Šta je novo?

iPhone Autorizovani Servis - Srbija

Da li si ga nekad povezivao na komp i koristio sa iTunes-om?
 
Nakači na komp

Make sure you have the latest version of iTunes (see the Apple Support article Update to the latest version of iTunes). Open iTunes, click the iPhone button near the top left of the iTunes window, click Summary, then click Restore iPhone.

https://support.apple.com/guide/iphone/erase-iphone-iph7a2a9399b/ios



Možeš i ovde da vidiš kako da to uradiš i prikazano sa slikama

 
Ili ga povežeš na Mac (ako imaš) ubaciš u Recovery i reinstaliraš.
 
Pozdrav, imam problema sa ulazom za punjenje. Mislio sam da je do kablica ali se i sa movim desava da dodje do prekida pod nekim uglom. Da li je ostecen ulaz ili mozda zbog prasine hoce da prekida? I kako mogu ocistiti taj ulaz bezbedno a da ne ostetim nesto.
 
Najverovatniji uzrok je prašina koja se nakupi. Uzmi drvenu čačkalicu i polako očisti ulaz za kabl.
 
Nakači na komp



https://support.apple.com/guide/iphone/erase-iphone-iph7a2a9399b/ios



Možeš i ovde da vidiš kako da to uradiš i prikazano sa slikama

Uradio sam restore preko itunes-a,da li mogu da ga iskljucim sa usba ili moram da idem na jednu od ove dve opcije,buduxi da ga prodajem jel u redu da idem "Set up as a new iphone"?IMG_1239.jpeg
 
Mozes ovde i stati.
 
Odneo telefon u Pro Mobi prosli cetvrtak jer su mi bili blizi od Macole zarad aktiviranja AC+. Primili telefon, rekli zvace vas neko iz servisa kada pregledaju telefon. Do danas niko nije zvao. Juce zovem, cekam 20min pre nego sto se neko javi, devojka koja se javila me ne non stop stavljala na hold, govori kako moj zahtev jos nije unet u sistem jer isti update-uju.

Pitam ja nju gde mogu doci po telefon, ne zelim nista vise da imam sa njima, ona kao, pa ne mozete sad to, ja joj kazem da ne moze ona meni da odredjuje sta ja mogu ili ne mogu sa svojim telefonom, prebacuje me na nekog drugog, valjda iz servisa. Covek mi govori manje vise isto sto i ona i pita me da mu ostavim broj da mi se javi cim bude znao nesto vise. Ne javlja se ni on do kraja dana, evo sad opet zovem i trenutno cekam 10min, niko se jos ne javlja.

Eto cisto da znate, ako se dvoumite da li telefon da nosite u Pro Mobi ili Macolu. Ja sam odneo ovde jer su mi bili usput i pogresio sam.
 
Zašto si odneo telefon u servis zarad aktiviranja ac+?
Svakako bezobrazno sa njihove strane. Meni su doduše zamenili kameru u toku dana za 13p, sa mojom naznakom da je hitno. Sad pušta vlagu unutra doduše ali ništa problematično.
 
Pa gde da odnesem razbijen telefon? :D

Evo sad mi rekose da kolega koji radi apple nije tu i pitali me da ostavim broj. Isto ko i juce. Idem danas do servisa tamo da uzmem telefon i nosim u macolu.
 
Aha, znači odneo si da iskoristiš već aktiviran ac+ :D
Mislim da je bilo na njihovom sajtu opcija zakazivanja za hitne stvari itd..
 
Pogresno sam se izrazio. Placam AC+ odavno. Pa nije mi hitno, al ne ocekujem da nekome ko radi posao ozbiljno treba 4 dana samo da javi nesto.
 
Odlični su kad to nisu odmah znali. Vrhunski neprofesionalno.



To nije normalno i ne sme tako, ako je u garanciji, reklamiraj. Takođe, kako si uočio da ulazi vlaga, šta si mu radio 😃
Imam 300km u oba pravca do servisa, a ne cima mi se poštom da šaljem :D
Kad radim nešto napolju ceo dan pa ga stavljam svuda i koristim prljavim rukama, posle ga operem ispod česme sa sapunom :D
 
Otisao danas do Pro Mobi servisa, nisu ni znali gde je telefon, bio negde gore ko zna gde, trebalo im 10min da ga nadju. Odneo u Macolu, pa da vidimo ima li razlike u azurnosti.
 
To cu i uraditi. Zna li neko na koji mail bi bilo najbolje da se obratim?
 
Poslednja izmena:
Kakav JaStil, takvi i servisi. Valjda ce i nas Apple da pogleda i otvori pravi store i servis, refurbished modelima i valjanom ponudom za stari Apple uredjaj, a ne stavis 13 Pro a JaStil ti punudi 200e za njega.. Smece!
 
Otisao danas do Pro Mobi servisa, nisu ni znali gde je telefon, bio negde gore ko zna gde, trebalo im 10min da ga nadju. Odneo u Macolu, pa da vidimo ima li razlike u azurnosti.
Aj javi za Macolu.
Svojevremeno je Pop (vlasnik) bio izuzetno fer i korektan prema Apple korisnicima, ali to moje iskustvo datira od pre 15-20 godina kada su ljudi koji imaju nešto od Apple-a bili u debeloj niši, danas je ipak to drugačije.
 
Aj javi za Macolu.
Svojevremeno je Pop (vlasnik) bio izuzetno fer i korektan prema Apple korisnicima, ali to moje iskustvo datira od pre 15-20 godina kada su ljudi koji imaju nešto od Apple-a bili u debeloj niši, danas je ipak to drugačije.
Meni je 20 dana resavana reklamacija. Dijagnostika plus porucili novi telefon iz Holandije i dopremili do NS za 20 dana. 24 ako racunamo vikende.
 
Jel istina da je Istyle poceo ponovo da servisira uredjaje? Juce mi tako rekose u radnji.Doduse,samo u Bg ali nema veze.
 
Trebalo bi pošto su rekli još pre nekoliko meseci da su im neki ljudi na obuci, a to zvuči kao da im se bar u nekoj meri izmenila grupa zaposlenih 😃
Svakako je informacija iz prodavnice pouzdana.
 
Nazad
Vrh Dno