Šta je novo?

iPhone Autorizovani Servis - Srbija

U slučaju da je prošlo manje od godine dana a bh je na 80% ili ispod moraju da zamene. Sve posle te godine je nepoznata teritorija

Ovo Nije tačno. Samo ako imaš Apple Care i u toku trajanja Battery health padne ispod 80% može da se menja u garanciji. U suprotno pad kapaciteta baterije nije osnov za reklamaciju
 
Ovo mi je bitna informacija, pošto imam iPhone 14 Pro i AC+, a ne planiram da ga menjam.
 
Teško da se baterija zameni kroz garanciju, osim ako je neispravna, odnosno ako Apple dijagnostika pokaže da je neispravna.
Ti možeš u obe godine garancije da nosiš telefon lično u ovlašćeni servis(ima koja godina od kako može i u drugoj godini) nego da nosiš kod operatera pa da ga oni šalju, što je bolje jer će ti ga pre uraditi nego preko operatera (Bar je meni tako bilo sa ProMobijem)
 
Znaci samo ako korisnik ima i Apple Care+ dok on traje i garancija, ako BH padne ispod 80% moze da se menja baterija u ovlascenom servisu, ako sam dobro razumeo? Da li moze BH da bude na 80% da bi se nosio na zamenu baterije ili mora da padne ispod tog procenta?
Jos jedno pitanje, ako BH ispuni uslove da je baterija za zamenu, da li mogu da nosim telefon u servis na zamenu iste, ako je u garantnom roku kod operatera, a nemam Apple Care+?
 
Da bi imao pravo da reklamiraš bateriju čiji BH je ispod 80%, telefon mora da je u AC+ ili da je neispravna i u običnoj garanciji(1 ili 2)
U svakom slučaju možeš lično nositi u ovlašćeni servis
Mada mislim da su male šanse da padne ispod 80%
Devojci je palo na 79% posle 1200-300 ciklusa
 
Ovo Nije tačno. Samo ako imaš Apple Care i u toku trajanja Battery health padne ispod 80% može da se menja u garanciji. U suprotno pad kapaciteta baterije nije osnov za reklamaciju
Ja nisam imao AC i zamenili su mi bateriju 5.juna 2021 na IP11 pro. Otišla za manje od godinu dana ispod 80%. Sad sam se setio imao sam osiguranje preko operatera.
 
Ja nisam imao AC i zamenili su mi bateriju 5.juna 2021 na IP11 pro. Otišla za manje od godinu dana ispod 80%. Sad sam se setio imao sam osiguranje preko operatera.
Koliko si imao ciklusa punjenja u toku tih godinu dana?
 
Nemam pojma :) . Generalno ispitali su telefon i znam da sam čekao nedelju dana bateriju. Posle zamene isto koristim telefon i sad je na 80% .
 
Inače se ne javljaju na telefon, a na mail bi trebali da odgovore :) Vraćena je licenca, ali je isključivo u Ušću servis.
 
Zovem bas store, ne servis. I mail slao na store@, ali mrka kapa.
 
Licenca za ovlašćeni servis :)

Iskreno je odlično što ima u ovoj zemlji ovlašćeni servis. Seti se samo kako je bilo pre toga :)
 
Ako (ikada) i dodje zvanicni Apple Store ovde, onda nece biti potrebe za zatvaranjem autorizovanih prodavaca, jer je kod njih gotovo po pravilu jeftinije nego u zvanicnoj radnji. Te radnje cesto imaju akcije i popuste, sto kod Apple-a nema.

100 puta sam vec rekao, ono sto mene uzasava je sto Apcom ima jedne cene u Srbiji a potpuno druge u regionu.
 
Može im se.
Inače, licenca (broj) koju ima Apcom, je jedna od najstarijih na svetu, a vuče poreklo još iz vremena kada Apple nije baš bio na čvrstim nogama.
 
Znam, ali ne razumem bas. Da su im cene kao u Makedoniji, nikada ne bih ni gledao KP, a verujem da nisam jedini.

Pretpostavljam da im je akcenat na velikim kupcima (operateri pre svih, pa firme, banke, drzava verovatno...) a ovo sto se proda u istyle-u, gigatronu, tehnomaniji im je boranija. Nemam drugo objasnjenje.
 
Ne znam da li si upoznat sa činjenicom da gro jačih prodavaca na KP prodaje njihovu robu.
Za ovo nemam naravno dokazni materijal, osim činjenice da jedan deo njih lično znam.
 
Znam i to. Ali skoro kada smo gledali laptopove za firmu, kod nekih prodavaca je bila ista cena kao u istyle-u ako zelis preko racuna (i to da ti fakturise nekakve usluge a ne kupljene proizvode). Za kes je cena bila drasticno manja (uz drugaciji izbor). Onda smo nasli prodavca (jedan od najpoznatijih na KP) koji je imao iste cene i za kes i preko racuna, pritom je fakturisao sve onako kako i jeste.
 
Ako se ne varam hvalili su se prilikom otvaranja te nove radnje u TC Ušće da u servisu nude uslugu zamene baterije za par sati. Jel radi to, jel probao neko?
 
Jel imao neko priliku da reklamira polomljen iPhone 14 Pro kroz AppleCare+ program? Da li se u nekom slucaju dobija nov uredjaj, ili mu se iskljucivo menjaju delovi? Drugar je nosio iPhone 12 kojem nije radio WiFi, a u servisu se ispostavilo da je kuciste telefona bilo krivo pa je dobio nov uredjaj.
 
Ako mogu da se zamene delovi, po Apple proceduri, onda se to radi, a ako ne mogu, menja se ceo telefon.
 
Samo polomljen ekran se menja ekranom novim
 
Hoce li biti akcija zamene baterije, suska li se sta, obicno tako u novembru znaju da budu, istyle opet radi a verujem da imaju na zalihama, promobi i macola takodje? Ova polovina godine je bila u Promobiju za 11 Pro/ProMax, a meni 12PM jos malo pa spreman al ne daje mi se 12k 😹
 
Jel imao neko priliku da reklamira polomljen iPhone 14 Pro kroz AppleCare+ program? Da li se u nekom slucaju dobija nov uredjaj, ili mu se iskljucivo menjaju delovi? Drugar je nosio iPhone 12 kojem nije radio WiFi, a u servisu se ispostavilo da je kuciste telefona bilo krivo pa je dobio nov uredjaj.
Zavisi sta je polomljeno. Ako je polomljen ekran, zamenice ti ekran, ako su ledja, isto tako. U slucaju da su i prednja i zadnja strana polomljeni, menja se telefon. Ja sam skoro dobio nov telefon jer su prednja i zadnja strana pukle. U pitanju je 13 mini.
 
E to me je zanimalo. Meni su obe strane pukle, plus lajsna ima finih tragova bas. A s obzirom da mi je baterija na 89% health vise bi mi odgovarao drugi telefon nego popravka. :)
 
Gle sad kad kažu menjamo prednju i zadnju stranu :) što može da se desi, jer ako su ivice dobre (to što ima ogrebotina smatra Apple kozmetikom) zamenice prednju i zadnju stranu. Sve u svemu kako Apple kaže.
 
13 i starije serije menjaju ceo uredjaj kad se slomi zadnje staklo. Za 14 i 15 menjaju samo stakla, nazalost ispao mi telefon i ima solidno osteceno kuciste ali su odbili da zamene ceo uredjaj (14 pro)
Iskreno ne znam sta moras telefonu da uradis da bi dobio zamenu celog uredjaja za 14 i 15.
 
Od i12 modela počelo se sa praksom zamene delova. I12, i 13 i 14 Pro modeli nemaju leđa kao poseban rezervni deo. Menja se celo kućište telefona sa sve matičnom pločom, baterijom, a sa starog telefona prepakuje se ekran i kamera.

Na i14 i 14 Plus mogu da se menjaju leđa.

Postoje najave da će sada na svim modelima i15 moći da se menjaju leđa ali još uvek nema zvanične potvrde.
 
Nazad
Vrh Dno