Šta je novo?

nVidia Pascal

Samo ću reći dve stvari:

1) GTX 760 je neisplativa karta, ne može ništa da tera na high ni u Full HD-u pri 60 fps

2) @pixell Ma da, mislio sam na Far Cry, neka se nose sa rebrendingom :)
 
Sa obzirom da je mogla kada je kostala 250 €, bila je isplativa, a i danas nudi dobar odnos cena:performanse.

760 zakon.
 
Evo, pustili su muziku :d
 
Cena za 1080 spuštena $100, sad je $499.
 
Ma otkud. Launch price za Founders Edition je bila $699, preporučena cena za partnerske je bila $599. Sećaš se kako su ljudi kukali kako je GTX 980 startovala sa cenom od $549, a 1080 sa $599/699. A i do danas ispod $580 u US su se mogle naći isključivo one mini grafičke karte.
 
Poslednja izmena:
Nadam se da ce partneri da prilagode cene brzo, voleo bi jedan lep custom 1080 za ~550e umesto ~650-700e xD
 
DDOS-ovan im je stream.:D

1080 Ti sa 11GB.
 
Poslednja izmena:
Kaže da je stock 1080Ti (>2k mhz) 35% brža od 1080. Kao i da se klokuje bolje od 1080. Brža od Titana u gamingu.

Edit:

Cena $699.
 
Poslednja izmena:
Znaci full cip je kao na titan x pascal, lepo nema sta. Al gde nestade taj 1gb vrama xD

A cena je sa jedne strane ogromna mozes ceo komp da sklopis za te pare, a sa druge strane fantasticna sobzirom da je titan 1200e xD

Ja se najvise radujem padu cena 1070/80 karti.

Al glupi amd mora da me muci sa vegom sto nisu objavili full specs pa da znamo barem otprilike gde stoji.
 
GeForce GTX 1080 Ti Specifications

12 Billion Transistors
1.6 GHz Boost, 2 GHz OC capable clock speeds
28 SMs, 128 CUDA Cores each
3,584 CUDA Cores
28 Geometry Units
224 Texture Units
6 GPCs
88 ROP Units
352-bit GDDR5x Micron Memory
220W TDP
 
Sve super samo kako objasnjavaju taj 352bit bus lol
Mislim to ce minimalno uticati na brzinu, ali smesno zvuci 11gb memorije. Ili imaju problema sa proizvodnjom ili kao ajde da barem nesto smanjimo u odnosu na 1200e titan xD
 
Pa manje rop-a, minus 1 chip i onda dolazimo do toga da je BUS 352bit :)

sad su uspeli sve da saseku za ~8%

PS: inace 1080 Ti nudi realtime compresiju memorije koja se radi na HW nivou......
 
Poslednja izmena:
Predvideo sam MSRP od 699$ kao i spuštanje cene GTX 1080 :)

Dakle šta imamo:

- GTX 1060 dobija OC varijantu sa 9Gbps memorijom
- GTX 1080 ide na 499$ i dobija OC varijantu sa 11Gbps memorijom
- GTX 1080 Ti poređenje sa Titanom: isto broj CUDA jezgara, veći core i memory clock (11Gbps), manje memorije za 1Gb, mem. magistrala smanjena na 352-bit (samim tim ROP/L2 cache redukovan). Sve u svemu performanse iste kao Titan, možda ~2% jače.
Cena ista za FO i nereferentne modele. Ono što je interesantno: očekujem da će cene nereferentnih biti veće nego što je MSRP kao i u slučaju 1080. Međutim, kažu da će FO moći da se poruči isključivo preko nVdia-e što znači da tu nema mrdanja od 699$...možda FO sad bude dobra kupovina :D čak kažu da su popravili hlađenje :)

@PCBeast: i dalje misliš da će karta biti promašena investicija? :)
 
I GTX1070 koji ide na $349

Nadam se da će nove modele obeležavati drugačije.
Cena GTX1080 Ti je očekivana, donekle i "povoljna" ali samo poredeći sa do sada preskupim GTX1080
 
@DAS

Narkoman se ne postaje odjednom vec postepeno. Tako je i nVidia naucila svoje fanove i kupce da sve sto izbaci bude prihvaceno.
Ne sumnjam da ce se i ova karta prodavati dobro.

