Šta je novo?

iPhone Autorizovani Servis - Srbija

Imao sam pre koji mesec problem sa ekranom na telefonu, pisao Macoli da vidim kako, šta... Nikada nisu odgovorili na mejl. :)
 
Ja sam mozda imao srece? :)

Cak nisam pisao sa poslovnog mail-a.
 
Koji si problem imao?
 
Ušla voda u telefon kad sam bio na bazenu, oprao ga na tuš i to je to. Ujutru kondenz na kamerama i crn ekran. Čuo se sa Macolom, poslao telefon kod njih, javili da su poručili novi telefon, kroz 20-ak dana došao novi. Sećam se kad sam se čuo sa Mikenzijem, dolaze iz Holandije, pa carina malo zeza, inače bi to bilo za 7-10 dana.
 
Već par dana to bezuspešno probavam pošto mi kada probam da se prijavim izlazi poruka "This Apple ID is not active". Pretraživao sam i pokušavao da nađem način kako da ga povratim, ali očigledno je jedini način da se pozove Apple podrška. Ovde na forumu, u drugoj temi naiđoh na informaciju da je kolega @mikenziyu naveo broj Apple podrške u UK, dal bi vredelo da njih zovnemo i pitamo za pomoć?
Da se nadovežem na svoje pitanje od juče, možda nekome pomogne ako bude imao sličan problem:

Pozvao sam Apple podršku (UK) preko Skajpa (besplatan poziv) na broj +448001076285 i objasnio u čemu je problem. Operater me pitao da li je to moj nalog, rekao sam da je suprugin i on je tražio samo da je čuje da potvrdi da je njen nalog. Nakon toga me stavio na čekanje par minuta i na kraju rekao da je napravio zahtev za ponovno aktiviranje Apple ID-a. Jutros je stigao mejl da je ponovo aktiviran. Odmah sam se prijavio i bez problema uklonio AW iz usluge "Find My" da bih mogao da ga dodam na svoj telefon.
 
Resio da svratim do Macole da vidim sta se desava sa telefonom, radni vreme do 17h, oko 16:20 sam dosao tamo, zatvoreno:D
 
wrong time zone :)
 
vruće, otišli do ade :D Otpriike znam što je istyle ostao bez licence (zamalo i promobi), ali taj macola koja se toliko diči profesionalizmom, ko zna kakvim servisom i nagradama, da se tako ponaša, bez reči sam.
 
vruće, otišli do ade :D Otpriike znam što je istyle ostao bez licence (zamalo i promobi), ali taj macola koja se toliko diči profesionalizmom, ko zna kakvim servisom i nagradama, da se tako ponaša, bez reči sam.
Sto su istali bez?
 
vruće, otišli do ade :D Otpriike znam što je istyle ostao bez licence (zamalo i promobi), ali taj macola koja se toliko diči profesionalizmom, ko zna kakvim servisom i nagradama, da se tako ponaša, bez reči sam.
Stvarno neverovatno. Ja sam iskreno imao dobro misljenje o njima na osnovu tudjeg iskustva. Konkretno su im oni resili problem kad iStyle nije. Medjutim ovakva neprofesionalnost nema ni u tehnomaniji. Da oni 3 dana ne odgovaraju na mail i zatvaraju 40min ranije…
 
Trebalo je da rezervises termin (stavis bilo koji razlog).
 
@el_patron ne znam stv druze de si ti ziveo dosad , tako je u svim servisnim segmentima pocevsi od mehanicara , uredjaja , bele tehnike do vodoinstalatera i elektricara svi do jednog u 95% slucajeva lopurde , prodavanje magle u tegli itd.
 
Trebalo je da rezervises termin (stavis bilo koji razlog).
Treba da rezervisem termin da bih dosao u prodavnicu, mozda da pogledam telefon ili da kupim nesto? :D

@2u91c znam vrlo dobro gde zivim, medjutim nisam ocekivao da cu imati ovakvo iskustvo po pitanju appleovog servisa.
 
Ne treba imati takvo iskustvo sa bilo kojim servisom, neka kultura ponašanja, red i poštovanje moraju da postoje.
Nego su svi nešto mnogo zauzeti pa jedva da stignu i dobar dan da kažu :)

Bio sam planirao da nosim bateriju da mi zamene, nebitno kod koga od njih, ali sam uzeo neki mali power bank na kraju.
 
Jel postoji neki zakonski rok u kom bi morali da rese nesto ili da makar odgovore na mail. Trenutna situacija je da je telefon kod njih, poslali mi da treba da platim 12000din za sim tray i to je to. Nit mogu da ih dobijem na telefon, nit odgovaraju na mail, niti rade u radno vreme. Ovo je stvarno nerealno.

Isto tako me zanima, sta ako mi se ne obnovi AC+ pretplata dok oni odrade sta god treba da odrade. Da li gubim pravo na to?
 
Lagano pošalji mail Apple support-u da vidiš kako posmatraju takve stvari i šta oni kažu za nepoštovanje onih koji plaćaju apple care plan.
 
Jel postoji neki zakonski rok u kom bi morali da rese nesto ili da makar odgovore na mail. Trenutna situacija je da je telefon kod njih, poslali mi da treba da platim 12000din za sim tray i to je to. Nit mogu da ih dobijem na telefon, nit odgovaraju na mail, niti rade u radno vreme. Ovo je stvarno nerealno.

Isto tako me zanima, sta ako mi se ne obnovi AC+ pretplata dok oni odrade sta god treba da odrade. Da li gubim pravo na to?
Mislim da ti niko osim onoga ko je u slicnoj situaciji bio kao ti ne moze da ti kaze u vezi AC+ pretplate. Valjda postoji servisni log kada je telefon primljen, i da je tada AC+ bio aktivan, i da je to to, mada opet..Srbija smo.

Meni je suludo da ova tvoja muka i dalje traje. Kad se setim da sam razmisljao o AC+ i ja kada sam uzimao telefon, i onda sam bio u fazonu "ma tolike sam polovne uzimao i nista im nije bilo, a i sa servisima nikad nisam imao neka dobra isksutva, a ovi su jos 3rd party"..sad mi je (nazalost) lakse sto nisam placao, kad procitam ovo tvoje mucenje. Moze ajfon u Srbiju da dodje ali Srbin iz ajfona nikada izgleda..

Moj predlog ti je isti kao pre - cimaj efektivu, drustvo za zastitu potrosaca, reddit smear campaign thread, kaci na jutjub i shorts prepiske mejlova itd (s cenzurisanim licnim podacima naravno), dok se ne prizovu pameti, nazalost je ovo jedini nacin da se iscima neko i da resis problem. Zvuci tuzno i jadno da ovako mora da se postupa, ali iskreno kad pogledas fb npr efektive vidis da oni zapravo zive za ovakve situacije, narod se lozi na 'horor price iz garantnog roka', i dajes im materijal, a za uzvrat oni imaju gledanost i da ti ovi rese problem.

Ja sam imao problem sa FOX TV-om ovakav, cim sam uradio gorenavedeno, posle nedelju dana su (iz drugog puta, jelte) uvazili reklamaciju koja je bila postojana i realna.
Drugog nekog saveta nema, ako Apple Support nece da urgira, moras sam.
 
Problem kod Apple Care-a što nema fiskalni račun i ne potpada pod zaštitu potrošača u Srbiji nego jelte u Americi. Da je tamo mogao bi da cima nekog.
 
Bio do Macole sad, pitao sta se desava sa telefonom i kako je moguce da ne mogu da ih dobijem ni na mail ni na telefon. Na fejsbuku su mi prvo genericki odgovorili da termin mogu da zakazem preko linka, a onda se ucutali nakon poruke koju sam im poslao.

U principu, izvinjavaju se, propust je sa njihove strane jer taj kolega koji je primio case je otisao na odmor i nije forwardovao kome treba. Iskreno ne mogu to da shvatim jer nisam razmenjivao mailove sa njim licno, vec je sve bilo preko maila servisa, tako da kapiram da i drugi imaju pristup tome. Pricao sam sa vlasnikom licno, opisao mi je probleme koje imaju, mada i pored svega toga, nema izgovora da covek ne moze da dobije odgovor nikako. Sta bi bilo da nisam iz Beograda, treba da se cimam satima samo da bih video sta se desava sa telefonom?

Uglavnom, posto imam case id od Apple, oni ce proveriti da li je Apple odobrio zamenu sim tray-a besplatno i ako jeste, porucuju telefon. Sad ce to da traje jos jedno 2 nedelje sigurno, na sta sam i bio spreman, ali na ovo odugovlacenje i nekomunikaciju nisam. Ponudio je da mi telefon dostave na kucnu adresu, medjutim ako salju kurirom, to mi ne odgovara, treba da sedim ceo dan i da cekam njega kad ce da se javi tako da cu radije preuzeti u radnji.
 
Je l imao neko iskustva sa "crknutim" telefonom od vode i apple care+?
 
Nije da nisam pisao pre 15 postova o tome.
 
Rekao rekao. Kad ga je otvorio serviser rekao je da je probilo sve i korodiralo nema spasa. Pošto su trebali samo ekran da zamene, usled nemogućnosti popravke naručili novi telefon.

Nema razloga da prećutiš, jer su markeri za vodu aktivirani 101%.
 
Rekao rekao. Kad ga je otvorio serviser rekao je da je probilo sve i korodiralo nema spasa. Pošto su trebali samo ekran da zamene, usled nemogućnosti popravke naručili novi telefon.

Nema razloga da prećutiš, jer su markeri za vodu aktivirani 101%.
Važi hvala, nisam iz Beograda pa ću zvati u ponedeljak da im najavim da im stiže paket. Znam da traže da se isključi "find my", šta sad kad ne mogu?
 
Sve ćeš im u razgovoru reći, ako ne može, ne može, šta sad da se radi :)
 
Ja sam juče odneo jedan 11 Pro na zamenu baterije u ProMobi jer je još akcija od 50%.
Navodno će biti danas gotovo pa će poslati poštom jer nisam iz BG.
Kažu da su baš u haosu jer im sada stižu telefoni od sva tri operatera.
 
Važi hvala, nisam iz Beograda pa ću zvati u ponedeljak da im najavim da im stiže paket. Znam da traže da se isključi "find my", šta sad kad ne mogu?
"Find my" možeš da isključiš iz Icloud-a pomoću računara, samo se prijaviš na nalog, izabereš gore desno onu ikonu sa tačkicama da bi se otvorila lista aplikacija, izabereš "Find my" i ukloniš taj telefon sa naloga.
 
Nazad
Vrh Dno