Šta je novo?

Apple MacBook 12" 2015

U tome je i poenta n1tro, svaka novija iteracija je sve manje user friendly ako gledamo zamene - evo, najnoviji iMac je tako skrojen da je zamena bilo čega skoro pa neizvodljiva za krajnjeg korisnika.
Ja upravo zato i dalje koristim MBP early 2011 Hi-Res, radi posao i ne ide mi se na novije (zatvorenije).
Pa pazi, sve zavisi od toga koliko ces cesto nadogradjivati HW.
I ja sam tako davnih dana uvek kupovao PC i tako sklapao da kasnije npr. motherboard ce da podrzi najnovije procesore i sl, i znas sta se desilo - tehnologija napreduje kao i svaki put, i kada zelis da nadogradis shvatis da je bolje da prodas/poklonis(ako imas para) postojece i kupis novo jer ce da radi bolje, tako isto i sa Mac-om mi je prica - pogotovo sa MacBook.

Uzeo sam 2013. MBPr sa 128 GB SSD i 8GB RAM, jer sam znao da ce mi RAM biti dovoljan, a sve fotke i slicno su mi na kompu ili externom disku i nema sta da mi popuni hard, a i ako popuni nadogradicu ga (sto opet nije bilo potrebe). iMac 27" Retina opet - RAM user upgradeable, a ni HDD nije tesko, ali dok je pod garancijom necemo ga dirati :)
I sta ce se desiti, za iMac mozda i budem radio upgrade, ali za MacBook sigurno necu, vec cu kupiti opet novi model ove ili sledece godine.
 
Da li koči YouTube kada se pusti 2K ili 4K video na ovom Mecu??
 
Koliko se secam napisano je vec u ovoj ili drugoj temi da ne koci...
 
@Gizmo jel možeš da potvrdiš da li može YT 4K na ovom Macbook-u jer u iSryle nemaju dovoljno brz net gde bih proverio.
 
Mislim da sam već pisao, gura 4K bez ikakvih problema.
 

Prilozi

  • Screen Shot 2015-11-02 at 12.46.30 AM.jpg
    Screen Shot 2015-11-02 at 12.46.30 AM.jpg
    460.3 KB · Pregleda: 167
Cool. Meni je uvek ova mašina delovala preslabo, ali neverovatno je to da su kupci oduševljeni.
 
Mene je razocaralo to sto nema nijedan USB port vec ima samo jedan USB-C na koji se kaci adapter
To mi je bas nekako trulo
Sta god da ti treba,mora adapter pa i njega USB
 
Adapter je mali, moze i neki third party koji ćeš da nosis u torbi sa laptopom, ne vidim problem. Kao sto rekoh, odlična mala sprava, meni je najveći problem tastatura koja je previše plitka. Nadam se da će to malo ispraviti u nekoj buducoj reviziji.
 
A i realno za godinu dve ce usb type c biti allaround kontam
 
Ma jeste on mali ali ta cinjenica,ubodi ovo pa ubodi ono itd meni je bas nije prakticna
 
Evo ga skylake refresh:

Apple today announced the next-generation 12-inch Retina MacBook with several faster tech specs, one hour longer battery life, and a new Rose Gold color option.
http://www.macrumors.com/2016/04/19/new-12-inch-macbook-benchmarks-tidbits/

Inače ne zanima me ovo, nego pratim nadajući se novom mac miniju, ali izgleda im totalno nije bitan.

i ja čekam 4k@60hz ali namerno ne objavljuju kako bi kupili njihove dosta skuplje uređaje ;)
 
i ja čekam 4k@60hz ali namerno ne objavljuju kako bi kupili njihove dosta skuplje uređaje ;)

Da, ako ne bude ništa u junu, kupiću macbook air 2015, to mi je najjeftinije a da može 4k@60Hz na eksternom monitoru. Iako on sam ima onu glupu low ppi rezoluciju na 13".
 
Ima li glasina kad se ocekuju novi modeli macbook pro racunara?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da, ako ne bude ništa u junu, kupiću macbook air 2015, to mi je najjeftinije a da može 4k@60Hz na eksternom monitoru. Iako on sam ima onu glupu low ppi rezoluciju na 13".

kakva je situacija sa 2015 i 11", da li isto može 4k@60Hz, tu bi uštedeo oko 100€ ako već koristiš kao mac mini?

i da li može 5k@60hz?
 
Isti je procesor i isti intel hd 6000, trebalo bi da 11" radi sve isto. 13" vidim da ima malo korišćenih 10/10 očuvanih za 650,€ pa mi to već dodje slično kao osnovni model minija + da mu ubacim ssd, nisam nešto video da se 11" često prodaju, mada što da ne i taj.

5k ne može sa ovim gpu, bar zvanično nije podržano, možda može da se nešto improvizuje na manje Hz, ne znam :/
 
Da li neko ima/koristi ovaj laptop?
 
Zanima i mene?

Planiram kupovinu polovnog 2015, 200tinjak ciklusa baterija, kaze lik mint stanje, odgovara mi sve, ali ipak je polovna stvar u pitanju. Ima li nekih boljki, sta uzivo da proverim? Ako je baterija bas losa ili se pokvari kasnije u toku upotrebe, da li se moze zameniti i koja je cena?
 
Nazad
Vrh Dno