Šta je novo?

iPhone Autorizovani Servis - Srbija

mikenziyu

Cenjen
Učlanjen(a)
02.03.2015
Poruke
1,308
Poena
125
Moja oprema  
Laptop
MacBook Pro (15-inch, 2018)
Mobilni telefon
iPhone 13 Pro
Pozdrav svima,

Iskoristicu svoj prvi post da najavim jako dobru stvar:

iStyle Service dobio je licencu za servisiranje iPhone telefona i ona je aktivna od danas 02.03.2015.

Za sada nema poznatih ograničenja u vezi servisa iPhona što ne znači da ih možda neće biti kasnije.

Kao i za druge Apple proizvode koje smo do sada servisirali, telefon je potrebno doneti u servis na dijagnostiku.

U zavisnosti od kvara, menja se neispravan deo (kamera, motor za vibraciju, zvučnik, Sim Tray + mehanizam, itd.), a u nekim situacijama menja se telefon.

Oni koji su imali prilike da sarađuju sa nama znaju da se svi delovi ili zamenski uređaji poručuju i da je okvirno potrebno 7 do 10 dana da stignu kod nas.

Svi delovi i uređaji stižu iz Holandije.

Za to vreme neispravni uređaj mora ostati u Servisu.

Što se tiče garancije, ukoliko u Apple bazi piše da je telefon u garantnom roku, ne treba nam račun.

U suprotnom korisnik je dužan da dostavi dokaz o kupovini ukoliko želi da se njegov telefon servisira u garantnom roku.

Korisnici iPhona u Srbiji i oni koji su svoje telefone kupili u EU imaju dvogodišnju garanciju.

Takođe možemo da servisiramo telefone kupljene kod naših operatera, Telenor, MTS i VIP.

iPhone autorizovani servisi u Srbiji su:

- iStyle Service, Bul. Mihajla Pupina 4, TC Ušće, III sprat Beograd

- Macola, Andrićev venac 12 Beograd
 
Poslednja izmena od urednika:
Sjajan vest. Konačno neko na forumu ko ima info iz prve ruke.
 
uuu greška :D

Sve u svemu,odlična vest.Napokon sve ovo ide kako treba...
 
Poslednja izmena:
Ako je telefon kupljen u EU a garancija na apple sajtu pise da je 1g a telefon na apple sajtu odbrojava 1 godinu , da li telefon podleze EU garanciji 2 godine bez racuna ?
 
Poslednja izmena:
Nekada u Apple bazi koja je dostupna samo Apple autorizovanim servisima pise 'druga godina garancije' ali vrlo retko i u tom slucaju ne treba. U svim ostalim slučajevima potreban je račun kao dokaz kupovine.
 
Ja sam Iphone kupio u Americi 23.09.2014. Sta je sa americkim ajfonovima, da li njih servisirate kao i EU modele ?
 
Licenca podrazumeva WolrdWide iPhone, sto znaci i USA.
 
Zanima me da li važi applecare+ u Srbiji, tj da li je moguća popravka ili zamena slučajno oštećenog uređaja i po kojoj ceni? Razmišljam se da kupim Applecare+ prilikom kupovine sledećeg telefona
 
Vazi naravno. Skoro smo imali jednog korisnika koji je polomio display ali je imao Apple Care+ koji pokriva do dva incidenta i reklamirali smo telefon. Apple Care uvek preporucujem da se kupi.
 
važi i za slomljeni ekran?2 incidenta?

Ovo je onda bolje nego kupovina gomile maski :)
 
Da, incident pokriva bilo koje ostecenje ukljucujuci i display.
 
odlično.Sad pogledah.Verovatno ću i ja uzeti prilikom sledeće kupovine telefona ;)

Hvala na info
 
A apple care za macintosh? Da li moze da se dokupi kod vas ili kako
 
Na zalost ne mozemo jos uvek da prodajemo Apple Care ali se prihvata u servisu bez problema.
 
Koliko to cudo kosta za ip6? Koliko traje? Godinu dana ili koliko i garancija tj 2 godine?
 
Cena se razlikuje u zavisnosti od zemlje u kojoj kupujes. A garancija se produzava za dve godine internacionalno.
 
Јавите ако вам се ко буде жалио на крцкаво дугме за ајФ 6 :Д
 
Evo ja cu prvi.
 
Da li se kupuje nakon ili prilikom kupovine telefona?
 
Koliko ja znam apple care mozes kupiti u prvih godinu dana trajanja internacionalne garancije. Razlika je samo ako kupujes kasnije - moraju da serviseri pregledaju uredjaju zbog ostecenja eventualnih.
 
Mala ispravka: za Iphone moze da se kupi 30 dana posle kupovine, za ostale uredjaje posle godinu dana.
 
Za dve godine (umesto jedne važi tri godine). Kod nas umesto dve važi tri godine.
 
@mikenziyu, koliko kod nas to kosta?

Ima krckavih tastera @njikolaj. Doduse, nije moj (da kucnem u drvo), ali drugaru krcka na 6+ i njegovoj drvojci na 6. Oba su uzeta u mts-u. Neki kazu da se u mts-u dobijaju novi telefoni, drugi kazu da idu na proveru za bg pa nakon pregleda se odlucuje, ali niko ne spominje zamenu tastera.
 
Ako mislis na Home Dugme (taster), ukoliko ne radi menja se telefon. Home Dugme ne postoji kao poseban deo. Ali mi za sada nismo imali zalbe. Mada mi radimo servis tek 7 dana. Ko zna sta ce sve da nas saceka
 
@mikenziyu, rade ti tasteri (na oba telefona) normalno. Otisak cita, onaj dupli tap isto, samo sto kao da ima deo milimetra prazan hod i tek onda klik. E u tom delu milimetra on krcka i to bas glasno i iritantno. Ja sam na prvi loptu pomislio da je upala neka prasina ili sta god pa da se to cuje, ali se bas oseti taj deo milimetra kad upadne taster.
Nemam pojma da li je to dovoljan razlog za zamenu ili nije :/
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno