Šta je novo?

Apple MacBook 12" 2015

Šiki, pročita mi misli...
Baš ono gde Apple u poslednje sve više trokira je softver, koji im više nije ono što je ljude teralo u prošlosti da pljusnu debele pare za hardver.
Koji će mi fensi MB, koji stvarno izgleda za medalju, ako i sve ostalo nije na nivou hardvera (a nije).
 
Težište treba da se pomera prema SW-u i optimizaciji istog...

Džaba meni 32 jezgra i 24 USB porta, kad ovom Office-u za OSX treba 12 minuta da se pokrene. Kako praistorijskoj verziji iz 2011 tako i ovoj novoj, doduše preview verziji. Tako da, kao što iPhone koji je hardverski osetno slabiji od Android ekipe, radi 5x bolje od njih, tako mislim da može da se napravi i sa ostalim uređajima...

:wave:

Apple softver je postao jako los, tacnije mnogo losiji nego sto smo navikli. Na mom iMac-u iz 2012. godine, Yosemite se vuce ko prebijena macka, a Windows 7 leti. Sve je nekako tesko i usporeno, bez 8GB memorije ne vredi ni razmisljati o nekom ozbiljnijem radu. Ozbiljno su ga upropastili.
 
Ja sam rešio da uradim downgrade sa Yosemite-a, samo me nedostatak slobodnog vremena sprečava, ali ne mogu više da trpim ovakav najnoviji OSX.
 
Ne vidim baš na šta se žalite ili odavno niste seli za windows pc pa ste izgubili osećaj. Apple software je i dalje svetlosnu godinu ispred windows software-a po upotrebljivosti i bug-ovima, o glatkoći i brzini da ne pričam. Ili možda ja koji koristim službeni windows laptop isključivo za posao, a macbook isključivo kao kućni pc imam drugačiju percepciju. Drugo, ne znam šta tačno terate na tim mac-ovima, ali ja koji god sam Air sa 4gb rama dohvatio, radi začuđujuće brzo i startno, čak i matoriji primerci od pre par godina.

Na kraju, posle svakog Apple event-a ista priča, nema inovacija, Stiv Džobs bi ono, Stiv Džobs bi ono... malo postaje dosadno. Svi očekuju ne znam kakva čuda, a ne znaju ni sami šta hoće. Jedna od blagodeti interneta je da je svakom postalo najlakše posrati se iz fotelje po nečijem radu. Apple puno ulaže u R&D i postepeno spušta nove tehnologije u narod, kao i svaka pametna kompanija. Način poslovanja je tipičan i nije izum Apple-a već posledica sistema.
 
A da, uzgred, novi macbook je killer... pogotovo SG.
 
Ne znam da li je sarkazam ili ne :d, ali nema veze. Generalno je software u tom obliku namenjen za ogromne firme, ali ako se npr. SolidWorks kao jedan od najpopularnijih CAD software-a reklamira kao jeftino i pristupacno resenje koje direktno cilja male firme/radionice jasno se moze zakljuciti da trziste single licenca + single pro racunara itekako postoji. Problem za cloud je sto CAD software-i zahtevaju GPU podrsku u ViewPort-u, da li to neko drugi osim nVidia nudi, ne znam. Jedini vazan aspekt CAD software-a koji je od starta zamisljan u cloud-u je PDM (menadzment fajlovima).

Sto se tice renderinga, tu imas masu standalone software-a (rendering software koji se ship uz CAD paket je generalno jako los) koji pored pripreme modela nudi i network rendering, ali opet neki malo slozeniji model ce zahtevati brdo rama i jak CPU samo za pripremu (i7, xeon), dok ce se za finalni render aktivirati prethodno pomenuti network rendering.
Sve je to u redu, ali fokusiraš se na par grupa kojima treba CAD ili sličan "zahtevan" alat, nisu oni target grupa. Šta treba ekonomistima, bankarima i generalno menadžerima "opšte prakse" :)? Drugo, ne znači da će da im bude primarna mašina, možda za mobilne potrebe.

@kUdtiHaEX
Ja sam jedan od njih i u takvom okruženju se krećem :) Ja sam na MBP Pro ali samo zato što sam napredniji korisnik pa ne želim da imam "usko grlo" u performansama. Gledajući ostale kako rade i šta rade, veruj mi da im je dosta to što novi MB nudi :) Kažem, vodim se svojim poslovnim okruženjem, konkurencijom i ono šta zapažam putujući prethodnih godina.

Inače, mog starog MBP Mid2010, kog sam skoro prodao, nadogradio sam na 8GB i ubacio dodatni SSD od 120GB. Čovek kojeg sam mu prodao odmah je bio skeptičan prema Josemiti ali čim je uključio mašinu i krenuo da radi, oduševio se i rekao da neće dirati ništa. Tako da ima duše i u starim mašinama, naravno sve zavisi za koje potrebe (nisu svi developeri, dizajneri i "potrošači resursa" :) )

Ja sa svojim potrebama nisam iskusio nikakve probleme ni na starom ni na novom MBP, znači sve zavisi od individualnih potreba, nisu baš sve primedbe generalne.
 
Poslednja izmena:
Citajuci postove odjednom ispada da je velika vecina zahtevnih korisnika, a u praksi je to sasvim drugacije... Veoma mali broj ljudi je taj koji koristi svoje Mac racunare za ozbiljan posao i njima uglavnom nije problem
da ili imaju najjace masine ili imaju po par masina koje kombiniju...

Uzimati MacBook za renedering nema bas smisla, mozda ima ako gledas iz ugla prosecnog Srbina koji voli sve sam da radi, i da programira, i da bude dizajner i da se bavi video montazom, animacijom itd i da pri tom ustedi pare i da minimum a opet svi vole da im sija jabuka iza :d ... ali kao sto Apple
ne gleda nas kao primer, tako nemojte ni vi... MacBook je zamisljen prvenstveno kao fensi spravica, koja lepo izlgeda i nudi sasvim dovoljno za prosecnog Joa...

Sto se tice sf, stvarno ne znam kako vama tako lose radi Yosemite, nista losije nego ranije, doduse sve masine su sa ssd, ali da se vuce to svakako ne... sve otvara bukvalno trenutno, kao sto je i bilo ranije... Sem davinci-ja ali to je i do konzole...

I evo sad sam probao office, otvara ga bukvalno u 3 sekunde... i na MacBook pro retini 13 i na iMac 2012, iMac late 2014... nikakve razlike u brzini nema... SSD u svima, naravno...
 
Apple MacBook 12" 2015

I ti si zadovoljan sa "u bukvalno 3 sekunde"?
Pa ps-u na takvoj masini treba toliko vremena. Word ako se ne pokrene iiiiinstant, to je za mene ozbiljan ali ozbiljan fail.
Npr na osmici startuje istog sekunda i radi isto tako sve instantno.

Uostalom, cim vidim cuveni kisobrancic nista dalje ne moram da kazem. To NE RADI kako bi trebalo i kako je nekada radilo, a nazalost je postao uobicajena pojava...
 
Evo sad sam probao ponovo sa tacnim merenjem, ono je bio moj subjektivni osecaj, 2,04 treba, ps 2,48, final cut 2,3, pages 1,5, safari 1,26... Mereno od klika... MacBook pro retina 13... mrzi me na ostalim...

Sad ti da uzmes na windowsu i izmeris video bi da je pojam trenutnog cudan... evo ja sam imao subjektivan osecaj da je 3 sekunde a bilo je 2...

Svejedno, mozda bi word konkretno mogao da bude optimizovaniji, ali da se ostalo vuce i da nije instant, to jednostavno nije tacno... sad mozemo da diskutujemo sta je instant, dal 1, 2 ili 3 sekunde, ali meni, licno je sve do 3 sasvim prihvatljivo i zanemarljiivo u radu...

Naravno, pricam o force quit applikacijama i potpuno hladnom startu...

Sto se tice rada, sve je instant...
 
Ja sam tek početkom prošle godine počeo OS X da koristim (svaki dan) i imao sam na hackintoshu (slične konfiguracije kao najjeftiniji Mac mini 2014) Mavericks. Sada sam kupio Mac mini i dobio sam ga sa Yosemite-om. Nema razlike između Mavericks-a i Yosemite-a u brzini rada (jedino koga nervira novi Dock :p pa želi da se vrati na 3D Dock). Mac mini sam dobio sa 500 GB klasičnog hard diska i to je ono što je kočilo mini. Ikonica bilo kog programa je skakutala po Dock-u, zahtevniji programi su čekali i po desetak sekundi dok se otvore, tabovi su seckali (uvek imam otvoreno po 15-tak tabova), malo, malo, pa se pojavi loptica, sve nešto učitava i čeka. Jurio sam svuda i svakuda dok nisam našao šrafciger kojim mogu da otvorim mini i tada sam ubacio Samsung 840 EVO koji sam imao od ranije i sistem je prodisao.

