Šta je novo?

iPhone Autorizovani Servis - Srbija

Ne plaća se još uvek ništa iako na Apple sajtu za Apple Care stoji drugačije.
 
Ali ako ti se vec tako nesto desi, i zamene ti za dzaba red bi bio bar da pocastis :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ljudi treba mi pomoc..Dobio sam Iphone 8 na poklon, nemam racun, telefon je iz MTS...ima problema sa kamerom - vide se crne tacke..problem je u tome sto nemam racun ali telefon je aktiviran tek pre nedelju dana i imam APPLE imei garacinju..Da li mi vazi garancija u istyle? Hvala na odgovorima..
 
Igore što brzaš. Šta ako mu se nije aktivirala garancija zajedno sa aktivacijom telefona. Pošalji serijski broj.
 
Aktivirana je garancija od strane APPLE-a do novembra 2018 godine. E sad sta je problem, telefon je star nepunih 7 dana i ne znam kakva prava se mogu ostvariti..ne bih zeleo da mi se nov, netaknut telefon otvara i ceprka po njemu, lemi, lepi itd (verujem da niko ne bi pristao da mu se nov telefon popravlja, koji je koriscen nepunih 7 dana, vec bi zahtevao novi uredjaj)...Da li mogu zahtevati nov uredjaj ili ne?
 
Mikenzi garancija je aktivirana i vazi do decembra 2018 godine. E sad, posto vidim da si strucan oko tih stvari, zanima me koja prava imam kao korisnik novog telefona koji ima problema sa kamerom, da li se moze uzeti nov uredjaj umesto popravki, jer verujem da bi mali broj ljudi pristao da mu se telefon star 7 dana otvara, lemi, lepi itd..(ovo je primer) Hvala na odgovorima..
 
Tvoja prava mozes da ostvaris na mestu kupovine, a to je MTS. Kod nas mozes da ostvaris samo prava propisana Apple procedurom tj. da prevedem na srpski, ne mozes da biras resenje kvara vec ce servis raditi ono sto je u skladu sa nasim pravilima, a to je najverovatnije zamena kamere.
Kao sto kaze igor mi ne lemimo, ne znamo da lemimo, takodje nemamo ni lemilicu niti Apple to dozvoljava.
 
@Ikac92 mnogo ljudi ne pravi razliku izmedju 2 garancije.
1. garancija ostvariva na osnovu zakona o zastiti potrosaca - ostvaruje se na mestu kupovine (kao sto kaze mikenzi) a to je mts. U praksi najcesce traze fiskalni, medjutim prodavac je duzan da cuva fiskalni - http://www.blic.rs/vesti/ekonomija/...a-robu-mozete-da-menjate-i-bez-racuna/j51jg6q
2. apple worldwide - sto bi ja rekao - dobra volja Apple, cime su stekli reputaciju proizvodjaca koji najvise brine o korisnicima - u sustini one year warranty (ako nisi doplatio) koji bi trebao da ti vazi svuda u svetu (mada nije bas u praksi tako - mikenzi zna detaljnije) gde ti Apple resava problem koji imas sa telefonom, a ne tako retko ako je u pitanju neka serijska greska desi se i van te garancije da Apple sredjuje problem, ali to vec trebas pratiti (opet, mikenzi je svaki put objavljivao i ovde)

Samo lemljenje je extremno tesko (kod MacBook-ova je uzas, a o iPhone da se ne prica) i ima jako mali broj ljudi koji to rade (ja mozda znam 1 coveka koji bi se u Srbiji usudio to da radi) i radi se u slucajevima kada imas nesto od podataka sto je mnogo vrednije od uredjaja na samom uredjaju, zato sto:
1. gubis garanciju kada to uradis
2. nije sigurno da ce biti popravljeno na taj nacin, niti koliko ce raditi
3. mali broj zamenskih delova
4. sam trosak servisera bi bio ogroman :)
(ako te zanima vise - Louis Rossmann na YT)

Ako te zanima kako se kamera menja imas na ifixit, mada mozda nije identicna procedura kao po Apple uputstvu za servisere, ali ces u sustini videti da nema nikakvog lemljenja - https://www.ifixit.com/Teardown/iPhone+8+Teardown/97481
8. korak
 
U Srbiji Autorizovani Servis nema mogućnost zamene ekrana.
 
