Šta je novo?

iPhone Autorizovani Servis - Srbija

mikenziyu, od kako se ponovo otvorio istyle servis, da li su servisni intervali ostali isti za AC+ reklamacije onih 10ak dana ili odredjene popravke traju krace?
 
Pazi, iz iskustva je servisni interval dosta kraći - ali ako se poručuje novi uređaj, onda je 10tak dana jer to stiže iz magacina u Holandiji (pa dok prođe sve procedure).
Nadam se da je i dalje ostalo da radovi zamene ekrana ili bateriju traju do 60 minuta.
 
Htedoh da zamenim Apple Watch kroz AC i rekoh ajde da pošaljem iStyle servisu mejl da vidim da li se nešto promenilo u procedurama, koliko se čeka...
Međutim dobio sam samo generički mejl da kako bi mi servis pomogao, pošaljem uređaj.
Kontaktirao sam ProMobi kroz formu na sajtu i zove dečko za 5 minuta kao primili smo vaš upit, uglavnom o njihovom trošku došao kurir na adresu, kada dođe novi uređaj onda će ga vratiti i to je to. Čekanje 7-10 dana dok stigle zamenski uređaj. Pretpostavljam da je to isti magacin iz Holandije i da se toliko čeka bilo za koji uređaj.
 
Od i12 modela počelo se sa praksom zamene delova. I12, i 13 i 14 Pro modeli nemaju leđa kao poseban rezervni deo. Menja se celo kućište telefona sa sve matičnom pločom, baterijom, a sa starog telefona prepakuje se ekran i kamera.

Na i14 i 14 Plus mogu da se menjaju leđa.

Postoje najave da će sada na svim modelima i15 moći da se menjaju leđa ali još uvek nema zvanične potvrde.
Kamera kao delovi unutra? Pitam jer sam ni sam kako uspeo da "čuknem" telefon ko kamere, pa je prslo malo staklo i sada imam i hairline pukotinu pozadi na leđima.
 

Prilozi

  • IMG_9402.jpg
    IMG_9402.jpg
    141 KB · Pregleda: 95
To je kućište. Kamera je komponenta koja je unutar toga. Ta stakla služe za zaštitu kamere. Nisu njen sastavi deo.
 
Izgleda da ću i ja posetiti servis po prvi put :D Ističe mi garancija za 13 dana (ova naša zakonska iz A1 nije AC+) a imam problem sa nekim od mikrofona već mesec dana (static sound u pozadini audia koji se čuje prilikom snimanja glasovne poruke na imessage-u ili videa na whatsapp-u, to su bar mesta gde se problem najviše čuje) koji nije bio hitan za rešavanje ali je krajnje vreme da odnesem telefon na servis. Moje pitanje je da li neko zna jel se daje neki privremeni uređaj za korišćenje u iStyle-u ili ću morati sam da se snalazim (ne bih da nosim u A1, em što mi brzo ističe garancija a potrajalo bi...) Svakako ću sada odraditi jedan clean restore na iOS 17 da potvrdim sam sa sobom da nije softverski problem. Svaka informacija i iskustvo bi bilo od pomoći ;)
 
Ako odneses u A1 onda bi oni trebali da ti daju zamenski neki. Ako odneses u iStyle ne dobijas zamenski. iStyle ima mislim doplatu od XXX da ti daju telefon na koriscenje dok cekas ovaj.
 
U A1 bi mi svakako dali neki Android tako da ću se sam snaći. A kontam da će cela procedura brže proći u iStyle-u kad već idem u poslednji čas. Uradio sam restore bez vraćanja backup-a i definitivno je hardverski problem :(.


Evo i snimak da čujete na šta sam mislio
 
Mislim da su drugaru dali iPhone 8, kada je aktuelan bio model 12, tako da možda bi dobio 11ku sad :)

Inače da svakako brže preko iStyle-a.
 
Mislim da su drugaru dali iPhone 8, kada je aktuelan bio model 12, tako da možda bi dobio 11ku sad
Nisam znao da daju iPhone kao zamenske, nema veze sada, već sam spremio psihički za low end Samsung Galaxy A02s koji je sestra dobila od firme ali nikad nije upalila :cool:
 
Evo da dodam iskustvo od danas, u iStyle-u trenutno ne uvažavaju garancije od operatera, i drugih prodajnih mesta, tj. uvažavaju samo njihove garancije i Apple Care, tako da sam morao do A1 ipak da skoknem, dali su mi 13icu zamesku (ja takođe imam 13), 100% BH tako da sam prilično zadovoljan, samo da mi uvaže žalbu obzirom da zamenski telefon nema ovaj problem.
 
Znaci na taj nacin teraju korisnike da placaju i Apple Care. :rolleyes:
 
Ne verujem da ikog teraju, rekao mi je ovaj u servisu da rade na tome da ponovo dobiju dozvolu da uvažavaju i druge garancije, ali Apple mora da da zeleno svetlo. Svakako uvažavaju zakonsku garanciju ako si kupio kod njih, Appleovih godinu dana, kao i AppleCare + za one koju su ga platili / ga plaćaju
 
^ drugu godinu valjda garantuje operater. U slučaju da se nešto desi telefon se odnese kod njih pa oni proslede dalje.
 
Uvek su tu i ProMobi/Macola 😀
^ drugu godinu valjda garantuje operater. U slučaju da se nešto desi telefon se odnese kod njih pa oni proslede dalje.
iStyle je između ostalih imao mogućnost reklamiranja druge godine
Nije zgodno reklamirati kod operatera ako si recimo kupio preko KP i nisi vlasnik ugovora
 
Poslednja izmena:
^ to si u pravu. Jel u promobi prihvataju ako nisi vlasnik ugovora da kažemo? Pošalje se garancija sa telefonom.
 
Za promoni ne znam,ali znam da je Macola primala i bez ugovora da se salje- oni po imei-u i setijskom broju vide da li je kupljen u ovlascenoj prodaji. Tako je bar bilo,da li se nesto menjalo ne znam.
 
^ hvala na odgovoru. Imam sa 2god ali nisam vlasnik ugovora. Nije problem doći do vlasnika ali pitam da ne moram cimati njega.
 
Ne uslovljavaju nikoga, već još nemaju status ovlašćenog servisa kod operatera. Zašto od svega mora da se konstruiše neka teorija zavere?
Klasika, uvek ta priča čeka se od Apple-a odobrenje bla, bla, bla. :rolleyes: Nema nikakve teorije zavere, već realnost.
 
Realnost je da ne uslovljavaju i da mozes da odes u druge servise i ostvaris garanciju.
 
Bio sam malo pre u Istyle na Terazijama za zastitno staklo za 12mini i kaze burazerce na kasi: sa zamenom je 5300din, a bez je 3500din 😅 Obzirom da su pre menjali gratis, uveli su novitete 🤭
 
Mislim da je to sa zamenom podrazumeva ne da oni postavljaju staklo već kad polomiš staklo imaš pravo na besplatnu zamenu. Ranije su imali epico staklo sa dve dodante besplatne zamene u periodu od dve godine.

Dakle jedno staklo je 3500, a ako hoćeš da doplatiš imaš pravo na besplatnu zamenu uz 50% nižu cenu.
 
Mislim da je to sa zamenom podrazumeva ne da oni postavljaju staklo već kad polomiš staklo imaš pravo na besplatnu zamenu. Ranije su imali epico staklo sa dve dodante besplatne zamene u periodu od dve godine.

Dakle jedno staklo je 3500, a ako hoćeš da doplatiš imaš pravo na besplatnu zamenu uz 50% nižu cenu.
Ma ja sam vec tri puta stavljao tamo kod njih i platim staklo, neka ljubazna seka zameni i dovidjenja prijatno. Danas je bio neki namrsteni covek, moguce da im je receno da naplacuju zamenu 😊 Definitivno se trude da uzimaju sto vise love, a nije ni cudo, obzirom na navalu Turaka i ostalih turista za najnovije modele, koji su u Turskoj recimo dosta skuplji nego u Srbiji, verovali ili ne 😅
 
Posto je staklo sa onim coverom da se postavi lako, bas je bilo lako postaviti staklo i sam. I meni je receno da ako on stavlja kosta 5300.
 
Nisam znao da Macola ima servis i u NS
Je l to nešto od skoro?
 
Ja sam cuo pre nekoliko nedelja da se otvorilo, ali nisam proveravao.
 
Koliko je zamena ekrana za iPhone 7 i još jedno pitanje, koliko je zamena baterije za isti model?

Ako se još uvek popravlja 7
 
Nazad
Vrh Dno