Šta je novo?

iPhone Autorizovani Servis - Srbija

Videcemo, ja cu svakako reklamirati zbog istog problema, pomerene kamere. Javljam sta sam dobio i kako sam prosao [emoji6]
 
@mikenziyu: Jel postoji mogućnost kupovine Apple Care + u Srbiji ili i dalje mora u Apple Store-u?
 
Ne postoji. Uvažava se, ali se ne prodaje.
 
Mikenziyu, nedavno me je prijatelj pitao, pa da prosledim upit pošto i mene interesuje.

Kako sam razumeo, kupio je iPhone 5s preko operatera pre par meseci. Uradio je fabrički reset, ali sada ne može da koristi telefon jer je zaključan na iCloud. Ne seća se uopšte ni koji nalog je bio na njemu. Ima garantni list i, valjda, fiskalni račun. Koje su mu opcije?
 
Telefon se donosi u servis uz originalnu dokumentaciju. Kreira se zahtev i čeka se 3 do 5 dana na odgovor od Apple Agenta. Isključivo je diskreciono pravo kompanije Apple da odobri zahtev ili ne. U slučaju da se zahtev odobri, cena je 8000 RSD.
 
Hvala, mikenziyu. Baš me je interesovalo kakva je procedura.
 
Danas sam preuzeo novi iphone 6, nakon reklamacije zbog pomerene pene na prednjoj kameri.
Moram da pohvalim servis na izuzetnoj komunikaciji, obavestenjima putem maila i jako brzo zavrsenoj reklamaciji. Telefon je stigao za 6 radnih dana.
Svaka cast!
 
@mikenziyu

Da li da pokusavam reklamiranje iphone 6 zbog home dugmeta koje skljoca-pravi neki zvuki i nepravilnog je hoda?
Pitam jer se ne desava stalno ali definitivno se ne ponasa kako treba. A ako dodjem u servis verovatno ce da radi pa necu moci da pokazem kvar.
 
Donesi da očistimo
 
Radnje se u Ušću i Delti ali servis je samo u Ušću na III sprat, liftovi A.
Radno vreme ponedeljak petak od 09 do 17h
 
Poslednja izmena:
Pitanje za mikenziyu, ovih dana treba da odem do Drezdena, pa bih poneo da reklamiram svoj IP6 posto imam kliktanje pri pritisku displeja i od odvojen ekran u donjem delu telefona, e sad da li bi u apple storu mogao da resim to sa zakazivanjem ili bez zakazivanja istog dana, sta od opreme sem telefona treba poneti prilikom odlaska u apple store, da li da ponesem kopiju racuna, inace telefon uzet u Austriji u saturn-u na moje ime 28.10.2014. ?
 
Pa ne mogu ja da znam to. Ideš na Apple sajtu, nađeš radnju, zakaže servis i onda kad odeš tamo saznaš za proceduru.
 
Sad sam probao da zakazem, ne mogu da zakazem za 21.11. najdalje je 17.11. Inace koja procedura bi bila da donesem telefon u iStyle u Uscu i koliko bi bilo eventualno neko cekanje na zamenu ili sta vec je moguce, napominjem da je telefon uzet 28.10.2014.
 
Repozicioniranje odmah. Ako ne uspe, čeka se telefon 10ak dana.
 
Sok i čokolada :)
 
Hvala puno na informacijama mikenziyu, videcu ako ne zavrsim u apple store u Nemacoj, svraticu do vas u servisu krajem meseca sa nemackom cokoladom. :d
 
Ja sam u minhenu dobio zamenu odmah, ali je kvar bio za zamenu.
 
Samo telefon, na licu mesta mi zakazali za 7 dana, i sve sam zavrsio za 15 min.
 
Samo bih i ovde da se zahvalim momcima iz servisa, pre svega na strpljenju i objasnjenjima koja su mi pruzili :)
 
Ljudi, koja je fora sa garancijom za iPhone, neki kažu dve godine neki godinu dana? Po zakonu je minimalni garantni rok od 2 godine, makar to bile i obične slušalice od 10€, ne znam kako može onda na telefon od 1000€ da garancija bude godinu dana?
Hoću da uzmem nov iPhone 6s ali nisam siguran da li da rizikujem sa garancijom od samo 12 meseci jer je ipak velika suma novca u pitanju..
 
Ako ga kupis u srbiji ili u EU u normalnoj, zvanicnoj, ovlascenoj prodavnici - ti imas dve godine garancije.

s obzirom da apple daje 1 godinu internactionalne garancije, ti u toku te godine mozes da odneses telefon u servis bez ikakvog racuna ili garantnog lista.

medjutim, u toku druge godine garancije potrebno je da prilozis dokaz o kupovini.
 
Ako kupuješ kod Autorizovanog prodavca garancija je dve godine.
 
Meni nije jasno zasto MTS telefoni nemaju 2 godine u apple sistemu ? to je totalno glupo
 
Zato što bi to onda značilo da je garancija dvogodišnja internacionalna, što nije tačno. Apple daje jednogodišnju internacionalnu, a MTS duzan da obezbedi drugu godinu garancije po zakonu o zaštiti potrošača
 
I u Nemačkoj je isto. Jedina zemlja koja u Apple bazi ima dvogodišnju garanciju je Turska.
 
Nazad
Vrh Dno