Šta je novo?

iPhone Autorizovani Servis - Srbija

Moraš da ga aktiviraš i onda proveriš na istom linku da li se aktivirala garancija. Ako jeste ne treba ti ništa od papira. Ako nije treba ti originalni račun autorizovanog prodavca
 
Hvala na informaciji, ali nisam siguran da sam bas razumeo.Iz kog razloga se ista ne bi akktivirala?Koja je to stavka od one tri kada se ukuca imei?
 
Garancija ti vazi od datuma koji ti pise na strani koju dobijes kad ukucas serial telefona.

Verovatnoca da se ne aktivira garancija je minimalna ali ipak postoji i zato je tako i napisano. U tim slucajevima je bitan racun, online ili fiskalni ako je neko kupio u prodavnici.
Nemas razloga da brines i imas najregularnije garanciju koja ti vazi u Srbiji i ostavrujes je u ovlascenom serisu.
 
Ova tema je iPhone Autorizovani Servis i u skladu sa tim dobijaš i odgovore. S obzirom da očigledno ne kupuješ telefon kod autorizovanih prodavaca moraš prihvatiti određeni rizik bez obzira da li je on mali ili veliki.
Što se tiče garancije pravila su oduvek bila jasna. Garancija kreće od datuma kupovine. Apple nikada nigde nije naznačio drugačije.
Da, Apple korisnici imaju tu sreću da se garancija samostalno aktivira u sistemu onog trenutka kada se aktivira i telefon ali to nigde nije pisano pravilo i takav odgovor ne možeš dobiti od mene nikada.
Ja ti samo mogu napisati koje su ti opcije ali nikada ne mogu napisati 'ma kupi imaš garanciju bez problema, ne treba ti ništa' jer znam da to nije tačno, ni zvanično, a i imam određenu odgovornost kada pružamo informacije za razliku od drugih članova foruma.
 
Poslednja izmena:
Nemas razloga da brines i imas najregularnije garanciju koja ti vazi u Srbiji i ostavrujes je u ovlascenom serisu.


Ovaj deo odgovora se odnosio na univerzalno postojanje jednogodisnje garancije, da ne bude zabune :)

Tvoj odgovor za garanciju, i pocetak njenog trajanja, je vise nego precizan i jedini zvanicni koji postoji kod Apple-a a drugi padez je sto je vecina u ovoj zemlji navikla da se to poklapa, u najvecem broju slucajeva, sa trenutkom aktivacije telefona :)

Uvek je racun onaj deo koji je validan i mnogo znaci ako se ne poklapaju vreme trajanja garancije prema Apple bazi podataka sa datumom aktivacije Apple uredjaja. Ovo je mozda izrazenije kod racunara ali se desavalo i kod telefona i drugih uredjaja.

Racun ima i mnogo vazan deo koji se tice dokaza da je vas uredjaj a imate problem sa zaboravljenom sifrom za iCloud zakljucane uredjaje.
 
Onda tek nemas sta da brines i razmisljas, aktviraj telefon i pogledaj na pomenutoj strani garanciju a, u slucaju nepoklapanja, uvek imas i dokaz o kupovini :)
 
@mikenziyu jedno pitanje - pošto i ovaj moj zamenski telefon (6S) ima mrtve pixele, a nemam vise godinu dana garancije , sta je moguce uraditi po tom pitanju kod vas? Zamena telefona uz doplatu ili kako? Pitam cisto informativno. Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa kod nas može samo doplata za zamenu telefona, u inostranstvu možeš da menjaš ekran. Cena za zamenu je 56290 mislim. Lakše ti je da se praviš da ih ne vidiš :)
Pošalji mi serijski, da proverim garanciju za svaki slučaj.
 
Ako nesto mrzim to je kad neko daje pogresne informacije i kada me neko pravi budalom. Po ne znam koji put sam se uverio zasto ne treba da idem u istyle (a ipak uvek idem) i zasto je Macola svetlosnim godinama udaljena od njih po pitanju usluge. (necu sada pisati od drugim slucajevima kad su naplacivali usluge skuplje i bili katastrofalno neprofesionalni u istyle)


Prvo sam pozvao Macolu i pitao da li priznaju apple care plus, ne priznaju ali decko me lepo uputi na apple store koji od skora ima i u Becu, da ne moram u Minhen i gde moze brzo da se zavrsi zamena ekrana/telefona. Ne bih ni pokusavao da zovem istyle da ovde nije pisano kako priznaju apple care plus i kako mogu da zamenim telefon?!
Pozovem ja kol centar da proverim, prvo devojka ne zna da li to rade, na kraju kaze moram da platim zaenu ekrana, onda mora da proveri u stvari i kao da ne morate da placate zamenu (osim onog ucesca). Hoceste Usce ili Terazije, ja rekoh nisam znao da moze na Terazijama, kao preko neta zakazes termin i zavrsis sve sa serviserom. Ja se odusevio, pitam mogu tamo sve da zavrsim kaze ona da.

