izbrisala postove- cenzura:D)

EDIT: Ovo za bubice, znaci, vazi kada sam ja imao crvene:smoke: karte,(pre tri-cetiri godine), mozda su u madjuvremenu ispravili te nedostatke.

Nije problem u AMD-ovim drajverima, problem je sto ih AMD ne izbacuje cesce kao nVidia. Na to sam mislio.
 
Pa, dobro, ovo je Paskal tema, mozemo govoriti o proizvodima:D koje izbacuje Nvidi-a, dakle, i jedan od aspekata u funkcionisanju grafika kao svrshishodnog,) proizvoda su i drajveri.
Ipak se ne moze reci da Nvidia ima losije drivere od AMD, uvek je na net-u upotrebljavana suprotna definicija, ali je samo problem gde je razlika, koje su to kvalitativne:) osobine (tj. one bubice koje pominjem) koje favorizuju Nvidi-a drajvere.
 
Sad ćemo još malo "lagiti", Titan (ni)je crkao Zajebanom.
 
Validni argumenti su navođeni stotinama puta, samo neobjektivnim likovima ih ne vredi ponavljati :)

Da navedeni su 100 puta kao i u ovoj temi sve se svodi na rjeci nevalju driveri i to je to jaki argumenti nema sta... iskljucujem se mozete nastaviti ako vam moderatori dozvole ja sam jednom prijavio nemam namjeru vise.
 
@Light, sto ne kloknes taj proc na recimo 4.5-4.6ghz, treba tu svaki ghz od tog proca da bi se nahranila ta G1 980, narocito na overkloku.

Ovo mi je neka zlatna sredina, posto generalno ne volim da napucavam sto veci OC za svaki dan (eventualno za neki benchmark). Vise gledam neki balans ili prilagodjavam zavisno od potreba... :)



Kad se pominju AMD drajveri, moj neki utisak, po onome sto vidjam na netu je pre svega slaba azurnost i tu zaostaje u odnosu na nV. Zna AMD da napravi dobar drajver, popravi performanse u igrama ili ispravi neki bug, samo je problem sto im za to treba cesto dosta vise vremena nego nV, pa kad se posmatra u realnom vremenu i poredi, bice i vise zamerki, dok se ne ispegla odredjeni problem.
 
Da navedeni su 100 puta kao i u ovoj temi sve se svodi na rjeci nevalju driveri i to je to jaki argumenti nema sta... iskljucujem se mozete nastaviti ako vam moderatori dozvole ja sam jednom prijavio nemam namjeru vise.

U principu, kako sada stvari stoje ne valjaju drajveri ni jednima ni drugima jer moraju izbacivati hotfix posle svake nove AAA igre. Razlika je u tome što nVidia to uradi pre a AMD neretko par dana posle izlaska neke igre. To ljudima mnogo znači.
 
Valjaju drajveri, nego developeri izbacuju igre koje moraju posle da se krpe kroz drajvere.
 
U principu, kako sada stvari stoje ne valjaju drajveri ni jednima ni drugima jer moraju izbacivati hotfix posle svake nove AAA igre. Razlika je u tome što nVidia to uradi pre a AMD neretko par dana posle izlaska neke igre. To ljudima mnogo znači.

To je svakako jedna od najvećih razlika, kada bi se se napravile tabele sa performansama igara na dan izlaska, sa drajverima dostupnim u trenutku izlaska, bez patcheva, to bi bilo poražavajuće.

Nvidiji se takav kiks desi jednom godišnje, kao recimo sada sa Wolf ekspanzijom, pre toga to je bio slučaj Tomb Raider-om, ali takve stvari su prava retkost, kod AMD-a je to slučaj sa 70% igara, kod onih najvećih AAA igara to još zakrpe za par dana kao što su recimo sada zakrpili sa GTA koji je bez novih drajvera (kasnili skoro dva dana i to u vidu beta drajvera koji su doneli neke bubice u drugim igrama) i Rockstarovih patcheva itekako bio problematičan na AMD-u, ali za manje naslove često treba da se sačeka čitav ciklus za profil, o cf-u da ne pričam.

Tek posle idu prednosti koje ima nvcp/nv inspector, linux drajveri, one šarene džidžamidže u sponzorisanim igrama koje je lepo imati itd...
 
Poslednja izmena:
Ja se nadam da nvidia nikad vise nece izbaciti driver koj sprzi grafiku... A to su uradili u vreme gtx 2xx serije.... 3 ljudi mi nije doslo na raid zbog toga, grafike cao...
Imao sam i jedne i druge grafike i stvarno ne znam koje vi probleme imate sa AMD driverima. Nije da igram sve igre kad izadju, nemam vremena od posla i obaveza, ali nikad nisam imao problem sa driverima a imao sam 2600pro, 4830, 6850, 6870 i sad 290x. Do duse ni sa nvidia driverima nisam imao probleme, a imao sam nforce 1 integrusu, 4200ti, 7600, gtx 460... I imacu nvidiu ponovo kad za normalne pare izbace grafiku...
Kao sto rece mmsandi.... Nisu driveri problem nego retardirani developeri koji izbacuju poluzavrsene igre.... Po kojoj logici proizvodjac hardvera treba da podesi driver umesto da glupi programer lepo prilagodi igru postojecem hardveru. Nisam primetio da novi driveri bilo nvidie ili amda ne rade dobro u starim igrama... Sto meni ukazuje da nije problem u driverima nego u poluproizvidima koji se izbacuju i prodaju za lepe pare.
 
