Šta je novo?

[Hackintosh] Mac OS X 10.10.x (Yosemite) – kompatibilan PC (hw, tips & tricks)

Moram da pohvalim kolegu Miljenka,koji se ponudio da mi napravi butabilni usb sa OSX_om.
Zanima me kako ce Yosemite ili El Capitan prihvatiti moje komponente..
U pitanju je Asus K70IO :
Procesor Core2Duo P8600
Grafika NVIDIA GeForce GT 120M with 1GB VRAM
Ram 4 GB DDR2 na 800mhz
SSD Samsung 650 Basic 120GB
Zvuk i ostalo Integrated Intel® High Definition Audio chip (Azalia) compliant MDC fax/modem and 10/100/1000 BaseT
Integrated 802.11a/b/g/n or 802.11b/g
10/100/1000 Base T
 
Da li smem da koristim AppleID koji koristim na 5S ili da napravim fake?
 
ja sam koristio isti appleid na poslu na Macbook, kuci na iPad i HackBook...sumnjam da razlikuju sta je pravo a sta fake.
 
Sta znaci fake? Apple ID je Apple ID, ne postoji fake Apple ID.
 
Mislim na Apple ID koji cu samo za hackintosh da koristim.
 
Ja koristim isti Apple ID i za Macbook i za Hackintosh... Nema problema.
 
Pozdrav svima, moze li preporuka za pci zvucnu karticu koja ce raditi na mac os lion ili ML posto zbog konfiguracije ni ne moze noviji mac. Stara masina je u pitanju
Core2duo
Mbo neka msi 945 sa nekom integrisanom zvucnom AC97, koju nikako ne mogu da nateram da proradi na mac. Masina jeste starija ali sa ssd-om i gt630 vrlo lepo radi samo jos da nadjem neku zvucnu koja ce da radi na ML, nebitno koja je i koliko izlaza ima... hvala unapred
 
^ Probaj sa nekom USB varijantom,trebalo bi iz cuga da proradi.
Za svaki slucaj se informisi u radnjama da li vracaju novac ako ti ne posluzi.
I da,sacuvaj ambalazu za svaki slucaj.
 
Probao Kapetana i Clover... Pa taj Clover je zlo...Jedva sam se otarasio tog djubreta...I u bios se uvukao,morao sam da preflesujem bios ... I jedva se vratio na 10.10.5 sa starim Unibeast 5.2.0 i Chimera bootloader-om. Dok Clover ne uproste,ne zelim da se petljam .
 
Ne mora flash biosa...
Load defaults i samo uefi manaher ili slicno, zavisi od proizvodjaca i da se obrisu "mount" points koje je clover dodao.
 
Probao Kapetana i Clover... Pa taj Clover je zlo...Jedva sam se otarasio tog djubreta...I u bios se uvukao,morao sam da preflesujem bios ... I jedva se vratio na 10.10.5 sa starim Unibeast 5.2.0 i Chimera bootloader-om. Dok Clover ne uproste,ne zelim da se petljam .

Znaš kako se kaže: ko nema u glavi ima u nogama! Bez uvrede ali trebao si malo da se edukuješ pre nego si se prešaltao na novi bootloader. Elem, Clover bootloader je ubedljivo najbolje rešenje trenutno, kada govorimo naravno o hackintosh varijanti. I ja sam imao sličnu dilemu nakon što sam se prešaltao sa Chameleona, ali kada sam shvatio koje sve dodatne mogućnosti imam u kombinaciji sa Cloverom, vrlo brzo sam sabrao 2 i 2 i skontao da je to najbolje rešenje. Teško je to izmeriti, ali čini mi se da je u ovom momentu većina hackintoh korisnika sada na Cloveru. Početnici i oni manje iskusni, a takođe i sve one lenje i nezainteresovane bube voze radije Chameleona, a gotovo svi ostali su na Cloveru. Jednom kada savladaš Clover što u mnogome olakšava svakako Clover Configurator, nikada više nećeš poželeti da se vratiš na Chameleona.

Zbog čega je to tako. Pre svega zbog toga što Clover podiže tzv. EFI lejer koji koristi Apple-ov izvorni kod nakon čega se pristupa Clover opcijama, koje ti opet nude da podesiš bilo šta što je vitalno pre nego se odlučiš da butuješ OS X. Ovo podrazumeva i uglavljeni DSDT editor u bootloader, kao i prepravljanje određenih drajvera na živo bez diranja bilo čega što je smešteno u S/L/E folderu. To znači da jednom postavljeni parametri završavaju posao i nakon nadogradnje sistema (ne moraš vraćati drajvere za zvuk, grafiku ili bilo šta drugo) osim ukoliko Apple ne napravi nekakave značajnije izmene u novijim verzijama što se u principu veoma retko dešava. Takođe nudi kao mogućnost da podesiš svaki uređaj koji imaš na ploči zakačen pojedinačno plus mogućnost vezivanja za BIOS što si i sam uostalom primetio da imaš kao opciju. Iz ovoga je praktično kasnije izveden i Ozmosis kao rešenje. Putem Clovera takođe možeš da nadogradiš sistem sa starije verzije na noviju na način kako to rade Macintosh korisnici, što podrazumeva pokretanje OS X instalacije direktno iz Applications foldera nakon skidanja sa Apple store-a. Ovo znači da ti ne treba nikakav dodatni alat za nadograđivanje sistema tipa UniBeast niti bilo šta drugo. Takođe pošto koristi izvorni Applov kod uvek to možeš izvesti bez obira na to šta će Apple sutra da napravi i bez obzira koju verziju bootloadera imaš trenutno instaliranu. U slučaju Chameleona uvek moraš sačekati da neko napravi novu verziju koja će imati podršku da pokrene novi OS X, što si siguran sam do sada već primetio, a ako nisi, uskoro ćeš svakako. Uzevši u obzir sve gore naborajano jasno je da Chameleon sve ovo naravno nema kao mogućnost, pa je samim time i jasno gde se nalazi u odnosu na Clover.

Prema tome pre nego što nešto okarakterišeš kao zlo ili đubre, savetujem ti da se najpre malo edukuješ jer u najmanju ruku tako rizikuješ da ispadneš smešan ili ismejan.
 
Poslednja izmena:
Apsolutno, ljudi sa manjkom znanja ga se uplase jer nije noob friendly kao ova dvojica..
 
Vlado, informisao sam se o Cloveru,citao sam, (koristio sam i Clover configurator) i podigao sa Cloverom Kapetana BEZ PROBLEMA...Ali ima drugih stvari,neki meni bitni programi trenutno ne rade na 10.11 (Reaper konkretno) i morao sam da se vratim na 10.10.5 , pri tom ,dok sam bio na Kapetanu imao sam problem da kada odradim shutdown, komp se posle par sekundi pali sam od sebe??? I rekoh,ovo jos nije ispeglano... I vratio sam se na 10.10.5 gde to sa Unibeast+ Multibeast (Chimera) na mojoj konfiguraciji SAVRSENO radi, bez post instalacionog cimanja.... U Multibeast istaliram samo osnovno - bootloader ,FakeSMC , 3rd pary SATA,trimeforce enable i to je to. Audio instaliram kao na OSX jer imam externu zvucnu na firewire za koju postoji oficijelni drajver.... A kada sam probao sa Cloverom da se vratim na Yosemite,nisam uspeo posle prvog restarta u instalaciji,kada je trebalo da odradi prvi boot sa ssd-a,da se podigne sistem... To me je jako smorilo,nisam imao vremena da se bakcem sa -x -v itd da vidim sta ne valja...

Kontam da sam u tom trenutku bio pod utiskom i da sam prenaglio u opisivanju Clovera,i shvatam da mi za na dalje on ne gine,da je Chimera otisla u penziju,ali ovako - NOOB WAY- mi sve lako i savrseno radi,nemam kada sebi da komplikujem zivot,imam preca posla... To sto mi bude trebalo za instalaciju OSX-a na mojoj konfiguraciji cu svakako nauciti za ubuduce,a do tada ce verovatno jos uprostiti stvari :D

U svakom slusaju,bez obzira sto sam ispao smesan u tvojim ocima,hvala sto si mi pojasnio neke stvari vezano za Clover koje nisam znao ;)
 
Instaliran cist Yosemite 10.10.5 na
GA 970A ds3p
AMD fx 8300
Asus 9500gt 1gb
4 gb ram
Grafika radi sa smbios macro 4.1 i sa npci=0x3000 bez toga nece da se botuje sa drajverima...
 
Neki mator komp. Socket775
Asus P5K-E
s775 Core2duo E5200 2.6ghz
grafika je neka silent Gigabyte geforce 8600gt 256mb
4gb rama ddr2 800mhz
Yosemite radi. Jedino zvuk ne radi, ali mi u ovom momentu nije bitan pa se nisam zezao oko toga. Podignuto sa usb fleske. Posle intalacije nije hteo da butuje sve dok nisam stavio boot flag: -f
Ostavio sam tako i radi bez problema.
 
Zvuk možeš rešiti lako preko Toledine skripte ili preko Multibeast alata. Naravno Clover bootloader je uglavnom danas primarano rešenje tj No1 bootloader koji se najviše koristi...

Opširnije o tim stvarima možeš pogledati na Hackintosh Srbija forumu (deo za audio) koji je od nedavno ponovo operativan. Link imaš dole u mom potpisu.
 
Poslednja izmena:
Kod mene je situacija ovakva:

Darwin/x86 boot v5.0.132 - Chameleon v2.3svn r2468
Build date: 2014-11-03

Koliko vidim nemam Clover bootloader. Sta u tom slucaju? Koje su mi opcije. Naravno pricamo o zvuku :)
 
ljudi nadam se da mi mozete pomoci

konfiguraciju mozete videti sa strane

uspeo sam da instaliram sistem na hard disk i onda se restartovao
posle toga ne mogu da ga butujem sa harda, ali bootloader imam preko usb i mogu da izaberem hard kao boot opciju, ali se nista ne desi
doduse, kombinacijom raznih bootflagova mogu a stignem do nekle, ali to je uglavnom ili logo ili ako idem sa -v zapne na [IOBluetoothHCIController][start] -- completed
mogu da udjem u komandnu liniju sa -s, ali nije da nesto mogu da uradim sa tim

koristim yosemite zone

hvala u napred

ako imate neko preporuku za drugi distro koji bi radio bez problema na ovoj konfiguraciji, bio bih krajnje zahvalan

zelim da instaliram mac os da bih mogao da ucim ios programiranje, a nemam novca da kupim mac, posto sam dosta troskova imao u skorije vreme
 
Poslednja izmena:
Kod mene je situacija ovakva:

Darwin/x86 boot v5.0.132 - Chameleon v2.3svn r2468
Build date: 2014-11-03

Koliko vidim nemam Clover bootloader. Sta u tom slucaju? Koje su mi opcije. Naravno pricamo o zvuku :)

Veoma prosto. Instaliraj Clover i primeni rešenja koja sam gore naveo. Ako pak želiš da ostaneš pri Chameleonu, onda bojim se da ćeš morati sam peške da nađeš adekvatan drajver, što je u principu izvodljivo preko www.osx86.net sajta, s tim što ti niko ne može garantovati da će ti to proraditi.

Alternativno možeš još probati AppleHDA Patcher alat kojim možeš kreirati sopstveni AppleHDA drajver.

Ipak imaj u vidu da je Clover primarno rešenje i da je sve manje adekvatne podrške za Chameleona. Multibeast paket takođe u audio delu nudi isključivo podršku samo za Clover od ove poslednje verzije tj. Kapetana. Yosemite izdanje bi trebalo da podržava Chameleona i u tom slučaju možeš ga isprobati, ali ako si na Kapetanu onda počni ozbiljnije da razmišljaš o Cloveru.
 
Poslednja izmena:
OK, ova vest je harderskog karaktera međutim kako je ipak prevashodno namenjena svima onima koji guraju Hackintosh cenim da vredi da se okači i ovde pride...

The Dune Case, A Cylindrical PC Case Like Mac Pro!

The original principal behind Apple’s Mac Pro design is intact: the case is splitting the airflow coming from below to reach the components without dead points. The makers made many tests to ensure optimal temperature with the stock CPU cooler, though it could probably be replaced with a low profile one, but likely not a liquid one.

It supports up to two 2.5 HDDs or SSDs and only Mini-ITX components, to be clear, even the GPU must be Mini ITX, but today there are many powerful components that can be used to make it a powerful machine that could challenge the genuine Mac Pro, such as the latest Skylake processors and a Mini-ITX GeForce GTX 970

[YOUTUBE]watch?v=_Zi77hftj4U[/YOUTUBE]
 