Prešao sam sa Windows-a zato što sam probao OS X i stvari su na OS X-u jednostavnije, lakša je instalacija, reinstalacija, deinstalacija, nemam probleme sa drajverima, sa virusima i antivirusima, Windows je cimanje za razliku od OS X-a ali to mnogi ne žele da priznaju. Primer: ubacim novi SSD (na kome je ranije bio Ubuntu) i pritisnem "cmd" plus "r" i tada Mac svuče instalaciju sa neta, ukucam svoj iCloud nalog i instalira OS, drajvere, odmah je spreman Notes, Calendar, Reminders, nema nikakve zaj... Sa druge strane pre dve godine sam kupio lap HP ProBook 17", ubacio SSD, dodao na 4 još 4 GB rama, pored Intelove integrisane ima i AMD neintegrisanu... 1000 problema. Pojavljivao se BSOD, druga stvar je kada isključim punjač tada se automatski sa 60 Hz spušta na 30 Hz i moram da odem u podešavanja da vratim na 60 Hz zato što su me bolele oči nakon par minuta gledanja na 30 Hz (nakon pola godine ovaj bug je ispravljen od strane Intel-a), u početku je postojao HP program koji je sam skidao drajvere sa neta (dovoljno je bilo kada ih pronađe da štikliram šta želim da instaliram pošto pored standardnih drajvera on ponudi i gomilu gluposti da instalira uz sistem a obično se radi o softveru koji malo ko koristi). Kada sam počeo da se igram na lap topu sa Mavericks-om zabrljao sam nešto oko particionisanja i morao sam da reinstaliram OS. Nakon reinstalacije W7 isti program (HP SoftPaq) koji sam koristio za skidanje drajvera odjednom ne želi da ponudi drajvere već može samo da skine sve sa neta pošto postoji više modela različitih oznaka i to iznosi preko 20GB. Tada odustajem i idem na sajt da skinem jedan po jedan ali problem je što on ne kaže za tu oznaku imaš na primer jedan drajver za kameru, već ti ponudi za celokupnu seriju ProBook-a 10 različitih drajvera za kameru. Tada tražim po netu program koji skida pola drajvera, pola ne, pa u Device Manager da vidim šta ima još da se instalira od "upitnika", pa nekoliko restarta itd. Da ne pričam o tome kada odem u Revo Uninstaller i želim da deinstalira jedan program a on obriše i ono što ne treba pa cela frka oko ponovnog instaliranja.

OS X je jednostavniji OS, dobar OS, problem je što mi u Srbiji (čast izuzecima) nemamo novca da kupimo dobre konfe (jak iMac, jak MBP), što ljudi i ne pomišljaju da imaju Mac računare i kupuju od 40k din. gotove konfe sa monitorom na čekove. Molba da ne pljujete OS X pošto je rad na Windows-u daleko zamorniji. Ja nemam više u kući Windows bilo koje verzije niti planiram vraćanje na isti. Sada kada me neko pita u komšiluku (ili od poznanika) da nešto pomognem oko Windows-a, pokažem OS X i kažem da se ne razumem u taj Windows.

:wave:

Edit: Zaboravih da napišem koliko je bolje urađen TM za razliku od Windows-ovog Backup/Restore rešenja, zatim prebacivanje sa prozora na prozor Trackpad-om kada su programi preko celog ekrana. MS je nekako uvek na pola puta da napravi odličan OS zato što izbacuje samo OS verovatno bez ikakve udruženosti sa ostalim kompanijama (AMD, Intel, HP, Lenovo...) koje pišu drajvere i ostalim kompanijama koje imaju softver pa zato mnoge stvari ne idu tečno. Jednostavno to ne funkcioniše kao kod Apple-a i uvek dobijaš nesiguran hardver pa i da kupiš onaj koji je iste konfiguracije kao drugi. Evo primera: Apple dizajnira Trackpad, traži da se proizvede od određenog materijala, toliko baterija, da izvršava to i to sa toliko i toliko prstiju, da se napravi fino pakovanje, sve da se testira... HP je ubacio u ProBook tako loše optimizovan tačped da sam posle par dana kupio eksternog bežičnog miša zato što nisam nikako mogao da podesim onako kako mi odgovara. Jeste to jednostavno u mislima, jedan prst klik, dva prsta dvoklik ali sama površina po kojoj se radi, softver koji dolazi za tačped je jednostavno takav da je to išlo ovim putem: MS napravi OS, pošalje HP-u, HP kaže neka tačped uz Windows radi, nije bitno kako radi, koga briga, zatim to urade i druge kompanije poput Asus-a, Acer-a... sklepaju komponente u kućište, ponude Windows OS uz gomilu bespotrebnog propratnog softvera (tipa McAfee 30 dana trial), kažu izvolite i nema nikoga sa druge strane da posmatra šta korisniku nedostaje, kako da se odmah ili u najskorijem roku reši već si kupio to što si kupio i pomoliš se da to radi kako treba. Ako ne radi kako treba tada prijaviš pa čekaš da se reši, ako nekoga zanima da se reši (naveo sam da se program sa drajverima nije rešio nikada a sa prebacivanjem Hz se rešio). I još nešto, nisu svi korisnici isti i ne gledaju svi na računar sa iste strane gledišta. Ja imam komše (osnovna i srednja škola) koji ne igraju igrice samo kada spavaju (i za vreme časova igraju preko fona). Dođem ja (davno) kod njih a ono sve u sobi zuji od kulera/ventilatora, prašinčina oko stola, ekran masan (4:3) ali je zato u kućištu grafika od 300 evra i sve leti na high :p Ubaci DVD ono ore kao traktor. Kažeš im Mac, kažu "Sra.., pogledaj kakvu ja grafičku imam i koje igrice igram :)
 
Poslednja izmena:
I da je 3sec, otvaraš program jednom dnevno, nedeljno... uhvati se za šoljicu i srkni kafu, čaj i tom trenutku, nećeš osedeti :)
Meni to (Word, Excel, Safari, Firefox, Skype, Evernote i sl.) stoji non-stop otvoreno, ne zatvaram aplikacije nikada(Quit), dobro OS X upravlja memorijom.

@makiacaveki
Sve što si rekao, i jeste tako... Potpisujem :)

I dobro si podsetio, da nemate vi što vam "secka" nešto, obične diskove i 4GB a pride i neki AV ili slične "junk" stvari koji vam truju Meka a vi mislite da vam baš trebaju? Samo pitam, proverite.
 
Poslednja izmena:
Pa naravno, o drzanju aplikacija u memoriji je potpuno suvisno i pricati, zato i nisam spominjao sem sto sam naglasio da je bilo f quit :)
 
Yosemite je mucenje sa HDD i 4GB, dok W8.1 sa istim radi prilicno dobro, medjutim Yosemite sa SSD je brzi od W8.1 sa SSD u gotovo svemu, osim Office-a.
 
Ти си узео МЅ за пример али ја баш мислим дс је Apple постао ужасан са својим софтвером. Скоро све што праве од истог је незавршено или препуно багова.

Препун багова им је првенствено OS X, тако да би требло то прво да реше... Уместо што шминкају ствари и сваке јесени избацују ко бајаги нови (а у реалности све гори) OS X, паметније би било да се фокусрију на оптимизацију свега што носи етикету Apple. Ја лично не бих имао ништа против и да се једном у 3 године прелази на следећу верзију оперативног система, а да се у међувремену расположиво време искористи за пеглње ствари прописно... Такође би мало промишљеније ишао са овим изменама у оквиру GUI-a. Ово свако мало премештање дугмића и уклањање појединих функција само додатно нервира. Све више то личи на шупљу причу која је ту да би се оправдали неки смешни графикони и статистика којом се Apple редовно прси. Раније ми је ово било смешно, сада више није ни то...
 
Poslednja izmena:
Ја лично не бих имао ништа против и да се једном у 3 године прелази на следећу верзију оперативног система, а да се у међувремену расположиво време искористи за пеглње ствари прописно...

+1

Ili neka naprave kao kod Linux-a LTS verziju pa na primer 4 godine i miran si a tada uglavnom menjaš i hardver. Meni isto tako ništa ne znači svako tri meseca novi OS, samo je zamaranje sa šminkom, gde je šta ispomerano.
 
Yosemite je mucenje sa HDD i 4GB, dok W8.1 sa istim radi prilicno dobro, medjutim Yosemite sa SSD je brzi od W8.1 sa SSD u gotovo svemu, osim Office-a.

Upravo tako, to su i moja iskustva na 5 Mac-ova koje imam.

Citajuci postove odjednom ispada da je velika vecina zahtevnih korisnika, a u praksi je to sasvim drugacije... Veoma mali broj ljudi je taj koji koristi svoje Mac racunare za ozbiljan posao i njima uglavnom nije problem
da ili imaju najjace masine ili imaju po par masina koje kombiniju...

Meni je vazno samo da ne uniste Pro seriju laptopova, nista vise ne trazim. Ja svoje Mac-ove koristim za ozbiljan rad, od toga zivim i gledam ih prvenstveno kao alat za rad. Air sam uzeo zarad mobilnosti (jer 17" MBP bas nije mobilna sprava), ali MB nikad ne bih kupio jer je totalno nepraktican.
 
Mene definitivno koci 4GB na Airu povremeno, no i to cemo brzo resiti.
Taman cu videti da li bolje radi 8GB ili i5 :)
 
@Rossi

Zašto smartaš da je do 4GB rama?

Ja sam išao na rizik kada sam kupovao mini pošto dolazi sa 4GB rama i memorija je zalemljena a za jači mini nisam imao dovoljno novca/čekova i sve radi kako treba od običnih programa. Ne koristim mini za renderovanje, Logic... već su uključeni uvek uTorrent, Safari sa petnaestak tabova (YT...), Mail, Calendar, Notes, Reminders, MS Office, Adobe Acrobat, Movist, štampam, skeniram, VOX (slušanje muzike), Calculator, Synology, The Unarchiver (kada trebam neke serije da raspakujem), XMBC (super se slaže sa Apple IR Remote) itd. i nikada da štucne, sve leti kao da imam i7, 16GB rama, najjaču grafičku...

Šta tebi jede ram, koji programi?
 
http://www.theverge.com/2015/3/13/8202873/first-doesnt-matter

Jaaaaako lepo napisano i pre svega izuzetno tačno. Poslednje dve rečenice oslikavaju ono što ja mislim da je bitno: "But as of today, Apple’s best competitors seem lost chasing their spec tails and neglecting what matters. Beat the Mac’s experience, not its numbers."

@makiacaveki - Ništa posebno nemam pokrenuto osim "everyday" stvari... Safari, iTunes, Mail, Appstore, Telegram, Viber, Skype, Word, iPhoto, Sublime Text... Situacija je na slici u attachu.
 

Prilozi

  • Screen Shot 2015-03-13 at 20.18.30.png
    Screen Shot 2015-03-13 at 20.18.30.png
    28.9 KB · Pregleda: 154
Posto ste svi skrenuli sa teme, ja cu samo da kazem da se josh smejem klipu sa druge strane :)
 
Meni je vazno samo da ne uniste Pro seriju laptopova, nista vise ne trazim. Ja svoje Mac-ove koristim za ozbiljan rad, od toga zivim i gledam ih prvenstveno kao alat za rad. Air sam uzeo zarad mobilnosti (jer 17" MBP bas nije mobilna sprava), ali MB nikad ne bih kupio jer je totalno nepraktican.

U kom smislu ti je Air praktičan, a novi MB nepraktičan? Dobili smo 12" retina ekran u telu tanjem i lakšem od 11" Air-a. Ne vidim tu ništa što je manje praktično od Air-a, čak nasuprot. Jedina razlika na štetu novog MB-a je veća cena (treba imati na umu i da osnovni model kreće od 8GB rama i 256GB ssd, pa uporediti cenu sa sličnim Air-om, nije toliko velika razlika). Ostaje da se vidi kakva je nova tastatura, tako da to ne bih komentarisao pre nego probam.
 
Ja već neko vreme hoću da kupim (prvi put) mac, nikako nešto da ispuni uslov, a to je da može da radi na 4K monitoru na 60Hz.

Jedini razlog i jeste što mi se ne svidja kako Windows radi na HiDPI ekranima.

Do sada su mi opcije bile mac pro (preskupo) i mbpr 15" (neću 15"..). Najviše bih voleo mac mini, ali ko zna kada će ga ažurirati na broadwell / skylake i da li će uopšte :/

Od pre neki dan mbpr 13" je dobio novi cpu/gpu i može 4K60Hz, a košta isto kao ovaj mbp.

Pitanje, nisam nešto baš istraživao, ali ovaj mbp nema šanse da progura 4K kroz taj USB? Koliko vidim maksimalni bandwidth mu je 10Gb/s a to nije dovoljno..

Znači opcije su mi ili 13" mbpr ili da čekam mini, što bi mi bilo bolje, em jeftinije, a i baš mi i ne treba još jedan laptop
 
@Lappy

U istoj si priči kao i ja. Meni isto tako ne treba MB, MBP, MBPR, MBA, iMac, MP :)

Meni treba mini (što sam i kupio) pa kada dođe sa grafikom koja podržava 60Hz odlično.

Tada ću da prodam ovaj trenutni i da doplatim a i tada će 4k monitori da budu mnogo jeftiniji pa će bi i veći izbor i niže cene.

Na MacRumors-u imaju teme da su ljudi postizali mnogo više od 30Hz na Iris grafikama (Mac mini Late 2014) pa vidi da li ti to odgovara.

Edit: ja imam najjeftiniji Mac mini sa grafikom "Intel HD Graphics 5000" tako da ne znam ni kada bih spojio sa 4k monitorom da li bih mogao više od 30Hz da izguram.
 
Poslednja izmena:
Da, video sam tamo da može da se natera da radi na 50Hz, ali sve je nešto nategnuto, valjda ni one opcije za skaliranje nisu dostupne tako, ipak bih neku adekvatnu grafiku koja će da radi kako treba :|

Meni je isto mini dovoljan, ali ako bih uzeo onaj od 700 USD, mora još trackpad, tastatura, zamena HDD za SSD, dodjem blizu cene koliko je 13" mbpr. A ipak kao mogu nekada i da ga ponesem negde. Ne znam, razmišljam i dalje :/
 
Pa ovde se svi prosto ubiše od 3D grafike i animacije, CAD-a, video obrade za odmah itd. Prosto vas sve žalim što vam se otvaranje aplikacije usporilo sa 1,12 na 1,18 sec.

Apple je premium proizvod. Cena prati to. Gde ste vi čuli uopšte da je Apple računar najbolji alat za bilo koju branšu IT-a??? Na reklama se uvek vidi neka seka koja šalje email sa slikom svog psa ili bake koja vrši video konverzaciju sa svojim unukom. Njima je bitno da proizvodi ispod njihovog kišobrana lepo rade i da svi lepo troše novce konzumirajući sadržaje koje oni posreduju. Tu je akcenat. A kako će da radi Office i koliko brzo to nijednog developera u Apple ne treba da interesuje, već developera iz Microsofta koji očigledno svoj posao radi malko sporije.

Novi Macbook će kao i svi Apple proizvodi početi da se prodaju, a tamo neko kome je posao da na kraju životnog ciklusa izračuna da li je to isplativo ili ne će odlučiti da li će se i taj jedan port izbaciti ili ne. Setite se da gotovo svi tamo štiklirate da se šalju podaci o mašini korišćenju itd. Znaju oni koji tip konzumera šta koristi od portova, koliko je puta nešto gurnuo u iste itd. Lično, opet, znam dosta ljudi iz IT-a koji nikada nisu ni USB Flash gurnuli u laptop.
 
Ja samo čekam kada će Apple da napravi bilo koji lap (MBA, MB, MBPR) bez bilo kog priključka i ćao đaci, rasprava završena.

Znam da ćemo sačekati ali i to će doći.

Eksterni hard disk, bežično. Punjač baterije, bežično. Fleš verovatno neće ni postojati s obzirom da će se transver podataka vršiti bežično (net/NAS), ovo verovatno važi i za eksteni hard disk. Monitor/tv bežično. Ja sam ranije imao nekoliko fleševa, danas imam dva, jedan prazan i jedan na kome je Ubuntu instaler zbog poslovnog laptopa.

Tržište će doneti bežične štampače kao i bežične skenere i ostalu elektroniku.

Laptopovi će biti toliko tanki da će USB ili bilo koji drugi priključak biti "predebeli" da bi ih ugradili.

USB 3.1 je još jedna u nizu folirancija kako bi korisnicima doneli nešto novo, a ništa novo nisu doneli.
 
Grdno se varaš za USB 3.1, jeste glupo to što ima samo jedan port, ali odličan im je potez da ga prvi predstave na nekom uređaju, jer će u narednom periodu svi pratiti i viđaćemo USB Type-C skoro svuda.
 
Da ali alo stvari budu krenule bežično, čemu će služiti?
 
Šta će biti bežično? To za šta je USB Type-C namenjen, u godinama koje slede nijedna bežična tehnologija neće moći da zameni.
 
Nazad
Vrh Dno