Šta je novo?

iPhone Autorizovani Servis - Srbija

Znaci moze da se proglasi za fizicko ostecenje?
 
Moze naravno. Tek kada vidimo telefon i 'ako je sve kako treba' menja se telefon.
 
iPad je hijackovan i lockovan. Nalog je vracen, ali su dripci zadali Passlock.

Vidim da treba sa se uradi restore i update ali vlasnica iPada nije vicna takvim akcijama, a ja nisam u blizini.

Da li to radite u servisu i kolika je cena. Moze i na PM.
 
Pozdrav,

I meni se nazalost pojavio ovaj gap problem...Kupio sam telefon pre par dana i sada razmisljam sta da radim? Pise da je Apcom odgovoran za garanciju (nije mi jasna struktura apple distributera ovde). Inace je simfree model, bez ugovora. Pise da je stigao od Altija...(narucio od PcPractica).

Sta predlazete da radim? Cudno mi je i to sto telefon nije stigao u kutiji unutar celofana.

Nisam ovo ocekivao od Apple-a. Kupio sam ranije modele i nisam imao nikad problema...
 
Doneseš telefon servis. Radi se standardno repozicioniranje ekrana, a ako to ne reši problem poručuje se drugi telefon i čeka se okvirno 10 dana.
 
Možeš direktno u iStyle ili kod prodavca gde si kupio pa će oni proslediti. Prva opcija je brža
 
Zamenio sam telefon kod prodavca i nazalost i novi je poceo da klikce. Nije se jos pojavio gap kao na starom, ali se plasim da ce se pojaviti (pa ce prasina ulaziti) jer staklo od ekrana nije toliko glatko kao sa leve strane.

Vise nemam zivaca da idem do BG i cekam da se poruci novi, zameni itd. jer mi treba za posao (a plus sam zamenio za nano karticu, pa nemam gde da je ubacim). Imam nekoliko Apple uredjaja, i ovo je prvi put da se ovo desava. Ne znam vise.
 
Evo i moga iskustva. Dobio sam IPhone 6, 64Gb od firme kao sluzbeni telefon i sve je savrseno, nista ne krcka niti se savija. Par dana nakon toga kupujem dva iP 6 sa 16 gb kao poklon, simfree fabricki zapakovani., kupljeni kod zvanicnog prodavca sa 24 mjeseca garancije. Na moje iznenadjenje oba imaju krckanje desno od home dugmeta, jedan onako primjetno, drugi lagano i ne svaki put, ali krcka. Kada se stave u maske krckanja nema, ali sama pomisao da telefon od 650€, i to najjeftinija varijanta, ima takve probleme u proizvodnji je zacudjujuca. Ovo mi je prvi iPhone jer sam do sada bio na androidu osim iPada, i iskreno malo sam razocaran ovime.
 
Moj je od 64Gb i krcka...drugi po redu. Bas sam razocaran, kupio sam ga zbog posla (jer mi i stari ip4 radi odlicno), nadam se da nece da me nervira dok testiram aplikacije na njemu...
 
Naravno da hoce, sama pomisao da nije u redu terace te da cackas to mesto ;)
 
Moze naravno. Tek kada vidimo telefon i 'ako je sve kako treba' menja se telefon.

Da li se dobija refurbished (tanka manja kutija) ili nov nov? Pitam zato sto imam dobro poznati slucaj pomerenog sociva prednje kamere, ali je telefon uzet kod Telenora, da li mogu da i u tom slucaju predam telefon u iStyle-u?

Hvala
 
Uvek telefon stiže u tankoj beloj kutiji u koju se stavlja reklamirani telefon i vraća Apple-u. Ne postoji način da se utvrdi da li je takav telefon refurbished ili ne. On samo ne stiže u retail pakovanju.
 
A sto ne dajete tu kutiju uz telefon, mnogo bi lakse bilo sutra kad se prodaje telefon, uvek ima ljudi koji se cimaju sto se ne poklapa imei sa telefona i kutije.

Cuo sam da su neki ljudi dobijali nalepnice da prelepe svoju kutiju to mi je skroz super ako je istina.
 
Zato što, kao što sam napisao, u toj istoj kutiji vraća se korisnikov neispravno telefon nazad Apple-u. Mi nalepnice ne dobijamo.
Ako ti treba kutija mogu ja da je poručim, samo moram da proverim cenu.
 
Poslednja izmena:
Koju mozes da porucis ovakvu kao sto ja imam, originalnu ili tu u kojoj stize zamenski?
 
Evo da se i ja javim i pohvalim iStyle na profesionalnosti :) Pre 10ak dana sam kontaktirao korisnika mikenziyu na drugom forumu vezano za problem oko iSight kamere (pomerena zastitna pena). Odneo sam aparat proslog cetvrtka u iStyle, juce su me zvali da je stigao nov uredjaj, u pitanju je iPhone 6+. Iznenadio me datum proizvodnje novog telefona 13.7.2015 :)
 
Gde vidiš datum proizvodnje?
 
postoji jedna zanimljiva aplikacija za OSX :)

Screen Shot 2015-07-29 at 6.51.37 PM.png
 
Ja mislio negde u telefonu piše pošto nama nije dozvoljeno da koristimo 3rd party aplikacije kao i informacije koje one prikazuju kao relevantne.
 
Hvala na brzim odgovorima, moracu i ja da svratim da donesem telefon sa istim problemom pomerenog okvira iSight kamere. Samo me jos zanima ako donesem telefon koji je zakljucan na Telenor, sta dobijam, simfree ili isto zakljucan na Telenor?

Edit: Ako dobijem nov telefon kao zamenu, da li se garancija produzuje ili krece nova uz nov telefon?

Hvala
 
Poslednja izmena:
Telefon je identičan kao reklamirani, dakle biće zaključan na mrežu i garancija je i dalje od datuma kupovine. Telenor međutim radi drugačije - kod njih dobijaš novu garanciju mislim ali proveri ovo prvo.
 
Uvek telefon stiže u tankoj beloj kutiji u koju se stavlja reklamirani telefon i vraća Apple-u. Ne postoji način da se utvrdi da li je takav telefon refurbished ili ne. On samo ne stiže u retail pakovanju.

Trebalo bi da se zna po oznaci modela da li je telefon refurbished ili nov. Ja sam od kolege sa MacSerbia kupio zamjenski telefon 5S 16GB SpaceGray i model je NE43DN/A. Ovi podaci mogu da se provjere na netu i da se vidi da li je tefon zamjenski ili je nov…

E sad, da me ubije neko u ovom trenutku ja ne mogu da se sjetim koji je to sajt bio koji mi je dao informaciju...
 
Kakvo je stanje sto se tice mrtvih piksela? Koliko je potrebno da se ostvari reklamacija? Malo pre mi se pojavio jedan (mesec dana star tel) zelene boje.
 
Trebalo bi da se zna po oznaci modela da li je telefon refurbished ili nov. Ja sam od kolege sa MacSerbia kupio zamjenski telefon 5S 16GB SpaceGray i model je NE43DN/A. Ovi podaci mogu da se provjere na netu i da se vidi da li je tefon zamjenski ili je nov…

E sad, da me ubije neko u ovom trenutku ja ne mogu da se sjetim koji je to sajt bio koji mi je dao informaciju...

To je inače oznaka telefona u retail prodaji. Telefoni koji se dobijaju kroz servis imaju drugu oznaku. Za iPhone 6 npr je zd661-0035x (poslednja cifra se menja u zavisnosti od boje i GB!

Kakvo je stanje sto se tice mrtvih piksela? Koliko je potrebno da se ostvari reklamacija? Malo pre mi se pojavio jedan (mesec dana star tel) zelene boje.

Samo jedan je dovoljan.
 
Hvala najlepse na odgovoru, nosim ga u mts u ponedeljak.
 
Da li se menja ekran ili ceo telefon u ovoj situaciji (mrtav piksel)?
 
Telefon.
 
Nazad
Vrh Dno