Šta je novo?

iPhone Autorizovani Servis - Srbija

Zdravo, jedno pitanje.. Iphone 7 128gb, odjednom kao da je mikrofon prestao da radi?! Aplikacije mi ne dozvoljavaju sa snimim glasovnu poruku, odmah prekidaju snimanje, voice memo ne reaguje kad pritisnem record dugme, kad hocu da obavim normalan poziv, speaker opcija je zatamnjena i ne cujem dial tone a osobi s druge strane zvoni telefon, kad hocu da snimim video, nema zvuka itd itd...Zvuk normalno radi osim sto npr telefon ne reaguje ni kad ubacim slusalice u lightning port, vec npr nastavlja da pusta muziku preko zvucnika a ni poziv ne mogu da obavim preko slusalica.
jel moguce da je mikrofon odjednom prestao da radi ili sta vec? Probao sam novi software, clean install, vratio backup i sve isto..
Hvala unapred!

Moram da citiram sebe, da ne bih pisao ponovo..
elem, trenutno nemam fizicki prisutan provereni apple servis, nosio sam telefon u neki servis za telefone i receno mi je da nije u pitanju mikrofon vec maticna ploca ali kao moze da se sredi?! Telefon nije otvarab, ovo mi je receno nakon razgovora.. Molio bih da mi neko strucan odgovori, po mogucstvu @mikenziyu da li ovi “simptopmi” mogu biti od maticne i da li se to isplati i moze popravljati zapravo? Ako treba neko pojasnjenje tu sam! Hvala puno!!!!
 
Moram da citiram sebe, da ne bih pisao ponovo..
elem, trenutno nemam fizicki prisutan provereni apple servis, nosio sam telefon u neki servis za telefone i receno mi je da nije u pitanju mikrofon vec maticna ploca ali kao moze da se sredi?! Telefon nije otvarab, ovo mi je receno nakon razgovora.. Molio bih da mi neko strucan odgovori, po mogucstvu @mikenziyu da li ovi “simptopmi” mogu biti od maticne i da li se to isplati i moze popravljati zapravo? Ako treba neko pojasnjenje tu sam! Hvala puno!!!!

Pošalješ telefon u iStyle brzom poštom na dijagnostiku. Niko ti ovde ne može zasigurno reći šta je dok se ne odradi dijagnostika telefona.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Taj problem je postojao i ranije i povezan je sa matičnom pločom. Ako možeš, poveži neke Bluetooth slušalice i trebalo bi da radi tako. Kao što kaže @igor88 audio čip verovatno.
 
Pitam za rođaka (nisam isprljao ruke s' aifon): Koliko košta zamena TouchID button-a na iPhone 6S, u *ovlašćenom servisu* u Beogradu? Po mogućnosti da nije iStyle (urađena je zamena baterija i onda je dugme prestalo da radi, a servis tvrdi da je telefon oštećen nakon servisa i da je prošao sve provere kod njih. -- moguće da se slučajno poklopilo da crkne odmah posle servisa, no ne želimo rizik). Dugme inače ne radi, ali TouchID radi.

Razlog ovlašćenog servisa, a ne neke prodavnice na uglu, je što promena TouchID button-a od strane ne-ovlašćenog servisa uzrokuje prestanak rada TouchID (čip u button-u mora da se registruje u SecureEnclave) -- verujem da svi to znate, ali eto da ne bude pitanja "što samo ovlašćeni".
 
iPhone 7 restart nalon pokusaja otvaranja mejla u gmail ailaciji.Ima panic full u logu.Desavavalo mi se nekoliko puta..Sta ciniti?
 
To je problem sa pločom i teško da može da se reši. Možda zamena nand čipa na ploči ali postoji rizik.


Pitam za rođaka (nisam isprljao ruke s' aifon): Koliko košta zamena TouchID button-a na iPhone 6S, u *ovlašćenom servisu* u Beogradu? Po mogućnosti da nije iStyle (urađena je zamena baterija i onda je dugme prestalo da radi, a servis tvrdi da je telefon oštećen nakon servisa i da je prošao sve provere kod njih. -- moguće da se slučajno poklopilo da crkne odmah posle servisa, no ne želimo rizik). Dugme inače ne radi, ali TouchID radi.

Razlog ovlašćenog servisa, a ne neke prodavnice na uglu, je što promena TouchID button-a od strane ne-ovlašćenog servisa uzrokuje prestanak rada TouchID (čip u button-u mora da se registruje u SecureEnclave) -- verujem da svi to znate, ali eto da ne bude pitanja "što samo ovlašćeni".

Servis tvrdi da je telefon oštećen nakon servisa?
Daj mi serijski.
 
Poslednja izmena:
Pretpostavljam da je ovo malo pogrešno sročeno. Nije oštećen nakon servisiranja uređaja jer da jeste tražili bi od Apple-a novi telefon po ceni zamene baterije već je telefon preuzet nakon zamene pa je posle nekog vremena vraćen sa žalbom da ne radi Touch ID, jel tako?
 
Telefon je dosta star i svakako je istekao garantni rok.

Telefon je odnet u servis na zamenu baterije, ne kao reklamacija već kao usluga koja se naplaćuje.

Telefon je vraćen iz servisa sa zamenjenom baterijom koja funkcioniše po specifikaciji.

Dva dana nakon što je telefon preuzet sa servisa, bez padova ili oštećenja u vidu tečnosti, vibracija, isl. , home dugme je prestalo da radi.

Odlaskom u iStyle poslovnicu je dobijena informacija da se svaki telefon nakon servisiranja testira po standardnoj proceduri, te ako prođe tu proceduru, vraća korisniku kao ispravan, u suprotnom korisnik biva obavešten ... Nije podnet zvaničan prigovor na servis niti je uložena žalba / reklamacija.

