Šta je novo?

iPhone Autorizovani Servis - Srbija

Nikakav agresivan nacin ne postoji ovde, a sto se tice krivca, ne postoji krivac, ali postoji izostavljanje informacija od strane tebe i ostalih iz vase firme, za koje ili ne znate ili niste zeleli da podelite sa nama. Bice da je ovo drugo.

Mogli ste da kazete da postoji mogucnost da se kontaktira Apple i da se dobije neki kod(zaboraivh kako se tacno zove), pa da po tom kodu Apple odobri zamenu telefona. ali to niste uradili. Takodje smatram da ste i vi mogli to da uradite, ali vas zabole naravno. Jako je smesno to ogradjivanje, samo Apple moze da menja. Ne daj boze da date neki savet kako i sta da se uradi u toj situaciji. Ljudi iz Macole su bili od mnogo vece pomoci od vas u iStyle. I u radnji i ovde preko foruma su date iste informacije kako ne moze zamena, vec samo popravka sto se ispostavilo kao neistina.

Preko skype je iscimala Apple i pored svega su joj rekli, da se nalazi bilo gde gde postoji Apple store, telefon bi joj bio zamenjen odmah. Kod nas naravno, kao i za sve ostalo u ovoj drzavi, mora da se nateze i ceka, pa je to sve trajalo nekih mesec i kusur dana, ali na kraju je nalozeno iStyle-u da zamene telefon, umesto da ga popravljaju. Najvise se cekalo da se telefon poruci, tj da stigne do ovde.

Tako da znate, ako vam se telefon pokvari u garanciji, a u iStyle nude samo popravku i ne zele da vam kazu da postoji i druga opcija, kontaktirajte Apple, pomocice vam vise nego zaposleni u iStyle.
koliko je čekala na uređaj? Meni su rekli oko 10 dana, danas je već 13. ali i dalje ništa
 
Mislim da je cekala preko 2 nedelje, ali to nije do njih. Oni poruce telefon pa kad stigne, stigne.
 
Obratite se Macoli ako hoćete da vas ispoštuju i zaobiđete preganjanje i sakrivanje iza tzv “Apple procedura”. Nevažno je da li ste kod njih kupili uredjaj, sve dok je u garanciji ili pokriven nekom od servisnih akcija.
 
Istyle kod vas, AtStore (kod nas u BIH) su za bud..le iskreno. Cijene svega su 3 puta skuplje nego inace. Maska Spigen od 15 KM cca 8 eura kosta 90 KM cca 45 eura. Kad vidim kako kupaju ljude muka mi dodje.
A kad dodje do kvara, prave se ludi, smecari.
 
Meni rekli posto je ip11 za kinesko trziste (nema esim nego dve fizicke kartice ,uredno vec ima garanciju na global apple)da ako dodje do nekog kvara ne popravljaju oni nego se nosi u kinu….😀😀😀😀
Kao oni mogu samo ekran ili tako nesto …reko ljudi internacionalna garancija …nedaj vize da moram da im odnesem u garantnom roku a oni ne prihvate …odma tuzba …televizija …internet …sve cu da obavestim
 
Kao oni mogu samo ekran ili tako nesto …reko ljudi internacionalna garancija …nedaj vize da moram da im odnesem u garantnom roku a oni ne prihvate …odma tuzba …televizija …internet …sve cu da obavestim
Normalno, jer servisi kod nas ne nabavljaju delove za uređaje koji su pravljeni za specifična tržišta. Apple je odličan po tom pitanju, jer je samo Kina izuzetak. Ne vidim razlog da dižeš galamu, jer si i sam svestan da si uzeo telefon koji nije za globalno tržište, već za kinesko. Ali dobro, tvoja stvar.
 
Meni rekli posto je ip11 za kinesko trziste (nema esim nego dve fizicke kartice ,uredno vec ima garanciju na global apple)da ako dodje do nekog kvara ne popravljaju oni nego se nosi u kinu….😀😀😀😀
Kao oni mogu samo ekran ili tako nesto …reko ljudi internacionalna garancija …nedaj vize da moram da im odnesem u garantnom roku a oni ne prihvate …odma tuzba …televizija …internet …sve cu da obavestim
Pisi Apple-u da vidis kakav ces odgovor dobiti, pa objavi ovde.
 
