Šta je novo?

iPhone Autorizovani Servis - Srbija

Nije meni jasno zašto uopšte prihvatate popravku uređaja u prvih 6 meseci od kupovine. Popravka je moguće jedino uz izričitu saglasnost kupca. Ne bih prihvatio popravku uređaja od 20€ a kamoli od 700€.
Zato što je bolje da se popravi i da se "utegne" nego da se pitaš da li će opet biti u redu. Jedino ako si mazohista pa ti je u redu da više ne upotrebljavaš nego da upotrebljavaš telefon, onda ti očigledno i ne treba :)
 
Pa mislim da bi ga menjali dok ne ubodu ispravan primerak. Nisam ja mazohista nego samo želim da dobijem ono što sam kupio a stvarno nije moj problem da oni nisu u stanju da naprave ispravan uređaj za 700€. A da ne govorimo o tome da ne poštuju zakon o zaštiti potrošača i za telefon star par meseci koji je reklamiran menjaju sa refurbished telefonima. Ne može njihova garancija (i pravila) da bude "jača" od zakona, što oni i navode na njihovom sajtu.
 
Kako znaš da je refurbished?
 
Kažeš da ni ti ne znaš da li jeste ili nije. Da li postoji opravdana sumnja korisnika samim pakovanjem telefona? Zašto nije u originalnom full pakovanju? Kada mi u garanciji zamene laptop, tv .... ne dobijem ga u kesi nego u originalnom pakovanju.
 
Pa nije u originalnom pakovanju jer si pakovanje vec dobio. Dakle menja se samo telefon. Ako u garantnom roku zamenis milion telefona i za svaki treba da das opet kutiju u vakum pakovanju i nek svaka kosta 0.5€ (uračunata i radna snaga, troškovi) dodjes lagano do cifre od pola miliona €. Velike kompanije vode računa o tome. Nema svrhe pakovati zamenski telefon u kutiju koju korisnik vec ima.
 
Imao sam problem sa 6, koja je kupljena u Telenoru, koji se ogleda u tome da bateriju isprazni za 4-6h, iako je star samo 10 dana, reklamirao sam pre dve nedelje, stigla mi je poruka da je prihvacena reklamacija i da ce biti popravljen.
Da li se zaista popravlja, sta ili cekaju da im stigne drugi telefon i koliko se otprilike ceka?
 
Pa sta su rekli, da se menja telefon ili baterija?
 
Izvrsice popravku, sta god to znacilo.
 
Posalji mi IMEI ili serijski
 
Da li postoji neko kome je telefon skroz kako treba? Platis hebenih 700E i mora da ima neki problem. Evo meni sad na ovom zamenskom neujednaceno osvetljenje, jedan deo ekrana bela vuce na zuto, power dugme je za nijansu labavije od prethodnog. I posle se prosipaju price o nekom Apple kvalitetu. Zalosno sta se dobija za 700E...
 
Ne, svi su reklamirali i promenili po 1-2, i nikom i dalje ne valja
 
Meni nisu odobrili zamenu za ono krckanje, bilo sve kul mesec dana, sad krcka na obe strane. A ne ostaje mi se bez telefona 10 dana, da bih opet dobio nazad isti koji ce da krcka posle mesec dana.
 
Ne vidim zašto se tolika prašina diže oko toga da li je uređaj refurbished ili ne? Lično volim da kupim refurbished uređaj jer za male pare dobijam uređaj koji je prošao servis i kompletan pregled da bi bio doveden u stanje novog. Plus dobijem važeću garanciju kao za novi uređaj. Po meni je to odlična matematika.
 
ip6/6+ se prodao u preko 100M komada, i nijedan ne valja?
 
@leksa
Slažem se sa tobom, nikakav problem nemam da kupim refurbished uređaj za manje para nego novi, ali se nikako ne slažem da kupim novi uređaj i da mi nakon mesec dana zbog garancije zamene ne za novi nego za refurbished. To je problem. A i sam apple to navodi na onom linku što sam stavio. Ok ne zove ga refurbished nego ga je nazvao:
proizvodom koji je po funkcijama najmanje jednak Apple proizvodu i koji je izrađen od novih i/ili korišćenih delova jednakih novima u pogledu performansi i pouzdanosti

Dobro je što u tom tekstu piše da možeš da biraš da li da ti se reklamacija rešava po toj ograničenoj apple garanciji ili po saobraznosti koju ti nudi zakon o zaštiti potrošača.
 
Poslednja izmena:
@leksa
proizvodom koji je po funkcijama najmanje jednak Apple proizvodu i koji je izrađen od novih i/ili korišćenih delova jednakih novima u pogledu performansi i pouzdanosti

Sto mene navodi na sledece pitanje: Ako sumnjas da su zamenski telefoni napravljeni od novih ili koriscenih delova, kako znas da i telefoni u vakum pakovanju nisu napravljeni takodje od novih ili koriscenih delova?
 
Mind blown :D
 
Drago mi je da sam te nasmejao. Zbog toga sto je vecina neznalica ovakve stvari i prolaze i pustaju se u prodaju.
 
Sto mene navodi na sledece pitanje: Ako sumnjas da su zamenski telefoni napravljeni od novih ili koriscenih delova, kako znas da i telefoni u vakum pakovanju nisu napravljeni takodje od novih ili koriscenih delova?

Pa ne sumnjam ja, apple je na svom zvaničnom sajtu napisao da u garantom roku telefone menja sa telefonima napravljenih od novih ili korišćenih delova.
Ja verujem apple-u, ako je napisao da je zamenski telefon napravljen od novih i korištenih delova zašto mu ne bi verovao da je u vakum pakovanju nov?
 
Samo jedino nikada necemo znati da li je zamenski telefon napravljen od novih ili koriscenih delova.
 
To i jeste problem što nećemo znati. Kupio si novi telefon a za mesec dana imaš neki koji ne znaš kakav je, da li je samo očišćen i stavljen u kesu, da li je popravljen sa korištenim delovima ili je nov.
Kao što sam napisao, kupio bi refurbished telefon po nižoj ceni, nemam nikakav problem sa takvim uređajima, ali ne bi platio nov a dobio refurbished.
 
Uzeo sam Iphone 6+ u Telenoru pre par dana i imam problem, formulisacu ga na engleskom: uneven backlight, i to samo na jednom mestu na displeju, u ravni sa lock dugmetom (google je prepun primera). Vidljivo je jedino u mracnoj prostoriji kada je brghtness na maksimumu mada se meni cini da se vidi i u drugim uslovima. Kakva je situacija sto se ovoga tice, da li ide zamena ili se servisira? Takodje, da li se prilikom zamene telefona dobija celo pakovanje novo ili samo telefon? Znam da se pre samo novi uredjaj dobijao a kutija i ostala oprema su ostajali stari.

Ovo nikako ne utice na rad uredjaja ali me nervira i zeleo bih da sve bude kako treba.

Hvala.

Slican problem imam i ja sada, samo sto je pri vrhu (u ravni sa status barom) tamnije nego u donjem delu ekrana. Najbolje se vidi na beloj pozadini gde se vidi blago zutilo. Moze li se ovo reklamirati?
https://discussions.apple.com/thread/6546104?start=30&tstart=0
 
To tek treba da se utvrdi dijagnostikom. Ako ima mrlju kao na linku, menja se telefon.
 
Nije bas mrlja, vise je horizontalna strafta. Evo slika u prilogu (ne znam mozes li ovako da vidis pri vrhu ekrana, dosta je uocljivije na manjem osvetljenju).
74873b9f5b2616936ad8d5a640660b69.jpg

717d248a29648abac10d71d59f0cbba9.jpg
 
Tesko da mogu nesto da kazem. Odavde mi to deluje ok.
 
Znaci misljenja si da ovo ne moze proci reklamaciju?
 
Nazad
Vrh Dno