Dolazim na Terazije, gde lik posle druge recenice kaze da moze da se desi da mi naplate oko 150 evra zamenu, ja reko kakvo placanje kada imam takvu garanciju, on moze da se desi ja ne tvrdim da ce biti naplaceno. Posle toga kaze jedina pogodnost Terazija je sto dijagnostika bude gotova do kraja dana a u Uscu "ko zna koliko dana mozes da cekas". Ok, i sta kad se zavrsi dijagnostika, kao za 10ak radnih dana poslace zamenski telefon ako odobre. A sta da *mjau**mjau**mjau* radim bez telefona toliko, imaju ponudu za 200 dinara po danu da iznajmim od njih zamenski telefon. Potpuno gubljenje vremena, komentarisem kako ne mogu da verujem da jedno pricaju preko telefona a drugo u servisu, gde me lik podrugljivo pita nekoliko puta a sta si mislio da cemo da ti damo nov telefon odmah?!? I kako sam ja sad sa serviserom i njega ne interesuje sta je neko rekao preko kol centra njihovog kao da rade za 4 razlicite firme. Umesto da su lepo rekli telefon se ceka i da su oni kurirska sluzba koja svakako salje u apple store.
 
Da si vratio dve tri strane nazad ili deset, pedeset procitao bi i video da SVI cekaju na zamenu 7-10 dana pa i ko ima apple care. Oni su reseler a ne store i normalno da rade po drugacijem programu od apple stora gde sve dobijes ODMAH(vidim da ti je to bitno) I mislim da nije naplaceno ni onih 29$ za zamenu u istly- u kad se menja u apple care-u. O istyl-u imam samo reci u superlativu i naravno da nisu duzni da ti daju zamenski telefon. Ne oni nego ni jedan reseler jer nisi uzeo telefon preko mobilnog operatera gde mozes da zahtevas zamenski telefon i gde ces ga dobiti. A o toj macoli imas temu gde su decku ostetili ekran pa mu zamenili i rekli mu evo popravili smo vam. Kad je on rekao da zna da oni ne menjaju zvanicno ekrane i ko zna sta su zbudzili i da ce pisati appl-u odmah su promenili plocu i dali mu nov telefon. Ne branim ni jedne ni druge bas me briga nego ti govorim iz licnog iskustva.
 
I ja sam bio čuo sve najgore o ISTYLE ali kad mi je baterija na 7 plus poludela i praznila se skroz za dva sata zamenili su mi i nisu naplatili iako je istekla jednogodišnja apple garancija.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja pricam zvanicno kakvu sam dobio info iz njihovog kol centra ne sta citam na forumu. Naravno da mi je bitno da dobijem odmah ono sto dodatno platim, ne znam zasto ti je to cudno.
Drago mi je da imas samo reci hvale za njih, ja nisam imao takav slucaj nikad.
 
@mikenziyu
Kupio prije mjesec dana iphone 8 i prije par dana primjetim mrtav piksel, sta mi je ciniti?
 
Možeš da menjaš telefon odmah ili da čekaš do pred kraj garancije pa da ga menjaš tada. Na tebi je da li ti mnogo smeta ili ne.
 
Danas sam bio u Macoli, za dz mi uradili dijagnostiku telefona, baterija na 88% i ne znam kako sam uspeo da imam 450 ciklusa za 11 meseci non stop akam telefon :D Jos par meseci pa cu zameniti, akcija im je do kraja godine za 3370 din.
 
Danas sam zamenio ekran na 7ici na kojoj imam apple care plus u Becu za sat vremena i zamena je besplatna, ne placa se ni ucesce, bar ja nisam platio sa apple care plus iz US.
 
Izgleda da mi probija displej na X, gornji desni ćošak.

Ne znam kako, najviše se vidi na beloj pozadini. Je l vam se dešavalo to?
 
Pozdrav svima,

Zna li neko da li u ,, Istayl"-u zamenske telefone zaključavaju na ,,MTS" ili su sim free?Telefon mi je pre odlaska u servis bio zaključan na MTS.

Hvala.
 
@mikenziyu jedno pitanje za tebe, ako moze. Kupujem iphone 8, medjutim serijski broj pocinje slovom F. Posto imam zamenski 6s i serijski pocinje sa F, da li to ima veze za zamenskim telefonima ili je to samo slucajmost?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
F
": refurbished unit
"
M
": retail unit
"
N
": replacement unit
"
P
": personalized (engraved) unit
 
Naletao sam i na osmice sa oznakom C na pocetku serijskog broja

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Znaci ne gleda se serijski br nego model broj


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Tako mu dodje. Ipak ispada da se gleda model. Ok je onda telefon. Hvala. Mislim da će značiti i ostalima

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
@mikenziyu jedno pitanje za tebe, ako moze. Kupujem iphone 8, medjutim serijski broj pocinje slovom F. Posto imam zamenski 6s i serijski pocinje sa F, da li to ima veze za zamenskim telefonima ili je to samo slucajmost?


Sent from my iPhone using Tapatalk

F
": refurbished unit
"
M
": retail unit
"
N
": replacement unit
"
P
": personalized (engraved) unit

Naletao sam i na osmice sa oznakom C na pocetku serijskog broja

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока


Pošto je tema 'iPhone Autorizovani Servis' ovaj link nikako ne može biti deo Autorizovane procedure jer ja iskreno nisam upoznat sa ovom klasifikacijom, Apple takođe nikada nije objavio niti potvrdio ništa slično i samim tim u ovoj temi se ne može tvrditi da je sadržaj linka zvanična informacija.
Meni jedino možeš da pošalješ serijski broj da proverim da li ima garanciju, gde je kupljen i da li je negde reklamiran u Autorizovanom servisu.
 
Ima li nekih naznaka da se može nešto dogoditi po pitanju prodaje Apple Care-a u Srbiji?

Koje su trenutno opcije za telefone kupljene ovde? Može li se nekako dokupiti i kako?
 
U Srbiji, legalno, jos uvek ne mozes da dokupis. Jedino online varijanta.
 
Nazad
Vrh Dno