Šta je novo?

iPhone Autorizovani Servis - Srbija

Morao bih da pogledam prvo. Iskreno ne znam.
 
Nista, ako me nanese put bg-a eto nas da pogledas i das svoj preki sud ;)
Hvala u svakom slucaju za info :)
 
@mikenziyu, koliko kod nas to kosta?

Ima krckavih tastera @njikolaj. Doduse, nije moj (da kucnem u drvo), ali drugaru krcka na 6+ i njegovoj drvojci na 6. Oba su uzeta u mts-u. Neki kazu da se u mts-u dobijaju novi telefoni, drugi kazu da idu na proveru za bg pa nakon pregleda se odlucuje, ali niko ne spominje zamenu tastera.

Znam da ima, moj je takav. Zato sam i rekao da cu ja odneti u servis.

Inace prvi put nije promenjen u Budimpesti u iStyle. Uzeo sam drugi. Poceo je krckati i na drugom, rekli su u Pesti da ce sve uciniti da zamene posto su od tada vec imali vise prijava.
 
Poslednja izmena:
Znaci i zbog samog krckanja se menja telefon? Malopre sam dobio info iz mts-a da salju telefone u Macolu pa oni tamo procene da li je kvar ili je mehanicki nastao i od toga zavisi da li ce menjati telefon ili nece. Cela ta zavrzlama, kada se telefon preda u mts u ns, pa dok ne stigne novi ili stari traje nekih 7-10 dana.
 
Потпуно исти квар... Мој узет у Мађарској. Мрзи ме искрено да се бакћем због тога... Али ако вама прође ок и буде све ок, можда и однесем.
Нисам одушевљен идејом да уопште отварају телефон.

Иначе, колегиници крцка тел кад се притисне Епл лого са задње стране :Д простор до батерије. 6 обичан. Наук за убудуће, узимати само еС верзије.
 
Poslednja izmena:
I meni nešto krcka ... šta da se radi, ne dam vala da ga otvaraju
 
Jos jedan dokaz koliko Apple korisnici vole svoje uredjaje.
 
@mikenziyu

Zbog čega telefon mora da provede 7 dana u servisu?
 
To je okvirni rok za otklanjanje kvara u garantnom roku. Sve sto se menja/popravlja u garanciji mora biti u Servisu dok se procedura ne zavrsi.
 
Inace prvi put nije promenjen u Budimpesti u iStyle. Uzeo sam drugi. Poceo je krckati i na drugom, rekli su u Pesti da ce sve uciniti da zamene posto su od tada vec imali vise prijava.


Jedno pitanje, posto je telefon uzet ovde kod nas preko mts-a, ukoliko ga zamene recimo u Budimpesti, da li ostaje dvogodisnja garancija ili ne?
 
Ostaje naravno.
 
Kako, meni recimo sad na apple sajtu pise da imam jednu godinu garanciju a posto mi je telefon menjan cetri puta u mts-u su mi izdali novu garanciju sa novim datumom od pre nekoliko dana.

El izdajete vi neku pismenu garanciju novu ili kako?
 
Zakonski gledano, ako se u zamenu daje identičan proizvod, ne daje se nova garancija. Ako oni daju to je još bolje za tebe kao korisnika.
 
Zakonski se daje nova garancija na novi proizvod, kako što sam ti već u nekoj temi napisao garancija se daje na proizvod ne na kupovinu. Naravno sve je to regulisano u Zakonu o obligacionim odnosima u članu 503

Produženje garantnog roka

Član 503

(1) U slučaju manje opravke, garantni rok se produžava onoliko koliko je kupac bio lišen upotrebe stvari.

(2) Međutim, kad je zbog neispravnog funkcionisanja izvršena zamena stvari ili njena bitna opravka, garantni rok počinje teći ponovo od zamene, odnosno od vraćanja opravljene stvari.

(3) Ako je zamenjen ili bitno opravljen samo neki deo stvari, garantni rok počinje teći ponovo samo za taj deo.

http://paragraf.rs/propisi/zakon_o_obligacionim_odnosima.html
 
Zakonski gledano, ako se u zamenu daje identičan proizvod, ne daje se nova garancija. Ako oni daju to je još bolje za tebe kao korisnika.

Ok ali pitanje je sta ako zamenim telefon kod vas ili u bilo kom ovlacenim servisu osim preko mts-a, na osnovu cega cu ja posle isteka prve godine da dokazem drugu godinu garancije? Na garantnom listu stoji imei starog telefona, u apple bazi stoji da je garancija istekla.
 
U Apple bazi takođe piše i imei telefona koji je dobijen kao zamena tako ne bi trebalo da bude problema.
 
Da ali u toj bazi stoji da telefon ima jednu godinu garancije, meni stoji 22 januar 2016 idalje mi nije jasno kako sa tom drugon godinom?
 
U bazi piše da telefon ima jednogodišnju internacionalnu garanciju ali čak i taj datum može biti neprecizan. Zato je račun najbolji dokaz kupovine i sa njim se potvrdjujem druga godina
 
Aha ali ja nemam racun, uzeo sam telefon na rate i nisam dobio fiskalni.
 
Imaš garantni list na kome je iskazan datum kupovine, ime broj telefona i pečat i potpis?
 
Da imam garantni list koji ima podatke o prodavcu, mesto kupovine, datum, potpis, pecat, model telefona i imei telefona.

Imam i gomilu papira da je prvi zamenjen sa drugim, drugi sa trecim, treci sa cetvrtim.

I ako ja zamenim ovaj telefon negde van mts-a ovaj garantni list mogu da bacim jer se imei ne bi poklapali. Ukoliko ne dobijem drugi kako cu da dokazem drugu godinu garancije?
 
Poslednja izmena:
Ne bacaju ništa. Prvi IMEI broj je potvrda da je to bio originalni iPhone. I tu pišu onda svi ostali IMEI koje si dobio u zamenu. Ako hoćeš, pošalji serijski i mogu ovde 'javno' da ti pokažem kako to izgleda pa taman i drugi da vide.
 
Ok ako sam lepo razumeo ja mogu u bilo koji apple store ili ovlaceni reseller da odnesem telefon sa garancijom iz mts-a i oni ce to priznati iako mi na sajtu stoji da mi je istekla garancija. Posle mi se novi imei veze za tu staru garanciju i ona mi je nadalje isto dokaz o datumu kupovine. Meni su ovi iz mts-a za svaki zamenjeni telefon pisali novu garanciju.
 
Upravo tako stim što ćeš drugu godinu garancije moći da ostvariš samo u Srbiji ili EU.
 
Da imam garantni list koji ima podatke o prodavcu, mesto kupovine, datum, potpis, pecat, model telefona i imei telefona

Gde ti pise imei broj telefona? Kako izgleda taj garantni list koji imas?
Ja imam samo ugovor i uz njega zaheftan "prilog 1" sa specifikacijom telefona, ali nigde ne pise imei broj.
Telefon sam uzeo u poslovnici, kod kuce sam ga otpakovao. Ako ta informacija uopste igra neku ulogu.
 
Imam i taj "prilog 1" sa specifikacijama i ovo
IMG_0013.jpg
 

Prilozi

  • IMG_0013.jpg
    IMG_0013.jpg
    215.7 KB · Pregleda: 387
@kursula, to si dobio kada si kupovao telefon ili posle reklamacije?
Ja to nemam. Imam samo aneks ugovora i taj "obrazac 1" sa specifikacijom telefona, ali nigde nema imei broja. Ne znam kako bi mogli da znaju da je bas ovaj uzet kod njih osim po boji i velicini interne memorije.
 
Poslednja izmena:
Dobio sam isti takav kad sam uzimao telefon samo sa prvobitnim imei-em. Posle sam uz svaki dobijao novi garantni list sa novim imei-em i novim datumom na dan kada sam preuzeo novi zamenjeni telefon.
Si uzeo na rate ili si platio, pitam zbog fiskalnog racuna ako si dobio racun pretpostavljam da ti je on dovoljan za ostvarivanje garancije.
 
Nazad
Vrh Dno