Šta je novo?

iPhone Autorizovani Servis - Srbija

Ako imaš račun, garancija od godinu dana ti važi u celom svetu, pa tako u Srbiji.
Druga godina je rezervisana za telefone kupljene kod nas, opet, naravno uz fiskalni račun.
 
Uvažavamo. Uglavnom ne treba račun.
 
Da li se telefon moze pokupiti i nakon radnog vremena servisa, s obzirom da prodavnica radi do 22h?

Dao sam drugaru danas da odnese, da mu se zameni baterija, a ja nikako pre 7, pola 8 ne mogu da stignem do Usca da ga pokupim kada bude bio gotov
 
Samo do 18h je momak zadužen za prijem i izdavanje reklamacija. Radnja radi do 22h ali su posle 18h tamo samo prodavci koji nemaju ovlašćenje da izdaju uređaje.
 
Poštovani imam jedno pitanje. Danas sam posao telefon iphone 6s na adresu iStyle-a na dijagnostiku. Naime pojavila se je neka prasina ispod ekrana u vidu sitnih tačkica. Telefon je jos uvek u 1-godisnjoj garanciji, nista menjano niti otvarano. Prvi sam otvorio vakuum. Zanima me da li je bilo ovakvih problema i sta radite u ovakvim slucajevima?

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ako si ga već poslao sačekaj pa ćeš saznati uskoro
 
U redu. Hvala. Pitao sam čisto onako okvirno jer nisam naišao na takav slučaj ovde na forumu

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Upravo sam dobio obaveštenje da je odobrena zamena telefona zbog mrtvih piksela (nije prasina vec mrtvi pikseli) i prednjeg mikrofona koji ne radi. Zanima me sad, da li se produžava garancija ili ide zasebna za taj uredjaj novi, to mi nije bas najjasnije... takodje zanima me da li mogu kupiti apple care novi uredjaj - u pitanju je, da opet napomenem iPhone 6s?

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Apple Care sigurno ne mozes ovde da kupis.
Garancija se nastavlja a na zamenski dobijas 90 dana garancije i racuna se ono sto je duze.
 
Aha, znaci to je to. Iznenadili su me brzinom u iStyle-u. Juce sam poslao brzom postom danas sve reseno. Definitivno servis no1.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Kamo sreće da je rešeno. Jeste dijagnostikovano i reklamirano. Sada čekaš 10 dana okvirno.
 
Ma dobro, čekaću koliko treba, šta je tu je. Ali bili ste expressno brzi. Zasto kažeš kamo sreće da je rešeno, jer ima još dosta toga da se uradi?

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Mislio je u smislu cekas uredjaj :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma nikakav problem cekanje uredjaja [emoji3]

