Šta je novo?

iPhone Autorizovani Servis - Srbija

Probamo uvek da uradimo čišćenje i repozicioniranje. Ako baš puno krcka možemo da reklamiramo.
 
I to ulazi u garanciju? Nemam racun ali bi trebalo da traje jos 6 meseci. Po apple sajtu garancija traje do juna.

Edit.
5S je u pitanju
 
Trebalo bi. Da li nešto ulazi u garanciju ili ne možemo da kažemo tek kada vidimo telefon.
 
Meni glavna (rear) kamera prestala da radi nakon sto sam updateovao na ios 9.2. Video sam na netu da nisam jedini, i da iPad Air 2 mora da se otvori i da se samo iskljici i ponovo ukljuci flex kabal kako bi poradila. E sad, dal ce meni servis prihvatiti da odradi to (samo da otvori i rekonketuje kameru), i da li je ipad uopste moguce otvoriti a da se ne osteti (ekran i ivice)?

Inace, tabletu je istekla jednogodisnja garancija pre mesec dana.
 
iPad se ne otvara niti se servisira. To rade samo neovlašćeni servisi. iPad se takođe reklamira jako malo, pa sumnjam da kvar na kameri ima bilo kakve veze sa update -om.
 
Pa koje su mi onda opcije ako se ne servisira?

I nije softwarski bug, vec cist hardwareski, samo ga update na ios 9 prouzrokuje. Nije bas cest problem, ali ima 100tinak ljudi kojima se to desilo na ovoj temi koju sam ja overavao, i apple je cak od par njih uzeo telefone na testiranje (nakon sto je naravno ignorisao problem) kako bi utvrdili sta je tacno uzrok.
 
Zvanična procedura je:

1. Restore
2. Ako je u garanciji menja se iPad besplatno za identičan model.
3. Ako je Van garancije menja se iPad uz doplatu koja je kod nas previsoka.
 
Mozda je off topic al imam pitanje.
Zašto se ništa ne radi povodom najezde lažnih autorizovanih apple servisera koji samo iskaču ?
 
Npr? Ja znam samo jedan.
 
Jel dozvoljeno da postavim linkove?
 
Pa nisam siguran za anti-reklamu kakva je politika. Postavi pa će izbrisati moderatori.
 
Ovog sam upamtio napamet. Appleservis.rs. Pre neki dan nisam mogao da dobijem macolu posto znam da oni jedini rade ako je samo serijski broj u garanciji. Dakle ne traze dodatne papire. I naletim na ovo. I sve mi pričamo on autorizovan. Medjutim kad sam rekao da je telefon u garantnom roku on kao ne radi on tako popravke. Ja upitao kako je onda autorizovan Apple servis on kaze ne mora da prihvata garanciju. Ja ostao u čudu. Znam da je Apple rigorozan na takva pitanja.
 
Da, znam. To je taj lik - Danijel Rakonjac, jedini od svih neovlašćenih servisa koji vara ljude da je Autorizovan.
Ne postoji kao firma, nije nigde registrovan, skriva se od inspekcije i ne predstavlja nikakvu pretnju po Autorizovani Servis, samo po ljude koji su lakoverni i brzopleti.
 
Da napišeš koji su autorizovani servisi u Srbiji pa ako se slažeš da editujem tvoj prvi post i ubacim ih tamo, mislim da bi to bilo ok pošto je i naslov teme takav?
 
iStyle Service, Bul. Mihajla Pupina 4, TC Ušće, III sprat

Macola, Andrićev venac 12
 
Dodato, tako da svi drugi osim ova dva nisu autorizovani. Ako bude nekih izmena dopunjavaćemo u prvom postu.
 
Možda bi valjalo napomenuti da Macola prihvata garanciju samo na osnovu serijskog broja dok u iStyle traže račun/dokaz u kupovini.
 
Možda, da je to istina :)
 
Informacije od 5. Januara. Dobijene putem telefona od oba zastupnika.

EDIT : Tek sad vidim tvoj potpis. Ukoliko iStyle ipak ne traži račun/dokaz o kupovini bilo bi lepo da to prosledite koleginici iz radnje :)
 
Poslednja izmena:
Servis ne radi od 01. do 10.01. Zvao si radnje, a ne servis. Radnje funkcionišu po principu ZZP, mogu da primaju uređaje na servis samo ako su kupljeni u radnji i potreban je dokaz o kupovini. Radnja ne može proveravati na osnovu serijskog broja da li je uređaj u garanciji ili ne.
 
Za koliko carina obično propusti zamenski telefon? Čekam već desetak dana i neverovatno koliko mi je sve teže bez iPhone-a xD
 
To je uvek misterija. Svaki telefon stigne za dva dana na carinu i onda cekamo. Daj broj prijemnice da proverim.
 
Nemam to trenutno kod sebe. Jel ima bar neki prosek? Čisto da znam koliko ću još da se patim?

Btw : Ultra brz odgovor xD
 
Uvek dajemo okvirni rok 7 do 10 dana od datuma reklamacije.

Krstarim po forumu pa sam odmah video pitanje.
 
E hvala ti. Sutra ću pozovem da vidim. Ludim bez telefona. Pa razmišljam ako treba da smorim neoog na carini da to uradim. Samo ne znam dal se šalje masovno ili uređaj po uređaj.
 
Svaki uredjaj se salje pojedinacno, ali se sve sto stigne istovremeno grupno carini.
 
Uzevši u obzir da šalju samo uređaj bez kutije opreme i to. I imajući u vidu kako naši špediteri poštuju pakete (malo basket sa istim, malo fudbal), ako nije tajna u šta oni pakuju te telefone kad živi dođu do krajnjeg korisnika?
 
Nije tajna

ImageUploadedByTapatalk1453375760.191000.jpgImageUploadedByTapatalk1453375774.246490.jpgImageUploadedByTapatalk1453375787.402607.jpg
 
Cao ljudi,

Proslog februara, dakle pre nesto manje od godinu dana, sam preko mts-a uzeo Iphone 6. Baterija mu je sve gora i gora, uspem da izvucem 5-5,30/max 6 sati usage time-a. Ne igram igrice, uglavnom surf. Slicno je i preko wifi-a, da ne ispadne da je do 3g-a i dometa. Posle svake instalacije ios-a odradim one klasicne tweakove kako bi smanjio udar na bateriju (background refresh, brightness, push notifikacije etc.), ali slaba vajda. Kada koristim telefon, baterija pada 1-2% svakih par minuta. Baterija nije punjena vise od 250 ciklusa, dakle ne bi trebalo ovoliko da degradira. Skoro sam update-ovao sa 8.4 na 9.1.2 i slicno se ponasa fon, dakle nije do koruptovane instalacije ili slicno. Ovaj low power switch donekle pomaze, ali opet nije to to.

E sad, moje pitanje je, posto sam uzeo preko mts-a - da li mogu samo njima da nosim na reklamaciju ili mogu i u macolu ili istyle?

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Moraš preko operatera. Ono što mislim da može al svakako proveri, je da pošalješ direktno u servis ako je idalje u prvoj godini međunarodne garancije. Tu garanciju možes proveriti na apple sajtu. Ono što je velika prednost u odnosu da šalješ direktno je što će ti MT:S dati zamenski telefon. A to može mnogo da znači.
 
Nazad
Vrh Dno