Šta je novo?

Port trunking na Netgear GS724Tv4 siwtchu

kUdtiHaEX

Super ridža
Administrator
Učlanjen(a)
18.07.2001
Poruke
18,056
Poena
1,365
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel® Core™ i5-9500F, NZXT Kraken Z63
GPU
Asus GTX 2070 Super
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 1 TB
Kućište
NZXT H210i
Monitor
LG C2 42"
Miš & tastatura
Logitech G502, Keychron K8, Nuphy Air75, Ducky TKL One 2
Ostale periferije
Glupi HP štampač
Laptop
Apple Macbook Pro 14" M1
Tablet
Apple iPad Pro 11"
Mobilni telefon
Apple iPhone 13 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch Ultra
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Da li neko ima iskustva sa Netgear opremom, konkretno njihovom serijom upravljivih switcheva? Hocu da ubacim 4 porta u VLAN i da upalim trunking ali mi ne polazi za rukom. Ocito je da negde gresim i pored uputstva koje sam pronasao ovde:
http://www.downloads.netgear.com/files/GDC/GS716TV3/GS716Tv3_GS724Tv4_GS748Tv5_SWA_25Sept2013.pdf

Nije mi najjasnije da li moram da ubacim VLAN u LAG ili ne? Koliko sam shvatio LAG po defaultu ima setovan port trunking ali LAG bi trebala da bude agregacija?
 
Koliko jka vidim da je LAG - Link Agregation Protocol (ekvivalent tome kod HP - Trunk, Cisco - Etherchannel).
Strana 89 VLAN Membership Configuration
za port koji je trunk oznaci da je taggovan port i to bi trebalo da je to. Access portovi su untagged.
 
Kutija, kad kazes trunking nema VLAN, mada pretpostavljam da nisi to zeleo.
Trunking ti propusta sve VLANove, a LACP(LAG) samo binduje sve. Verovatno moras da odaberes koji protokol koristis za to (802.3ad) .

Kod cisca ti kazes portovima da su access i koji su VLAN i to je to.

Select Switching > VLAN > Advanced > VLAN Membership.
2.In the VLAN ID list, select the VLAN to which you want to add ports.
Tag All. All frames transmitted for this VLAN will be tagged. All the ports will be included in the VLAN

I javi sta ti vidi ovde:
Select Switching > VLAN > Advanced > VLAN Status.

Nisam radio ,ali nema neke filozofije preterano.
 
Na kraju sam uspeo da namestim. Na Cisco opremi to je prosto ko pasulj, i ovde je ali je interfejs malo glup, a dokumentacija cudna. U svakom slucaju kroz VLAn Membership sam uradio ono sto sam hteo.
 
Nazad
Vrh Dno