Šta je novo?

iPhone Autorizovani Servis - Srbija

malo manje od 50 eur ako je sto se kaze original originala baterija , onda je top cena.
 
Kod njih, Macoli i, nadam se ponovo uskoro, iStyle servisu moraju da budu originalne baterije.
 
Ušla voda u telefon kad sam bio na bazenu, oprao ga na tuš i to je to. Ujutru kondenz na kamerama i crn ekran. Čuo se sa Macolom, poslao telefon kod njih, javili da su poručili novi telefon, kroz 20-ak dana došao novi. Sećam se kad sam se čuo sa Mikenzijem, dolaze iz Holandije, pa carina malo zeza, inače bi to bilo za 7-10 dana.
Je l si možda mogao da biraš boju novog telefona? I je l si mogao da nastaviš da plaćaš apple care+ za taj novi uređaj?
 
Dobijaš identičan telefon i možeš da nastaviš da plaćaš za taj telefon.
 
Je l si možda mogao da biraš boju novog telefona? I je l si mogao da nastaviš da plaćaš apple care+ za taj novi uređaj?
Kao sto je rekao iOS. Inace automatski se menja u sistemu i nastavlja se AC.
 
Je l ima macola neki broj telefona? Onaj sa gugla je samo automat.
 
Zvoni 3x pa prebaci na automat. Zvao ja namerno dok sam bio tamo, zvoni, cuje se medjutim nikada se niko ne javi. I to sam 3x zvao dok sam cekao da dodjem na red. Zovi veleprodaju, na taj se javljaju.
 
Zvoni 3x pa prebaci na automat. Zvao ja namerno dok sam bio tamo, zvoni, cuje se medjutim nikada se niko ne javi. I to sam 3x zvao dok sam cekao da dodjem na red. Zovi veleprodaju, na taj se javljaju.
Šta je bilo na kraju sa tvojim slučajem, odobrili novi? Tri dana kako šaljem mejl dnevno i niko ništa ne odgovara, bar da mi potvrde samo da je telefon stigo kod njih pošto sam poslao poštom
 
Nisu oni vec Apple. Oni su mi trazili da platim 11.993din za sim tray jer njima Apple naplacuje zamenu, a nakon sto sam kontaktirao Apple support, oni su im poslali nalog da je odobrena zamena za nov uredjaj bez ikakve doplate. Ne znam sta bih ti rekao, meni su iskulirali mail 8 dana, navodno je taj kolega otisao na odmor. Morao sam da idem licno do njih da bi se nesto desilo. I to sam jedanput poljubio vrata.

Moj predlog ti je da pozoves veleprodaju, pa neka te oni prebace na nekoga ko moze da ti pomogne. Inace, kako kazu, pretrpani su poslom, svi donose kod njih jer ProMobi je tek katastrofa, a ne znam sta se desava sa iStyle, da li ponovo mogu da servisiraju Apple uredjaje.
 
Ja cu posle ovoga prestati da placam. Makar dok ne uzmem neki noviji model. Ispade bolje ko uzima preko operatera da placa ono osiguranje koje nude...
 
Moj predlog ti je da pozoves veleprodaju, pa neka te oni prebace na nekoga ko moze da ti pomogne. Inace, kako kazu, pretrpani su poslom, svi donose kod njih jer ProMobi je tek katastrofa, a ne znam sta se desava sa iStyle, da li ponovo mogu da servisiraju Apple uredjaje.
Zvao sam, javila se neka žena, ne može da me prebaci na servis, bila je voljna da pogleda po broju servisa ali nemam to. Kaže da pišem na mejl, kad sam joj reko da pišem već 3 dana kaže da su kolege na odmoru...
Edit: Javili se sad na broj od servisa, uzeo podatke da proveri pa će da mi javi, valjda..
Edit 2: Javili da je telefon u servisu i da će poslati mejl posle dijgnostike
 
Poslednja izmena:
Koliko sam skapirao, problem je sto niko nece da radi. Konkurs postoji, a pocetne plate koje nude serviserima nisu nesto. Ko god radi glovo, wolt i slicno moze dosta vise da izadje.
 
