»RSS Benchmark sajt

Strana 3 od 9 PrvaPrva 1234567 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 31 do 45 od ukupno 125

Tema: [Hackintosh] Mac OS X 10.10.x (Yosemite) – kompatibilan PC (hw, tips & tricks)

Banned
        Na forumu od
        Sep 2008
        Poruka
        2.683
      2. Moja mašina
        • CPU: i5 6600K pared with DeepCool Malestorm 240
        • MoBo: Asus MAXIMUS VIII Ranger
        • RAM: DDR4 Kingston Fury 16gb
        • VGA: ASUS STRIX R9 380 4Gb
        • MON: Asus ROG PG221+Asus VG245HE
        • HDD: 3.5 TB
        • Case: Aegis,Chieftec,Cheif 1000w
        • SND: Genius Home teather 5.1.
        • LAP: Dell i7,MBP 13
        • INET: Kablovska
      3. Narode ima li koga po ovim temama da može pomoći sa malo više znanja u rešavanju instal problema na hack laptop Dell 3537?

Proverene komponente,sve su kompatibilne...
        U virtuelnoj mašini(WMvare 9.0) napravio sam butabilan USB(preko Unibeast-a),postavljeno kako treba u BIOS-u,pokrenem instalaciju...krene prikaže logo i restartuje se posle toga.

Banned
        Na forumu od
        Oct 2010
        Poruka
        1.502
      5. Moja mašina
        • CPU: q6600 - Thermalright IFX-14
        • MoBo: p5k-e wifi
        • RAM: 4x2GB Geil Black Dragon
        • VGA: Gforce 9600GT
        • MON: Samsung 2233BW
      6. Uz informacije koje si dao nema toga ko bi mogao da ti pomogne.

Pokreni instalaciju u verbose modu i slikaj displej ...a onda ces morati da opises postupak pravljenja instalacionog medija i koje kextove i za koje chipove si ubacio...

Banned
        Na forumu od
        Sep 2008
        Poruka
        2.683
      8. Moja mašina
      9. Instalaciju sam radio po ovom tutorijalu... http://www.tonymacx86.com/yosemite-d...-based-pc.html

Sad po ovome kextovi idu po završenom podizanju sistema preko MultiBeast-a...koliko mi se čini.Inače laptop je .i7,8Gb,HM76,Intel/ATI

Banned
        Na forumu od
        Oct 2010
        Poruka
        1.502
      11. Moja mašina
      12. Odustajem. Ne treba nikome naziv tvog laptopa, linkovi ka tutorijalima ili prozvodjac hardvera. Potrebna nam je slika bootloopa u verbose modu, oznake chipova, koristeni kextovi, postupak u kreiranju instalacionog medija, BIOS setovanja...
        ...jer TI si negde pogresio a MI treba da provalimo gde ...na osnovu detaljnih podataka koje ces nam TI dati.

Banned
        Na forumu od
        Sep 2008
        Poruka
        2.683
      14. Moja mašina
      15. Instalirao sam VMware-workstation-9.0.0-812388 i podigao virtuelnu mašinu Yosemite(skinut sa torenta OS X 10.10 Yosemite VMware Image)... i odatle napravio Butabilni USB i takođe skinuos sam Yosemite sa AppStore-a

Butabilni USB sam napravio kroz Disc utility/napravio Particion1/postavio opciju Master Booz record/formatirao na Mac OS Extended (Journaled)
        Dalje sam radio preko UniBeast-a...u opcijama pravljenja instalacionog izabrao sam USB/Yosemite/Laptop support/
        U BIOS-u sam postavio UEFI/podigao sa USB-a instalaciju...

To bi bilo sve što sam uspeo da ukačim kako se radi...
        Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	IMG_2460.jpg‎ 
Views:	122 
Size:	1,05 MB 
ID:	173538   Click image for larger version. 