Prilozi

  • 44c55ef89a484dcd52bd1f54eda97e2d9e3c3851.png
    44c55ef89a484dcd52bd1f54eda97e2d9e3c3851.png
    101.2 KB · Pregleda: 127
  • a3cc3c509cc1642fe459ccb838909541b4937a31.png
    a3cc3c509cc1642fe459ccb838909541b4937a31.png
    76.6 KB · Pregleda: 146
  • c345d2422b6546b37a0e8fa6d38215f56a1f3751.jpeg
    c345d2422b6546b37a0e8fa6d38215f56a1f3751.jpeg
    101.5 KB · Pregleda: 126
  • eb5e342ece2728fb25a55d4ba9e6e2dbe6e50fcd.jpg
    eb5e342ece2728fb25a55d4ba9e6e2dbe6e50fcd.jpg
    62.2 KB · Pregleda: 130
Ljudi da li neko zna nacin da pokrenem HD 4400 na 10.10 pogledao sam sve na netu ali nece!
 
@freelancer89

Taman htedoh da ti odgovorim, al skontao sam da si to pitao na Hackintosh.rs i da si ga rešio tamo...
 
Sta se desava sa zvukom na 10.11.4? Juce sam instalirao OS X na Probook 6470b ali sam procitao da je ovaj update zeznuo nesto da se zvuk uopste ne prepoznaje.
Edit: Ne mogu nigde da nadjem Yosemite ISO, u ondosu na El Capitan stabilniji je. Plus, Disk Utility su na El Capitan-u upropastili.
 
Poslednja izmena:
Pitanje za korisnike Mac OS X 10.10.x (Yosemite), da li da u opste razmisljam o mogucnosti instalacije na laptopu Asus X550VB-XX045D

i5 3230M - HM76
HD4000
GeForce G740

Realtek Lan
atheros_wlan
Audio Realtek 7661_PG436
Card reader Realtek
qualcomm_bluetooth
synaptics_touhpad
SmartGesture
ATKPackage
 
Pa, što da ne?!?
Evo, i ja razmišljam da uzmem 12 kubika drva za sledeću zimu.

Sad ozbiljno.
Jesi probao nešto? Imaš instalaciju, lspci iz linuxa, sređen D(S)SDT, kad smo već tu, što ne Kapetana?
 
Nisam probao nista, mislim ne racunam ubuntu, mint, trios... ali sa MAC OS-om nisam nikakvih kontakta imao, nesto sam bio citao da postoji mogucnost da pojedini hardware nije podrzan i da moze samo na intel konfiguraciju. Zato sam i pitao da li je izvodljivo na ovoj mojoj konfiguraciji. Sta bi mi preporucio, neki link da ne lutam.
Imao bih pitanje pretpostavljam da je MAC OS na bazi linuxa da li ima dodirnih tacaka sa pomenutim OS-ovima i da li je kod njega malo pojacano zagrevanje u odnosu na windows?
 
Pa, ovako nekako. Ako poznaješ malo linux i rad u konzoli, onda si na konju. Kad ti se desi da zezneš nešto, pa moraš da uđeš u single mode, nema grafike, samo terminal.
Sve što ti ostavim ovde, pročitaj polako, još bolje snimi kao dokument, pdf, označi šta ti nije jasno pa pitaj.

http://www.insanelymac.com/forum/topic/298027-guide-aio-guides-for-hackintosh/
Prve dve strane u sitna crevca opisuju, kako do informacije, DSDT, audio, grafika, kreiranje instalacije, instalacija je prosta, i prvo startovanje.
Odavde vidimo koja je WiFi, koja audio, itd

http://www.insanelymac.com/forum/to...vericks-in-virtualbox-5010-on-a-windows-host/
http://www.insanelymac.com/forum/to...s-in-vmware-workstation-12-on-a-windows-host/
Ovde imaš kako da instaliraš u VM da bi uopšte napravio instaler.

http://www.tonymacx86.com/laptop-compatibility/106791-laptop-compatibility.html
Ovde generalno o laptopovima, svašta nešto.

http://www.tonymacx86.com/el-capitan-laptop-support/152573-guide-patching-laptop-dsdt-ssdts.html
Ako izvučeš DSDT, nakon instalacije možeš da se zezaš sa finim tuningom, RehabMan radi čovek za desetku.

Učlani se na ove poznatije forume, tony, insanely, osxlatidude, olarila, osx86.net, pa lagano češljaj. Ima dosta informacija, ali nije baš organizovano.
OS X nije na bazi linuxa, već Unix-a. Iz perspektive prosečnog korisnika nema razlike, ali postoje i te kako. Za zagrevanje nemam pojma, radi dobro SpeedStep. Ono, u granicama normale.
 
Nazad
Vrh Dno