Šta je novo?

iPhone Autorizovani Servis - Srbija

Niko. nije nikad ni servisiran,koliko se secam. Isla je zamena ali ne u nasem istyl-u. Sada je moguce i kod nas jer ih ima legalno u Srbiji.
 
Pa ok ali ja imam aktivan Apple Care i želim da ga servisiram. Gde?
 
Mozes da zelis ali se zelja ne ispunjava. Rece onaj covek iz Istyla ,sto odgovara u temi o servisu, davno jos da se sat ne servisira Nego menja.

ako se nesto promenilo u medjuvremenu, nisam ispratio.
 
Hoce li se dizati cene od 1. marta na zamenu baterija, i ako hoce, znaju li se novi cenovnici?
 
@mikenziyu ili bilo ko drugi ko zna :) šta treba da znači Consumer Law doesn't apply. Jasno mi je šta piše, znam engleski, samo nisam do sada video ovo obaveštenje. Radi se o korišćenom ipadu (kojem je istekla garancija svakako), godinama koristim Apple uređaje, tako da maglu ne mogu da mi prodaju, ali me zanima, da li ovo bilo šta znači u vezi datog ipada, a što mene treba da interesuje (recimo kao što uređaji iz UAE nemaju facetime recimo).

Screenshot 2023-02-02 at 12.42.45.png
 
Znači da je kupljen u drugoj zemlji i da sada u zemlji u kojoj si ne možeš da iskoristiš garanciju koju imaš po zakonu države.

Npr. kupio si kod nas i imaš dve godine garancije po zakonu - ali drugu godinu možeš samo kod nas da iskoristiš, a ne u nekoj drugoj zemlji.
 
Consumer Law je 'Zakon o zaštiti potrošača'. Ko što je rekao @baltam0s važi samo u zemlji kupovine. Apple garancija je garancija proizvođača i internacionalna je, ali Zakon neke zemlje važi samo u toj zemlji.
 
Cene su menjane više puta u poslednjih godinu dana i može se očekivati dalji rast. Ali neće biti nikakve najave.
 
@mikenziyu Kada se pominju baterije, da li se očekuje neka akcija na zamenu baterija kod starijih modela (6S Plus)? Ako je servis nastavio sa radom, koja je trenutna cena?
 
Teško da će biti bilo čega u ovoj ekonomskoj situaciji. Cene samo rastu.
 
Želim da prodam svoj 13 pro, na njemu je aktivan apple care. Da li budući vlasnik može da nastavi to plaćanje a da se skine moj nalog sa telefona u potpunosti?
 
Može ali moraš da se dogovoriš sa njim za apple care pošto uplata ide i dalje preko tebe.
Pogledaj u temi za apple care, pitao sam skoro isto.
Stariji brat je dao 12 mlašem bratu, izbrisao nalog, uradio onaj restart, itd... Ja i dalje uplatim starijem za oba telefona i njemu se skida za oba telefona za apple care.
Kod mlađeg možeš samo da vidiš da aktivan apple care.
Ne smeš samo da prekineš te uplate kod tebe ako se dogovorite da ostane AC. Ako se ne dogovorite jednostavno odjavi AC za taj telefon.
 
iPhone 12 Mini, vazeci AppleCare+, polomljen displej.
Kakva je situacija sa servisima u 2023? Da li moze slanje, ili mora licno da se nosi? U Zajecaru sam, pa mi je Nis blizi ako mora licno. Naravno u okviru garancije. To bi trebalo da pokriva zamenu bez troskova.
Hvala.
 
Ja sam slao u Macolu postom. Nazovi, dogovori se sa njima.
 
iPhone 12 Mini, vazeci AppleCare+, polomljen displej.
Kakva je situacija sa servisima u 2023? Da li moze slanje, ili mora licno da se nosi? U Zajecaru sam, pa mi je Nis blizi ako mora licno. Naravno u okviru garancije. To bi trebalo da pokriva zamenu bez troskova.
Hvala.
U Nišu imaš ProMobi ispostavu. Možeš tamo da odneseš, a oni će poslati za BG.

Ili pošalješ sam u servis po izboru.
 
Gde je moguće menjati baterije originalnim sad? Samo Macola ili može Promobi?
 
Oba servisa
 
Da li se u situaciji kada je u Apple Care+ telefon i kada je polomljen ekran dobija novi telefon ili se menja ekran. Kakva su iskustva obično?
 
Ajde da pitam ovde,
uzeo sam mac mini m2 pro, nudi mi da uzmem trogodisnji apple care+ za njega.
Imam US i Turski nalog, da li ce sve biti regularno ako preko bilo kojeg kupim apple care+?

Ili bi trebao da pravim novi preko Hrvatske?
lol
 
Da li se u situaciji kada je u Apple Care+ telefon i kada je polomljen ekran dobija novi telefon ili se menja ekran. Kakva su iskustva obično?
Zavisi koji model je u pitanju. Cini mi se da su od 12 za polomljen ekran poceli da menjaju samo ekran, isto vazi i za ledja. Pre 12ice se dobijao nov telefon za takva ostecenja.


Ajde da pitam ovde,
uzeo sam mac mini m2 pro, nudi mi da uzmem trogodisnji apple care+ za njega.
Imam US i Turski nalog, da li ce sve biti regularno ako preko bilo kojeg kupim apple care+?

Ili bi trebao da pravim novi preko Hrvatske?
lol
Trebalo bi da je sve ok preko US naloga, za Turski ne znam.
 
Da li se u situaciji kada je u Apple Care+ telefon i kada je polomljen ekran dobija novi telefon ili se menja ekran. Kakva su iskustva obično?

Menja se displej, ako je samo on oštećen i uvek se prvo gleda da li može da se zameni deo, a ako to nije moguće, menja se ceo telefon.


Ajde da pitam ovde,
uzeo sam mac mini m2 pro, nudi mi da uzmem trogodisnji apple care+ za njega.
Imam US i Turski nalog, da li ce sve biti regularno ako preko bilo kojeg kupim apple care+?

Ili bi trebao da pravim novi preko Hrvatske?
lol

Mislim da samo možeš da kupiš na mesečne rate. Nebitno je, za naše uslove, preko koje zemlje kupuješ, važno je da je za to zemlju omogućena kupovina Apple care plus. Nisam siguran da možeš preko hrvatskog naloga, a iskreno rečeno, nema nikakve potrebe ako već imaš američki nalog.
 
Kad saljete telefon na servis, znam da treba ugasiti FMIP opciju. A da li im treba dati sifru za otkljucavanje telefona?

Meni je najgora muka sto imam e-sim. Pa nemam alternative dok se ne vrati sa servisa.
 
Da otkljucas ceo telefon. Otidji i uzmi sim karticu, da bi mogao da koristis neki drugi telefon.
 
A da li im treba dati sifru za otkljucavanje telefona?
Ako podaci nisu bitni, a ne znaš sam da ih obrišeš ne moraš da daš šifru. Obrisaće servis. Ali ako podaci jesu bitni, želiš da se sačuvaju pre bilo kakve intervencije onda je logično da moraš da daš šifru kako bi servis mogao da izvrši tu uslugu.
 
@mikenziyu Ja sam backup uradio na icloud , sto se mene tice. A ne vidim razloga zasto bi brisali podatke da zamene displej? Citam na Apple forumu da njima sifra nije potrebna za servis, samo je bitno da iskljucim Find my IPhone opciju.
Nema tu niceg bitnog osim pristupa Paypalu i bankama (firma). A zna se koja je muka za aplikacije banki ako to pobrisem, pa opet pesaka u svaku banku :)
Po njihhovom zvanicnom uputstvu sifra nije potrebna. Mene interesuje da li je tako i u realnom zivotu Srbistana :)
 
@mikenziyu A ne vidim razloga zasto bi brisali podatke da zamene displej?
Nakon zamene ekrana, a u procesu uparivanja i kalibracije, telefon upadne u Recovery mode i mora da sw reinstalira. A nekada/retko ne može ni da se reinstalira nakon toga pa mora da se zameni.

Iz tog razloga servis mora da ima informaciju pre intervencije da li su podaci bitni ili ne.
 
@mikenziyu Ženi na 12-ici prestala da radi slušalica (iznad ekrana), ne daje znakove života, jedino još nisam probao Reset-e. Negdje sam pročitao da je od 12-ice uvedeno da se mijenjaju samo neophodni dijelovi. Da li je moguće onda zamijeniti taj Earpiece Speaker and Front Sensor Assembly samo ili mora da ide cijeli ekran? Hvala.
 
Nazad
Vrh Dno