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Da podelim i ja svoja iskustva. Pre nekoliko meseci pokvari se meni telefon, manji kvar u pitanju. Inače radi se o 6S plus, star u tom trenutku malo manje od 5 meseci. Odnesem ja telefon u Istyle, posalju ga na dijagnostiku i kroz dva sata mi jave da je prihvacena reklamacija i da cu dobiti novi telefon. Ja prezadovoljan, celom drustvu hvalim Istyle na sva zvona, njihovu brzinu, efikasnost... Prodje 7 dana, dobijem ja novi telefon, na prvi pogled nista mu ne fali. Medjutim, isti krene da baguje kroz nekoliko dana. Opet ista procedura, Istyle, dijagnostika, zamena telefona, cekanje ovaj put 10 dana. Dobijem ja opet novi telefon, odem kuci, upalim ga, kad ono mrtvi pikseli po ekranu. I ja naravno poludim. Odem opet u Istyle, ispricam svoj problem da bi mi decko koji prima telefone rekao "Izgleda da bas nemas srece sa telefonima." Ja ne verujem sta mi prica i samo mu odgovorim da nisam znao da treba da imam srece prilikom kupovine telefona koji kosta toliko koliko kosta. I na sve to on meni otkuca na onom reklamacionom listu da telefon ima fizicka ostecenja. Ja srecom to primetim i pitam ga o cemu se radi. On kao pa ima video sam. Ja mu kazem da donese telefon da vidimo gde su ta ostecenja jer nemoguce da ih ima jer je telefon bukvalno nekoriscen. On ode po telefon i vrati se 20 minuta kasnije, donese ga i naravno ispostavi se da nema ni tackicu. I ja sam onda cekao jos pola sata da on vidi sa sefom sta da radi jer ta njegova greska ne moze da se ispravi u sistemu a reklamacioni list je vec istampan. Nego, da se vratim na temu. I tako ja dobijem nakon 7 dana novi telefon. I sta se onda desi. Ispostavi se da ima isti problem kao i prvi zamenski, greje se nenormalno i jacina osvetljenja mu se malo smanji cim se zagreje. I na sve to skapiram da je serijski broj skoro pa identican onom prvom zamenskom, razlika je u jednoj cifri, proizvedeni istog datuma. Dakle ocigledno cela serija ima isti problem. Ja sam na kraju digao ruke i shvatio da nema svrhe da ga vise menjam jer ocigledno svi ti prepakovani zamenski telefoni imaju neki problem. Koristim ga takav kakav je dok ne kupim novi. Uglavnom uzasna isksutva sa ajfonom. Sramotno sta rade. Ne znam samo kakva je to logika da ti kupis novi telefon, platis ga 1000 evra, pokvari ti se neka sitnica i oni ti ga zamene zamenskim prepakovanim telefonom koji dobijes bez pakovanja i treba da verujes na rec da je nov. Ocigledno popravljaju te pokvarene telefone i vrte ih u krug. I na sve to svaki put cekas po 10-ak dana, dakle ja sam za 3 zamenska telefona izgubio mesec dana. Znaci ja sam mesec dana bez telefona koji sam posteno platio i to je skroz normalno i u redu. A meni u ugovoru pise da su oni tokom garancije duzni da otklone kvar. Ne znam samo kako oni to otklanjaju kvar, tako sto ti daju "novi" telefon koji takodje ima neki kvar i sve tako u krug. Garancija tece, ne dobijas novu garanciju vec ti se nastavlja stara ili se gleda nova od 90 dana ako je u tom trenutku duza.
I za kraj iskustvo moje drugarice. Dobila je telefon sa onom defektnom baterijom. Odnese ona da zamene. Naravno prilikom otvaranja telefona ostete ivice. Ona se zalila na sta su joj rekli Apple je tako napravio telefon da postoji sansa prilikom otvaranja da ostanu tragovi. I sad devojka nosi izguljen telefon jer je Apple ubacio u njega defektnu bateriju. Sramotno.
I na kraju da kazem da licno protiv Istyla nemam nista, Nisu oni tu krivi nista, oni su samo posrednici, kriv je Apple. Osim ovog jednog radnika sa kojim sam imao problem (da ih ne imenujem sada, rade dvojica na prijemu telefona, visok crni decko je kul ovaj drugi i ne bas), svi drugi su zaista bili fini i korektni prema meni, kako ovi iz servisa sa kojima sam pricao preko telefona i dopisivao se putem mejla tako i ovi iz same prodavnice koji su mi izlazili u susret prilikom vremena podizanja svih tih telefona.
Uglavnom moja iskustva su takva. Prilikom kupovine sledeceg telefona vraticu se glavnoj konkurenciju koju nisam ni trebao da napustam.
 
Čekaj taj radnik je namerno lagao u servisnom listu i naveo da telefon ima fizička oštećenja, a nema...to je za prijavu inspekciji onda
 
Dajte ljudi mozda je greskom čekirao da ima fizičkih oštećenja... ne opravdavam ali što bi neko to namerno radio?

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
kada sam ja odneo imac da mi se zameni ekran, u listu je pisalo "vidljivi tragovi koriscenja" ili tako nesto, i ako je imac stajao na stolu od kad je kupljen i apsolutno ga nista nije pipnulo nikada
cak i posle zamene ekrana koju su mi uradili, izgleda kao nov i nema nikakve ogrebotine ili tragove koriscenja

nisam se bunio posto zamena ekrana ulazi u garanciju, pa se ne naplacuje, tako da to sto je napisao da ima vidljive znakove koriscenja nije uticalo ni na sta
 
Poslednja izmena:
Dajte ljudi mozda je greskom čekirao da ima fizičkih oštećenja... ne opravdavam ali što bi neko to namerno radio?

