Šta je novo?

iPhone Autorizovani Servis - Srbija

Odgovorili nakon 3 dana u macoli
 
Poslednja izmena:
Ne mogu da editujem post. Rekli su mi da moram da platim 12000din za sim tray koji je ispao pri padu. Naravno da nisam to primetio kada je ispao telefon.
 
Ček, sim tray je ono na šta staviš karticu i gurneš u telefon? Na to misliš? 100 eurona za to... Džizuse...
 
Tako je. I nema sanse da dam za to 100eur.

1689386753357.png

Evo koliko kosta doplata za polomljen ekran. A oni traze 100eur za parce metala.
 
Na aliju je dolar, kod nas 400 dinara na kp. Kakav god da je, radiće posao. Totalno ludilo ako je 100e samo za to.
 
Ma ni u ludilu necu dati 100eur za to. Kontaktirao sam Apple Support i rekli su mi da nema doplate za Sim tray u okviru AC+. Sramota je sta se dogadja ovde kod nas. Mislio sam da je Macola ok, medjutim isti su kao svi. Samo gledaju da oderu ljude. E pa nece moci. Prosledjen im je ID mog case-a gde je potvrdjeno da nema doplate za Sim tray pa cekam sledecu nedelju da odgovore.

Imam screenshotove i transkript razgovora ukoliko bude trebalo, mada ne vidim sta ce im ako im je Apple prosledio sve sto treba.

1689390306572.png

Inace kada su mi poslali link za autorizovane servise, stoji i iStyle sto znaci da su se vratili.
 
Poslednja izmena:
Cirkus zivi sa ovlascenima , pratim svakako
 
@el_patron apsolutno je nenormalno da bilo šta doplaćuješ kod nas u okviru Appe Care i dobro je što si kontaktirao Apple direktno.

Ovo je neprofesionalno, ako ćemo da se kulturno izražavamo, pošto na pokušaj naplate nečeg što se ne naplaćuje treba sabrati i dodatno vreme bez funkcionalnog telefona.
 
Je l bi onda u teoriji da mi se razbije telefon i ja zadrzim bateriju koja je “ispala”, oni bi morali da mi stave novu org?
 
Teorijski da, praktično je to za tebe teže izvodljivo. Mislim, ne priliči da se tako radi.
 
Moguce. Znam samo da su izgubili dozvolu za servisiranje, ali se skoro pojavila se informacija da su je opet dobili.

Svakako javljam sta su odgovorili iz Macole u ponedeljak.
 
Dal je moguće da čovek placa ac+ i ovi nasi hohstapleri nece da izvrše uslugu koju garancija podrazumeva?
 
Welcome to Serbia.
Bas me zanima sta ce na kraju da bude. Znam da se ne postuju zakoni kod nas, ali na ove "gluposti" da hoce da uzimaju pare ne verujem.
 
Ovde si ovca ako prihvatis sve sto ti kazu. Moras da se boris za svoja prava i pored toga sto placas. Gledaju da te zakinu na svakom koraku i da ti uzmu pare.
 
Mislim da treba zapretiti domacim inspekcijama, netokraciji, efektivi, itd, ovo je prica za njih.

Apple customer supportu treba napomenuti svakako, u nadi da ce stvarno da dopre do onoga ko treba da cuje taj feedback, iako su me, nazalost, godine iskustva naucile da je najverovatniji odgovor tih nadleznih (ili barem njihov interni monolog koji ti nece napisati u chatu) nesto tipa: "Siberia? I thought we had those russians under sanctions"...gde tebi od muke ostaje samo da na glas se deres, samom sebi u 4 zida "NO NO SERBIA, NOVAK DJOKOVIC NIKOLA JOKER JOKIC..NOT RUSSIA" dok gledas da rukom probijes najblizi sobni zid.

U promobiju sam par puta menjao baterije na uredjajima bio, bilo je ok, mada sam 90% siguran da su mi NFC konektor na P40 Pro+ poremetili kad sam bio menjao bateriju zimus, ali me je mrzelo da se akam sa njima jer je ipak sekundarni telefon.
 
^ ne znam kako bi im pretio inspekcijom, nema on fisklani za telefon i ovu uslugu, kupljena je u inostranstvu i važi važi u USA, oslanjaš se na pravila i uslove servisa koji ovde diktraju.

Je l bi onda u teoriji da mi se razbije telefon i ja zadrzim bateriju koja je “ispala”, oni bi morali da mi stave novu org?
I ovo je realno. Ako nisi doneo ceo telefon mogu tražiti doplatu.

el_patron uzmeš tefon nazad, kupu fiokicu za sim i onda ponovo odnesi.​

 
Ne znam kako funkcioniše AC+ (plaćam isti) u Mađarskoj ili Austriji. Šta bi bilo da se tamo odnese telefon i traži realizacija AC+ garancije?
 
^ ne znam kako bi im pretio inspekcijom, nema on fisklani za telefon i ovu uslugu, kupljena je u inostranstvu i važi važi u USA, oslanjaš se na pravila i uslove servisa koji ovde diktraju.


I ovo je realno. Ako nisi doneo ceo telefon mogu tražiti doplatu.

el_patron uzmeš tefon nazad, kupu fiokicu za sim i onda ponovo odnesi.​

To cu i uraditi u krajnjem slucaju. Onda ce mi naplatiti "dijagnostiku" 2000din al dobro. Pritom, kada sam odneo telefon, radnik je konstatovao da fali sim tray i nije bio siguran da li moze da ga primi takvog ili ne pa je pozvao nekoga, kapiram servis gde su mu odgovorili potvrdno. Na tom sim tray pise IMEI broj ali oni taj broj mogu da vide i u telefonu. Znaci znalo se od pocetka da nema, prihvacen je telefon i sad kao ne moze da se ostvari AC+ jer nema to.

Mogli su mi to odmah reci, nasao bih neki sim tray i odneo ponovo, ali naravno, sto da ne probaju da uzmu 100eur za parcence metala.

Ne znam kako funkcioniše AC+ (plaćam isti) u Mađarskoj ili Austriji. Šta bi bilo da se tamo odnese telefon i traži realizacija AC+ garancije?
Koliko sam skapirao support, mnogo lakse to ide kada telefon nosis direktno u Apple Store. A ovako kada ides u autorizovani apple servisni centar, vidi se da svako vodi svoju politiku. Oni mozda popravljaju po Apple procedurama, imaju originalne delove i mogu da pruze uslugu al isto tako mogu da probaju da te zakinu i naplate papreno za gluposti kao sto je ova.
 
Mislim da njima nije u cilju da nekoga opljačkaju nego da je u pitanju to da postoje određena pravila kojih ovlašćeni serviseri moraju da se pridažavaju a Apple i ne mora.
Za brdo situacija ćeš napraviti svenu u Apple Store-u i dobićeš nov uređaj, jer se njima to može, dok ovlašćeni servis mora striktno da poštuje pravila. Verujem da njima Apple neće refundirati to čim neće da zamene besplatno.
Ne branim ja njih, nego samo treba imati na umu da stvari ne funkcionišu isto u Apple Store-u i nekom ovlašćenom third-party servisu.
 
Upravo je tako, Apple Store ima mnnoogo veća ovlašćenja od autorizovanog servisa, ali oni moraju da se pridržavaju procedura koje Apple nalaže. Dijagnostika se ne naplaćuje ako si pokriven Apple Care-om i ustanovi se kvar koji zahteva zamenu dela ili celog telefona. Koliko znam, pravljenje rezervne kopije ili, srpski rečeno, backup-a 😁, nije uračunato i to se naplaćuje ako niste napravili ili ne znate da to uradite, a želite da je naprave.

Ne znam kako funkcioniše AC+ (plaćam isti) u Mađarskoj ili Austriji. Šta bi bilo da se tamo odnese telefon i traži realizacija AC+ garancije?

Funkcioniše najnormalnije, pogotovo što u Beču imaš Apple Store, a sve o telefonu vide u sistemu čim ukucaju serijski broj telefona. Pokriven si gde god u svetu da odneseš telefon u Apple Store ili ovlašćeni servis.
 
Nije baš pitanje za servis, ali ne znam gde da ga ubacim :)

Supruga ima iCloud nalog koji je do pre 2 godine najnormalnije koristila na iPhone-u 6s (od tada koristi Android), a na njemu je takođe bio povezan Apple Watch. Hteo bih taj Apple Watch da uparim sa mojim telefonom sada, ali mi kaže da ima Activation Lock i da se prijam na taj suprugin nalog i uklonim ga.

Već par dana to bezuspešno probavam pošto mi kada probam da se prijavim izlazi poruka "This Apple ID is not active". Pretraživao sam i pokušavao da nađem način kako da ga povratim, ali očigledno je jedini način da se pozove Apple podrška. Ovde na forumu, u drugoj temi naiđoh na informaciju da je kolega @mikenziyu naveo broj Apple podrške u UK, dal bi vredelo da njih zovnemo i pitamo za pomoć?
 
Pozovi njihovu tehničku podršku na besplatan broj preko Viber aplkacije +18002752273 ili Skype besplatno +448001076285.
Hvala puno, pozvah u međuvremenu ovaj UK broj preko Skajpa, rekoše mi da su poslali zahtev za reaktiviranje Apple ID-a, javim kako je prošlo...
 
  • Like
Reagovanja: iOS
Da updatujem, nisam jos dobio odgovor od Macole. Dva dana im izgleda nije dovoljno da odgovore na mail.

U medjuvremenu sam dobio odgovor od Pro Mobi, 10 dana nakon sto sam im poslao mail. Odlican odnos prema klijentima od strane ovlascenih apple servisera u srbiji, nema sta.
 
Super.
I pored toga što plaćam jednu črvenu mesečno ovaj AC+ moraću da se mačujem sa ovim kvazi Apple serviserima u slučaju da mi iPhone okine o patos.
 
Mislim da su u iStyle-u bili ultra profi u odnosu na ova dva ovlašćena servisa, pogotovo kad pogledaš kako se ponašaju.
 
Nazad
Vrh Dno