Šta je novo?

iPhone Autorizovani Servis - Srbija

Uzeo sam Iphone 6+ u Telenoru pre par dana i imam problem, formulisacu ga na engleskom: uneven backlight, i to samo na jednom mestu na displeju, u ravni sa lock dugmetom (google je prepun primera). Vidljivo je jedino u mracnoj prostoriji kada je brghtness na maksimumu mada se meni cini da se vidi i u drugim uslovima. Kakva je situacija sto se ovoga tice, da li ide zamena ili se servisira? Takodje, da li se prilikom zamene telefona dobija celo pakovanje novo ili samo telefon? Znam da se pre samo novi uredjaj dobijao a kutija i ostala oprema su ostajali stari.

Ovo nikako ne utice na rad uredjaja ali me nervira i zeleo bih da sve bude kako treba.

Hvala.
 
Poslednja izmena:
Nisam siguran da takav 'kvar' može da se reklamira ali bih morao da pogledam telefon pre nego što dam zvaničan stav. Ako reklamiraš u Telenoru, u slučaju da se menja telefon, dobijaš u kutiji novi iPhone i novu garanciju (proveri naravno sa njima oko ovoga). Kod nas se menja samo telefon.
 
Jos uvek ne stigoh da reklamiram telefon. Pre nego sto to uradim mozes li mi Mikenziyu potvrditi da ovo prolazi reklamaciju? Hvala unapred
9f3b8b763eeca918b88d6f7c8cb84bb6.jpg
 
Potvrdu da li nešto prolazi reklamaciju mogu da dam tek nakon urađene dijagnostike. Ovde dajem samo informacije.
 
Lose sam se izrazio, mislio sam na misljenje na osnovu slike.
 
Dovoljan je jedan mrtav piksel. Ako je to ova tacka na plavoj povrsini moze da se reklamira
 
Da, ta tacka je u pitanju. Jos me samo par stvari interesuje. Citajuci ovu temu shvatio sam da ako direktno donesem u servis dobija se drugi telefon koji ne mora nuzno biti nov. Kakvo je stanje ako reklamiram u mts-u? Mogu li da zahtevam nov neotpakovan? Hvala jos jednom na utrosenom vremenu.
 
Pominje se da se dobijaju refurbished telefoni ali Apple to nigde ne naglasava niti postoji fizicka razlika izmedju telefona koji se dobija kroz servis i onog koji se izvadi iz 'retail'pakovanja. Za proceduru u MTS-u moraćeš da vidiš sa njima, tj. sa Macolom posto im oni rade servis.
 
Meni ostaje jos jednom da se zahvalim na detaljnim informacijama. Odnecu ga ovih dana u mts pa se javljam kada sve bude zavrseno. Veliki pozdrav.
 
Videh da ima dosta ljudi koji se žale na krckanje u donjem desnom uglu, ali ne videh da je neko rešio problem ?
Može li mali update oko tog problema ?

Hvala unapred.
 
Apple to tretira kao 'kozmeticki kvar' koji ne utice na funkcionalnost uredjaja. Operateri odbijaju takve reklamacije. Mi ih jos uvek prihvatamo dok nam se ne kaze drugacije. Procedura je da se telefon otvori i uradi repozicioniranje ekrana. Vecini korisnika to resi problem, ali nekima ne i onda se reklamira telefon. Ali nekada se dogodi da i
novi telefon stigne sa tim problemom, a i nekada se ljudi kojima je radjeno repozicioniranje vrate. Nasa sugestija je uvek da se to zanemari.
 
Mislim da bi univerzalni savet trebalo da glasi: Koristiti telefon normalno, ne tražiti dlaku u jajetu koje se daju pročitati na internetu (tipa neravnomerno pozadinsko osvetljenje koje se vidi samo u mračnoj prostoriji na maksimalnom osvetljenju), jer ako se "otkrije" nešto, onda počinje ozbiljno da smeta.
 
Psihicki momenat je neverovatan ;)

Edit: znaci kod pomerene prednje kamere iPhone se ne otvara, odmah se menja? ili gresim?

Hvala
 
Telefon se uvek otvara.
 
Apple to tretira kao 'kozmeticki kvar' koji ne utice na funkcionalnost uredjaja. Operateri odbijaju takve reklamacije. Mi ih jos uvek prihvatamo dok nam se ne kaze drugacije. Procedura je da se telefon otvori i uradi repozicioniranje ekrana. Vecini korisnika to resi problem, ali nekima ne i onda se reklamira telefon. Ali nekada se dogodi da i
novi telefon stigne sa tim problemom, a i nekada se ljudi kojima je radjeno repozicioniranje vrate. Nasa sugestija je uvek da se to zanemari.

Ok. Hvala na odgovoru.
 
Zanimljiv problem, iPhone 6 je u pitanju, stajao u torbici na tabli u kolima na suncu oko 3 sata. Kad je uzet sa table nije mogao da se drzi koliko se usijao, i odmah uoceno da se telefon potpuno izvitoperio, kuciste se uvilo na nekoliko mesta. Telefon je potpuno funkcionalan ali obzirom da se iskrivio, staklo ekrana ne naleze vise na kuciste. Kako se ovo tretira? Fizicko ostecenje nije i nema nikakvih ogrebotina niti je ispadao ikad...
 
Svaka iskrivljenost kućišta tretira se kao fizičko oštećenje.
 
Meni je IP6 out of box stigao sa tim "kozmetickim kvarom", naravno uzet kod operatera. Malo smori kad pomislis da si uzeo premium uredjaj a pati od istih boljki kao i kinez od 3 puta manje novca i istog (prekopiranog) dizajna.
Mene vise od tog kozmetickog kvara nervira, sto je home button, krenu da "kvrcka" s vremena na vreme, specijalno ako se ne pritisne direktno, no malo s' desne strane (na taj nacin mogu reprodukovati taj "kvrc" uvek). Kako ni ovo ne utice na rad, sto je istina, da li se isto tretira kao kozmeticki kvar?
 
'Cracking sound' je nešto sa čime smo se susretali samo par puta. Do sada je samo jedan telefon reklamiran. Svi ostali su sređeni čišćenjem membrane home dugmeta pošto se nakupi malo prašine.
 
Sa vremena na vreme mi prilikom ulaska u photos izbaci poruku kako nema dovoljno memorije i sugeriše mi da opciju 'optimize iphone storage' iako na telefonu imam uvek slobodno najmanje 2GB i 1.5GB na icloudu. U čemu može biti problem?
 
b93c9791ca39a32e42b4ff98ae4240a6.jpg
 
Bila mi je isključena opcija 'optimize...'. Mislim da sam ukapirao u čemu je problem, jer je iz nekog razloga photo library na icloudu zauzimao 2.6GB a na telefonu oko 500MB, pa ga je to zbunjivalo. Isključio sam iCloud Photo library skroz, ionako bekapuje i fotke na icloud, a imam i dropbox i google photo. Sad imam oko 4GB slobodno na icloudu i sigurno neće više prijavljivati tu grešku. S obzirom da od Apple uređaja imam samo iPhone i neki stari iPod, Phooto library, Photo stream i sl mi ne trebaju
 
Kakav sam ja baxuz da zabodem dva "kozmeticka kvara" :)
@mikenziyu, da li se otklanjanje ta dva kozmeticka kvara vrsi u servisu besplatno, ili se placa? Telefon je star mozda mesec i po i uzet preko operatera, sto znaci da ima garanciju jos .... mnogo :)
 
Besplatno.
 
Kakav sam ja baxuz da zabodem dva "kozmeticka kvara" :)
@mikenziyu, da li se otklanjanje ta dva kozmeticka kvara vrsi u servisu besplatno, ili se placa? Telefon je star mozda mesec i po i uzet preko operatera, sto znaci da ima garanciju jos .... mnogo :)
Koja 2 kvara su ti zapala?
 
Nije meni jasno zašto uopšte prihvatate popravku uređaja u prvih 6 meseci od kupovine. Popravka je moguće jedino uz izričitu saglasnost kupca. Ne bih prihvatio popravku uređaja od 20€ a kamoli od 700€.
 
Nazad
Vrh Dno