Šta je novo?

iPhone Autorizovani Servis - Srbija

Ali ima nekih naznaka. Apple menja sistem distributive licenci na taj način da i mi kažemo da ih kupili ali nema vremenskog okvira još uvek.
 
Pozdrav svima,

Zna li neko da li u ,, Istayl"-u zamenske telefone zaključavaju na ,,MTS" ili su sim free?Telefon mi je pre odlaska u servis bio zaključan na MTS.

Hvala.

Ovo nisam video. iStyle niti bilo koji drugi Apple Autorizovani Servis nema mogućnost zaključavanja i otključavanja telefona. Gde god da menjaš telefon, bilo gde su svetu telefon će biti zaključan jer zamenski telefon, čim se poveže na Wi-Fi Sa Apple servera preuzima informacije sa originalnog telefona.
 
Ali ima nekih naznaka. Apple menja sistem distributive licenci na taj način da i mi kažemo da ih kupili ali nema vremenskog okvira još uvek.

Ovde mi je autocorrect sve poremetio, a da nisam primetio. Dakle Apple menja sistem distribucije licenci za Apple Care i sa tom promenom i mi bi trebali da počnemo sa prodajom. Ali za sada nema vremenske odrednice kada će to biti.
 
A kako online kupiti apple care? Recimo platim karticom? Da li to može?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sad ne možeš. Ako nisi kupio pri kupovini telefona onda možeš to da uradiš naknadno ali pre toga telefon se nosi u servis Autorizovanog partnera koji ima servis i prodaje Apple Care
 
Nadam se da ce i iStyle jednom postati autorozovani partner (a ne samo servis) pa ce biti normalno sve i ovde kod nas, a ne da idem u Hrvatsku da bi kupio Apple Care.. Sta fali iStyle-u pa Apple degradira nas ovde u Srbiji? Ne znam da li Makedonija ima autorizovanog partnera? Oni imaju svoj appstore, i znam da postoji iStyle kod njih, ali ne znam da li prodaju Apple Care?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da probam ovdje pitati. Na oglasniku jednom želim da uzmem SE, kad pitam IMEI broj, i provjerim, tamo prikaže ispravno da je SE telefon, no ispiše se ona poruka kao da nije aktiviran.
Prodavač kaže da je telefon upaljen prije 3 mjeseca kad je proban, i nije nikako korišten od tada, da je kupljen vani.

Znam da sam kolegi isto tako aktivirao telefon tek nakon možda mjesec dva od kupovine, al me je tražilo datum kupovine, i on ga je znao, pa je sve prošlo uredu.
Zanima me ako ovaj uzmem, i datum kupovine ne pogodim, kako onda ide ta situacija oko garancije. Telefon stvarno izgleda nov nov, i cjena mu je ok, ali opet, volio bih da imam bar nešto Apple garancije u slučaju nečega.
 
Nije moguće da je telefon upaljen i proban a da nije aktiviran. Sumnjiv je telefon, pogotovu sa niskom cenom. Jedino mislim da moze @mikenziyu proveriti na osnovu imei broja i serijskog broja uredjaja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
7822649db066d2975278750e2c8209c1.png


ovako dakle bude kada upišem imei
 
Moze biti upaljen a da nije aktiviran, moze ga donekle i probati, sve do koraka aktivacije a da ne krene da tece garancija, ja sam imao takav slucaj sa jednom sedmicom prosle godine, tek kada ga je kupac uredno aktivirao pocela je da tece garancija, a na apple sajtu je datum aktivacije naveden kao datup kupovine.
 
Model: IPHONE SE HB 32GB GRAY
IMEI Number: 356607080656905
Serial Number: DX3TLYMVHTVL
Find My iPhone: OFF
Coverage Status: Out Of Warranty (No Coverage)
Product Sold by: TARGET DISTRIBUTION GMBH
Purchased In: Austria
Estimated Purchase Date: 06/02/17
Sim-Lock: Unlocked
Simlock: Unlocked
 
Poslednja izmena:
Da probam ovdje pitati. Na oglasniku jednom želim da uzmem SE, kad pitam IMEI broj, i provjerim, tamo prikaže ispravno da je SE telefon, no ispiše se ona poruka kao da nije aktiviran.
Prodavač kaže da je telefon upaljen prije 3 mjeseca kad je proban, i nije nikako korišten od tada, da je kupljen vani.

Znam da sam kolegi isto tako aktivirao telefon tek nakon možda mjesec dva od kupovine, al me je tražilo datum kupovine, i on ga je znao, pa je sve prošlo uredu.
Zanima me ako ovaj uzmem, i datum kupovine ne pogodim, kako onda ide ta situacija oko garancije. Telefon stvarno izgleda nov nov, i cjena mu je ok, ali opet, volio bih da imam bar nešto Apple garancije u slučaju nečega.

