Šta je novo?

iPhone Autorizovani Servis - Srbija

1. Apple Care je validan ako je aktiviran i vidljiv u Apple bazi. To gde je kupljen je nebitno.

2. Da i Ne. Da je ako kupiš a nešto pođe po zlu, recimo ne vidi se kroz proveru serijskog broja.

3. 90 dana od datuma kupovine mada su to možda produžili.

4. Ne postoji 100% pokrivenost. Apple Care je samo produženje Apple dobrovoljne jednogodišnje internacionalne garancije uz dva incidenta ako utimaš AC+

5. Da i ne. Da u zemlji gde je kupljen. Ne svuda ostalo za sada.

6. Možda policiji ili nekoj inspekciji ako te iz bilo kog razloga posete. Servisu ne.

I sad sve ovo lepo nek se prebaci u odgovarajuću temu [emoji16]
 
Hvala, ali praktično ni na jedno pitanje nisam dobio precizan odgovor, a pitanja su bila krajnje jasna i konkretna (osim odgovora za 100% pokrivenost koji je konkretan, ali mi uopšte nije jasan - da li to znači da bez obzira što sam kupio AppleCare i npr. crkne matična ploča, ne mogu da računam da će popravka/zamena da bude free, već ću morati nešto da platim?)
 
Ako crkne ploča da. Ali ako je modifikuješ, popravlja, prepravljaš, oštetiš, zameniš... Onda ne.

Tvoja pitanja su možda za tebe kratka i jasna ali nisu konkretna da bi se na njih odgovorilo konkretno. Preširoka su i odgovori su preobimni.

Dakle da li postoji 100% pokrivenost - Ne. Nikada nije ni postojala.
 
1. Da li je kod nas validan AppleCare za Mac mini kupljen online ovde: www.wiez.de ?
Ne znam da li mogu da skrojim konkretnije pitanje od ovog. Ako ne znate ili ne želite da odgovorite na pitanje, odgovor može da bude i ne znam/ne želim da odgovorim, inače je vrlo kratak: da ili ne. Ovoi uopšte nije zlonamerno, prosto pitam za konkretnu online prodavnicu, da se ne desi da bacim pare.

2. Da li je za validnost neophodan dokaz o kupovini ili se sve proverava preko serijskog broja?
Nije mi jasno kako mogu da kupim AppleCare, dakle, da platim za produženu sigurnost, a onda da razmišljam da može da se desi da "nešto pođe po zlu"? Koja je onda poenta???

3. Da li postoji neki rok za kupovinu AppleCare?
Za ovo sam našao da je 90 dana.

4. Da li je sa AppleCare Mac mini pokriven sa 100% ili ne?
Za ovo sam našao neke odgovore, ali mi i dalje nije najjasnije šta dobijam za ono što platim, pri čemu neću dalje da insistiram na odgovorima.

Što se tiče konstatacije da garancija ne važi ako se uređaj čačka, valjda je jasno i nema potrebe da se naglašava, to uostalom ne važi samo za Apple, već za sve.

U principu sam odustao od odluke da dam novac za AppleCare, zadržaću se na regularnoj garanciji.

Imam samo pitanje u vezi toga zašto nijedan reseller u Srbiji ne prodaje AppleCare? Ne morate da mi odgovorite ako je odgovor komplikovan.
 
'Apple nije dozvolio' je odgovor na poslednje pitanje.
 
Nov iz kutije izvadjen ipad pro 2020, nece da puni. Dosao je sa us adapterom za zid ali posto imam 20w brick sa nasim ulazom i usb c pokusavam sa njim, detektuje da je prikljucen ali % se ne menjaju. Isto je i kada pokusam preko kompijutera. Da li je neko imao problema slicnih, sta da pokusam?
 
Ostavi ga na punjenju preko noći. Ako se ne uključi onda ga ujutru ubaci u recovery, pusti restore sistema i onda opet na punjač kada se završi reinstalacija.
 
1. Da li je kod nas validan AppleCare za Mac mini kupljen online ovde: www.wiez.de ?
Ne znam da li mogu da skrojim konkretnije pitanje od ovog. Ako ne znate ili ne želite da odgovorite na pitanje, odgovor može da bude i ne znam/ne želim da odgovorim, inače je vrlo kratak: da ili ne. Ovoi uopšte nije zlonamerno, prosto pitam za konkretnu online prodavnicu, da se ne desi da bacim pare.

