Šta je novo?

iPhone Autorizovani Servis - Srbija

Na rate sam uzeo pa nemam ni fiskalni. Sad nemam pojma sta da radim, da li da idem do njih pa da trazim takav garantni list ili ne?
 
Poslednja izmena:
Svasta valjda treba svima da izdaju garanciju. Ja bih svakako otisao i rekao da nisam dobio garanciju a da sam video da su drugi dobili. Pokazes im sliku, mozda su jednostavno zaboravili da ti izdaju.
 
Upravo pokupio moj garantni list. Devojka za pultom nije mogla da veruje da mi nisu odmah dali, pa je bez ikakvih problema odradila svoj deo posla.
Ako jos neko nema garantni list, sve sto je potrebno jeste ugovor i telefon. Proveravaju imei broj i ako se poklope izdaju odmah garantni list.
 
Upravo pokupio moj garantni list. Devojka za pultom nije mogla da veruje da mi nisu odmah dali, pa je bez ikakvih problema odradila svoj deo posla.
Ako jos neko nema garantni list, sve sto je potrebno jeste ugovor i telefon. Proveravaju imei broj i ako se poklope izdaju odmah garantni list.

Kako izgleda garantni list ?
 
Ovo je prednja strana sa podacima o kupcu i telefonu.
d36a665873e721ca9f54b721dc4bc2e8.jpg


Kad odvoris, unutra su uslovi garancije na dve strane, a na trecoj adrese poslovnica po Srbiji.
 
Hvala, dobro je. Ipak sam dobio ovaj papir.
 
Mali update:
IPHONE 6 pomeranje gumice zaštitne na prednjoj kameri podrazumeva zamenu telefona.

21a9815066ced5df1aabd465d61ba634.jpg


Takođe, za iPhone 5, model A1429, aktivan je program zamene Power dugmeta ukoliko postoji kvar. Više informacija na sledećem linku:
https://www.apple.com/support/iphone5-sleepwakebutton/
 
Da imam garantni list koji ima podatke o prodavcu, mesto kupovine, datum, potpis, pecat, model telefona i imei telefona.

Imam i gomilu papira da je prvi zamenjen sa drugim, drugi sa trecim, treci sa cetvrtim.

I ako ja zamenim ovaj telefon negde van mts-a ovaj garantni list mogu da bacim jer se imei ne bi poklapali. Ukoliko ne dobijem drugi kako cu da dokazem drugu godinu garancije?

Zbog čega je sve menjan telefon?
 
Prvi i drugi displej nije lepo lezao kod volume/power dugmadi. Strcao je malo i kad se pritisne savijao se na dole.

Treci je imao gap ispod home dugmeta izmedju displeja i kucista cela leva strana.

Ovaj sto sad koristim ima gap sa leve strane kod volume dugmica moze papir da se gurne, ima slika u nekom od prethodnih postova. Medjutim u servisu su rekli da je to normalno. Primetio sam da je displej poceo tu da se ponasa isto kao kod prva dva, savija se pod blagim pritiskom.
Plus ponekad se javi "klik" levo i desno od home dugmeta kao da se panel podigne. Medjutim samo jednom klikne tako da nemam pojma sta mu je.

Sve u svemu mnogo problema i jako sam razocaran u apple. I peticu sam menjao doduse jednom samo. A sa ovom sesticom mi se bas neda. Sramota je to sto sam za telefon star petnaestak sati verovarno dobio refurbished i sto mi ni cetrvti telefon nije kako treba. Ni blizu za cenu koju kosta!
 
Suviše je to problema da bi jedan čovek bio "malerozan".
Verovatno mnogi ne obraćaju pažnju na takve stvari. Stave case i maze ga i paze...

Ozbiljno skup uredjaj da bi imao takve nedostatke.
 
Tako je, mnogi ljudi ne primete te "sitne" nedostatke pogotovu ovi sto stavljaju golije i case-ove.

Skoro sam nekom momku nasao gap i isti problem sa pomeranjem displeja pri lagsnom pritisku, kaze da nikad ne bi primetio a koliko sam video nije ga bilo ni briga.
 
Prvi i drugi displej nije lepo lezao kod volume/power dugmadi. Strcao je malo i kad se pritisne savijao se na dole.

Treci je imao gap ispod home dugmeta izmedju displeja i kucista cela leva strana.

Ovaj sto sad koristim ima gap sa leve strane kod volume dugmica moze papir da se gurne, ima slika u nekom od prethodnih postova. Medjutim u servisu su rekli da je to normalno. Primetio sam da je displej poceo tu da se ponasa isto kao kod prva dva, savija se pod blagim pritiskom.
Plus ponekad se javi "klik" levo i desno od home dugmeta kao da se panel podigne. Medjutim samo jednom klikne tako da nemam pojma sta mu je.

Sve u svemu mnogo problema i jako sam razocaran u apple. I peticu sam menjao doduse jednom samo. A sa ovom sesticom mi se bas neda. Sramota je to sto sam za telefon star petnaestak sati verovarno dobio refurbished i sto mi ni cetrvti telefon nije kako treba. Ni blizu za cenu koju kosta!

Ti si bar ostvario svoje pravo na zamenu, mene telenor i njihov servis fermaju takodje za displej koji je labav i krcka u donjem desnom uglu. Problem sam prijavio nakon nepuna 24h od kupovine cak sam pristao da ga servisiraju (dotegnu) pa se opet nakon ni 12h razlabavio a evo danas vec 5 dan i kazu kozmeticki problem, ne moze zamena nego samo da se opet dotegne...
 
Pa sad nije bas, imam ip6 u koji je moguce gurnuti papir izmedju alu kucista i displeja sto za iphone nije bas normalno i prihvatljivo.

Inace ne zna se ko je gori i moj prvi(Iz vakuma) je bio petnaestak sati kod mene. Uzeo uvece, ujutru reklamirao.
Sramota sto nismo dobili odma nove telefone u vakuumu! Kakav crni servis kakvi srafovi telefon iz kutije ima defekt odma nov i cao.

Sledeci telefon otvaram ne licu mesta pregledavam detaljno, ako treba i pola sata pa tek onda placam/potpisujem ugovor.
 
Dva dana pokušavam da dobijem istyle servis u uscu ali niko se ne javlja na telefon!
Da li kod njih važi apple - ova garancija bez fiskalnog računa i da li postoji mogućnost da se apple - ova garancija dokupi u njihovom servisu ?
 
Poslednja izmena:
Video sam tvoj mail. Dobićeš odgovor sutra. Pošto trenutno u Servisu rade samo dva momka nije moguće javljati se na telefon. Veća pažnja i resursi usmereni su na korisnike koji donesu svoje uređaje u Servis.
 
Hvala. Ako mozes da mi posaljes odgovor u toku dana bio bih ti zahvalan.
 
Stvarno sve pohvale za poslovnost, obavestenost korisnika i strucnost. Nazalost morao sam da Vam se obratim ali na moju srecu uvideo sam da i u ovoj Srbiji jos uvek gori poneko svetlo i da nije sve tako crno. Samo nastavite tako. Imate ThumbUp od mene kao nedavnog korisnika vasih usluga.
 
Mi smo u problemu duze od mesec dana zbog kasnjenja u isporuci delova na nivou cele Evrope, tako da imamo deficit pohvala u maju i junu. Hvala
 
Jesmo. Nisam samp stigao da izbacim zvanično saopštenje. Ovo je za računare koji imaju Apple Care
 
Gde moze da se dokupi AppleCare i koja je cena? Za iphone.
 
Samo u inostranstvu i tamo moraš da se raspitaj za uslove kupovine. Mi priznajemo Apple Care u Servisu ali ne znam cene i pravila kupovine.
 
Aha, mislio sam da moze i kod nas da se kupi. S' obzirom da necu u skorije vreme u inostranstvo, moze li neko drugi to da kupi za mene? Ili je potrebno imati telefon kod sebe prilikom kupovine?
 
Ne bih mogao da odgovorim na to pitanje. U zemlji gde se kupuje Apple Care pita se za uslove
 
Kakva je procedura sa pomerenim socivom prednje kamere?
 
Ako je sve kako treba, menja se telefon!
 
Ako postoje ostecenja/ogrebotine na kucistu?
 
To potpada pod ovo 'ako je sve kako treba'.
 
Nazad
Vrh Dno