Ovo je još jedan primer o kome pričam konstantno, a to je da zvanično garancija ne kreće od datuma aktivacije već od datuma kupovine kod autorizovanog prodavca koji je iskazan na računu. Ovaj telefon aktiviran je pre 4 dana, 16.07.2018 ali mu se garancija nije aktivirala u sistemu. To naravno nije nikakav problem ako imaš račun prodavca koji je Autorizovan ali ako nemaš ne možeš ni da aktiviraš garanciju.
 
dakle ako želim da vidim garanciju apple warranty check moram znati točan datum kupovine, s računa, inače ovu garanciju mogu zaboraviti?
 
Moraš imati račun. Tačan datum kupovine ti ništa ne znači, niti je bitan. Važan je samo račun jer je to jedino dokaz kupovine.
 
onda sam ja čitavo vrijeme u zabludi.
ovaj sad 7+ sto imam isto sam preko oglasnika uzeo ima garanciju po onoj stranici do 11/2018, misleći ako me zakači neki žešći kvar da imam pravo bez računa da mi se rješi npr. kvar matične ploče ili slično. :S
 
Pa imaš ali za taj SE ne bi imao jer mu se garancija nije aktivirala sa datumom aktivacije.
 
@mikenziyu mozes li proveriti da li sad ovaj moj iphone 8 ima garanciju, posto verovatno nije aktivirana sa datumom kupovine? To je ovaj telefon sto si mi proverio, serijski broj sam ti poslao preko pm


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Obzirom na datum pustanja u prodaju tog modela, on mora i dalje da ima jednogodisnju garanciju, osim ako nije nesto na njemu menjano u neovlascenom servisu.

Od kad tece garancija, najpreciznije moze da ti kaze @mikenziyu.
 
Da li neko moze da mi kaze gde bih mogao da zamenim slusalicu(earphones)na Iphone 6 posto mi se jako slabo cuje.Nosio sam u ovlasceni servis uradili dijagnozu ali kazu da to oni ne rade posto je dijagnostika pokazala losu cujnost.Treba mi neki pouzdan servis gde bih to odradio...I kako se krece cena za tu uslugu? Unapred hvala.
 
Slušalica može da se menja i u Autorizovanom servisu ako je dijagnostika pokazala problem sa slušalicom. Međutim često audio test prikaže i probleme sa mikrofonom, a to je već kvar koji Apple rešava samo zamenom ekrana. Pošalji mi serijski da vidim koji su testovi rađeni.

@mikenziyu mozes li proveriti da li sad ovaj moj iphone 8 ima garanciju, posto verovatno nije aktivirana sa datumom kupovine? To je ovaj telefon sto si mi proverio, serijski broj sam ti poslao preko pm

355 dana.
 
Poslednja izmena:
Da li neko moze da mi kaze gde bih mogao da zamenim slusalicu(earphones)na Iphone 6 posto mi se jako slabo cuje.Nosio sam u ovlasceni servis uradili dijagnozu ali kazu da to oni ne rade posto je dijagnostika pokazala losu cujnost.Treba mi neki pouzdan servis gde bih to odradio...I kako se krece cena za tu uslugu? Unapred hvala.

Ako je samo slusalica uzmi staru cetkicu za zube i trljaj. Pomoglo i meni i vise ljudi sa foruma - to je naravno ako ti prljavstina ili voda zapusi... Probaj - nista te ne kosta...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne bi bilo lose da za svaki slucaj nalepis selotejpa pored zvucnika gore i dole da ne napravis mikro ogrebotine na ekranu (mada ne bi trebalo). Ako imas tempered glass jos bolje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako je samo slusalica uzmi staru cetkicu za zube i trljaj. Pomoglo i meni i vise ljudi sa foruma - to je naravno ako ti prljavstina ili voda zapusi... Probaj - nista te ne kosta...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samo ću reci da je ovo i meni pomoglo. Zvucnik se čuo pre toga kao da je na 50% utisan. Neverovatno, ostao sam bez reci. [emoji120][emoji16]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I meni je isto tako bilo pa je četkica koju sam dobio uz mašinicu za šišanje popravila stvar i to mnogo. Imam staklo tako da nisam izgrebao nista, ali kapiram da bi to moglo da se desi onima koji nemaju nista na ekranu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa zbog zastitnog stakla se i zapusi mrezica na zvucniku,namasti se od prstiju pa svi brisu o pantalone majicu etc
 
A kad nema zaštitno staklo, onda se ne namasti ili ljudi ne brišu o pantalone i majicu?
 
Kineska stakla nemaju oleofobik sloj,nilkin mozda ima.masti se displej koji je kineski ili kom je skinut sloj alkoholom ili nekim drugim sredstvom
 
Nazad
Vrh Dno