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Na primer da ti odbiju garanciju..jer lako mogu da napišu da je kvar nastao usled fizičkog oštećenja nepravilnim rukovanjem korisnika i dobiješ papirni teg od 1000e nazad

Edit: Jesu li bile one fore "sa vodom" u telefonima na osnovu koje su ljudima odbijali garancije u raznim našim servisima
 
Poslednja izmena:
Da apple to radi ne bi imao toliko korisnika sigurno... ne znam, meni su za sada utisci pozitivni sto se usluga iStyle tiče

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Nije to do njih. I mts isto napiše da ima vidljivih tragova korišćenja. Meni su 3 puta pokušali to da proture dok sam bio na ip6, kažu da moraju to da napišu, ali sam tražio da mi pokaže te tragove i da ih slikamo za slučaj da mi ne uvaže garanciju. Zašto? Zato što ne želim da mi telefon putuje ko zna kako i u slučaju da ne uvaže garanciju sa mi vrate zaista oštećen telefon. Znate šta su mi pokazali? Otiske prstiju po displeju. Obrisao sam ih i onda je napisala da nema oštećenja na samom telefonu.
Da li je to isključivo do ajfona, ne bih znao jer nisam druge telefone nosio i reklamirao, ali očigledno da svi to pišu kako bi se ogradili od eventualnih oštećenja prilikom servisiranja ili transporta.
 
A jel ima nesto sto se kod nas popravlja na iPhone uredjajima? Koji god telefon do sada da sam nosio bilo je ne menjamo, menja se ceo telefon u slucaju takvog kvara.
 
Da podelim i ja svoja iskustva. Pre nekoliko meseci pokvari se meni telefon, manji kvar u pitanju. Inače radi se o 6S plus, star u tom trenutku malo manje od 5 meseci. Odnesem ja telefon u Istyle, posalju ga na dijagnostiku i kroz dva sata mi jave da je prihvacena reklamacija i da cu dobiti novi telefon. Ja prezadovoljan, celom drustvu hvalim Istyle na sva zvona, njihovu brzinu, efikasnost... Prodje 7 dana, dobijem ja novi telefon, na prvi pogled nista mu ne fali. Medjutim, isti krene da baguje kroz nekoliko dana. Opet ista procedura, Istyle, dijagnostika, zamena telefona, cekanje ovaj put 10 dana. Dobijem ja opet novi telefon, odem kuci, upalim ga, kad ono mrtvi pikseli po ekranu. I ja naravno poludim. Odem opet u Istyle, ispricam svoj problem da bi mi decko koji prima telefone rekao "Izgleda da bas nemas srece sa telefonima." Ja ne verujem sta mi prica i samo mu odgovorim da nisam znao da treba da imam srece prilikom kupovine telefona koji kosta toliko koliko kosta. I na sve to on meni otkuca na onom reklamacionom listu da telefon ima fizicka ostecenja. Ja srecom to primetim i pitam ga o cemu se radi. On kao pa ima video sam. Ja mu kazem da donese telefon da vidimo gde su ta ostecenja jer nemoguce da ih ima jer je telefon bukvalno nekoriscen. On ode po telefon i vrati se 20 minuta kasnije, donese ga i naravno ispostavi se da nema ni tackicu. I ja sam onda cekao jos pola sata da on vidi sa sefom sta da radi jer ta njegova greska ne moze da se ispravi u sistemu a reklamacioni list je vec istampan. Nego, da se vratim na temu. I tako ja dobijem nakon 7 dana novi telefon. I sta se onda desi. Ispostavi se da ima isti problem kao i prvi zamenski, greje se nenormalno i jacina osvetljenja mu se malo smanji cim se zagreje. I na sve to skapiram da je serijski broj skoro pa identican onom prvom zamenskom, razlika je u jednoj cifri, proizvedeni istog datuma. Dakle ocigledno cela serija ima isti problem. Ja sam na kraju digao ruke i shvatio da nema svrhe da ga vise menjam jer ocigledno svi ti prepakovani zamenski telefoni imaju neki problem. Koristim ga takav kakav je dok ne kupim novi. Uglavnom uzasna isksutva sa ajfonom. Sramotno sta rade. Ne znam samo kakva je to logika da ti kupis novi telefon, platis ga 1000 evra, pokvari ti se neka sitnica i oni ti ga zamene zamenskim prepakovanim telefonom koji dobijes bez pakovanja i treba da verujes na rec da je nov. Ocigledno popravljaju te pokvarene telefone i vrte ih u krug. I na sve to svaki put cekas po 10-ak dana, dakle ja sam za 3 zamenska telefona izgubio mesec dana. Znaci ja sam mesec dana bez telefona koji sam posteno platio i to je skroz normalno i u redu. A meni u ugovoru pise da su oni tokom garancije duzni da otklone kvar. Ne znam samo kako oni to otklanjaju kvar, tako sto ti daju "novi" telefon koji takodje ima neki kvar i sve tako u krug. Garancija tece, ne dobijas novu garanciju vec ti se nastavlja stara ili se gleda nova od 90 dana ako je u tom trenutku duza.
I za kraj iskustvo moje drugarice. Dobila je telefon sa onom defektnom baterijom. Odnese ona da zamene. Naravno prilikom otvaranja telefona ostete ivice. Ona se zalila na sta su joj rekli Apple je tako napravio telefon da postoji sansa prilikom otvaranja da ostanu tragovi. I sad devojka nosi izguljen telefon jer je Apple ubacio u njega defektnu bateriju. Sramotno.
I na kraju da kazem da licno protiv Istyla nemam nista, Nisu oni tu krivi nista, oni su samo posrednici, kriv je Apple. Osim ovog jednog radnika sa kojim sam imao problem (da ih ne imenujem sada, rade dvojica na prijemu telefona, visok crni decko je kul ovaj drugi i ne bas), svi drugi su zaista bili fini i korektni prema meni, kako ovi iz servisa sa kojima sam pricao preko telefona i dopisivao se putem mejla tako i ovi iz same prodavnice koji su mi izlazili u susret prilikom vremena podizanja svih tih telefona.
Uglavnom moja iskustva su takva. Prilikom kupovine sledeceg telefona vraticu se glavnoj konkurenciju koju nisam ni trebao da napustam.

