Šta je novo?

Problem sa integrisanom grafickom.

Aleksa Miskovic

Poštovan
Učlanjen(a)
16.03.2015
Poruke
7
Poena
51
Evo ovako pre par dana mi je crkla moja grafcka,medjutim dao mi je drugar njegovu neku staru ali na njoj ne radi ventilator tako da ona baguje dosta,ali barem imam internet itd...Saznao sam da na mojoj maticnoj ima integrisana graficka i sada ja lepo iskljucim ulaz od monitora iz graficke i ukljucim u vga ulaz od integrisane,i kada upalim komp sve se lepo pali mada nema slike na monitoru...led lampica onako trepteri ali nema slike..Guglao sam malo i citao da treba u Biosu da nadjem i da je ukljucim mozda mada ja u biosu nisam mogao da nadjem nista vezano za nju...takodje su mi rekli da iscupam staru i da bi trebalo automatski da se ukljuci integrisana mada i to sam probao i nece.Ako neko zna sta bih jos mogao da pokusam bio bih zahvalan.Inace maticna mi je Asus-A55BM-K
 
Resetuj BIOS bez grafičke. U BIOS-u se obično zove IGP (Integrated Graphic Port) i normalno je uvek Default.
 
Probacu,dal da iskljucim onu malu stvarcicu kod graficke to restartuje Bios? ili da samo odem u bios i namestim na default?
 
Probao sam kako si mi rekao da restartujem bios,znaci iskljucio sam komp sve pocupao napolje izvadio graficku,i izvadio to dugme sto restartuje bios vratio nazad,opet ukljucio u integrisanu ista prica,komp se pali slike nigde... DVI kabel nemam da probam s'njim
 
prikopcaj sve,sa tom grafickom,udji u bios,resetuj defaulte (treba da ima skracenica,pogledaj po obodima ekrana pisace "reset to defaults" ili sl.) sacuvaj podesavanja bios-a,ugasi komp (ne restart) pocupaj kablove sa graficke,izvadi graficku,prikopcaj kabal od monitora na konektor na ploci i to je to.ako bude isto udji u bios sa grafickom,nadji podesavanja za primarni graficki adapter kao sto ti je CountMike pojasnio,sacuvaj podesavanja bios-a,izgasi kop (ne restart),pocupaj kablove sa graficke,izvadi graficku,ukopcaj kabal od monitora na konektor na ploci i upali.

ako i dalje bude poteskoca okaci koji je CPU i maticna u pitanju.
 
CPU je AMD Athlon X4 750 Quad Core Processor 3.40ghz Maticnu sam napisao vec koja je gore Asus-A55BM-K Idem da probam ovo sto si mi napisao pa javim sta bude.
 
Evo ovako,prikopcao sam graficku i sve ostalo,usao u bious isao sam na defaults i odradio to,zatim sam sacuvao izasao iz biosa ugasio komp izvadio graficku opet prikopcao kabel od monitora u konektor od integrisane ista prica,komp se upali cujem onaj welcome zvuk ali i dalje nema slike...idem da probam ovo drugo mada ja u biosu nisam nista nasao sve sam prekopao ,uslikacu ti par slika pa cu okaciti vamo.
 
nemas integrisanu,taj athlon nema iGPU,ni ploca nema integrisano resenje.konektori su tu za APU-e,u prevodu za procesore sa integrisanom grafikom,koju tvoj procesor nema,pa si prinudjen da u svakoj varijanti koristis diskretnu kartu.
 
DSC_0021.jpg DSC_0024.jpg DSC_0025.jpg Eto ga par slika,ako treba jos javi
 

Prilozi

  • DSC_0029.jpg
    DSC_0029.jpg
    474.4 KB · Pregleda: 113
  • DSC_0020.jpg
    DSC_0020.jpg
    1,002.2 KB · Pregleda: 114
Poslednja izmena:
Ne znam zasto onda na kutiji od maticne pise da ima integrisanu graficku glupavo skroz... u svakom slucaju hvala
 
ne pise,pise malo slozenije i na drugom jeziku ono sto rekoh gore.cak na pakovanju za cpu amd uvek za te athlone napise da nemaju iGPU,ali se slazem da im je sav taj prending i marketing malo traljav.uglavnom,zapamti da samo APU-i kod amd-a imaju iGPU,a da ploce generalno danas nemaju vise ikakva integrisana resenja i da se oslannjaju na iGPU na procesoru.
 
Treba ti odgovarajuci procesor da bi imao graficku , graficka je na procesoru ne na ploci , taj procesor nema graficku , naprimer da imas AMD A4-4020 imao bi sliku ovako nemas , AMD Athlon X4 750 Quad Core nema graficku!
 
:), na APU grafika je u procesoru a ti na tom Athlonu nemas GPU (zakljucan posto je defektan) GPU imaju A4,A6,A8 i A10
 
Pozdrav imam ryzen 3 2200G sa vega grafikom i posebno graficku,i komp mi radi na ovoj drugoj.I ako neko moze da mi pomogne kako da ukljucim ovu graficku iz procesora?pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno