Šta je novo?

Asus

Znaci ipak sam bio u pravu? :)

Za celu evorpu su svi isti monitori. Dakle identican je u Skandinaviji i na Balkanu kao i Spaniji ili Italiji itd. To sto lokalne stranice nisu up to date to je drugi problem :)
 
Objasni onda korisnicima @Mare1601 i @shoma zasto nemaju u opcijama Blue Light Filter ako vec tvrdis da VX239H ima tu Low Blue Light tehnologiju. A vec si napisao da:
. Desava se da lokalni sajtovi ne "isprate" sve odatle jer do nedavno ni na globalnom sajtu tih detalja nije bilo (iako model postoji vec par godina i imamo eye care tehnologije u njemu i velikom broju drugih modela nismo krenuli da ih promovisemo i navodimo dok konkurencija to nije prva uradila. Ogroman propust od strane naseg HQ ali sta da se radi).

I kako da znaju oni ili ja koji kupujem da li ima Flicker free negde mora da pise, ovo pitam vec treci put a nikako da dobijem odgovor ako neko mora da zna onda znate vas dvojica koji radite u Asusu.

I to sto pise na sajtu samo je korisno zbog zastite prava potrosaca jer sam se uverio da i ne mora da znaci da to sto pise da ima na zvanicnom sajtu da stvarno i ima kada kupis proizvod. Vec sam pisao za LG televizor, napisali da ima LAN iako znaju da nema i kada sam kupio TV nema LAN i skrenuo sam im paznju na to a oni samo odgovorili da mogu da ga vratim/zamenim i dan danas stoji za taj model na sajtu da ima LAN. A nisam jedini, video sam na forumima da ima jos ljudi koji se osecaju prevarenim sto zbog istog sto zbog slicnog modela TV-a.

E zbog toga ti ili spacemaster ako tvrdite to sto tvrdite lepo ovde napisete: mi iz Asusa ne koristimo takve sibicarske fore kao ostali brendovi nego to sto pise na zvanicnom sajtu zaista je tako. Pa onda konkretno, kada kupite Asus monitor za Flicker free vam stoji oznaka na ambalazi ili ima takva i takva nalepnica na samom monitoru bla bla. Za Low Blue Light tehnologiju isto, pise vam na ambalazi tu i tu, oznaka je takva i takva ili imate u opcijama podesavanja tu i tu ili sta ti ja znam. I tako otklonis svaku sumnju, nema lazi nema prevare. Tacka.

A narocito zbog toga sto su korisnici @Mare1601 i @shoma vec napisali da oni na svojim VX239H monitorima nemaju u opcijama Blue Light Filter iako vas dvojica iz Asusa tvrdite suprotno. Izvini ali onda sa pravom sumnjam u vasu objektivnost ili tacnost podataka na zvanicnom sajtu.
 
Poslednja izmena:
VX239H nema Blue Light Filter, vec Low Blue Light kroz Splendid plus. Tako da ne mogu da ga nadju u meniju jer ga nema.
 
Izvinite sto upadam ko indijanac al da pitam vas zastupnike asusa u Srbiji, da li postoji neki servis za maticne ploce jer mi izgleda otisla stamana veza ili vod na maticnoj Asus P6T7 WS Supercompjuter,i da li rade takve stvari?
 
Osim menjanja kondenzatora i to retko, gotovo se nikad ne isplati servis maticne ploce. Bar su takva moja iskustva.
 
VX239H nema Blue Light Filter, vec Low Blue Light kroz Splendid plus. Tako da ne mogu da ga nadju u meniju jer ga nema.
Na Asus sajtu pise ::EYE CARE TECHNOLOGY:: i tamo stoji "ASUS Low Blue Light tehnologija – Blue Light Filter" i pise ima da se podesava Level 0, Level 1, Level 2, Level 3 i Level 4. I nemoj vise da pricas sta nema nego napisi sto ima.
I vec sam napisao:
E zbog toga ti ili spacemaster ako tvrdite to sto tvrdite lepo ovde napisete: mi iz Asusa ne koristimo takve sibicarske fore kao ostali brendovi nego to sto pise na zvanicnom sajtu zaista je tako. Pa onda konkretno, kada kupite Asus monitor za Flicker free vam stoji oznaka na ambalazi ili ima takva i takva nalepnica na samom monitoru bla bla. Za Low Blue Light tehnologiju isto, pise vam na ambalazi tu i tu, oznaka je takva i takva ili imate u opcijama podesavanja tu i tu ili sta ti ja znam. I tako otklonis svaku sumnju, nema lazi nema prevare. Tacka.
Ili odgovori konkretno na ovo ili nemoj vise da zavlacis ljude sa nekim delimicnim odgovorima.
 
U svom prvom postu sam napisao sta ima, to je potvrdio i kolega a sada to stoji i na zvanicnom sajtu. Tako da mi je malo cudno sta je tu vise nejasno ali evo jos detaljnije. Blue light filter je jedan feature medju vise razlicitih u okviru LBL. VX239H ga nema, neki drugi modeli ga imaju. Jos jednom, detaljno, VX239H ima sledece Eye Care feature:

Flicker Free
Low blue light - kroz Splendid Plus https://www.asus.com/support/FAQ/1009736/
Non Glare panel

I sve to moze da se nadje na zvanicnom sajtu, kako globalnom tako i lokalnom. Dakle to je zvanicna informacija a ne delimican odgovor.

Sto se ambalaze tice, kao sto rekoh stariji je model u pitanju, te je dizajn kutije radjen davno te pretpostavljam da nisu odradili refresh kada su krenuli sa promocijom eye care. Upravo sam poslao zahtev da se izvrsi update svih starijih modela koji poseduju te funkcije a nemaju ih istaknute i na ambalazi. Hvala na toj informaciji.
 
To sto si ti linkovao nema veze sa Low Blue Light tehnologijom koju Asus stvarno reklamira, ovo sto oni stavljaju neke zvezdice pa se ogranicavaju to je cist marketinski trik.
Sve si ti lepo ovo napisao, voleo bih da ti verujem ali nisi me ubedio. I ti i ja smo izneli ovde dosta argumenata pa forumasi imaju dovoljno informacija i ako neko kupuje ovaj model neka sam proceni koliko su podaci pouzdani i sta treba da gleda pre kupovine.
 
Evo jos informacija

Pre nekoliko dana sam postavio pitanje na WinWin sajtu (postavio sam isto pitanje i na Gigatron sajtu ali ne da nisu odgovorili nego nisu ni objavili pitanje):
Od pre nekoliko dana na zvanicnom sajtu Asus Srbija je dopisano da ovaj monitor ima Flicker free i Low Blue Light dok je u kometarima ispod "WinWin Đorđe" pre 3 meseca napisao da ovaj monitor nema Flicker free ni u jednoj varijanti. Sta je istina? I ako kupim monitor a nema gore pomenute karakteristike da li kao kupac imam pravo da se zalim na nesaobraznost proizvoda?
Odgovorio WinWin Đorđe:
Poštovani, Kao što smo napisali u komentaru nije flicker free. Greška je na sajtu proizvođača. Ako nešto ima na našem sajtu a nema zaista imate pravo da se žalite.

Juce ponovo neko postavio pitanje (nisam ja vec neki Stevan bar tako sepotpisao) za isto ovaj monitor:
Poštovani, da li imate u vašoj ponudi neki Asusov flicker free monitor, ili bilo koje druge monitore koji imaju sličnu tehnologiju u sebi
Odgovorio isto WinWin Đorđe:
Poštovani, Upravo smo dobili info da ipak jeste flicker free mada nezavisno (svetski) izvori to još nisu potvrdili.

Dakle ako kupite ovaj monitor dobili ste macku u dzaku, moze da ima a i ne mora. Jos kada se uzme u obzir da su se ovi nasi Asus likovi na forumu bas "potrudili" da otklone svaku sumnju onda znam kome da verujem.
 
U svom prvom postu sam napisao sta ima, to je potvrdio i kolega a sada to stoji i na zvanicnom sajtu. Tako da mi je malo cudno sta je tu vise nejasno ali evo jos detaljnije. Blue light filter je jedan feature medju vise razlicitih u okviru LBL. VX239H ga nema, neki drugi modeli ga imaju. Jos jednom, detaljno, VX239H ima sledece Eye Care feature:

Flicker Free
Low blue light - kroz Splendid Plus https://www.asus.com/support/FAQ/1009736/
Non Glare panel

I sve to moze da se nadje na zvanicnom sajtu, kako globalnom tako i lokalnom. Dakle to je zvanicna informacija a ne delimican odgovor.

Sto se ambalaze tice, kao sto rekoh stariji je model u pitanju, te je dizajn kutije radjen davno te pretpostavljam da nisu odradili refresh kada su krenuli sa promocijom eye care. Upravo sam poslao zahtev da se izvrsi update svih starijih modela koji poseduju te funkcije a nemaju ih istaknute i na ambalazi. Hvala na toj informaciji.

Naravno da smo se potrudili, evo jos jednom gore ukoliko nesto nije jasno. Ne kupuje se macka u dzaku, lepo pisu zvanicne informacije na zvanicnom sajtu.
 
Monitor jeste flicker-free, ja imam ASUS VX229h, i zato nemoj da pravis slona od musice samo zato sto ne pise na j*benoj kutiji, pa ni na telefonskim kutijama ne napisu koje feature ima telefon ima samo malo njih a ustvari telefon ima mnogo vise feature. Ako vec imas strpljenja da se prepucavas preko forum, idi i uzmi advokata i zali se.
 
Covek ne pravi slona od musice i ne zeli da se prepucava preko foruma vec samo hoce da zna sta kupuje i sta placa. Clanovi zaposleni u Asusu su tu da odgovore i razjasne sta je i kako je.
 
Nazad
Vrh Dno