@Ikac92 mnogo ljudi ne pravi razliku izmedju 2 garancije.
1. garancija ostvariva na osnovu zakona o zastiti potrosaca - ostvaruje se na mestu kupovine (kao sto kaze mikenzi) a to je mts. U praksi najcesce traze fiskalni, medjutim prodavac je duzan da cuva fiskalni - http://www.blic.rs/vesti/ekonomija/...a-robu-mozete-da-menjate-i-bez-racuna/j51jg6q
2. apple worldwide - sto bi ja rekao - dobra volja Apple, cime su stekli reputaciju proizvodjaca koji najvise brine o korisnicima - u sustini one year warranty (ako nisi doplatio) koji bi trebao da ti vazi svuda u svetu (mada nije bas u praksi tako - mikenzi zna detaljnije) gde ti Apple resava problem koji imas sa telefonom, a ne tako retko ako je u pitanju neka serijska greska desi se i van te garancije da Apple sredjuje problem, ali to vec trebas pratiti (opet, mikenzi je svaki put objavljivao i ovde)

Samo lemljenje je extremno tesko (kod MacBook-ova je uzas, a o iPhone da se ne prica) i ima jako mali broj ljudi koji to rade (ja mozda znam 1 coveka koji bi se u Srbiji usudio to da radi) i radi se u slucajevima kada imas nesto od podataka sto je mnogo vrednije od uredjaja na samom uredjaju, zato sto:
1. gubis garanciju kada to uradis
2. nije sigurno da ce biti popravljeno na taj nacin, niti koliko ce raditi
3. mali broj zamenskih delova
4. sam trosak servisera bi bio ogroman :)
(ako te zanima vise - Louis Rossmann na YT)

Ako te zanima kako se kamera menja imas na ifixit, mada mozda nije identicna procedura kao po Apple uputstvu za servisere, ali ces u sustini videti da nema nikakvog lemljenja - https://www.ifixit.com/Teardown/iPhone+8+Teardown/97481
8. korak

n1tr0 hvala na odgovorima i objasnjenju.
 
Samo zelim javno da pohvalim iStyle servis! Profesionalnost i azurnost na nivou!

Danas sam konacno otisao do BG, uz prethodno rezervisan termin u servisu. U pitanju je bila zamena baterije na iPhone 6s (program besplatne zamene). Cak su me primili i 20 minuta pre zakazanog vremena. Baterija je zamenjena u roku od pola sata najvise!

Posebno hvala Mikenziju, koji je imao strpljenja u privatnoj prepisci sa mnom i sto ga nije mrzelo da mi pruzi neke informacije, meni znacajne :). Profesionalnost od pocetka do kraja.

Svaka cast jos jednom!
 
Samo zelim javno da pohvalim iStyle servis! Profesionalnost i azurnost na nivou!

Danas sam konacno otisao do BG, uz prethodno rezervisan termin u servisu. U pitanju je bila zamena baterije na iPhone 6s (program besplatne zamene). Cak su me primili i 20 minuta pre zakazanog vremena. Baterija je zamenjena u roku od pola sata najvise!

Posebno hvala Mikenziju, koji je imao strpljenja u privatnoj prepisci sa mnom i sto ga nije mrzelo da mi pruzi neke informacije, meni znacajne :). Profesionalnost od pocetka do kraja.

Svaka cast jos jednom!

Sta spada u taj program beslatne zamene?
 
Hvala na odgovoru.

@mikenziyu jedno pitanje, da li postoji mogucnost zamena home dugmeta a da posle toga radi fingerprint na iP6s?
 
Samo u zemljama koje menjaju ekrane. Home dugme se menja zajedno sa ekranom i onda uparuje sa pločom.
 
Ok, a sta je sa situacijom gde je display ispravan a home dugme neispravno, ili to mora da ide u kompletu?
Koje su to zemlje, jel to znaci da kod nas (Vas) ne moze?
 
Opet je isti odgovor.
Zemlje EU. Najbliže je Zagreb ili Ljubljana
 
Hvala na odgovoru.
Da li znas mozda koja bi cena za to bila u tim EU zemljama?
 
Ne znam stvarno. Kontaktiraj ih.
 
Ma jok, cisto informativno sam pitao, svakako mi se to ne isplati.
Hvala u svakom slucaju.
 
Koja je poenta pitanja onda? [emoji23]

Mikenzi javi ako bude zamena baterija za starije uredjaje pogodjene downclockom po ovoj novoj Apple ceni u januaru.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Napisaću naravno. Za sada nema nikakvih informacija ali ako je 29$ kod njih, bez poreza, kod nas će biti oko 5000 RSD pretpostavljam.
 
To je već prihvatljivija cena i eto mene da je zamenim na 6S ako tako bude :). Mogao si i ovde napraviti temu za proveru baterije kao na iSrbija "Online dijagnostika-iPhone "
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno