Šta je novo?

iPhone Autorizovani Servis - Srbija

ma ne ceka, krenuo je odmah sa posla u 16h da ga nosi u neki od servisa...
 
mislim da stize, ako ne onda neki drugi put...
 
Ušće je do 18h prijem ali neće imati ko da ga otvori jer serviseri rade do 17.
 
nista onda, ako stigne dobro je a ako ne onda neki drugi put posto ide van grada za vikend...
hvala na odgovorima.
 
cale je malopre udavio 6s i ne cuje me kad pricam dok ja njega cujem... moze li da se popravi i koliko ce da kosta?
zanima me i da li moze da se odnese do d. sitija ili mora u servis u uscu?
hvala

Ako zelis da probas - Zastiti necim staklo od ekrana, staru suvu cetkicu za zube i trljaj zvucnik pola min npr. Mnogima je pomoglo...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ajde javicu da proba i to. nadjoh neki mali servis cisto da vide do ponedeljka ako mogu nesto da urade jer danas nisu uspeli nista...
hvala za tips.
 
pirinac rulez!
prenocio je fon u kesi pirinca i evo ga kao nov, mikrofon i zvucnik rade bolje nego ikad :)
 
Pironac je katastrofa drugar mi je doneo tel koji je bio u pirincu sav je bio uparen unutra moze i da potvrdi ako vidi korisnik je foruma :-D nego tel tvog oca nije lepo bio potopljen :-D
 
verovatno, ma nesto je radio oko kola i otisao da opere ruke pa mu fon ispao iz prednjeg dzepa jakne koji je inace plitak... srecom pa nije upao u solju ali se svakako lepo umocio ali samo na kratko.

ne znam za taj slucaj koji pominjes ali sad me zvao i cuje se najnormalnije dok juce mikrofon nije radio uopste...
 
Pre će biti da je to malo tečnosti prosto isparilo. Mi isto nemamo nikakva pozitivna iskustva sa pirinčom. Svako uređaj koji je došao u kesi pirinča i dalje je imao tečnosti u sebi.

Savet je da se telefon otvori u svakom slučaju jer ako ima vode unutra krenuće da korodiraju komponente i u jednom trenutku telefon će se ugasiti.
 
  • Like
Reagovanja: M J
ma verujem da je pirinac takodje i mit ali je telefon u putu susen na ventilatorima u kolima pa posle preko noci stavljen u pirinac :)

nije uspeo juce da ga ostavi u servis jer su svi zatvorili ili bi mogli tek u ponedeljak da ga otvore.

prenecu mu pa kako odluci za nosenje.
 
Od tih "stvari" najbolje je usisivac sa onim uskim dodatkom jer skuplja vodu i pravac servis. Mnogi se zeznu uzmu fen pa vodu oduvaju jos vise u uredjaj.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
verujem ali u kolima nema usisivac a putovali su sigurno 2 sata posle posla i jos sat vremena dok nisu izasli iz gradske guzve... verovatno nije bilo puno vode koja je isparila preko noci i u toku susenja.
nece ga do sutra stavljati na punjac za svaki slucaj i trebalo bi da je sve ok.
 
Gde beše ona provera za bateriju one serije koja nije dobra ?

Nešto me zeza.
 
The serial number you entered is not eligible under this program because either:
- It's not one of the serial numbers in the affected range
OR
- Our records show that your battery has already been replaced. If you paid for a battery replacement service, check with Apple to see if you are eligible for a refund.

Hvala, kaže ovo.

Medjutim imam problem, telefon par meseci.
 
Pitanje, da li gašenje telefona zbog baterije “unexpected shutdown” (zbog čega je i cela ova priča krenula sa jeftinijom zamenom baterije), pokriva 2 godisnja garancija? Konkretno iPhone SE koji je još uvek u garantnom roku (stariji nešto više od 1 god).

Pitam da znam da li mogu da reklamiram u MTS, ili ako ne pokriva da odmah zamenim dok još traje akcija.

Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zamena po nižoj ceni nema nikakve veze sa garancijom. Telefoni će nastaviti da se gase u određenim situacijama ako je baterija oslabila i snižena cena je samo zbog povećanih žalbi korisnika da Apple nije na dovoljno transparentan način objasnio ovaj mehanizam gašenja.

Da li baterija može da se zameni u garanciji je pitanje dijagnostike. Garancija je uvek na hardversku ispravnost, ne na kapacitet, a samo dijagnostika može prikazati to.

Primera radi ja koristim Xr koji ima hardverski neispravnu bateriju ali ona normalno radi. Međutim test prikazuje greške i zamenjen je telefon jer baterija nije bila dostupna.
 
@mikenziju jedno pitanje - recimo kupim novi telefon u iStyle, te se igrom slučaja ispostavi se da je eto telefon nesaobrazan posle 5,6 meseci (slucajevi kada se gasi, ima mrtve pixele i td). Ja imam garanciju od 2 godine i zelim saobrazan uredjaj a ne zamenski? Kako to ide u iStyle? Zakonski znam da mora da se zameni za novi ako kupac tako trazi, e sad svako to gleda na svoj način.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zakon je u tom delu jasan, barem meni. U prvih 6 meseci korisnik ima pravo na zamenu, povrat novca ili popravku uz prethodno dobijenu saglasnost.
I mi pratimo taj zakon. Međutim, zamene ne izdajemo iz maloprodajnog lagera radnje, već poručujemo od Apple-a.
 
Da li je moguca neka dijagnostika na licu mesta za XS Max, poceo je opasno da mi prekida pozive uz pun signal mreže, cak ne mogu ni da pozivam u nekim slucajevima? Desava se da razgovor ne traje minut i samo se izgubi zvuk dok je veza i dalje aktivna. Pozovu me opet i nakon nepunog minuta opet se izgubi.
 
Zakažeš termin na Terazijama i imaš 15 minuta sa Serviserima da pokušaju da na licu mesta utvrde kvar.
I uradi Update takođe ako već nisi jer sadrži ispravke neke za eSIM...
 
Poslednja izmena:
Evo upravo je trajao par sekundi razgovor i nista. Ali sada je i signal poceo da divlja, od maksimuma na jednu crtu!
 
Promeni karticu kao prva pomoć
 
Bio na brzom servisu, blizu sam nekih 20% izgubljenih poziva pa bi trebalo da se ostavi telefon na detaljnijoj proveei. Probacu prvo sa drugom karticom, mada ove probleme nisam imao pre dva meseca dok sam bio na X...
 
Mikenziyu, kada si vec spomenuo zakazivanje servisa imam ja pitanje u vezi pravila.

Zakazao sam servis na Terazijama, ali mi je malo nezgodno da donesem telefon u to vreme. Hteo sam da ga ostavim dan ranije, ali nece niko da ga primi jer nemam zakazan termin u tom trenutku kada sam bio. U pitanju je zamena baterije na 6s. Rekose mi da mora da se ostavi u zakazanom terminu ili da se posalje kurirskom sluzbom. U cemu je fora, zasto ne bih mogao da ga ostavim recimo dan ranije? Sada moram da dolazim u terminu da bi ga ostavio, a nema mi logike da ga saljem kuriskom sluzbom zato sto sam bio vec tu.
 
Uh. Ne bih znao odakle da krenem da ti odgovorim. Zamisli 5 dana pred kraj godine (servis radi do 28.12) koliko ljudi ima zahteva raznih koje bi možda i mogli da ispunimo u nekom drugom trenutku u toku godine ali sada, zadnje nedelje decembra to nije moguće.

Korisnici kao po navici svi hoće pred sam kraj zamenu, a baterije se menjaju od 01.01.2018.

Rezervacija Termina namenjena je za korisnike koji mogu da dođu u zakazan termin jer samo tako momci koji rade servis mogu da obećaju zamenu u roku od sat vremena. Svi termini su puni i ako u toku dana nešto ili neko poremeti ritam zamena pomeraju se rokovi, korisnici su nezadovoljni, a oni korisnici koji su termin zakazali pred kraj dana po svoje telefone moraju da dođu sutradan, a mi to ne želimo.
Možeš da zamisliš kolika je gužva kada moram da šaljem ljude iz Ušća na Terazije u pomoć.

Svi ljudi na forumu koji su koristili opciju zakazivanja termina mogu da ti potvrde da je to jedno uglavnom pozivitno iskustvo od komunikacije sa serviserima, do pokretanja dijagnostike pred korisnikom do zamene baterije u obećanom roku.

Kada bi ti hteo da ostaviš telefon kada ti hoćeš korisnici koji su zakazali termin pretrpeli bi jednu vrstu nepravde.
E sada, zamisli da si ti zakazao termin, a ja pre tebe ubacim neke ljude, kažem momcima da menjaju baterije, a kad se ti pojaviš serviser ti kaže da dođeš za tri sata po telefon ili sutra. To bi bila katastrofa, zar ne.
Nadam se da sam ti objasnio.
Zakaži termin koji ti odgovara, pojavi se u tom terminu. Ako ne možeš ti da dođeš pošalji po nekom drugom, zovi potrčka, šalji kurirskom službom. Sve su to opcije da se zakazivanja ne remete.
 
Nazad
Vrh Dno