2. Da li je za validnost neophodan dokaz o kupovini ili se sve proverava preko serijskog broja?
Nije mi jasno kako mogu da kupim AppleCare, dakle, da platim za produženu sigurnost, a onda da razmišljam da može da se desi da "nešto pođe po zlu"? Koja je onda poenta???

3. Da li postoji neki rok za kupovinu AppleCare?
Za ovo sam našao da je 90 dana.

4. Da li je sa AppleCare Mac mini pokriven sa 100% ili ne?
Za ovo sam našao neke odgovore, ali mi i dalje nije najjasnije šta dobijam za ono što platim, pri čemu neću dalje da insistiram na odgovorima.

Što se tiče konstatacije da garancija ne važi ako se uređaj čačka, valjda je jasno i nema potrebe da se naglašava, to uostalom ne važi samo za Apple, već za sve.

U principu sam odustao od odluke da dam novac za AppleCare, zadržaću se na regularnoj garanciji.

Imam samo pitanje u vezi toga zašto nijedan reseller u Srbiji ne prodaje AppleCare? Ne morate da mi odgovorite ako je odgovor komplikovan.

1. Jeste
2. Ako nemas racun gleda se aktivacija na apple sajtu, odnosno u apple bazi podataka, koja zbog velikog broja uredjaja moze da omane nekada, mada se retko desava. Bolje da imas racun za svaki slucaj.
3. 90 dana
4. Ako normalno koristis Mac i ne cackas ga hardverski maltene imas 100% garanciju. Koristiti i ups zbog zastite od struje.

Poenta je da imas apple care ali cuvas komp kao da nemas. Ako se nesto pokvari onda doneses na popravku.

Ac je odlican za iphone jer se moze desiti da ispadne i polomi se ekran, ledja... ali zaista ne vidim svrhu ac za mac mini jer svakako imas garanciju kada ga kupis. Ako ipak postoji bojazan od kvara onda slobodno kupi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[emoji1303]
Sok i čokoladu, milka 300g, celi lešnici [emoji16]
 
Probaj nussknacker brate kada se navuces na taj kvalitet lesnika i kakaa neces moci milku vise :p steta sto je ne prave vece od 100gr :p
 
Znači 3 X ta bolja sa lešnicima.
 
Danas u Promenadi zamenio bateriju na 6S. Sve ok sem sto sam cekao 2.5h :mad:
 
Hahahah win :))
 
Zdravo svima.
Imam jedno pitanje za Apple Servis. Radi se o AirPods Pro slušalicama koje sam dobio na poklon prošlog leta. Na desnoj slušalici se javlja čudan zvuk kao statičko naelektrisanje kada je uključen noise cancellation. Bez noise canc. nema ikakvih problema u radu. Da li se servisira ovakav slučaj? Hvala
 
@mikenziyu molim te za savet.
Imam Ipad Air 3, star malo preko godinu dana, kupljen u istyle-u.
Primetio sam da ima fleku na ekranu, kao isijavanje. Kako ide procedura za to?
Takodje, dok je na punjacu ekran slabo reaguje na dodir.

5c7e23bad72756bb867f6ca1f4fafddc.jpg



Sent from my iPad using Tapatalk
 
Ne vidim ništa na ovoj slici ali ako postoji problem sa ekranom menja se uređaj. Tj. iPad je uređaj koji se ne popravlja, uvek se menja ako se potvrdi kvar.

Nikada nismo imali slučaj da nešto lošije radi kada je na punjaču tako da tu ne znam šta da kažem.
 
Ne moraš ali savetujemo jer ako dođeš u trenutku kada neko ima zakazan termin moraćeš da sačekaš.

A kolege mogu da imaju često vezane termine pa da po pola sata ne dođeš na red.
 
Pozdrav! Ovo je moj prvi post, nadam se ne i poslednji :)
Naime, sestra je skoro uzela iphone 11 pro i nekada ima problem sa seckanjem kada skroluje.. kao da pomalo zapinje kada se lista neki chat, settings i slicno. Trenutno je na najnovijem azuriranju.
Da li je neko imao slican problem?

Hvala, Bojan
 
Prihvata li istyle u drugoj godini garanciju od recimo gigatrona, tehnomanije... ili ako se nesto dogodi mora da se nosi telefon kod njih.
 
Prihvata.
 
Nazad
Vrh Dno