Istina je da dual sim iPhone modeli (sa dva fizička sima) ne mogu da se reklamiraju ako je zamena telefona u pitanju nigde osim u Kini, Hong Kong-u i Makau.

Ne znam da li mogu u Apple Store-u da se zamene, ali ako je neko pokušao neka napiše.

Delovi pojedinačni koji su dostupni mogu se menjati.

Za i12 modele još uvek nismo imali primerak iz Kine mada je Apple sada uveo rear case system koji sadrži matičnu ploču pa se u 99% situacija menja uvek deo. Ostaje taj 1% da može da se menja telefon kada korisnik dobije odobrenje od Apple-a ili postoji kvar na više delova u određenim slučajevima.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ovde ćemo da se zaustavimo sa upiranjem prstima i bacanjem nekakve krivice i da nastavimo sa normalnim tokom teme.
 
Mislim da mi je baterija zdrava za zamenu :) Znam da je oko 9999 za XS Max. Al me zanima procedura zamene baterije.
Da li treba backup da radim ili ne, da li traje nekoliko dana ako najavim i donesem licno, ili sve zavrsamo u jednom danu?

Screen Shot 2021-09-05 at 7.20.29 PM.png
 
Ako je health 87%, piše normal peak performance i ponaša se normalno (bez naglih padova kapaciteta, iznenadnih gašenja na 10-20% i sl.) onda je ona daleko od zamene ;)
 
Kod mene je capacity 100%, ali peak performance capability: This phone has experienced an unexpected shutdown because the battery was unable to deliver the necessary peak power... I kad padne ispod 20% počinje da usporava, na 14% se gasi. Ios 14.7.1. Jel to može biti do trenutne nadogradnje ili mora na servis? Ip xs
 
Ne znam kakav je zakon kod vas, imas li pravo traziti novi uredjaj, a ne da ga otvaraju i mijenjaju bateriju… Savjetuj se sa kolegama.
 
Hoću, čekam da mi jave. A baš mi žao, ovo mi je prvi iPhone i sve radi super osim toga.
 
U Govornici na kp. Verovatno da je to. Problem je što ne može da se dovede baterija na 0% da se pokuša rekalibracija ako to uopšte funkcioniše. Sot je od 4:30-5h do tih 20% s tim što u stanju mirovanja noću pojede 10 do 15%. I greje se tu negde oko kamere s vremena na vreme, verovatno se nebi primetilo da ima masku. Odrađen je antutu benchmark i nije se gasio, niti je bilo problema tokom testa iako se dosta zagrejao. Nije mi problem da je do baterije samo da nije hardverski nešto. Dobila sam preporuku da probam ios 15 beta ali da se zezam sad sa tim a vreme mi ističe da zamenim, nisam sigurna.
 
Oko kamere iliti ispod je ploca i procesor i normalno je da se greje kada ga opteretis antutu testom ili igrama… sot ti je sasvim ok cudan je taj drop… shotuj battery sekciju… i jos nesto ios 15 ima ocajan indikator uopste nije dobar te ne preporucujem 15 uopste do neke 15.3-4…
 
Auuu vidi sta ti pravi toliki offscreen. Uradi za pocetak hard restart klik prvo na volume + potom - potom drzi side dugme (sa desne str) dok se jabuka ne pojavi.
 
Par dana sam ga praznila dok se ne ugasi i dok se ne napuni do 100% ugašen. Sad ga dopunjavam samo. Izvinite što se ja ne razumem u sve ovo, koristila sam Android svo vreme.
 
Probala, ne menja se ništa. Probala preko iTunes svežu verziju ios 14.7.1 sa uključenim dfu modom, ne menja se ništa u peak performance capability. Ostalo je da ga ispraznim ispod 20% do večeras čisto da vidim posle svega da li će se ponovo ugasiti.
 
Što se tiče apple care - piše da je pokriveno do 2 lomljenja ekrana u godinu dana.
Jednom sam nažalost iskoristio - e sad, da li se to “resetuje”?
Ako da, kada? Plaćam od septembra prošle godine, kad sam uzeo telefon.
 
@mikenziyu Koja je cena zamene baterije na iPhone 6S Plus? Hvala unapred.
 
Nazad
Vrh Dno