Takve stvari se dešavaju i dešavaće se sve dok Zakon u Srbiji ne bude naveo eksplicitno da nije moguće dobiti refurbished telefon već samo nov. Do tada će Apple slati šta god da šalje i tu neće dobro proći ni iStyle, a ni korisnik.

Što se tiče oštećenja koje ne postoji budi siguran da to nije namerno uradjeno vec manjak koncentracije, mozda umor jer taj momak dole u radnji ne staje i prima mnogo uredjaja u toku dana, a naravno nema administratorski pristup sistemu da vrši izmene. Radnik sa kojim si imao problema mozes slobodno da imenujes ili mi posaljes u poruci jer ne mozemo da ispravimo nesto ako ne znamo za problem.

kada sam ja odneo imac da mi se zameni ekran, u listu je pisalo "vidljivi tragovi koriscenja" ili tako nesto, i ako je imac stajao na stolu od kad je kupljen i apsolutno ga nista nije pipnulo nikada
cak i posle zamene ekrana koju su mi uradili, izgleda kao nov i nema nikakve ogrebotine ili tragove koriscenja

nisam se bunio posto zamena ekrana ulazi u garanciju, pa se ne naplacuje, tako da to sto je napisao da ima vidljive znakove koriscenja nije uticalo ni na sta

Momci u radnji imaju instrukciju da bilo kakav trag korišćenja upišu kao ‘kozmetički defekt’ jer se korisnici vrlo često pozivaju na to. Servisere naravno to ne zanima, niti gledaju to, niti utiče na garanciju.

Na primer da ti odbiju garanciju..jer lako mogu da napišu da je kvar nastao usled fizičkog oštećenja nepravilnim rukovanjem korisnika i dobiješ papirni teg od 1000e nazad

Edit: Jesu li bile one fore "sa vodom" u telefonima na osnovu koje su ljudima odbijali garancije u raznim našim servisima

Mi nemamo takve izveštaje. Samo sudski veštak moze da sastavi izvestaj da je kvar nastao nestrucnim rukovsnjem. Servis se ne bavi istrazivanjem kako je kvar nastao vec samo detekcijom i otklanjanjem.

EDIT: iStyle nema fore sa vodom.
 
Mi nemamo takve izveštaje. Samo sudski veštak moze da sastavi izvestaj da je kvar nastao nestrucnim rukovsnjem. Servis se ne bavi istrazivanjem kako je kvar nastao vec samo detekcijom i otklanjanjem.

EDIT: iStyle nema fore sa vodom.

To je za pohvalu jer drugi servisi ne kontaktiraju sudske veštake, već samo napišu da je voda ušla u telefon i odbiju garanciju...
 
To je za pohvalu jer drugi servisi ne kontaktiraju sudske veštake, već samo napišu da je voda ušla u telefon i odbiju garanciju...
Ima raznih, ali su ljudi u iStyle-u bili prema meni potpuno korektni i brzi, uradili dijagnostiku odmah nakon sto je moj telefon stigao tamo, reklamirali i evo sada cekam drugi telefon... znaci, glupo je pisati o drugim servisima, jer je malo njih ovlasceno od stane apple-a... to sto ostali servisi rade svi znamo...

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
A jel ima nesto sto se kod nas popravlja na iPhone uredjajima? Koji god telefon do sada da sam nosio bilo je ne menjamo, menja se ceo telefon u slucaju takvog kvara.

Zadnja kamera, zvučnik, slušalica, motor za vibraciju, ekran (u inostranstvu)
 
Da li je istina da se backupovanje podataka pre servisa naplacuje 4000din ukoliko korisnik nije backupovao pa pita vas da to odradite?
 
Da. Ili duplo ako ne radi ekran
 
Takve stvari se dešavaju i dešavaće se sve dok Zakon u Srbiji ne bude naveo eksplicitno da nije moguće dobiti refurbished telefon već samo nov. Do tada će Apple slati šta god da šalje i tu neće dobro proći ni iStyle, a ni korisnik.

Što se tiče oštećenja koje ne postoji budi siguran da to nije namerno uradjeno vec manjak koncentracije, mozda umor jer taj momak dole u radnji ne staje i prima mnogo uredjaja u toku dana, a naravno nema administratorski pristup sistemu da vrši izmene. Radnik sa kojim si imao problema mozes slobodno da imenujes ili mi posaljes u poruci jer ne mozemo da ispravimo nesto ako ne znamo za problem.

.

Pa zato sam odmah i rekao da ne krivim Istyle već Apple. Sramotno je sto je uopste dozvoljeno da to rade. Zakonski uvaljuju potrosacima krseve od telefona i ako su potrosaci te telefone papreno skupo platili. Mislim ono, kad vec prepakuju te telefone neka se potrude da bar vidljivi delovi ne budu osteceni. A ne posalju mi "nov" telefon a na ekranu mrtvi pikseli.
I najgore od svega je sto ni vi u Istyle-u ne mozete nista. Konkretan primer: meni se telefon greje toliko da je neprijatno da ga držim u ruci, cim se zagreje osvetljenje se smanji kao da je na nekih 80%. Ja se žalim vi mi kažete da ne možete ništa jer se nije pojavo toplotni senzor ili šta već i da je normalno da se telefon greje. Da, u odredjenoj meri ali ne toliko da ja bez maske ne mogu da ga držim u rukama. Ja ne znam na koliko je podešen taj senzor. Verovanto kad dodje do topljenja on će da se upali.

Sto se tiče problema sa ovim radnikom. Ne bih ga imenovao, bilo pa proslo. Ja sam bar takav da ne bih voleo da bilo ko ima neki problem zbog mene, mada je realno zaslužio. Na kraju krajeva razgovarao je tada sa šefom, nadredjenim ili kim vec i objasnio mu šta se desilo. AI sve bi bilo ok da on meni nije rekao "Ok ja mogu da odem do servisa po telefon ali da znate da ćete morati da čekate." I ode i nema ga 20 minuta a servis je na spratu iznad. Ali nema veze. Ja sam odavno digao ruke od ovog telefona. Koja je svrha da ga ponovo donesem u servis. Vi cete 99% naci nesto na osnovu čega ćete ga reklamirati, dobiću ponovo "nov" telefon, on će opet imati neki problem i tako u nedogled. Ja zaista ne mogu da dva puta mesečno menjam telefon i budem svaki put bez telefona po 10 dana.

I sad vidim šta se kod nas sve popravlja. Moj prvi telefon je zamenjen upravo zbog toga sto mu je otišla vibracija. Zbog čega ste mi zamenili ceo telefon ako je to moguće popraviti kod nas?

Uglavnom, prvenstveno sam nezadovoljan tima šta radi Apple. Eto imao sam taj problem sa vasim radnikom, ali ostali su zaista ok. Izasli su mi u susret da podignem telefon u 8 uvece i ako inace moze do 5-6. Smarao sam vas iz servisa svakakvim pitanjima, na sve sam dobio odgovor. Osoblje je ljubazno. Al **** ga kad najveci problem nije do vas a svi mi dodjemo kod vas i istresemo se.

Samo neka nastavi Apple sa ovakvom politikom. I Nokia je nekada bila broj 1 a gde je sad?
 
Nazad
Vrh Dno