Ono sto je porazavajuce jeste sto svake godine izbacuju sve sakatije chip-ove.

Najsmesnije od svega jeste sto ni Titan za koji je predodredjeno, nije dobio full chip vec su i njega osakatili.

Iz moje perspektive ova karta je obicno djubre.
 
Poslednja izmena:
To je danasnji gaming, maximalno jeftina karta sa mid range komponentama (nema HBM-a, itd).. :d
 
Sta je tu zeljko jeftino? Bas me interesuje koliko ce biti kada se pojavi i koliko ce kostati non referentni modeli.
Preuzece cenu GTX 1080, sto znaci 750-800 evra a ici ce to i preko garantovano.
 
Poslednja izmena:
Mislio sam jeftina za proizvodnju a ne za tebe i mene :D
 
Ako Titan nije dobio HBM2 verziju, zasto ste mislili da ce 1080-Ti dobiti? Ko garantuje da je takva varijanta znacajno (ili uopste) brza u gamingu? Hocete da kazete da je 30-35℅ brza karta od 1080 spora?
 
11 GB memorije. :d Ovakve zavrzlame mogu se videti samo kod nVidia-e.
Opet su morali da stave asimetricni memorijski kontroler sto znaci da izuzev 1 GB vise memorije kod Titan X nista manje ih nije iznela ova karta u proizvodnji.
Mozda se pokrivaju na zreliji nm proces, jedino to. U svakom slucaju, jasno je koliko skidaju kajmak.
 
Ni tih 11GB ne možeš iskoristiti u gaming-u, šta će ti 12? :d

Nego, kad da očekujemo tvoj 1080 Ti SLI test?:p

Što se tiče memory bandwith-a:

The card also features a 11 GB GDDR5X VRAM that run across a 352-bit bus interface. NVIDIA has shipped their flagship with the fastest G5X solution to date. The Titan X (P) used 10 GB/s models while the 1080 Ti makes use of the new 11 GB/s memory chips which results in a cumulative bandwidth of 484 GB/s that’s going to be on par with SK Hynix’s HBM2 memory launching in Q2 2017.
 
Poslednja izmena:
Ni tih 11GB ne možeš iskoristiti u gaming-u, šta će ti 12? :d

Pa ne mozes. Nisam to ni tvrdio vec aludiram na to da su morali nesto da ustroje samo da bi se karta razlikovala od Titan X a pri tom su sebi napravili znanto veci i tezi posao.


Nego, kad da očekujemo tvoj 1080 Ti SLI test?:p

Kada ponude full chip i kada cena ne predje 500 evra, izdvojicu tauzenku momentalno ;)
 
Sta je tu zeljko jeftino? Bas me interesuje koliko ce biti kada se pojavi i koliko ce kostati non referentni modeli.
Preuzece cenu GTX 1080, sto znaci 750-800 evra a ici ce to i preko garantovano.

Šta fali što će preuzeti cenu 1080 ? :)
Do juče ste pričali kako će karta koštati ~900 evra, sad ne valja ni ova cena :p

U svakom slučaju, ostajem pri tome da će karta biti bolja kupovina od 1080 i da će se bolje prodavati.

Mislim da ćeš promeniti mišljenje kad vidiš neki masan nereferentan OC model :D

Ni tih 11GB ne možeš iskoristiti u gaming-u, šta će ti 12? :d

Nego, kad da očekujemo tvoj 1080 Ti SLI test?:p

Što se tiče memory bandwith-a:

The card also features a 11 GB GDDR5X VRAM that run across a 352-bit bus interface. NVIDIA has shipped their flagship with the fastest G5X solution to date. The Titan X (P) used 10 GB/s models while the 1080 Ti makes use of the new 11 GB/s memory chips which results in a cumulative bandwidth of 484 GB/s that’s going to be on par with SK Hynix’s HBM2 memory launching in Q2 2017.

Još se na to doda memory compression i tile based rendering i izađe preko 'iljadu:

NVIDIA-GeForce-GTX-1080-Ti-Tiled-Caching-Compression-Boost-Bandwidth.jpg
 
Nazad
Vrh Dno