Šta je novo?

iPhone Autorizovani Servis - Srbija

Mislim da je možda bila Italija ali i dalje u Apple bazi piše samo prva godina garancije koja je internacionalna. Za drugu godinu treba ti račun.
 
Jedina zemlja koja u Apple bazi ima dvogodišnju garanciju je Turska.

Znaci da telefoni kupljeni u Turskoj imaju dvogodisnju internacionalnu garanciju bez bilo kakvog dokaza (racun i sl)? Mogu da ga nosim kod vas u iStyle ili u Madjarsku i imam garanciju?
 
Da.
 
Tesko da ces da ga kupis u TR, jer 16gb kosta preko 1kEUR
 
Nisam znam ni ovo za garanciju, a bogme ni za cenu [emoji16]
 
Pa koja je fora, jel su ti telefoni iz Turske kvalitetniji od svih ostalih pa iz tog razloga imaju garanciju dužu godinu dana, ili o čem se radi?
 
mikenziyu, da li telefon kupljen u iStyle ima 2 god garancije bez dokaza o kupovini?
 
Radi se o tome da postoji cena za sve. Svako pregovara za sebe. Takođe, ako imaju zakon da proizvođač mora da da dvogodišnju garanciju, onda to i mora da se uradi. Naš zakon tereti prodavca za garanciju, a ne proizvođača. I ima tu još milion drugih stvari.
 
Radi se o tome da postoji cena za sve. Svako pregovara za sebe. Takođe, ako imaju zakon da proizvođač mora da da dvogodišnju garanciju, onda to i mora da se uradi. Naš zakon tereti prodavca za garanciju, a ne proizvođača. I ima tu još milion drugih stvari.

Znači radi se o zakonskim odredbama (koje se razlikuju od zemlje do zemlje), a ne o razlici u kvalitetu samih telefona?
 
To je moja pretpostavka. Ali se radi i o cifri, količini prodaje. Ako Turska traži dvogodišnju garanciju proizvođača i Apple proceni da to može i da troškovi druge godine garancije neće uticati na profit, oni to urade. Ne postoji razlika u kvalitetu.
 
TR je specificno trziste za telefone, imaju neke rigorozne zakone da kad se telefon, koji nije kupljen kod njih, koristi duze od 120 dana mora da se registruje i plati taksa (kao uvoz) inace blokiraju imei. Npr Samsung ima modele koji su iskljucivo za TR trziste.
 
Imaš sreće oliko si težak. Ili živiš u nekoj zabiti gde putuju sporo informacije do te poslovnice :p
 
Kakvi kraljevi. Koji je to telefon po redu?
 
Mislim da je treći, ako se ne varam.
Definitivno je apple popustio sa kvalitetom na modelu 6, nisam očekivao ovoliko. Rekao bih da su sa 6s vratili u kolosek kakav se očekuje. Po meni je 6s je od starta trebao da bude 6.
 
Kvalitet nikada nije bio sporan, već proizvodni proces. Materijali su i dalje najkvalitetniji.
A S serija i radi ono što treba, 'pegla' sve nedostatke prethodne serije.
@azimuth Kad si kupio telefon, kog datuma?
 
Da li je šija ili vrat, mene kao krajnjeg kupca ne zanima. Platio sam, vidim šta sam dobio, kvalitet nije kao što sam očekivao. Jednostavan primer je baš on.
Ako je to razlika između A i S serije, onda A seriju možemo shvatiti kao poligon za vežbu, igraju se ljudi, a sa S modelom su se uozbiljili i napravili finalan proizvod kakav treba da bude.
 
Krajem januara sam ga uzeo. Mislim, tada sam prvi uzeo. Drugi sam dobio negde u julu, ako se ne varam. A juce mi dadose treci :d
Kvalitet ili ne, ali politika mi se svidja. Posle maltene godinu dana dobijam nov uredjaj sa novom garancijom na 24 meseca. Gde to jos ima? ;)
 
Samo u državnoj firmi :)
 
Samo neka oni nama ostanu tako vredni i dobri, pa da reklamiram opet za godinu dana i odmah da ga menjam za 7 :D
 
Kako bre ja od tri ne dobih ni jedan vakuum, samo tu novu garanciju?
 
Izgleda da nema pravila. Valjda kako se kome zalomi. Nisam jedini, mislim da je ovde na forumu neko pisao da je takodje dobijao vakuum u nekoliko navrata.
 
Ja dobih drugi telefon i staru garanciju a posle za njega odbise reklamaciju. Izgleda da si bas imao srece.
 
Kako staru garanciju? Reklamirao si u mts-u? Morao si dobiti novi garantni list sa datumom kada si preuzeo taj drugi telefon.
 
Da, dali mi staru garanciju i drugi telefon (koji je bio gori od prvog) koji sam kasnije reklamirao zbog loseg ekrana i odbili su. Razocarao se i batalio iPhone.
 
Da li se ovo zatamnjenje u gornjem levom uglu ekrana može reklamirati? U pitanju je Iphone 6
Primetio sam pre nekoliko dana (fon je star 10 meseci). Posebno se vidi na tamnijim podlogama, tipa ljubičasta (kao ovo na viberu) ili na plavoj (fejs). Interesantno, na beloj podlozi gotovo da se ne primećuje.
Kome god sam pokazao, svi su u fazonu da to nikad ranije nisu videli...
 

Prilozi

  • IMG_20151130_125339.jpg
    IMG_20151130_125339.jpg
    1,001 KB · Pregleda: 194
Ne može.
 
Da li moze da se servisira krckanje home dugmeta? Da li ovo ulazi u garanciju?
 
Nazad
Vrh Dno