Šta je novo?

Novi monitori 32" 2K VA, po jako pirstupacnoj ceni

delevic

Slavan
Učlanjen(a)
21.04.2012
Poruke
1,148
Poena
200
SD850_001_Front_Black_4.jpg



Samsung S32D850T



c04509890.png


HP ENVY 32-inch Media Display with Beats Audio
 
Poslednja izmena:
Super, samo sto ja nigde ne vidim da su u pitanju IPS paneli, bar ne ova 2 koja si naveo, pre ce biti da su u pitanju PVA paneli jer imaju staticki kontrast od 3000 : 1
 
Ispravio sam u medjuvremenu. Ali jako lepe ocene su dobili na testovima. Kod nas ima Hp da se kupi za 580evra. Za te pare 32" +VA uopste nije losa kombinacija. Pixel je 0.27mm isto kao na Dellu 2412m. A to je jako dobra rezolucija.
 
a sljamsuga hoce li biti kod nas?i kol'ko?
 
Verovatno ce biti. Inace je nessa zasluzan za otkrivanje ovih monitora ;)
 
Vrlo zanimljivi monitori, pogotovo ovaj od Samsunga.
 
Hvala @delevic, nisam ja zasluzan, vec mi stalno na email stizu razna obavestenja o proizvodima, pa iz razgovora ispade i tema, bilo bi lepo ako neko bude kupovao u skorije vreme i podeli ovde neke utiske, a dali ce pored ovog HPa biti i drugih brendova kod nas pitanje je, jer ipak za nas standard ovo je skup monitor!
 
Vazno je da je tehnologija tu. Pretpostavljam da ce i drugi proizvodjaci poceti da proizvode monitore sa ovakvim panelima po nizim cenama. Benq npr.

Inace, meni je ovako nesto vrlo zanimljivo, i voleo bih da pogledam neki video review ili nesto slicno, ali nema ni jednog na Youtube. I uopste, neverovatno je kako malo informacija ima.
 
Benq odavno ima monitor u toj kategoriji, maximalne ergonomije(portret-svivel, lako dostupan usb 3.0 i card reader)... BL3200PT, kosta ~540€ u Nemackoj. Verzija sa 4k rez je ~900€ (Benq BL3201PT).
Zanimljiva jeftinija alternativa je QNIX QX320QHD, isti panel, ergonomija NULA sto se nadomesti kacenjem na zid.
 
Gledam sad, na amazonu je Benq cak 200$ skuplji od HP Envy 32. Cak je i Qnix skuplji od HP-a oko 50$ tamo.
 
Da li je neko nasao neku pristojnu recenziju ovog HP-a? Ne mogu da verujem da i dalje nema ni jednog normalnog testa na YouTube.

Cak sam potrazio i obicnu tekstualnu recenziju, ali sve sto sam nasao je bilo toliko skrto i bedno da su oni komentari na amazonu 5x bolji vodic od toga.
 
Evo napolju ima i Acer VA za celih 400$ (navodno je na popustu sa 900$ :) ), i to sa vrlo podesivim postoljem. Plus za njega ima i nekakvih recenzija, nije duh kao ovaj HP. http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16824009643

Lepo sto su se dosetili da prave ove panele u svakom slucaju. Vidim odmah da imaju problema sa glowom, ili kako se to vec zove na VA, ali nije ni bitno. Krajnje je vreme bilo da prestane pros****anje sa onim Dell monitorima od preko 1000 evra za svakoga kome treba velika rezolucija, a nece da korisiti lupu za 27" 1440p.


Inace, da li neko moze da objasni kako se 1440p spakuje na ekran mobilnog od 5.5", i ceo telefon kosta 300 evra, a razlika u cenama izmedju 27" IPS 1080p i 1440p bude tipa 100%, a ako hoces 30", onda 300-400%. Sta, kao komplikovano im da spakuju to, pa je tako skupa proizvodnja. Seronje kartelske.
 
Imao sam U2713hm, pretpostavljam da je to monitor koji i ti koristis, osim sto pretpostavljam da imas Reviziju 00, koju ja nisam imao.

U svakom slucaju, nista ja tu nisam video, sto bi ti ocekivao. Samo par ogromnih mana za monitor koji sam platio 500 evra. Imao je npr. neprihvatljivo mnogo cloudinga. To je stvarno sramotno nesto bilo, pa taman i dvostruko jeftiniji da je bio. Meni inace uopste nije od znacaja tacnost boja, ako je to prednost koja se dobija placanjem te cene. Kupio sam ga cisto da bih imao prostora da stavim sta mi treba na 2, umesto na 3 monitora, koliko sada koristim, i silujem vrat. Cak nemam ni visoke zahteve, ali to je stvarno bila jedna velika sramota na sta je to licilo, a nije cak ni bio neispravan, nego eto, takva revizija kao, to je neko i prihvatao. Posle su pricali da je 00 znatno bolja, ali koga briga realno. Oni su to izbacili u prodaju za 500 evra, pa su izbacili, i to je ono sto su mnogi ljudi dobili za te pare. Jos su kao slali i neke izvestaje kako su ih svaki ponaosob ukljucivali, radi kalibracije, i opet je ta sramota stigla do mene. Oni to nisu tretirali kao neispravnost, znali su sta prodaju.

I nije to ni bila jedina mana, ali to je stvar koju su primecivali i moji ukucani, koji imaju veze sa racunarima i monitorima koliko ja sa serpama i tiganjima. A nisam ih ni navodio sta da gledaju, prosto sam imao nesto tamniju, sivo-plavu pozadinu, ako se dobro secam, i svako je mogao da vidi, iako nisam preterivao sa Brightness.


Elem, nije ni bitno, vazno je samo da sam koristio, i da apsolutno nisam shvatio sta sam platio, na sta se odnosio tvoj komentar. A i nevezano za ovo, meni je to surovo sitno bilo, i da mi neko i da savrsenu 27icu 1440p, mucio bih se. Razmisljao sam posle da kupim 30", ali nikada nisam prelomio da platim monitor 1000 evra, i to bi stvarno bilo izivljavanje za moje potrebe, a to je bilo jedino sto je moglo da se kupi tog tipa.
 
Poslednja izmena:
Da ja imam noviju reviziju i apsolutno sam zadovoljan, kako u radu PS tako i u igrama i drugim aplikacijama, o velicini pixela je sada "rasprava", jeste manja nego na u2412 i u3014 ali meni je za PS vise nego savrseno, posto je novija revizija i nemam sve te mane koje si naveo a pritom sam u tom trenutku kao i sada mogao da kupim dva ova za jedan 30" a sto bi rekli "dva put je dva put" :), cena je diskutabilna ali ne mislim da je i ne opravdana, jer za ovaj panel i drugi proizvodjaci imaju slicne cene tako da nema tu mnogo polemike da je Dell nesto specijalno kriv. Ako nekome trebaju dobri uglovi vidljivosti i precizan prikaz boja IPS je ne prikosnoven pa makar i sa malim glovom kao manom.

Ove monitore iz teme sam primetio i podelio iskustvo sa Delevicem pa otud i tema, cinjenica je da su odlican odnos cene i onoga sto nude, ali meni smetaju losi uglovi vidljivosti i to je razlog zbog cega bi opet isao na IPS mada sada u 4k rezoluciji za koju smatram da je glupo kupovati ispod 32" (tada bi velicina pixela bila ista kao na ovom 2713) a to i kosta jako puno pa se suzdrzavam!

Ako vec postoji problem velicine slova za internet pretrazivace itd, jednostavno je uvecati prikaz sto i ja cinim kada bazam po internetu..., da me ne shavtis pogresno napisao sam vec "sve zavisi za sta ti je potreban monitor"
 
Poslednja izmena:
Nije bilo takvog leka za moju upotrebu :). Jako puno stvari na ekranu koje su morale da se vide sve vreme, a da pritom ima dosta fonta 8, i cak i 7 razbacano po grafici, a meni malo oslabio vid i eto sto muka...

Sto se uglova gledanja tice, mislim da mi je VA taman.
I generalno, ovaj acer mislim da bi mi bas lepo legao, pa verovatno cak i ovaj hp, ali steta za postolje i jos vise za ove zvucnike, koji bi bezveze smetali za koriscenje drugog monitora. A i kako kupiti nesto kad nema normalnog testa nigde. Ovo je prvi put da vidim takvu situaciju.

Jedino da se naruci napamet, pa da se vrati ako ne odgovara, ali ne radi mi se to.

Meh, sacekacu da vidim kako se razvija situacija. Ionako cu biti zauzetiji nekompjuterskim stvarima ove godine.
 
Nazad
Vrh Dno