Šta je novo?

Sony Xperia M4

Mislim pre svega na brzinu ulaska u app, odnosno vreme potrebno da se napravi fotka...katastrofa...Inače je ok, kolega flashovao skandinavski rom, fino radi...i naravno bez adoptable storage, ako se Iko uopšte i nadao tome...


SM-A9000
Na žalost nema po defaultu adoptable storage ali može da se aktivira prilično jednostavno, na xda ima uputstvo. Inače prvi utisci su da marshmallow vrlo lepo radi.
 
Na žalost nema po defaultu adoptable storage ali može da se aktivira prilično jednostavno, na xda ima uputstvo. Inače prvi utisci su da marshmallow vrlo lepo radi.
Jesi li ga aktivirao, kako radi? Nemam M4, ali ga dosta poznanika ima, i svi su razočarani pir svega manjkom memorije i kamerom...Ja i dalje verujem da od M4 može biti solidan telefon...

SM-A9000
 
Na žalost nema po defaultu adoptable storage ali može da se aktivira prilično jednostavno, na xda ima uputstvo. Inače prvi utisci su da marshmallow vrlo lepo radi.
Nije to bas tako, lako se aktivira ali ne radi 100% isto kao da je aktiviran po default-u, prvo vecini ne prikazuje stvarni podatak o preostaloj memoriji, neki ne mogu instalirati sve aplikacije posle toga, a i pitanje sta ce se desiti kad izadje bilo koji update posle toga, verovatno ce pregaziti postojeci sistem i unistiti app koje su na external memory. Uglavnom telefon je bio djubre pre update-a i ostao je djubre nakon update-a

Sent from my E2303 using Tapatalk
 
Odradih update na MM. Utisci su 'so-so'... Telefon deluje živahno, UI / MT primetno brži. Nekoliko UI bug-ova, na primer, preveliki razmak između signal strength i battery ikonica, stamina mode notifikacija je pinned, i slično. Kamera, čini mi se, nešto lošija. Naravno, nedostatak AS-a gotovo obesmišljava ovaj telefon. Ali, dobro, nadamo se. :)
 
što se tiče utisaka dosta brže radi.
ima izgleda bagova recimo mnogo mi lošije hvata wifi signal.
i moram ponovo do banke po sertifikat za on-line plaćanje jer ga vidi kao nov telefon.
AnTuTu score je kod mene 36 469.
 
Poslednja izmena:
Takodje instaliran novi MM preko flasftool-a.

Isto sam stavio telekom srpske jer je vec testiran :D doduse ima ih jos dosta ali nisam hteo da experimentisem. Telefon imam samo par dana tako da ne mogu da kazem da li nesto bolje ili losije radi ali prvi utisak je da dosta tecnije funkcionise otvaranje aplikacija i brzo kretanje kroz meni
 
Jesi li ga aktivirao, kako radi? Nemam M4, ali ga dosta poznanika ima, i svi su razočarani pir svega manjkom memorije i kamerom...Ja i dalje verujem da od M4 može biti solidan telefon...

SM-A9000

Aktivirao sam, i funkcioniše, mada još nisam provalio po kom principu određuje gde će šta da instalira. I kao što neko reče čudno prikazuje slobodan i zauzet prostor

 
Kako si aktivirao ako nije problem za link? Ja nesto pokusavam ali mi ne uspeva :(
 
Da to sam i ja ispratio ali kad dodjem do kraja i kad treba da odradi izbaci kao neku gresku jer ne moze da pronadje memoriju... Slikacu kasnije
 
Ima li poboljsanja u kameri nakon update na sesticu?
Jel moze neko kad stigne da postavi neku dnevnu fotku?

Sent from Xperia Z5
 
Nema poboljsanja, slike su iste, a kameri od aktiviranja do slikanja treba 5sec sto je gore nego na nokijama starim 10 godina

Sent from my E2303 using Tapatalk
 
E krastavac.Pa jesi ti zadovoljan kvalitetom dnevnih fotki.Meni deluju da nisu lose.

Sent from Xperia Z5
 
Dobre su dnevne fotke, nemam zamerki tu, ali je kamera prakticno neupotrebljiva ako se objekat bar malo pomera

Sent from my E2303 using Tapatalk
 
Pojavio sa update za Telenor mrežu. Kakva su iskustva sa adoptable storage opcijom? Po onome što sam uspeo da pročitam, malo radi dok ne reši da prestane, sa velikom šansom da bilo koji sledeći apdejt poništi opciju, pa sve Jovo nanovo. Ako ništa drugo, ja na Lollipopu imam root, uklonio sam bloat i instalirao apps2sd koji radi upravo onako kako treba, tako da mi ograničena memorija nije toliko problematična. Kako za sada ne postoji root za MM za telefone sa zaključanim bootloaderom, nekako lično ne vidim smisao da trenutno prelazim na MM.
 
Instalirao sam telenor update(na VIP sam inače) i ukljucio sam adoptable storage na onu caku preko Adb, za sada radi, videcemo koliko. Šta god uradio ovom telefonu ostace djubre


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Slucajno sinoc videh da je izasao update, instalirah ga, sve OK za sada. Jedino mi se ne svidja ovaj okrugli app button i sto se aplikacije ne mogu sortirati po velicini, makar ja ne nalazim kako. :)
 
Kod mene još nema(vip mreža). Muka mi je više, još kad si rekli da će da izađe...

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока
 
Ma znam, nego ja čekam ota update, lakse mi je, ali ako ovako potraje izgleda da ću morati...

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока
 
Kako ces raditi OTA update kad ovaj telefon ima manju internu memoriju od prosecnog digitrona?

Sent from my E2303 using Tapatalk
 
Mislim da treba oko 1gb free, sada imam slobodno oko 800mb, obrisacu još neke aplikacije, pa ću posle ažuriranja da ih ponovo instaliram...

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока
 
Ne znam sto svi cekate taj Ota ,a hocete sto pre da imate najnoviji fw.Ako hocete da imate sto pre lepo skinete FTF fajl i flesnete za minut preko Flashtoola i voila...

Sent from Sony Xperia Z5
 
Za sada sve radi lepo i fluentno, nemam zamerki. Nisam primetio nijedan bug.

Da se nadovezem, u AnTuTu 36.908 poena posle update-a, pre njega ispod 30.000 poena.
 
Ovo je bas dobar primer gde se vidi beskorisnost sintetickih testova, antutu skocio, a uredjaju i dalje treba 20sec od pokretanja aplikacije do okidanja fotke, i dalje se greje nenormalno, i dalje je krš...

Sent from my E2303 using Tapatalk
 
Ovo je bas dobar primer gde se vidi beskorisnost sintetickih testova, antutu skocio, a uredjaju i dalje treba 20sec od pokretanja aplikacije do okidanja fotke, i dalje se greje nenormalno, i dalje je krš...

Sent from my E2303 using Tapatalk
Prijatelju, ne znam koliko godina imaš, verovatno ne više od 12, ali si smorio više sa pljuvanjem po telefonu, ako ti se ne sviđa, batali telefon i napusti temu...i, nisu mi jasni ostali vlasnici telefona na temi, zato dozvoljavaju da im ovakva individua pljuje po gadgetu

SM-A9000
 
Primetio sam da, kada me zove neko, mi se ekran upali tek sekundu-dve nakon pocetka zvona (melodije) posle update-a. Je l' se tako i drugima ponasa?

Ne smeta mi, pitam cisto informativno.
 
Probao sam Telenor RS i Nordic varijante. Na obe imam iste zamerke.

Touch panel je postao previše osetljiv, kao da je uključen glove mode, a nije. Tako da često imam "fantomske" pritiske na ekran.

Druga stvar je da ekran pri paljenju telefona bljesne punom jačinom osvetlenja.

Jel sam jedini sa ovim problemima?
 
Nisi jedini, i meni je ekran postao znatno osetljiviji

Sent from my E2303 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno