»RSS Benchmark sajt

Strana 7 od 9 PrvaPrva ... 3456789 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 91 do 105 od ukupno 125

Tema: [Hackintosh] Mac OS X 10.10.x (Yosemite) – kompatibilan PC (hw, tips & tricks)

Banned
        Na forumu od
        Jul 2014
        Poruka
        2.409
      2. Moja mašina
        • CPU: Neispitano
        • MoBo: Neispitano
        • RAM: Neispitano
        • VGA: Neispitano
        • MON: Sta ce mi
        • HDD: Losi Sektori
        • OPT: Samo Plextor
      3. Moram da pohvalim kolegu Miljenka,koji se ponudio da mi napravi butabilni usb sa OSX_om.
        Zanima me kako ce Yosemite ili El Capitan prihvatiti moje komponente..
        U pitanju je Asus K70IO :
        Procesor Core2Duo P8600
        Grafika NVIDIA GeForce GT 120M with 1GB VRAM
        Ram 4 GB DDR2 na 800mhz
        SSD Samsung 650 Basic 120GB
        Zvuk i ostalo Integrated Intel® High Definition Audio chip (Azalia) compliant MDC fax/modem and 10/100/1000 BaseT
        Integrated 802.11a/b/g/n or 802.11b/g
        10/100/1000 Base T

Member Avatar korisnika TheCyA
        Na forumu od
        Dec 2009
        Poruka
        1.576
        Da li smem da koristim AppleID koji koristim na 5S ili da napravim fake?

Member
        Na forumu od
        Mar 2007
        Poruka
        480
      6. Moja mašina
        • INET: Wifi
        • Ostalo: HP 6470b i5, 16GB RAM, 240GB Samsung SSD, running Yosemite 10.10.3
      7. ja sam koristio isti appleid na poslu na Macbook, kuci na iPad i HackBook...sumnjam da razlikuju sta je pravo a sta fake.

Member Avatar korisnika KurtK
        Na forumu od
        Dec 2010
        Poruka
        1.417
        Sta znaci fake? Apple ID je Apple ID, ne postoji fake Apple ID.
        "Wir werden Sieger - durch unseren Tiger"

Member Avatar korisnika TheCyA
        Na forumu od
        Dec 2009
        Poruka
        1.576
        Mislim na Apple ID koji cu samo za hackintosh da koristim.

Member Avatar korisnika VexMunja
        Na forumu od
        May 2005
        Poruka
        2.695
      11. Moja mašina
        • CPU: i5 3570K +Hyper 212 EVO @ 4.2 Ghz
        • MoBo: Gigabyte Z77X-UD5H
        • RAM: Kingston HyperX 2x8 GB
        • VGA: Sapphire Pulse RX 580 8GB
        • MON: Dell P2414H
        • HDD: SSD SAMSUNG 860 EVO 250GB +SSD Kingston Hyperx 3K 120GB +WD Red 2TB +Toshiba 2TB
        • OPT: LG GH20NS10
        • Case: Antec P182 EU + Seasonic SS-620GM
        • SND: Focusrite Saffire Pro 24 DSP + ESI nEar08 eXperience + Audio Technica ATH-M50 + Bayer DT 231 Pro
        • TV: TV LED Samsung UE-42F5500
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Logitech Combo MK520 ,TP-Link WDR3600
      12. Ja koristim isti Apple ID i za Macbook i za Hackintosh... Nema problema.
        Keyboard\Live\Studio\DAW\Plugins\Mixer\Monitors \ Soundcard\Speakers\Samples\Playing|Enjoying=MUSIC

Member
        Na forumu od
        Mar 2007
        Poruka
        480
      14. Moja mašina
      15. fake apple racunar, na to se misli.

Newcomers
        Na forumu od
        Aug 2014
        Poruka
        4
        Pozdrav svima, moze li preporuka za pci zvucnu karticu koja ce raditi na mac os lion ili ML posto zbog konfiguracije ni ne moze noviji mac. Stara masina je u pitanju
        Core2duo
        Mbo neka msi 945 sa nekom integrisanom zvucnom AC97, koju nikako ne mogu da nateram da proradi na mac. Masina jeste starija ali sa ssd-om i gt630 vrlo lepo radi samo jos da nadjem neku zvucnu koja ce da radi na ML, nebitno koja je i koliko izlaza ima... hvala unapred

Member
        Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        724
      18. Moja mašina
        • CPU: Core 2 Duo/ i7 Series
        • MoBo: Jabukovaca
        • RAM: 8gb/16gb
        • VGA: Dual grafic card
        • MON: Lapov
        • HDD: Samsung 840 PRO 256gb-Raid 0;2X wdRED4tb;8tb Ironwolf
        • OPT: Optika je izbacena u usb enclouser
        • Case: HPgen8 microserver;Jabuka ali od aliminijuma,Teslino napajanje
        • SND: YST-M10 Active Servo Tech. Yamaha
        • LAP: MacBookPro 5.3 OCZ ssd/9.1 840ProSSD Raid0
        • TV: Sharp 60mhz/Samsung smart
        • Ostalo: OCZ Vertex2 Pro 128 & OWC 3g Mercury Extreme Pro 128,Mushkin Chronos Deluxe 240gb,Samsung 840Pro 256
      19. ^ Probaj sa nekom USB varijantom,trebalo bi iz cuga da proradi.
        Za svaki slucaj se informisi u radnjama da li vracaju novac ako ti ne posluzi.
        I da,sacuvaj ambalazu za svaki slucaj.
        MacBookPro 5,3 / 9,1

Banned
        Na forumu od
        Jan 2008
        Poruka
        169
      21. Moja mašina
        • CPU: Intel® Core™ i3-4130 Noctua NH-D15
        • MoBo: GIGABYTE G1.Sniper Z97
        • RAM: 2x4 DDR3 1600mhz HyperX
        • VGA: Intel® HD Graphics 4400
        • MON: 32 LED LG
        • HDD: Samsung SSD 840 Evo,Samusng F1 1TB
        • OPT: Sony Blu-Ray
        • Case: V3 Black Edition,LC POWER Legion X2 1000W
        • SND: Sound Blaster Recon3Di
        • Ostalo: Alfa AWUS036NHA
      22. Citat Citiram korisnika: Che Daboli Guz Pogledaj poruku
        ^ Probaj sa nekom USB varijantom,trebalo bi iz cuga da proradi.

Kod mena ova radi od 10.9 pa do 10.10.5 out of box za sisteme pre toga ne znam jer nisam ni probao.

http://tinyurl.com/Hackintoshzvucna

Na forumu od
        May 2005
        Poruka
        2.695
      24. Moja mašina
        • HDD: SSD SAMSUNG 860 EVO 250GB +SSD Kingston Hyperx 3K 120GB +WD Red 2TB +Toshiba 2TB
        • SND: Focusrite Saffire Pro 24 DSP + ESI nEar08 eXperience + Audio Technica ATH-M50 + Bayer DT 231 Pro
      25. Probao Kapetana i Clover... Pa taj Clover je zlo...Jedva sam se otarasio tog djubreta...I u bios se uvukao,morao sam da preflesujem bios ... I jedva se vratio na 10.10.5 sa starim Unibeast 5.2.0 i Chimera bootloader-om. Dok Clover ne uproste,ne zelim da se petljam .
        Keyboard\Live\Studio\DAW\Plugins\Mixer\Monitors \ Soundcard\Speakers\Samples\Playing|Enjoying=MUSIC

Member
        Na forumu od
        Mar 2007
        Poruka
        480
      27. Moja mašina
      28. Ne mora flash biosa...
        Load defaults i samo uefi manaher ili slicno, zavisi od proizvodjaca i da se obrisu "mount" points koje je clover dodao.

Member Avatar korisnika Vlada>>>
        Na forumu od
        Jun 2007
        Poruka
        2.177
      30. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen 5 2600
        • MoBo: Gigabyte B450 AORUS M
        • RAM: Kingston HyperX 2x8GB DDR4
        • VGA: NVidia GeForce GTX 960
        • MON: HP Pavilion 23xi IPS Monitor
        • HDD: Samsung 850 EVO 512GB + WD RED 2TB
        • Case: FD Define R5 + CM Silent PRO 600W
        • SND: ALC892 - U.S.Blaster Surround Stereo Speakers
        • TV: LG 42LV3400
        • INET: DSL
        • Ostalo: Wacom Intous Pro, Apple Wired Keyboard, A4Tech D-320 mouse
      31. Citat Citiram korisnika: VexMunja Pogledaj poruku
        Probao Kapetana i Clover... Pa taj Clover je zlo...Jedva sam se otarasio tog djubreta...I u bios se uvukao,morao sam da preflesujem bios ... I jedva se vratio na 10.10.5 sa starim Unibeast 5.2.0 i Chimera bootloader-om. Dok Clover ne uproste,ne zelim da se petljam .
        Znaš kako se kaže: ko nema u glavi ima u nogama! Bez uvrede ali trebao si malo da se edukuješ pre nego si se prešaltao na novi bootloader. Elem, Clover bootloader je ubedljivo najbolje rešenje trenutno, kada govorimo naravno o hackintosh varijanti. I ja sam imao sličnu dilemu nakon što sam se prešaltao sa Chameleona, ali kada sam shvatio koje sve dodatne mogućnosti imam u kombinaciji sa Cloverom, vrlo brzo sam sabrao 2 i 2 i skontao da je to najbolje rešenje. Teško je to izmeriti, ali čini mi se da je u ovom momentu većina hackintoh korisnika sada na Cloveru. Početnici i oni manje iskusni, a takođe i sve one lenje i nezainteresovane bube voze radije Chameleona, a gotovo svi ostali su na Cloveru. Jednom kada savladaš Clover što u mnogome olakšava svakako Clover Configurator, nikada više nećeš poželeti da se vratiš na Chameleona.

Zbog čega je to tako. Pre svega zbog toga što Clover podiže tzv. EFI lejer koji koristi Apple-ov izvorni kod nakon čega se pristupa Clover opcijama, koje ti opet nude da podesiš bilo šta što je vitalno pre nego se odlučiš da butuješ OS X. Ovo podrazumeva i uglavljeni DSDT editor u bootloader, kao i prepravljanje određenih drajvera na živo bez diranja bilo čega što je smešteno u S/L/E folderu. To znači da jednom postavljeni parametri završavaju posao i nakon nadogradnje sistema (ne moraš vraćati drajvere za zvuk, grafiku ili bilo šta drugo) osim ukoliko Apple ne napravi nekakave značajnije izmene u novijim verzijama što se u principu veoma retko dešava. Takođe nudi kao mogućnost da podesiš svaki uređaj koji imaš na ploči zakačen pojedinačno plus mogućnost vezivanja za BIOS što si i sam uostalom primetio da imaš kao opciju. Iz ovoga je praktično kasnije izveden i Ozmosis kao rešenje. Putem Clovera takođe možeš da nadogradiš sistem sa starije verzije na noviju na način kako to rade Macintosh korisnici, što podrazumeva pokretanje OS X instalacije direktno iz Applications foldera nakon skidanja sa Apple store-a. Ovo znači da ti ne treba nikakav dodatni alat za nadograđivanje sistema tipa UniBeast niti bilo šta drugo. Takođe pošto koristi izvorni Applov kod uvek to možeš izvesti bez obira na to šta će Apple sutra da napravi i bez obzira koju verziju bootloadera imaš trenutno instaliranu. U slučaju Chameleona uvek moraš sačekati da neko napravi novu verziju koja će imati podršku da pokrene novi OS X, što si siguran sam do sada već primetio, a ako nisi, uskoro ćeš svakako. Uzevši u obzir sve gore naborajano jasno je da Chameleon sve ovo naravno nema kao mogućnost, pa je samim time i jasno gde se nalazi u odnosu na Clover.

Prema tome pre nego što nešto okarakterišeš kao zlo ili đubre, savetujem ti da se najpre malo edukuješ jer u najmanju ruku tako rizikuješ da ispadneš smešan ili ismejan.
        Menjao Vlada>>> : 26.11.2015. u 22:35
        DeviantART

Member Avatar korisnika seizmos
        Na forumu od
        Sep 2006
        Poruka
        5.081
        Apsolutno, ljudi sa manjkom znanja ga se uplase jer nije noob friendly kao ova dvojica..

Na forumu od
        May 2005
        Poruka
        2.695
      34. Moja mašina
      35. Vlado, informisao sam se o Cloveru,citao sam, (koristio sam i Clover configurator) i podigao sa Cloverom Kapetana BEZ PROBLEMA...Ali ima drugih stvari,neki meni bitni programi trenutno ne rade na 10.11 (Reaper konkretno) i morao sam da se vratim na 10.10.5 , pri tom ,dok sam bio na Kapetanu imao sam problem da kada odradim shutdown, komp se posle par sekundi pali sam od sebe??? I rekoh,ovo jos nije ispeglano... I vratio sam se na 10.10.5 gde to sa Unibeast+ Multibeast (Chimera) na mojoj konfiguraciji SAVRSENO radi, bez post instalacionog cimanja.... U Multibeast istaliram samo osnovno - bootloader ,FakeSMC , 3rd pary SATA,trimeforce enable i to je to. Audio instaliram kao na OSX jer imam externu zvucnu na firewire za koju postoji oficijelni drajver.... A kada sam probao sa Cloverom da se vratim na Yosemite,nisam uspeo posle prvog restarta u instalaciji,kada je trebalo da odradi prvi boot sa ssd-a,da se podigne sistem... To me je jako smorilo,nisam imao vremena da se bakcem sa -x -v itd da vidim sta ne valja...

Kontam da sam u tom trenutku bio pod utiskom i da sam prenaglio u opisivanju Clovera,i shvatam da mi za na dalje on ne gine,da je Chimera otisla u penziju,ali ovako - NOOB WAY- mi sve lako i savrseno radi,nemam kada sebi da komplikujem zivot,imam preca posla... To sto mi bude trebalo za instalaciju OSX-a na mojoj konfiguraciji cu svakako nauciti za ubuduce,a do tada ce verovatno jos uprostiti stvari

U svakom slusaju,bez obzira sto sam ispao smesan u tvojim ocima,hvala sto si mi pojasnio neke stvari vezano za Clover koje nisam znao

Strana 7 od 9 PrvaPrva ... 3456789 PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •