Šta je novo?

iPhone Autorizovani Servis - Srbija

Odradi backup, pa restore, pa vrati backup, ako je opet isto, tad ga nosi, mozda je baterija ok a sistem baguje


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma isto mi se ponasa i na 10 i na 11..
 
Za baterije nema pravila. Pustimo test pa vidimo šta se dešava.
 
Na iphone 7 plus mi ne radi vibracija i telefon nekad zvoni nekad ne. Nije na silent modu, npr danas ceo dan zvoni normalno a prethodnih 20 dana uopste ne zvoni. Da ga nosim u servis ili neko ima predlog? I dalje je u garanciji
 
Dođi na Terazije da pokrenemo audio test pa da vidimo da li će nešto da prikaže.
 
Ne menja se u zvaničnoj proceduri. Ako se telefon ne puni, a u garanciji je, menja se telefon
 
Puni se kad ga namestim pod odredjenim uglom (a i to sve redje) inace ne. Sad je u garanciji samo u MTS jel oni isto menjaju il ce ga popravljaju?
 
Prvo probaj da očistiš ako i dalje ne puni moraš u MTS
 
Ja i dalje pored toga što ne mogu da provalim kako se može kupiti AppleCare+ (da li je dovoljno da imam nemačku adresu / nemački broj npr. ili odem lično u Apple Store) ne kapiram ni kako funkcionišu i koliko koštaju popravke u okviru AppleCare+ garancije i van nje.

@mikenziyu, da li su ovo validne cene za zamenu ekrana https://support.apple.com/iphone/repair/screen-damage ?

Znači, interesuje me koliko trenutno košta popravka polomljenog ekrana / polomljenog zadnjeg stakla / zamena baterije / zamena matične ploče za iPhone 8 plus:
- u redovnoj jednogodišnjoj garanciji
- u AppleCare+ garanciji
- posle isteka garancije


Pitam ovo jer se premišljam da li uopšte da se cimam oko nabavke (i istraživanja šta uopšte pokriva) AppleCare+ garancije.

Hvala.
 
Koliko znam, iStyle ne manje displej i menja se ceo telefon a ne znam kako to stoji kad imas Apple Care (cene su vazece za one Apple Store-ove koji mogu da menjaju displej).

Baterija se menja za dz ako je u garanciji ili jos dodatnoj u okviru Apple Care, ploca podrazumeva menjanje celog telefona kod nas a verovatno i u Apple Store (podrazumevano da ga nisi debelo natopio vodom pa je zbog toga prestala da radi).
 
Poenta mog pitanja je bila koliko će mene koštati razbijanje nekog dela telefona u raznim situacijama. Evo konkretniji primer: sutra razbijem ekran, koliko će me koštati da opet imam funkcionalan telefon ako je u redovnoj garanciji, koliko ako imam AppleCare+ a koliko kad mi istekne garancija? Ne zanima me da li se menja ekran ili ceo telefon.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koliko sam ja upućen, ukoliko si u klasičnoj garanciji, zamena ekrana (telefona) će te koštati po redovnom cenovniku istyle-a. Ukoliko imaš Apple Care +, cena je kao na sajtu Apple-a (max 100€)
 
Pa 29$ nije bas blizu 100eur, velika je razlika.

I mene ovo zanima, da li se isplati uzimati Apple Care + kod nas, tj da li iStyle pokriva sve kao i Apple Store preko.
 
iStyle ne pokriva ništa, pokriva Apple mi samo sprovodimo. Apple Care (za sada) pokriva do dva incidenta i ne naplaćuje se ništa.
Ako korisnik nema Apple Care, a oštetio se ekran, u Srbiji nije moguće zameniti ekran, već se menja ceo telefon. Cena zavisi od modela telefona ali nije manja od 50.000. Ista je cena ako istekne garancija.
 
A ako korisnik ima Apple Care i razbije ekran, iStyle rešava "reklamaciju"?
 
Rešava. Samo da ne bude kao jedan korisnik koji je doneo telefon bez ekrana jer je isti polomio. U tom slučaju ne rešavamo.
 
Mikenzi, ima li razlike izmedju apple care + i apple protective plan? Govorim o iMac, tj uzeo bih ga onlajn. Kada na apple sajtu izaberem buy coverage i izaberem usa daje mi ac+ a npr germany daje taj protective plan.

Usa je nesto jeftiniji. Koji da uzmem da budem pokriven za imac ako se nesto desi u 2 i 3 godini?
 
Mislim da je u osnovi to isto samo naziv zavisi od zakona jedne zemlje. Pogledaj za svaki slučaj šta nudi jedan, a šta drugi.
 
A kod vas je svejedno onda? Bitno da pise da je validna garancija kad proverim serijski?
 
Apple sajt mi je ponudio da kupim AppleCare+ (kad sam uneo serijski broj), odabrao sam Nemačku i stigao mi je link na mail da poteram dijagnostiku telefona pre kupovine i tu sam odustao - bojim se da neću razumeti ako sve bude na nemačkom i da ću zeznuti nešto.

Ako je cena 50+ k definitivno se isplati uzeti Care+ (ili kako mu je već ime). Još samo kad bi neko znao siguran (po mogućstvu obline) način za kupovinu.
 
Poslednja izmena:
Dopisivao sam se sa Apple Support-om i gori su botovi od korisničke podrške domaćih operatera.

Da li ima veze gde je telefon kupljen, da li u slučaju da imam AppleCare+ bude nekih problema oko zamene ako je npr. telefon iz zemlje čiji se proizvodni id razlikuje od telefona koji se uvoze kod nas (i imaju Ratel dozvole za uvoz)?
 
Na iPhone 6 imam problem sa tasterom za mute. Kad ga spustim u poziciju mute, sam se vrati na sound on, kao da ima neku oprugu. Kad konačno uspem da ga spustim i da ostane u pravoj poziciji ne reaguje, zvuk ostane uključen. Tek kad ga dodatno spustim nekoliko puta aktivira mute. Da li postoji neki lek ili mora u servis i da li se to uopšte popravlja?
 
Sam se ukljuci ili vrati gore? Ako se vrati onda vidi da ti nije nesto zapalo sto ga gura nazad - cak i jako mala mrvica necega moze da smeta...
 
Dopisivao sam se sa Apple Support-om i gori su botovi od korisničke podrške domaćih operatera.

Da li ima veze gde je telefon kupljen, da li u slučaju da imam AppleCare+ bude nekih problema oko zamene ako je npr. telefon iz zemlje čiji se proizvodni id razlikuje od telefona koji se uvoze kod nas (i imaju Ratel dozvole za uvoz)?

Meni su rekli da je sve ok kad sam ih zvao, telefon sam skoro uzeo u Australiji, u USA sam uzeo Apple Care+ aktivirao online i nema brige po njihovom coveku preko telefona :D

@Mikenzi, videh u nekom prethodnom postu, al nisam najbolje razumeo, ako razbijem ekran, ne naplacuje se zamena nista, ili se placa 29$ (ili koliko vec u dinarima) ?
 
U dinarima se jos uvek nista ne naplacuje posto iStyle u Srbiji nema mogucnost da menja displej, menja se ceo uredjaj. Ta doplata vazi za one Apple Store, ili eventualno neki iStyle, koji imaju mogucnost da menjaju displej.
 
Nazad
Vrh Dno