Name:	IMG_2445.jpg‎ 
Views:	103 
Size:	998,0 KB 
ID:	173539  

Newcomers
        Na forumu od
        Jan 2011
        Poruka
        10
      17. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5 4460
        • MoBo: MSI Z97 PC Mate
        • RAM: 1x4 GB + 1x2GB DDR3 1600MHz
        • VGA: AMD R9 280x OC
        • MON: BenQ GL2460
        • HDD: 1TB WD Blue
        • Case: AW Armor 804
        • SND: integrisana
        • LAP: Toshiba L50-A-138
        • TV: Samsung 32"
        • INET: DSL
      18. @mickk
        Ako je tvoj procesor iz intelove Haswell serije, onda je sigurno to problem. Isprati ovo uputstvo:
        http://www.tonymacx86.com/yosemite-l...ly-reboot.html

Meni je to resilo problem ali sad imam neke druge probleme koji nemam pojma kako su nastali
        Patchujem kernel i opet mi odradi early reboot... ne znam zasto (instalacija je prosla regularno, ali kad odaberem tu paritciju na kojoj je mac instaliran posle 5 sekundi early reboot padne)
        Menjao NIx Car : 28.06.2015. u 12:56

Member Avatar korisnika Pioneerko
        Na forumu od
        Dec 2005
        Poruka
        844
      20. Moja mašina
        • SND: JBL Arena 130 + Denon 1610 AVR
        • LAP: Apple MacBook Pro 13"
        • TV: Sony BRAVIA KDL-55W755C LED 55"
      21. Koristio sam hackintosh na trenutnoj masini preko 2 god.
        Jutros prilikom paljenja zaticem crn ekran i boot :0 error.
        Ima li neko ideju? Jel crkao neki hardver (nisam jos nista stigao da testiram), ili je mozda sistem nekako pukao?

Member Avatar korisnika seizmos
        Na forumu od
        Sep 2006
        Poruka
        5.077
        ^probaj napravi butabilnu flesku bilo kog deb linuxa, ubuntu, mint i sl...da vidis radi li sve u live modu. Ovo je najbrze u principu.

Member Avatar korisnika castor
        Na forumu od
        Jan 2002
        Poruka
        1.916
      24. Moja mašina
        • MON: Dell UltraSharp U2412M
        • SND: Logitech Z-5500
        • LAP: Apple MBP13 E2011/Core i5@2.3/16GB/Samsung850Pro256GB+WD1TB
        • TV: Sony Bravia KDL-55W829B :D
        • Ostalo: Apple iPhone 6S 64 GB Ultra Black edition
      25. Ja mogu da kažem samo ovo - mašina je radila preko 4 godine non-stop 24/7/365, restartovana uglavnom jednom u 3-4 mjeseca i na kraju je stala kad je na disku nastalo preko 800 loših sektora (prekinuo sam HDD Regenerator kad sam vidio cifru). Podatke sam uspio da spasim. Za sistem mi je pucalo naširoko. Toliko o tome. Windows zvrkne sa jednom lošim sektorom.

Sad kad budem imao vremena, lijepo ću da presložim mašinu (GA EP45-DS3LR, Q9400 dolazi, 8GB RAM) i onda ću da se igram dalje sa Josom ili Kapetanom...
        It's the ride that matters, not the bike...

Banned
        Na forumu od
        Oct 2010
        Poruka
        1.502
      27. Moja mašina
      28. @Pioneerko problem je negde na relaciji BIOS/HDD/partition table/bootloader ...vise ces saznati ako nam das vise informacija ...redosledom koji sam pisao treba da ustanovis ispravnost i pravilnu podesenost ...na kraju, na slepo tipujem da imas multiboot, da si radio update drugog OS, da je on uklonio flag "active" sa hackintosh particije ili prepisao svoj bootloader preko hackintoshevog...

Na forumu od
        Dec 2005
        Poruka
        844
      30. Moja mašina
      31. Citat Citiram korisnika: marxista Pogledaj poruku
        @Pioneerko problem je negde na relaciji BIOS/HDD/partition table/bootloader ...vise ces saznati ako nam das vise informacija ...redosledom koji sam pisao treba da ustanovis ispravnost i pravilnu podesenost ...na kraju, na slepo tipujem da imas multiboot, da si radio update drugog OS, da je on uklonio flag "active" sa hackintosh particije ili prepisao svoj bootloader preko hackintoshevog...
        Nista slicno nisam radio, ali navescu sta se tacno desilo.
        Dakle koristio sam Yosemite, imam svoj dsdt koji sam nakon svakog updatea implementirao preko multibeasta uz par tweakova. Uvek je tako radilo bez problema, jos od Mavericksa...

Juce, pre nego sto se ovo desilo sam po obicaju prihvatio update sa appstorea (poslednji veliki apdejt koji se pojavio pre par dana).
        Nakon toga se masina bootoval standardno, i odradio sam preko multibeasta par podesavanja kao i uvek. Nisam nikakav nov bootloder koristio (chimera kao i do sad).
        Nakon toga je bio restart, sve je normalno radilo.

I jutros vise nema nicega.

Banned
        Na forumu od
        Oct 2010
        Poruka
        1.502
      33. Moja mašina
      34. Ako je sve kako kazes onda po mom misljenju moze biti samo neki bad sector na hdd.

Na forumu od
        Dec 2005
        Poruka
        844
      36. Moja mašina
      37. Ssd je u pitanju, star oko godinu dana, malo bi bilo cudno da je bad sector, mada sam i ja prvo pomislio da ima veze sa hddom.

Na forumu od
        Dec 2005
        Poruka
        844
      39. Moja mašina
      40. Citat Citiram korisnika: marxista Pogledaj poruku
        Ako je sve kako kazes onda po mom misljenju moze biti samo neki bad sector na hdd.
        Zakacio sam SSD na PC racunar cisto da ga proverim, sentinel kaze da je sve ok, da mu je health 100%.

Definitivno jeste nesto puklo vezano za boot particiju, ali zaista ne znam sta se tu moglo desiti.

Problem je sto nemam neki drugi mac preko kog bih napravio unibeast instalaciju, pa sve iz pocetka. Jel ima neki metod da preko neke windows masine napravim bootabilan flashic sa kojim bih nekako mogao da osposobim masinu?

Banned
        Na forumu od
        Oct 2010
        Poruka
        1.502
      42. Moja mašina
      43. Citat Citiram korisnika: Pioneerko Pogledaj poruku
        Zakacio sam SSD na PC racunar cisto da ga proverim, sentinel kaze da je sve ok, da mu je health 100%.

Definitivno jeste nesto puklo vezano za boot particiju, ali zaista ne znam sta se tu moglo desiti.

Problem je sto nemam neki drugi mac preko kog bih napravio unibeast instalaciju, pa sve iz pocetka. Jel ima neki metod da preko neke windows masine napravim bootabilan flashic sa kojim bih nekako mogao da osposobim masinu?
        Ne znam, nedovoljno informacija za izvlacenje zakljucaka. Vrlo uopsteno si negirao neke od mojih sumnji i ako prihvatim da je tacno sve sto si napisao onda po mom misljenju greska mora biti posledica hw problema. Kazes da nije ni to a ocigledno da nesto jeste. I ajde da sad pretpostavimo da se problem ne tice BIOS-a i njegove podesenosti a takodje da je i disk ispravan ...ostaje nam partition table error i neka greska u vezi bootloadera. Tada bih ja pomocu hirensa i bootIce alata sa njega ustanovio eventualne greske u MBR i PBR i ispravio ih ako ih ima (jos uvek samo ti znas koliko i kakvih particija ima na tom disku). Tada bih znao da je bootloader na primarnoj, sistemskoj, aktivnoj hfs+ journaled particiji a da je samo lose podesen (delovanjem apdejtovanja bootloadera nekog drugog OS ili same Chimere npr.) ...i tada bih znao da je potrebno reinstalirati bootloader sa pravilnim podesenjima. Za ovo je neophodan install flesic a ciji imidz svakako treba cuvati negde na kompu. Nemas ga pa ga moras nabaviti ili ponovo praviti. Na rutrackeru ces naci odlicne imidze koje pravi archi123 a ako hoces sam da pravis sve iz pocetka onda virtualbox i pici. Navijam za ovo drugo jer ces usput i uciti ali to zavisi od tebe i vremena koje si spreman da utrosis. Ono sto bih licno voleo jeste to da svi hakintoseri napuste tu paradajzoliku instant pricu i da rade vanilla instalacije jer tek tada se problem moze analizirati - ja nemam pojma ni sta je sve pokradeno od chameleona i implementirano u chimeru i ne znam sta je i kako (bez kredita developerima) ubaceno u multibeast i unibeast ali bih voleo da toga nema i da svako sebi slozi svoj hackintosh upoznajuci ga pritom.

Znaci, principijelno ti treba da reinstaliras bootloader ali vodeci racuna o stvarnoj konfiguraciji, ja ne znam niti zelim da znam kako se to radi na chimeri a u chameleonwizardu bi bilo dovoljno da izaberes pravu particiju za destinaciju instalacije uz prethodno, u radio button-ima, pravilno izabran scenario koriscenja.

Strana 3 od 9 PrvaPrva 1234567 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •