Šta je novo?

[Hackintosh] Mac OS X 10.10.x (Yosemite) – kompatibilan PC (hw, tips & tricks)

Narode ima li koga po ovim temama da može pomoći sa malo više znanja u rešavanju instal problema na hack laptop Dell 3537?

Proverene komponente,sve su kompatibilne...
U virtuelnoj mašini(WMvare 9.0) napravio sam butabilan USB(preko Unibeast-a),postavljeno kako treba u BIOS-u,pokrenem instalaciju...krene prikaže logo i restartuje se posle toga.
 
Uz informacije koje si dao nema toga ko bi mogao da ti pomogne.

Pokreni instalaciju u verbose modu i slikaj displej ...a onda ces morati da opises postupak pravljenja instalacionog medija i koje kextove i za koje chipove si ubacio...
 
Odustajem. Ne treba nikome naziv tvog laptopa, linkovi ka tutorijalima ili prozvodjac hardvera. Potrebna nam je slika bootloopa u verbose modu, oznake chipova, koristeni kextovi, postupak u kreiranju instalacionog medija, BIOS setovanja...
...jer TI si negde pogresio a MI treba da provalimo gde ...na osnovu detaljnih podataka koje ces nam TI dati.
 
Instalirao sam VMware-workstation-9.0.0-812388 i podigao virtuelnu mašinu Yosemite(skinut sa torenta OS X 10.10 Yosemite VMware Image)... i odatle napravio Butabilni USB i takođe skinuos sam Yosemite sa AppStore-a

Butabilni USB sam napravio kroz Disc utility/napravio Particion1/postavio opciju Master Booz record/formatirao na Mac OS Extended (Journaled)
Dalje sam radio preko UniBeast-a...u opcijama pravljenja instalacionog izabrao sam USB/Yosemite/Laptop support/
U BIOS-u sam postavio UEFI/podigao sa USB-a instalaciju...

To bi bilo sve što sam uspeo da ukačim kako se radi...
 

Prilozi

  • IMG_2460.jpg
    IMG_2460.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 136
  • IMG_2445.jpg
    IMG_2445.jpg
    998 KB · Pregleda: 119
@mickk
Ako je tvoj procesor iz intelove Haswell serije, onda je sigurno to problem. Isprati ovo uputstvo:
http://www.tonymacx86.com/yosemite-...ng-kernel-haswell-cpus-xcpm-early-reboot.html

Meni je to resilo problem ali sad imam neke druge probleme koji nemam pojma kako su nastali :D
Patchujem kernel i opet mi odradi early reboot... ne znam zasto (instalacija je prosla regularno, ali kad odaberem tu paritciju na kojoj je mac instaliran posle 5 sekundi early reboot padne)
 
Poslednja izmena:
Koristio sam hackintosh na trenutnoj masini preko 2 god.
Jutros prilikom paljenja zaticem crn ekran i boot :0 error.
Ima li neko ideju? Jel crkao neki hardver (nisam jos nista stigao da testiram), ili je mozda sistem nekako pukao?
 
^probaj napravi butabilnu flesku bilo kog deb linuxa, ubuntu, mint i sl...da vidis radi li sve u live modu. Ovo je najbrze u principu.
 
Ja mogu da kažem samo ovo - mašina je radila preko 4 godine non-stop 24/7/365, restartovana uglavnom jednom u 3-4 mjeseca i na kraju je stala kad je na disku nastalo preko 800 loših sektora (prekinuo sam HDD Regenerator kad sam vidio cifru). Podatke sam uspio da spasim. Za sistem mi je pucalo naširoko. Toliko o tome. Windows zvrkne sa jednom lošim sektorom.

Sad kad budem imao vremena, lijepo ću da presložim mašinu (GA EP45-DS3LR, Q9400 dolazi, 8GB RAM) i onda ću da se igram dalje sa Josom ili Kapetanom...
 
@Pioneerko problem je negde na relaciji BIOS/HDD/partition table/bootloader ...vise ces saznati ako nam das vise informacija ...redosledom koji sam pisao treba da ustanovis ispravnost i pravilnu podesenost ...na kraju, na slepo tipujem da imas multiboot, da si radio update drugog OS, da je on uklonio flag "active" sa hackintosh particije ili prepisao svoj bootloader preko hackintoshevog...
 
@Pioneerko problem je negde na relaciji BIOS/HDD/partition table/bootloader ...vise ces saznati ako nam das vise informacija ...redosledom koji sam pisao treba da ustanovis ispravnost i pravilnu podesenost ...na kraju, na slepo tipujem da imas multiboot, da si radio update drugog OS, da je on uklonio flag "active" sa hackintosh particije ili prepisao svoj bootloader preko hackintoshevog...

Nista slicno nisam radio, ali navescu sta se tacno desilo.
Dakle koristio sam Yosemite, imam svoj dsdt koji sam nakon svakog updatea implementirao preko multibeasta uz par tweakova. Uvek je tako radilo bez problema, jos od Mavericksa...

Juce, pre nego sto se ovo desilo sam po obicaju prihvatio update sa appstorea (poslednji veliki apdejt koji se pojavio pre par dana).
Nakon toga se masina bootoval standardno, i odradio sam preko multibeasta par podesavanja kao i uvek. Nisam nikakav nov bootloder koristio (chimera kao i do sad).
Nakon toga je bio restart, sve je normalno radilo.


I jutros vise nema nicega.
 
Ako je sve kako kazes onda po mom misljenju moze biti samo neki bad sector na hdd.
 
Ssd je u pitanju, star oko godinu dana, malo bi bilo cudno da je bad sector, mada sam i ja prvo pomislio da ima veze sa hddom.
 
Ako je sve kako kazes onda po mom misljenju moze biti samo neki bad sector na hdd.

Zakacio sam SSD na PC racunar cisto da ga proverim, sentinel kaze da je sve ok, da mu je health 100%.

Definitivno jeste nesto puklo vezano za boot particiju, ali zaista ne znam sta se tu moglo desiti.

Problem je sto nemam neki drugi mac preko kog bih napravio unibeast instalaciju, pa sve iz pocetka. Jel ima neki metod da preko neke windows masine napravim bootabilan flashic sa kojim bih nekako mogao da osposobim masinu?
 
Zakacio sam SSD na PC racunar cisto da ga proverim, sentinel kaze da je sve ok, da mu je health 100%.

Definitivno jeste nesto puklo vezano za boot particiju, ali zaista ne znam sta se tu moglo desiti.

Problem je sto nemam neki drugi mac preko kog bih napravio unibeast instalaciju, pa sve iz pocetka. Jel ima neki metod da preko neke windows masine napravim bootabilan flashic sa kojim bih nekako mogao da osposobim masinu?
Ne znam, nedovoljno informacija za izvlacenje zakljucaka. Vrlo uopsteno si negirao neke od mojih sumnji i ako prihvatim da je tacno sve sto si napisao onda po mom misljenju greska mora biti posledica hw problema. Kazes da nije ni to a ocigledno da nesto jeste. I ajde da sad pretpostavimo da se problem ne tice BIOS-a i njegove podesenosti a takodje da je i disk ispravan ...ostaje nam partition table error i neka greska u vezi bootloadera. Tada bih ja pomocu hirensa i bootIce alata sa njega ustanovio eventualne greske u MBR i PBR i ispravio ih ako ih ima (jos uvek samo ti znas koliko i kakvih particija ima na tom disku). Tada bih znao da je bootloader na primarnoj, sistemskoj, aktivnoj hfs+ journaled particiji a da je samo lose podesen (delovanjem apdejtovanja bootloadera nekog drugog OS ili same Chimere npr.) ...i tada bih znao da je potrebno reinstalirati bootloader sa pravilnim podesenjima. Za ovo je neophodan install flesic a ciji imidz svakako treba cuvati negde na kompu. Nemas ga pa ga moras nabaviti ili ponovo praviti. Na rutrackeru ces naci odlicne imidze koje pravi archi123 a ako hoces sam da pravis sve iz pocetka onda virtualbox i pici. Navijam za ovo drugo jer ces usput i uciti ali to zavisi od tebe i vremena koje si spreman da utrosis. Ono sto bih licno voleo jeste to da svi hakintoseri napuste tu paradajzoliku instant pricu i da rade vanilla instalacije jer tek tada se problem moze analizirati - ja nemam pojma ni sta je sve pokradeno od chameleona i implementirano u chimeru i ne znam sta je i kako (bez kredita developerima) ubaceno u multibeast i unibeast ali bih voleo da toga nema i da svako sebi slozi svoj hackintosh upoznajuci ga pritom.

Znaci, principijelno ti treba da reinstaliras bootloader ali vodeci racuna o stvarnoj konfiguraciji, ja ne znam niti zelim da znam kako se to radi na chimeri a u chameleonwizardu bi bilo dovoljno da izaberes pravu particiju za destinaciju instalacije uz prethodno, u radio button-ima, pravilno izabran scenario koriscenja.
 
[Hackintosh] Mac OS X 10.10.x (Yosemite) – kompatibilan PC (hw, tips & tricks)

Hvala za savet. Uspeo sam sinoc da resim problem.
Preko wina sam napravio flashic sa cloverom cisto da vidim da li ce se nesto desiti.
Clover mi je ponudio da pokrenem svoj os sa ssda i uspeo sam u safe modu.
Nakon toga sam ponovio standardan postupak sa multibeastom i od tad sve normalno radi kao i do sad.

Zaista ne znam sta se tacno desilo i sta je moglo da prouzrokuje ovo, ali HW je definitivno ispravan.

Prosla su vremena kada sam mogao satima da se igram sa ovakvim stvarima (dvoje decice :) ), tako da nisam ulazio u detaljnu problematiku ove situacije.

Sve u svemu sad sve radi ok.
 
Poslednja izmena:
Ja ne znam sta je standardan postupak sa multibeastom ali veeujem da ukljucuje i instalaciju bootloadera te da je to resilo problem. Kako god vazno da si uspeo. :)
 
Kako da napravim butabilni USB na Windows-u? Alat postoji samo za Mac, a nemam ga. Sto nisu izbacili alat za Windows, Hackintosh je valjda za one koji nemaju Apple laptop. Glupost.
 
Podigneš Yosemite preko virtualne mašine, iz VMware Worktstation-a. Baš sam juče to radio, hteo da napravim El Capitan instalaciju da vidim kakav je, a bio nedavno formatirao SSD gde sam imao particiju sa Yosemite-om. Evo ti random klip kako da napraviš ono što ti treba:

[YOUTUBE]y3Y74oifWP8[/YOUTUBE]
 
Gizmo, podigao sam vitruelnu masinu i radi ok, ali na ovom prozoru ne mogu da izaberem nijedan sistem, ne znam zasto:
106478-ub-3.png.html

Kod mene je sve maskirano sivo, i ne mogu dalje da napravim nista :(
Pratim uputstvo odavde:
http://www.tonymacx86.com/yosemite-...pported-intel-based-pc.html#download_yosemite
 
Nisam, upravo sam saznao sa foruma tamo da mora da se skine oficijalno, ne moze da mu se samo da dmg ili ISO fajl, jao koja glupost. Kakav im je ovo Hackintosh kad ti ne mozes NISTA bez MAC-a da uradis, pa da imam MAC ne bi se cimao da ovo radim valjda bemu sve. Evo sad skida 10.10.4, da li ce on raditi ok?
 
Radice, zasto ne bi ako si koliko toliko ispratio proceduru oko hardvera.
 
Ma radice mojega, evo sad ga butovao, pojavila se jabuka, kao ucitavao nesto i onda neki kao stop znak, krug sa kosom linijom unutra, toliko o tome. Koje je ovo s ranje, ja ne mogu da verujem. Laptop je Acer sa i3 procesorom, Intel HD grafika, nista fancy i opet zeza. Za danas dosta.
 
E ovako da sumiram, uspeo sam da butujem nekako uz brisanje drajvera za IntelHD grafiku sa flesha pa uz jedno 5-6 switcha uspeo da instaliram sistem. Uradio po uputstvu Multibeast da bi mogao da radi boot i neke osnovne stvari. Boot nije proradio i prestala da radi tastatura nakon restarta. Odustajem, radi pod WM i tako neka koriste.
 
Kako da napravim butabilni USB na Windows-u? Alat postoji samo za Mac, a nemam ga. Sto nisu izbacili alat za Windows, Hackintosh je valjda za one koji nemaju Apple laptop. Glupost.

Da si pogledao još negde osim ovde, verovatno bi našao rešenje koje tražiš. Nije uobičajeno iliti ustaljeno ali daleko od toga da ne postoji.

https://www.hackintosh.rs/t/kako-izgraditi-vanila-instalaciju-u-windowsu-clover/535

https://www.hackintosh.rs/t/kreiranje-usb-vanila-instalacije-preko-windowsa/614

Inače instliranje OS X-a na notebook računar može biti prava gnjavaža i to svakako ne bih preproučio ni jednom početniku. Za tastaturu ide dodatni kext (drajver) koji se ručno postavlja u Extra/Extensions folder u tvom slučaju pošto si išao na izgradnju flešića preko UB-a, i zove se voodooPS2controller:

https://bitbucket.org/RehabMan/os-x-voodoo-ps2-controller/downloads

Međutim to je tek početak, jer i da si uspeo da podigneš OS X do kraja, sačekalo bi the osposabljavanje zvuka, grafike, etherneta i WiFi-a ukoliko je to uopšte moguće. Pride slede sitnice poptu sleep-a odnosno clamshell sleep deonice.

Ako ti je do toga da se igraš sa OS X-om, mudrije bi bilo da kreneš sa tim na nekoj desktop mašini koja podrazumeva zaseban hard disk samo za to. Kasnije kad skontaš šta i kako ide možeš pokušati i sa tim notebook-om.
 
Poslednja izmena:
Hvala na savetima. Tastatura je inace radila ali je Multibeast nesto zasro i nakon restarta je prestala da radi. Znam da je zeznuto, ali nisam znao da je ovoliko. Igracu se kada opet budem imao vremena.
 
Pozdrav kolege,hocu da instaliram yosemite na starijem lap topu,cekam samo da uzmem ssd,jer ne bih preko harda pokusavao.
Elem,lapic je Asus k70IO,core2duo p7350,grafa je neka 120m nvidia,4 giga ddr2.
E sada,da li mogu da spremim usb preko windows_a,jerbo mac nemam i kako da uradim fresh install ?
 
Nazad
Vrh Dno