Šta je novo?

iPhone Autorizovani Servis - Srbija

Što se tiče apple care - piše da je pokriveno do 2 lomljenja ekrana u godinu dana.
Jednom sam nažalost iskoristio - e sad, da li se to “resetuje”?
Ako da, kada? Plaćam od septembra prošle godine, kad sam uzeo telefon.
Pa imas jos jedno lomljenje.
 
Ok, a posle kad nastavim da plaćam?

ili su to dva lomljenja sveukupno.

edit

piše lepo, samo treba pročitati.
1A3AAB42-FAED-4C41-97A7-936D1B8ADDD2.jpeg
 
Poslednja izmena:
@mikenziyu
Primetio sam puno čestica prašine unutar sočiva kamere na XS, probleme u radu nisam primetio osim male mrlje na telefoto kameri koja se primeti na svetloj pozadini poput neba.
Jel vršite servis/čišćenje toga?
 
Što se tiče apple care - piše da je pokriveno do 2 lomljenja ekrana u godinu dana.
Jednom sam nažalost iskoristio - e sad, da li se to “resetuje”?
Ako da, kada? Plaćam od septembra prošle godine, kad sam uzeo telefon.
Ne resetuje se. Kad iskoristiš dva to je to. Ostaje ti samo produžena garancija

@mikenziyu Koja je cena zamene baterije na iPhone 6S Plus? Hvala unapred.
6090 RSD
@mikenziyu
Primetio sam puno čestica prašine unutar sočiva kamere na XS, probleme u radu nisam primetio osim male mrlje na telefoto kameri koja se primeti na svetloj pozadini poput neba.
Jel vršite servis/čišćenje toga?
Može da se čisti ali ako ima mrlju verovatno mora da se menja kamera. Pitanje je i odakle prašina unutra ako već nije bio otvaran negde i skidana kamera.
 
Ne resetuje se. Kad iskoristiš dva to je to. Ostaje ti samo produžena garancija
Si siguran, kako ovde pise ja razumem da imam dva godisnje?


applecare-new.png
 
Možda je to odnosi na popravke kod Apple-a a ne na ovlašćene servise.
 
zar to nije isto?
 
Mislim da nije skroz isto i da ne važi baš ista politika kada se odnese uređaj u apple store ili u ovlašćeni servis, ali svakako ima kompetentnijih ljudi od mene ovde koji to mogu da objasne. I mene zanima.
 
Zanimljivo. Čak i ako potrošiš dve u godinu dana, sledeće godine dobijaš još dve?
Tako pise u citiranom delu, every 12 month.


3. Coverage begins on your AppleCare+ purchase date. Any unused incidents will expire after 12 months of coverage and you will get two more incidents to use within the next 12 months of continued coverage.
 
Aha. Sada je onda jasno i još bolje za korisnike.

Dakle ako iskoristiš dva u godinu dana sačekaš presek i dobiješ još dva.

Ako iskoristiš jedan dobiješ još jedan po isteku 12 meseci.
 
Koliko se kod nas placa kada se polomi ekran, odnosno ako se polupaju ledja telefona prilikom ostvarivanja AC+?
 
Ništa. Nigde ne bi trebali da se plaća ništa osim u zemlji gde je kupljen AC+
 
Koji je uslov da se baterija zameni u garantnom roku?

Samo ako pise status "Service"? Ili ima neki procenat battery healtha?
 
Ni jedno ni drugo nisu uslov za reklamaciju u garanciji jer oba parametra ukazuju na potrošenost baterije, a ne na neispravnost baterije. Baterija se može reklamirati samo ako Apple dijagnostički testovi prikažu da je neispravna. U praksi to se dešava izuzetno retko.
 
Zakazao sam termin u Istyle Promenadi zbog zvučnika slušalice na modelu 12 Pro Max(star 6 meseci), zvuk je nekako istanjen i šuška prilikom razgovora ili puštanja nekih sadržaja, tačno se primeti razlika kad prigušim jedan pa drugi zvučnik.. Rešetka zvučnika uopšte nije prljava, kao nova izgleda.
Da li mislite da je potrebno čišćenje zvučnika ili je nešto drugo i koliko se ta usluga naplaćuje? Znači telefon je još u apple garanciji.
 
A možda mora da se menja ekran. Čišćenje se naplaćuje samo ako je to rešenje problema. U suprotnom, ako postoji kvar, telefon je u garanciji, rešava se naravno besplatno.
 
Odneo sam ga, serviser ga je proverio preko nekog programa koji ne pokazuje da je nešto sa zvučnikom. Kaže da može biti problem sa pločom ili treba da ga očiste, ali da postoji dobra šansa da dobijem novi telefon, jer, ako sam dobro razumeo, teško se čisti taj model pa to i ne rade jer može da se ošteti ekran? Sve u svemu, čekam mejl, pa ću javiti šta su odlučili.
 
Stigao mi je mejl sa predlozenim resenjem: "Zamena iPhone Rear Systema sa pripadajućim komponentama". Sta to podazumeva i da li da saljem potvrdni mejl ili da predlazem nesto drugo?
 
Pa ti da si znao šta je i kako da rešiš ne bi ga nosio u servis 🤣

To je uobičajena procedura. Pošalju ti šta je predlog rešenja i cenu ukoliko ne pokriva garancija.
Ukoliko piše da pošalješ da si saglasan, moraš da odgovoriš da bi naručili deo.
 
iPhone Rear System je novi 'deo' koji je Apple uveo u servisne procedure od i12 modela i podrazumeva Kućište telefona sa svim komponentama osim zadnje kamere i ekrana. Ti delovi se prebacuju sa neispravnog telefona ( ako su ispravni naravno)
 
Pa ti da si znao šta je i kako da rešiš ne bi ga nosio u servis 🤣

To je uobičajena procedura. Pošalju ti šta je predlog rešenja i cenu ukoliko ne pokriva garancija.
Ukoliko piše da pošalješ da si saglasan, moraš da odgovoriš da bi naručili deo.
Ne razumem šta si hteo da kažeš prvom rečenicom, zato sam i pitao ovde ljude koji znaju, ako postoji više opcija, koju da odaberem.
Sve u svemu rešeno je, dobio sam sve novo sem zadnjeg sistema kamera, koji je prebačen sa neispravnog modela.
 
Imam problem sa iphone 11. Telefon se jako greje (star 3 meseca). I to pri normalnom koriscenju, tipa udjem 5 min na instagram. Kada se zagreje ekran mu potamni, kao da je isvetljenje na recimo 70 posto. I sve se vrati u normalu kad se ohladi. I to traje vec tako nekih 15 dana. Identican problem sam imao pre par godina sa 6s plus donosio sam ga u istyle i zamenjen je. I tako je menjan 3 puta jer je svaki naredni imao neki bag, tipa mrtve piksele, drugi se isto grejao i imao problem sa ekranom kao i taj sto sam zamenio itd. Medjutim od juce pojavio se novi problem, telefon se prazni cak i kada ga ne koristim. Nocas je npr baterija spala sa 90 posto na 35. A kad udjem da vidim da li neka aplikacija radi u pozadini nema nista. Pa me sad zanima sta mi je ciniti. Malo je suludo da opet donosim i da mi se ponovo novi telefon menja posle samo 3 meseca za najverovatnije refabrikovani.
 
Prvo probaj restore. Vidi hoce li trositi batt u airplane rezimu. Ako trosi dobices ponovo l verovatno zamenski uredjaj. Ali do stedine jan se pomiri da ces cekati tel
 
Dobar dan, nisam nasao temu za servis satova pa me interesuje da li sada radite servis? Ako radite, koliko kosta zamena baterije za Apple Watch 6?
 
Mislim da se sat ne servisira nego menja.
 
Nazad
Vrh Dno