Šta je novo?

Apple MacBook 12" 2015

Ne znam kakve sad veze imaju tableti sa ovim laptopom. I ja imam MBPr 13 i to se greje poprilicno, mnogo vise nego sto bih voleo.

Broadwell Intel Core M-5Y31 nije pao sa marsa specijalno za ovaj Macbook, koristi se i u aktuelnim tabletima, pa mozes da ocekujes nesto manje grejanje na Macbooku zbog dizajna kucista.
 
Broadwell Intel Core M-5Y31 nije pao sa marsa specijalno za ovaj Macbook, koristi se i u aktuelnim tabletima, pa mozes da ocekujes nesto manje grejanje na Macbooku zbog dizajna kucista.
A ti znas na kojoj ce voltazi on raditi u MB, koliko ce ga OS X opteretiti i kako zapravo radi to pasivno hladjenje kod novog MB zato sto se zna kako se isti greje na tabletima? Please... Verujem i ja da ce se manje grejati, ali ne mora da znaci...
 
Ja iskreno ne vidim potrebu za frkom oko CPUa.
Meni konkretno je on dovoljan za veliku vecinu stvari koju radim (programiranje, surf, komunikacija i multimedija lagano... Manipulacija fotkama verovatno nikako).
Imajte na umu da je GPU ovde znacajno jaci nego u tom Air-u sa kojim se poredi, i sigurno ce biti dovoljno jak da potera njegov ekran sa tom rezolucijom.

Ja skidam kapu apple-u sto su uspeli da naprave uredjaj laksi i tanji od MBA 11'', istovremeno ispravljajuci najvecu manu MBA 11'' (ekran), najvise zahvaljujuci tome sto su uspeli da stave ovakvu bateriju u to kuciste.
 
^gpu je u cpu. zato je fazon da vidimo ovaj put s pasivnim hladjenjem kako ce da tera i na kojim temperaturama.
Jesu doneli bolji ekran, ali su smanjili tastaturu (nisam probao novu da bih bilo sta rekao), smanjili su bateriju (skoro za 1/3), bez usb i thunderbolt* porta (opet, zavisi da li od periferija koristis ista, za novajlje ovaj problem i ne postoji, *-za 13icu).

sve je ovo dobro osmisljeno, da daje nesto novo, ali i da ponesto i uzme, tacno toliko da stvori potrebu za koriscenjem vise uredjaja umesto samo za jednim. :D
 
Za bateriju stoji za oba modela (poredim sa 11com) "Up to 9 hours battery life".
Ako sam te dobro shvatio da su smanjili tastaturu u odnosu na 11cu, to mi je vec truba.
 
Za bateriju stoji za oba modela (poredim sa 11com) "Up to 9 hours battery life".
Ako sam te dobro shvatio da su smanjili tastaturu u odnosu na 11cu, to mi je vec truba.
mislio sam na ovu novu tastaturu za koju kazu da je mozda nesto neudobnija za koriscenje jer je plica od obicne. al truba je porediti air 11 i macbook, kad je fer poredjenje macbook i mbp 13r koji kostaju isto. Osim sto je manji i laksi nema jedne stvari da covek pohvali ovaj novi macbook. :)
btw air11 ima i jaci proc, grafiku i triput manji ekran, te gomila ljudi kaze da moze da izvuce i vise od 9 sati koriscenja, dok sumnjam da ce to biti slucaj sa macbookom.
 
^gpu je u cpu. zato je fazon da vidimo ovaj put s pasivnim hladjenjem kako ce da tera i na kojim temperaturama.
Jesu doneli bolji ekran, ali su smanjili tastaturu (nisam probao novu da bih bilo sta rekao), smanjili su bateriju (skoro za 1/3), bez usb i thunderbolt* porta (opet, zavisi da li od periferija koristis ista, za novajlje ovaj problem i ne postoji, *-za 13icu).

sve je ovo dobro osmisljeno, da daje nesto novo, ali i da ponesto i uzme, tacno toliko da stvori potrebu za koriscenjem vise uredjaja umesto samo za jednim. :D

Kako su smanjili tastaturu ? Smanjili su samo prostor oko nje.

Sto se tice svih portova, pa nisu ih oni izbacili zato sto su tako odlucili, nego ti portovi ne mogu da stanu na tu debljinu kucista. USB-C ce zavrsiti sve, ovo je ponovo ultimativni laptop, a jos niko ni Airu nije prisao, i ja ne vidim sta to njemu fali, savrseno je resenje za sve osim teskih poslova na terenu, niko nista nema slicnog tome, vreme je da se kupe Apple akcije :)
 
Ma svi pljuju, a Apple-ova prodaja uredjaja samo skace, pogotovo u tom segmentu... Mene jos retina 13 sluzi, ali uskoro cu morati razmisljati o vecoj portabilnosti, a ovo ce biti definitivno prvo na listi...
 
^u potpunosti se slazem... Ovako ti ne deluje za svaki dan neka razlika i stvarno nije, ali kad putujes pa nosis vise stvari, a svaka ti treba svaki kg, a i cm prostora je bitan. :)
 
Pa baš ako ćemo da idemo u detalje - za 270 grama, 2.5cm širi i 3.5cm duži laptop, nikada lično ne bih žrtvovao taj veći ekran 13-inch air-a i komforniji rad zarad ove uštede na težini/dimenzijama kod 11-ice. Može da se napravi taj dodatni prostor uvek, nije to sad 17-ica pa da bude tolika razlika :)
 
Kada bi Air imao Retina screen poredjenje bi bilo na mestu, ali moras (bar za sada) da poredis sa rMBP 13. Kad krenes da koristis retina laptopove, nema nazad...
 
A pa dobro, to jeste. Zaista, krajnje je vreme da se visoke rezolucije omasove na laptopovima, katastrofalno je da smarfoni imaju veću rezoluciju...
 
Mali off ali meni je katastrofa sto to vec nije pocelo na monitorima (gusci dpi) jer full HD na 24 inca, ne daj boze veca dijagonala, je blagi uzas. Pogotovo kada radis sa dosta texta...
 
Definitivno će ovaj konektor malko da piiip stvari...
 
pojavili su se i Geekbench rezultati za "mid range" model Macbooka (1.2 GHz):
geekbench_1_2_ghz_macbook.jpg

http://www.macrumors.com/2015/04/13/1-2-ghz-retina-macbook-geekbench/
 
Definitivno će ovaj konektor malko da piiip stvari...
Kao sto rekoh - kako kome... Ako radim za macbook eventualno ce mi trebati magic mouse, ali uglavnom nece. Nekad povezem DSLR ali retko. U 99.9% slucajeva jedino povezujem charger. Nije to igracka ili laptop za multimediju - to je laptop da obavis neki posao koji ne mozes obaviti na tabletu ili ga je jako nezgodno obaviti na tabletu. Nista vise, nista manje.
 
Ako je tako kako si naveo, onda cena od 1300$ za spravu koja će tu i tamo moći neki (retki) posao da obavi, predstavlja pravo dernjanje kože sa leđa...
 
Video juce uzivo... Ljudi, space grey varijanta izgleda toliko dobro da sam bukvalno bio u iskusenju da odmah uzmem i pored toga sto mi ne treba uopste... Cak i danas razmisljam da zamenim, i pored toga sto bi, realno bio step back... Neverovatno...

Ostali utisci, lagan, lagan, lagan, ne oseca se... Kvalitet izrade vrhunski, tastatura jako plitka, ne svidja mi se uopste na prvu loptu, Ekran odlican... greje se solidno posto je ovaj u radnji bio fino mlak, doduse cackali su ga svi stalno jer bukvalno kako ko udje u store odmah se zakaci za njega...

A tek zene za zlatni... :)
 
I meni space gray deluje sa fotki odlicno. Nadam se da ce se pojaviti uskoro negde izlozeni kod nas.
Ako je tako kako si naveo, onda cena od 1300$ za spravu koja će tu i tamo moći neki (retki) posao da obavi, predstavlja pravo dernjanje kože sa leđa...
Pa problem je sto alternativa ne postoji. Koja je to sprava toliko tanka i lagana sa retina ekranom(te gustine i kvaliteta) i tera OS X? Nema je.
Postoje win alternative koje kostaju slicno, tipa onaj lenovo, ali posle lenova koje sam imao nikad u zivotu ga ne bih kupio. Isto vazi i za druge win laptopove koje sam imao. Sve je to bila kvaliteta izrade 0 iako su bili u cenovnom rangu Macbook ili malo nize.
 
I meni space gray deluje sa fotki odlicno. Nadam se da ce se pojaviti uskoro negde izlozeni kod nas.

Pa problem je sto alternativa ne postoji. Koja je to sprava toliko tanka i lagana sa retina ekranom(te gustine i kvaliteta) i tera OS X? Nema je.
Postoje win alternative koje kostaju slicno, tipa onaj lenovo, ali posle lenova koje sam imao nikad u zivotu ga ne bih kupio. Isto vazi i za druge win laptopove koje sam imao. Sve je to bila kvaliteta izrade 0 iako su bili u cenovnom rangu Macbook ili malo nize.

Samo nema osX, ali nova yoga ga sije uzduz i popreko
 
Ja ti kazem, posle iskustva sa lenovo laptopovima ne bi ih uzeo ni u ludili. Bas me zanima kakva bude sarka posle godinu dana intenzivnog koriscenja...
 
Ja ti kazem, posle iskustva sa lenovo laptopovima ne bi ih uzeo ni u ludili. Bas me zanima kakva bude sarka posle godinu dana intenzivnog koriscenja...

Sarka je opasno uradjena, deluje bas cvrsto. U tom fanless rangu imas i asusa dobrih. Al kad bih gledao mac, uvek bih se pre odlucio za air nego ovo..
 
Air nema retinu. Ako si koristio retinu onda nema nazad.
 
Nazad
Vrh Dno