Šta je novo?

Par pitanja vezanih za OC FX 6300 na Gigabyte 970a-ud3p

coavasic96

Slavan
Učlanjen(a)
23.02.2014
Poruke
1,162
Poena
210
Moja oprema  
Laptop
Lenovo Yoga Pro 9i
Mobilni telefon
IPhone 13 Pro Max | Poco F3
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Kablovski internet
Nabavih plocu iz naslova, imam solidno hladjenje (max temp na stock do 40c) i dovoljno jako napajanje i resih da klokujem procesor. Vec sam klokovao athlon ii x2 250 na starijoj ploci i nije bilo tesko. E sad ova ploca je dosta komplikovanija, ima vise opcija i imam par stvari koje mi nisu jasne:
1. U meniju advanced cpu core features sta da ukljucim a sta da iskljucim?
C1E support
SVM
Core C6 state
HPC mode
APM
2. Koji je maksimalni safe napon na koji mogu da podignem cpu?
I sta i kako treba da postavim u ovim podesavanjima:
CPU PLL Voltage: stock 2.5v, treba li to da se dira?
Vcore Loadline Calibration? Ponudjeno je auto, normal,extreme,medium,low? Sta izabrati?
3. Da li da klokujem samo preko cpu clock ratio ili da kombinujem sa FSB frekvencijom?
4. Koji je najefikasniji alat za testiranje fx procesora?
Zahvalan unapred.
 
Ima li neko ko je vec klokovao na ovoj ploci da moze da mi pomogne?
 
iscackaj na fx8350 temi,svaki fx se isto/slicno klokuje,nezavisno od ploce,uglavnom za pocetak pogasi i turbo i sve power featurese,ako ti si na stocku sa turbom u loadu (za stress ja najvise volim large fft test u prime95) u amd AOD-u preko 10c od termalnog limita ja bih za pocetak se drzao 1.425v na koru i gadjao 4,4-4,5ghz.LLC za pocetak na off.ako bude htelo ovako posle da se igras sa naponom (ja na toj ploci bez venta na VRM-u ne bih ni pomisljao preko 1,45v) i LLC-om i cedis koliko moze,mada ne racunaj da ces se pribliziz 5ghz,ako bude htelo sve nogama u guzicu.
 
Nazad
Vrh Dno