Kao što sam (veoma nerazumljivo) napisao, ne krivimo servis iStyle, niti ih smatramo odgovornima za kvar, međutim, situacija je takva da ne želimo da se desi mogući problem sa telefonom. Jednostavno mera predostrožnosti.

Poslaću Vam SN čim ga budem dobio, radi Vas i eventualnog otkrića nedostatka/oštećenja/problema sa telefonom koji nije saopšten kupcu pri preuzimanju sa servisa, predaji uređaja na servis ili incijalnoj proveri telefona, ali je zabeležen (npr. pri otvaranju uređaja, pre zamene baterije, uočeno dugme koje je pohabano i može prestati da radi [samo navodim primer]).
 
Poceo da mi se desava neki battery drain na iOS 13 - napokon se setihbda roknem SS-ove. Telefon ne koristim, baterija odlazi, a ne trosi je niko (povremeno se pojavi Siri - da napomenem Hey Siri je ugasen).
b610d44920be96e4d1b69b8ac4ea0ed3.jpg
b5b8cd794868d6aa511dd7781be134b6.jpg
17a8ae613f8c6ffa2e730f027373f2b8.jpg
fa0a0a45519cd628852e42355081c644.jpg
691b8aca761099cec46d4583424dbd08.jpg
1660c116341094c5dee837fe72af1d81.jpg
91d4a25b18286f9ab9852e9a7cc86831.jpg
e73dde66cf6a080ef086a2daa8a090d7.jpg
028c992cc85cb8ebe5ca1963c827d196.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Napuni do 100%, skini sa punjača, uključi Airplane mode i ostavi 8 sati. Javi šta se dešava nakon toga.
 
Prethodno restartuj telefon. Konstantno ti siri vuce batt...
 
Od kada je izasao IOS 13 (a mozda i nije povezano) moj X malo malo pa nije dostupan i ne moze da se zove. Signal pun ali ne radi. Airplane on/off resava ali privremeno. Ima li neko slican problem ili da li @mikenziyu zna nesto o ovome?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
iPhone X mi je upao u boot loop :/

Nije ispadao, bio je u kupatilu za vreme tuširanja - čitam po netu da to ponekad trigeruje ovo. Nije prvi put, nikad nisam razmišljao da to može da ga ošteti.

LCI je ok, koliko vidim.

Druga stvar je što je u drugoj godini MTS garancije - moram da idem direktno kod njih?



Edit: Upalio se sam od sebe, prošlo 15tak minuta.
Edit2: evo ga opet :(
 
Poslednja izmena:
Ne znam gde da postavim pitanje, zbog Mekenzija sam odlucio ovde.
Da li neko zna da li bi mi Apple podrska mogla uraditi sledece. Imam dva naloga , na glavnom, koji je godinama koristio prijatelj, otvoren je neki mail na icloud domenu. Na drugom nalogu, koji sam ja koristio povremeno, otvoren je mail na icloud domenu sa mojim imenom i prezimenom, bas onako kako sam hteo. Pre godinu i kusur, ja sam preuzeo moj glavni Apple nalog i sad bi voleo da mi se sa onog pomocnog, prebaci icloud mail na glavni.
Oba naloga ja kontrolisem tak oda iamm sve neophodno da se to odradi samo ne tnam jel oni to hoce da urade i da li se to radi.

Ako neko ima neki info bio bi zahvalan. Necu da ih zovem dok nisam siguran da li je to uopste moguce.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne moze tu mikenziyu da ti pomogne a najverovatnije ni Apple. Najlakse je da sam sevbi prosledis mail-ove na glavni nalog.
Ako si mislio da ti preimenuju nalog, tacnije cevu drugi icloud mail user name za prvi, slobodno zaboravi taj deo.
 
Poslednja izmena:
Ne da mi preimenuju nego da ga prebace sa jednog naloga na drugi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mislim da se i dalje ne razumemo. Mislis user name (pun naziv iCloud mail-a) da sa drugog prebace na prvi?
Ako je to, onda je tesko i zamisliti da mozes da tako nesto izguras.
 
Da, to sam mislio. Oba naloga su moja, mogu im dokazati to.
Znaci mislis da ne moze? . Steta. Mislio sam da bi mozda pomoglo da ga obrisem pa da ga dodam kao novog na drugi nalog. Sad kad ga kucam, naravno da kaze da vec postoji takav nalog i da nije moguce kreirati.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To mu u stvari ne dodje alias adresa nego primary icloud adresa a ona se ne moze obrisati. Doduse ne pise da li se moze prebaciti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To je skroz drugi Apple ID nalog te iCloud mail adresa koja je za njega vezana. Logicno je da ne mozes da to prebacis.
 
Nije mi logicno ali izgleda da si u pravu. Citam po forumima ali uglavnom nema moj slucaj, tj da hocu da ih zamenim izmedju dva moja naloga.Svodi se da se ne mogu obrisati ,menjati mada se i ovo moje moze tumaciti kao menjanje iako nije eksplicitno navedeno.. Moracu ih ipak nazvati da mi potvrde. Vise mi je estetika u pitanju nego ista drugo. Taj icloud mail mi stoji pod drugim apple id u mail aplikaciji pa mi to malo smeta ali to je vec neka druga prica.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pitanje za odgovorne, koliko je zamena ipad pro 2018 11” wifi 256gb sa ostecenim staklom uz aktivni apple care?
 
Koliko ja znam, kod nas nema doplate za popravke uz AppleCare za iPhone. E sada, da li je za iPad drugacije, to ne bih znao.
 
Nazad
Vrh Dno