Isto je pričao i moj kum, Glovo, Wolt, ovo ono, avioni, kamioni...radio mesec dana i kaže daleko im lepa kuća.
Problem je što obuka za servisera košta, vlasnik servisa mora da uloži u nekog perspektivnog zelembaća u startu solidne pare, a klinci su danas ko leptirići, samo skaču sa cveta, na cvet, pa se nikome ne isplati da ulaže sa neizvesnom budućnošću. Pa zato servisere plaćaju koliko moraju, prijavljeni na minimalac, pa ako odu nije velika šteta.
Rezultat: Katastrofalna servisna usluga u Srbiji, ne samo za telefone, nego za većinu tehnike. I direktor kod mene u firmi neće da plati servisere, mi prodavci ga molili da njima poveća platu, ne mora nama, čak smo bili spremni da pregovaramo i o tome da se deo bonusa raspodeli na njih, ali jok...kaže, ko ih hebe, nisu za bolje...
 
krastavac, proslo je vreme gde ce ljudi da rade za male pare. Tacnije mladi. I to je dobro jer ako se tako nastavi, nece vise poslodavci moci da nude bedne uslove i plate jer im niko nece raditi. Krajnje je vreme da se skapira da dobar radnik mora da se ceni i plati. Odosmo u off
 
Koliko sam ja razumeo AC+ ne pokriva izgubljene delove. Npr ako dođete sa oštećenim telefonom bez ekrana AC+ se ne uvažava. Takođe, nije Apple potvrdio da se izgubljeni sim tray besplatno dobija uz AC+ već su mu dali tzv 'customer satisfaction kod' tj. mimo pravila odobrili su i njemu, a i servisu besplatnu porudžbinu dela.
 
Nisu servisu odobrili besplatnu porudzbinu. Odobrili su zamenu bez toga.
 
Koliko sam ja razumeo AC+ ne pokriva izgubljene delove. Npr ako dođete sa oštećenim telefonom bez ekrana AC+ se ne uvažava. Takođe, nije Apple potvrdio da se izgubljeni sim tray besplatno dobija uz AC+ već su mu dali tzv 'customer satisfaction kod' tj. mimo pravila odobrili su i njemu, a i servisu besplatnu porudžbinu dela.
Ako mi npr. ispadne telefon sa terase i ekran se razbije toliko da pogubim deliće i ne mogu da ih nađem, da li to znači da se ne priznaje AC+?
 

Prilozi

  • IMG_0133.png
    IMG_0133.png
    322.7 KB · Pregleda: 55
  • IMG_0134.png
    IMG_0134.png
    512.5 KB · Pregleda: 55
Pa da je servis poručio bez sim tray-a njima bi bilo naplaćeno. Ali pošto je korisnik kontaktira Apple Support i dobio je izuzeće onda je Servis dobio mogućnost da besplatno poruči isto.
 
Evo da bude jasnije:IMG_0099.jpeg
 
Ja razumem da se ovi likovi ciganisu poštujući neke apple guidelines za ovlasceni servis. Al brate radi se o pisljivom sim tray sta su ocekivali da ce Apple da kaze čoveku koji placa AC ? " E legendo strpao si nam solidnu kintu u firmu ali eto ispao ti je delic koji nas kosta 1¢ fazon pa zbog toga ceo tel sa sve AC mozes da bacis u smece". Nijedna ozbiljna kompanija sa zapada a pogotovo apple koji jos vazi sa premium tech nece da se ponizava na ovaj nacin. Ali mislim da ovi nasi imaju skroz suprotan nacin razmisljanja kao da se dive domisljatosti da zeznu potrosace. Valjda nam je tako sve u drzavi pa se preslikava na bukvalno sve sfere "ko koga zaj**e".
Skoro je izasao video na LTT , testirali support svojih sponzora. Narucili artikle i namerno ih ostetili sami, rekli da neki delovi nisu dosli i bukvalno su svi pristali da im posalju novi (neko uz kraci nego uz duzi period cimanja) a kod nas moras da prodjes torturu da im dokazes na 10001 nacin da ti sleduje reklamacija. Sorry za rant. Ali ovako umobolne poruke me mnogo trigeruju 😅 ne moze serviser da kontaktira apple kao nego moras da se cimas pa da ovako ispadaju jadni show.
 
Uopšte ne očekujem da ovo sa AC+ funkciniše lagano, plaćeno preko G6 fore za USA a mi u Srb. Iskreno, čudi me da ovako nešto i prolazi kod nas, tako da sa kuknjavom treba iskulirati, osim ako niste u USA. Dok nam se ne vrati omiljeni servis dobro je da išta kod nas ne funkcioniše.
 
Pa da, to je to, Apple pravila za autorizovane servise kaže da se to naplaćuje i da nije pokriveno uslovima AC+, opet je Apple taj koji je kreirao izuzeće i u svakom slučaju servis tu prati instrukcije.

Dakle ovde nema nikakvih zloupotreba, mešetarenja ili bilo kakvu drugu reč da koristite koja negativno opisuje rad servisa.
Prihvatite kao realnost da Apple ima diskreciono pravo da menja pravila, a da bilo koji drugi servis nema. Postoji milion primera za ovo što se sada dogodilo samo za druge kvarove.
 
Nazad
Vrh Dno