Poslednja izmena:
AMD driveri nemaju neki poseban "problem" da ne rade ili slicno, njihov jedini problem je sto su dx11 performanse zavisne od veoma jakog procesora i ironicno mnogo bolje lezi Intel + AMD karta nego AMD-ov procesor. Nvidija je definitivno bolja po pitanju optiumizacije dx11 drajvera, mozda su u nekim naslovima performanse slicne, ali generalno i dalje prednjaci po dx11 drajveru. Ovo je trenutno stanje, ali bi sve to trebalo da se okrene sa dolaskom novih API-ja gde bi AMD definitivno trebao da prodise.
 
To je svakako jedna od najvećih razlika, kada bi se se napravile tabele sa performansama igara na dan izlaska, sa drajverima dostupnim u trenutku izlaska, bez patcheva, to bi bilo poražavajuće.

Nvidiji se takav kiks desi jednom godišnje, kao recimo sada sa Wolf ekspanzijom, pre toga to je bio slučaj Tomb Raider-om, ali takve stvari su prava retkost, kod AMD-a je to slučaj sa 70% igara, kod onih najvećih AAA igara to još zakrpe za par dana kao što su recimo sada zakrpili sa GTA koji je bez novih drajvera (kasnili skoro dva dana i to u vidu beta drajvera koji su doneli neke bubice u drugim igrama) i Rockstarovih patcheva itekako bio problematičan na AMD-u, ali za manje naslove često treba da se sačeka čitav ciklus za profil, o cf-u da ne pričam.

Tek posle idu prednosti koje ima nvcp/nv inspector, linux drajveri, one šarene džidžamidže u sponzorisanim igrama koje je lepo imati itd...

O ovome sam i ja pričao. Do sada je nVidija uvek bila spremnija i ažurnija.

Doduše, za propratni software je problematična diskusija. Moje sveže iskustvo kaže da je dosta komplikovanije napraviti surround na GTX970 koju sada imam nego što je bilo namestiti eyefinity na R9 290.
Ali oba rešenja rade, samo je pitanje korisničkog iskustva i ukupnog zadovoljstva. Do sada je nVidija imala jači brend i kvalitetniji proidov što pokazuje i stanje na tržištu.
 
To je svakako jedna od najvećih razlika, kada bi se se napravile tabele sa performansama igara na dan izlaska, sa drajverima dostupnim u trenutku izlaska, bez patcheva, to bi bilo poražavajuće.

Nvidiji se takav kiks desi jednom godišnje, kao recimo sada sa Wolf ekspanzijom, pre toga to je bio slučaj Tomb Raider-om, ali takve stvari su prava retkost, kod AMD-a je to slučaj sa 70% igara, kod onih najvećih AAA igara to još zakrpe za par dana kao što su recimo sada zakrpili sa GTA koji je bez novih drajvera (kasnili skoro dva dana i to u vidu beta drajvera koji su doneli neke bubice u drugim igrama) i Rockstarovih patcheva itekako bio problematičan na AMD-u, ali za manje naslove često treba da se sačeka čitav ciklus za profil, o cf-u da ne pričam.

Tek posle idu prednosti koje ima nvcp/nv inspector, linux drajveri, one šarene džidžamidže u sponzorisanim igrama koje je lepo imati itd...

Dok se skinulo 65GB driveri su vec bili tu :D, evo ja imam te beta drivere koje su to igrice koje imaju bubice sa ovim driverima, bas bi volio da vidim, da malo napljujem AMD?
 
AMD driveri nemaju neki poseban "problem" da ne rade ili slicno, njihov jedini problem je sto su dx11 performanse zavisne od veoma jakog procesora i ironicno mnogo bolje lezi Intel + AMD karta nego AMD-ov procesor. Nvidija je definitivno bolja po pitanju optiumizacije dx11 drajvera, mozda su u nekim naslovima performanse slicne, ali generalno i dalje prednjaci po dx11 drajveru. Ovo je trenutno stanje, ali bi sve to trebalo da se okrene sa dolaskom novih API-ja gde bi AMD definitivno trebao da prodise.

Ok ima smisla, samo moram da skrenem paznju na period kad je izasla gtx 4xx serija i driveri su bili toliko ocajni da je gtx460 imala problem sa iskoriscenjem uparena sa klokovanim q6600, secam se pojedini korisnici su pokusali to da objasne cinjenicom da procesor nije dovoljno jak :)
 
Tacno, znam da sam bio jedan od tih koji su kukali na taj navodno "nepostojeci" problem, dok kasnije i nvidia nije sama grunula cpu optimizacije za win7. :)
 
Pored lošijih performansi i čekanja na novi drajver za novu igru to što na ATI kartama tu i tamo neki frejm zakasni to su svi zaboravili(kao ne primeti se ;)).
Tek prošle godine se to na testovima pokazalo i ta priča pokrenula inače sa tim drajverima nikad nikakvih problema.
Nepobitna je činjenica da zbog testova navlače fps na svaki mogući način i to je kao u redu.

I ako neko nije primetio u mašini mi je ATI. Ovi polovni rudari su pun pogodak cena/dobijeno i nema razmišljanja šta kupiti za 100 ili 150e...


p.s. ne zaboravite da se nije rudarilo koliko bi manje R9 kartica prodali.
 
Dok se skinulo 65GB driveri su vec bili tu :D

Preload preko RSC-a i steam-a je za svu poštenu raju bio dostupan nedelju dana ranije, ne znam zašto bi bilo ko čekao dan izlaska da bi skinuo tih 60GB.

Eto to ti je još jedan primer kada je bolje platiti neku uslugu, nego razmišljati o eventualnim problemima kao što je gubljenje vremena na vijanje patcheva po netu i nadi da su apotekari uradili dobar "posao" i da će biti dovoljno ažurni sa svakim patchem, ima onih koji ne žele da misle o takvim stvarima, već samo da uživaju u sadržaju. ;)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno