Šta je novo?

Sony Xperia M4

Mislio sam da mozda zamenim S5 sa ovim telefonom,ali sad kako citam za ovo sa video snimcima i reprodukcijom istih je bas velika mana.Nije mi jasno da to njje odmah sredjeno nakon sto se telefon pojavio.
Nikako ne razmišljaj o tome.
 
2deed72d343f61e89867ae25c6c70c73.jpg


Evo vam makro mod, slikano u sobi, sa udaljenosti od 8cm( merio sam), text je sony uputstvo, jako sitno. Meni ovo nije lose, cim moze da se bez problema procita. Pokusacu sa boljim osvetljenjem posle, sigurno ce jos bolje da bude.
Ja sa kamerom nemam problema što se videa tice. Imao sam 2 puta za 4 meseca problem sa youtube i fabrickim plejerom da nece da puštaju, restart resi problem. Sto je zanimljivo, kad fabricki plejer nece, vlc pusta bez problema, znaci nesto su softverski zeznuli, sto ce sigurno da isprave( setimo se kakvih je sve problema imao m2 aqua sa kamerom i gps-om pa je sredjeno).
 
^ Ovo je sasvim ok kvalitet.
Aj ako te ne bude mrzelo okaci i neku ovako sliku neki pejzaz ili slicno, samo gledaj da slikas u manual modu, jer je dosta bolji od SA moda.
 
Radim popodne, videcu sutra ako mogu, ili neko drugi nek postavi, ja sam slab sto se tice fotografije tice, cisto da ljudi znaju kakva je kamera, ko hoce da uzima ovaj tel.

Ja umalo da se zeznem pa da ne uzmem ovaj tel, jer su komentari bili katastrofa( greje se, mozes kafu da kuvas, restartuje se 50x dnevno, kvari se, kamera kao vga, sta sve nisam procitao). Evo 4 puna meseca, nista od toga me nije zadesilo...
 
Da li neko zna šta je ova zvezdica?
Ne mogu nikako da je isključim.

6fb64523f205f6fe4e2d956e2a4021af.jpg
 
@mrmilos Ja za ovih 20ak dana nisam imao tih problema sa videom, mada mi se generalno telefon cesto isprazni skroz pre nego sto ga stavim na punjac.

@100ka Tu zvezdicu prvi put vidim, nema je u statusnim ikonama uopste. To je "Only allow priority interruptions" statusna ikona, iskljuci to u podesavanjima za kontakte.
 
Poslednja izmena:
Radim popodne, videcu sutra ako mogu, ili neko drugi nek postavi, ja sam slab sto se tice fotografije tice, cisto da ljudi znaju kakva je kamera, ko hoce da uzima ovaj tel.

Ja umalo da se zeznem pa da ne uzmem ovaj tel, jer su komentari bili katastrofa( greje se, mozes kafu da kuvas, restartuje se 50x dnevno, kvari se, kamera kao vga, sta sve nisam procitao). Evo 4 puna meseca, nista od toga me nije zadesilo...
Opusteno, nisam ni mislio odmah. ;) Kad uhvatis vremena. ;)
A to za slikanje samo je potrebno prebaciti u manual mod, ta automatika kod Sonija bas zna dosta da brljavi.

I ja merkam ovaj telefon, kamera i baterija me najvise interesuju, sa memorijom sam ubedjen da necu imati problema nisam zahtevan korisnik po tom pitanju.
 
Ako ti je kamera bitnija stavka, ja bih izbegao ovaj telefon.
 
^ Zato i trazim da vidim primer slike, naravno ne ocekujem da je u rangu top modela od telefona srednje klase, ali ako je pristojnog kvaliteta, moze da prodje.
 
Koristio sam M4A nekoliko puta na kratko, telefon nije nista preterano dobar ali nije ni krsina, rekao bih da je dobar za tu klasu, malo iznad proseka. Bas cu pitati jednog ortaka iz kraja da li ima te bagove sa pustanjem videa preko fabrickog plejera, nije to pominjao.

Kakva je kamera moze da se vidi na flickru samo treba naci albume gde su uploadovane fotke bez ocajnih insta filtera a to je sve teze u poslednje vreme, evo nekoliko ''cistih'':
https://www.flickr.com/photos/mobile-reviews-de/albums/72157656251097755
https://www.flickr.com/photos/139268095@N08/albums/72157662763627650
https://www.flickr.com/photos/marccecasestecnologia/albums/72157653767408889

Rekao bih da je dobar deo semplova snimljen u SA modu jer su 2/3 albima sa profila novinara IT sajtova a oni najcesce koriste taj mod.

Inace isti treba izbegavati, posebno pri losem svetlu a i uopste, npr uvek cete bolje fokusirati i snimiti kvalitetniji fotku uz prosto fokusiranje dodirom na ekran (touch to focus), tako se dobijaju bolje fotke cak i na Samsungu. A koga mrzi da rucno fokusira moze da skine neku kamera app sa klasicnim macro/close up modom (HD Camera Ultra npr)

Mislim da je kamera dobra za tu klasu ali isto tako moze da razocara uz SA, to vazi za sve sony-e.

Ali ako cemo realno da pricamo nikada ne bih kupio ovaj fon po aktuelnim cenama, pre bih jurio polovan Z2 po oglasima ali ko kupuje uz neki paket onda ok samo sto sam zaboravio cene, moguce da ima malo boljih Samsung/LG ili kineskih telefona poznatijih proizvodjaca za te pare.
 
Hvala za slike.
Solidan kvalitet za tu klasu.
Slazem se da treba izbegavati taj SA mod, jedino koristiti onda kad treba neki momenat na brzaka da se uhvati ili slicno. :)
 
Kao sto rekoh, skroz retko slikam i nisam nesto merodovan po tom pitanju, ali meni deluje kao da su slike losijeg kvaliteta, makar na mom telefonu. Imaju dosta suma. Nista od podesavanja nisam menjao, sve je fabricki.

Ne kazem da slika nesto preterano lose, ali mi se cini da mi je M2 na 4.2.2 davala lepse slike.
 
Pa zato i imaju dosta suma, SA voli da odvrce ISO cim je svetlo iole slabije :d
 
Dajte onda najbolja podesavanja, da podesim i ja. :D
 
Mozda softverski sredi malo kameru kad dodje MM mada mi se cini da je Xperia T iz 2012 pravila slike u klasi M4.
Inace,po specifikacijama telefon je sasvim solidan midranger,mada bolje je kupiti polovan Z2 ili cak nov sad kad je razlika u ceni ova dva telefona mala...samo 80 evra :)
 
Nekako se i ja nadam da će Android 6 da ispegla kameru, tj. fotke. Ali mislim da je problem sa fotokama hardverske prirode. Naime ova kamera ima otvor blende 2.0 što joj u teoriji omogućava da primi više svetla, ali opet znači i da joj je dubinski oštrina mala. Ali moram još malo da se izigram s njim.
 
Potvrdjujem bug sa videom, danas mi se desilo. Nece da pusti video preko opere i snima bez slike (crn video). Doduse, meni pusta video u fabrickom video player-u i u Dolphin browseru. Reset telefona resava problem.
 
Meni isto nece da pusta video u operi na fb... i jednom mi se desilo da koji god video pustim na telefonu on secka, sve dok nisam restartovao telefon...
 
Kažem ja, to sa videom, je bruka nad brukama ovog telefona.
 
Meni sve radilo dobro, medjutim juce isto ovaj bug, nece da pusta sa youtube ni sa bilo kog sajta. Onda ja ukapiram da sam nekoliko sati pre toga isprobavao aplikacije koje gase muziku posle odredjenog vremena (sleep timer), pa ne znam da nije mozda zbog toga? Da li koristite neke task killere ili neke slicne aplikacije, cisto da probamo da utvrdimo jel postoji neki uzrok?
 
Na Sony forumu ima dugačka tema o ovome, i reč je o klasičnom bagu koji gospoda nemaju nameru da reše.
 
Jako neozbiljno za tako ozbiljnu firmu, definitivno. Mislim, nije da je neki ogroman bug, desi se, restartujes mob i sve OK, ali sta ako ti bas u tom trenutku treba da snimis nesto vazno? I ti snimis, kad ono PRECKA! :)
 
Mislim da jeste poveći bag. A primećujem da se sve češće dešava.
Inače, Sony je pustio Marshmallow globalno na z5. Prema prvim inofemacijama nisu uključili opciju za proširenje interne memorije na sd karticu. Ako je to tačno m4 postaje potpuno besmislen model.
 
Poslednja izmena:
Kad ce za M4, jel ima nekih naznaka?
 
Prvo će dobiti cela Z serija, pa onda M. Verovatno do leta..
 
Nazad
Vrh Dno