Šta je novo?

iPhone Autorizovani Servis - Srbija

Ne. Misljenja sam da bez dijagnostike i pokretanja testova za ekran i osvetljenje ne mogu na osnovu slika koje si postavio da potvrdim da li imas pravo na zamenu ili ne.
 
Jos jednom najlepse hvala na odgovoru, videcu da ga posaljem onda.
 
Pozdrav ljudi,jedno pitanje.Sinoc drugaru na zurci ispadne sestica,i slomi se staklo/displej...e sad problem je sto telefon nije u garanciji...Mene zanima koja je cena zamene displeja? I gde bi to bilo najbolje odneti kod nas,u koji servis?
 
Display originalni moze da se menja samo u Apple Store-u. U licenciranim servisima moze da se menja samo ceo telefon uz doplatu. Za iPhone 6 to je 48.500 RSD.
 
da li čitava ova priča važi samo za iphone, ili ovde može i ipad da se popravlja? konkretno me zanima zamena baterije u ipadu?
 
Za iPad nema originalnih delova niti ih Apple proizvodi. Ova procesura vazi za ceo svet. U slucaju bilo koje neispravnosti (ostecenje, baterija...) moze se sano doplatiti za identican model
 
Koliko kosta zamena baterije za 4s?
 
Компанија Apple може да ограничи гарантни сервис за iPhone и iPad на земљу у којој су она или њени овлашћени дистрибутери првобитно продали Apple производ. Само Apple и AASP могу да сервисирају iPhone и iPad производе.

Ogradili su se i mogu da odbiju servis iPhone-a i iPad-a kupljenog u US.
Kakva je situacija u praksi? Da li u nasim servisima priznaju internacionalnu garanciju za ove uredjaje i sta je sve potrebno od papira?
 
Postoje dve vrste servisa:
1: Kvar se otklanja zamenom delova i tu nema nikakvih prepreka.
2. Kvar se otklanja zamenom telefona i tu prepreke postoje, tj. možemo da menjamo samo telefone za koje postoje Ratel sertifikati. To su modeli A1586 za i6, A1524 za i6+.

Svi sertifikati mogu se naći ovde:

http://registar.ratel.rs/cyr/reg214...potvrde=&datumIzdavanja=&datumVazenja=&page=2

Od papira uglavnom ne treba ništa jer se datum kupovine telefona skoro uvek poklapa sa našom bazom.
 
dal dati 48.500 RSD u "autorizovanom servisu" ili fino otici u tosin bunar ili u ifix na nbg i za mnogo manje para zameniti staklo il bilo sta
 
Uvek je bolje u autorizovnom servisu (ne znam čemu navodnici), ali tvoj je novac pa moraš sam da odlučiš. Mada na osnovu načina na koji si postavio pitanje, mislim da si sam sebi već odgovorio
 
Poslednja izmena:
koje su prednosti autorizovanog servisa u odnosu na one druge ako ti npr telefon nije u garanciji, i dal to vredi platiti sto puta vise
 
Prednost je ta što za tu cenu dobijaš nov telefon (ne menja se deo) i garancija se nastavlja.

Najbolja opcija je zameniti ekran i Apple Store-u. To je oko 150€ i garancija se nastavlja.

Zatim imaš opciju zamene telefona i tu cenu znaš.

Treća opcija je kopija ekrana. Gubi se garancija i u zavisnosti od servisa, cene gubiš na kvalitetu, eventualno funkcionalnosti ali uštediš najviše.
 
Doplatim 48k dinara + svoj "stari" dobijem nov telefon i garancija se nastavlja?
 
Da. Dobija se identičan model, ne 6S ili neki drugi.
Cena se takođe razlikuje od servisa do servisa
 
Pošto su nas već kontaktirali ljudi u vezi Servisa novih S modela situacija je sledeća:

1. Dijagnostiku možemo da radimo što se tiče testova softverskih.

2. Telefone ne možemo da otvaramo još uvek jer nemamo potrebne alate. Tu pre svega mislim na trake za lepljenje, jer je novi display sada zalepljen za ivice kućišta.
Tj. da preciziram - možemo da otvorimo ali ne i da vratimo u originalno stanje.

3. Takođe, RATEL sertifikat još uvek nije izvađeni pa samim tim i da možemo da ispunimo prve dve stavke, treća nas onemogućava da zamenimo telefon ukoliko je potrebno.
4. Ukoliko je potrebna zamena delova, tu nas sputava stavka br. 2.

Obaveštavaću Vas kako se stvari budu popravljaje. Ovo je očekivani tranzicioni period i ne treba shvatiti kao problem.
Korisnici koji budu eventualno imali problema mogu doći u servis ali potrebno je pokazati određeni stepen razumevanja i strpljenja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nadam se da su vas kontaktirali cisto informativno. Nije valjda da su vec krenuli da se kvare :).
 
Na 13 miliona prodatih za 7 dana neki moraju da se pokvare, polome, pokvase....
 
da li i kad i gde mogu doneti iphone 6 na repozicioniranje ekrana? macola je to kao popravila (telekom servis), medjutim i dalje je problem tu.
i da proverimo da li je socivo prednje kamere otislo u stranu, jer mi se cini da jeste u odnosu na izlozene modele po prodavnicama.
 
Ako je pokušano repozicioniranje možeš i njima da vratiš da reklamiraju ako su već radili na telefonu.
 
iako su mi uz to dali papir da apple to smatra kozmetickim kvarom i da nece prihvatati dalje reklamacije na tu temu? (za ovo drugo nisam siguran)
 
E onda donesi nama :)
 
Kako to mislis da su ti vratili tj da nisu uvazili reklamaciju?
Ja sam zamenio jedan telefon bas zbog pomerene prednje kamere, pa cu sad opet da reklamiram cim ugrabim vremena i nadjem zamenski telefon dok mi ne stigne novi.
 
Reklamirao sam krckanje u donjim uglovima, nisam ni zapazio prednju kameru. Jesu oni to resili, ali dve nedelje kasnije sve je isto. Ja sam ****** jer sam odustao, ali bas zato i pitam ovde jer vidim da su ljudi maksimalno korektni.
 
Jesu, svi im skidamo kapu. Cak sta vise, ponesi cokoladu i zavrsice ti odmah [emoji6]
Sa druge strane, ako je kamera pomerena, ja bih u tom slucaju reklamirao u mts-u, ako nista drugo onda zbog nova 24 meseca garancije. Uz malo srece, dobijes i novo vakuum pakovanje, a ne onaj iz retrail pakovanja pa da ti se razlikuju imei na kutiji i onaj u telefonu.
 
ja ne znam da je neko dobio novo vakuum pakovanje prilikom zamene?

Odakle ti to?

Menjao par puta svoj,tuđ...al koliko znam dobijaju se samo "novi".
 
Kako odakle? Pa napisao sam da sam dobio novo pakovanje.
Kad sam odneo telefon na reklamaciju, predao sam samo telefon u mts-u. Dan kasnije mi je stigao sms da je telefon primljen u servis, a nedelju dana kasnije da je odobrena zamena. Ja jesam cekao skoro punih mesec dana da mi srigne drugi, moguce da je tu bio problem i da nisu mogli u zakonskom roku da nabave taj iz retrail pakovanja, pa da su mi zbog toga dali novi, ali sam staru kutiju sa opremom morao vratiti.
I nisam jedini, mislim da je na ovom forumu neko pisao da su mu menjali 3 puta u prvih mesec dva, svaki put je dobio novo pakovanje i nov telefon.
Kako god okrenes, sve i da ne dobijes novo pakovanje, svakako dobijas novu garanciju na 24 meseca.
 
nisam znao,a nisam izgleda ni pročitao.

Očigledno da se sve to promenilo,mada nikad nisam menjao kod operatera,pa ne znam kako je kod njih :)
 
Mislim da su promenili i da vise ne daju vakum pakovanje
 
Nazad
Vrh Dno